AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Leter pyetse Rexhepit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Leter pyetse Rexhepit   Dim 27 Oct - 8:24Rexhep Selimi
Conversation démarrée aujourd’hui

12:45
Haxhi Kuçi
Zotri Rexhep Selimi ne kohen e luftes viti 1998,a  me ke kerkue qe me taxin tim tju qoje gjere mbi semetishte te suharekes?A ti kerkova 15 marka?A me the se i kam gjashtete  marka nese done me na ba mire bana?Rruges a me the bashk i treti ke qen.Kqyr qysh po kendoin muzikat ne kafiqat e shqiptareve ?A me the me jau qite nje bombe brenda?A te thash ma gjeje nja dy se pa jau qi nanen se la edhe ketyre edhe serbeve.A me the ,a e din pse te kemi marr ty me na vozite?Na ke rrah nje shokun ton qe e kemi lan me detyra me ba shoqeri me serb.Ai ka qen Sherif Cikaqi,qe me provokonte  kur bante shoqeri me policin serbe dhe qeshte me mua duke me thane se muj mi shtie keta me te ba zi.A qesi shok  qenkeni?Edhe Avdi Ibrahimi  keso fjale mi ka thene nje dite para jush!!!Ju ne Pristine me Albin Kurtin e Avdi Ibrahimi ne prizren,bashk me Reshat Badallen.Dy kryeudbashat ma te medhenje te shqiptarise.Rruges nese te kujtohet e gjetem nje thes mielli 25kg,dhe me the qe ta la,sepse kethehet dikush dhe e merr,por une e mora,duke thene sa ta merr dikush tjeter po e marri une.Nese nuk jeni ju ma jep bile nje pergjigje,jo ose po ashtu ka qen puna.Sepse edhe ne Bajrush Xhemailin kam mendue se eshte deshmitari qe i pata nise demonstratat me 11 mars te vitit 1981 ne menzen e studenteve ne prishtine,por ai kishte qen Bajrush Ahmeti.
sinqerisht nga Haxhi Kuçi

14:52
Rexhep Selimi
Nuk e di, nuk po me kujtohet. Pse?

15:19
Haxhi Kuçi
Fjala eshte ka behet pse e kam rrahur nje shok tuain qe e keni pas lan me detyra qe te beje shoqeri me policin serbe ,per me marr kinse informata nga policia serbe,njefare Sherif Cikaqin.Ky ka qen bashk me mua taxist ne suhareke.Nuk e kam ditur qe duhet dikush me marr informata nga shkau,kur shkaun nuk e kemi pasur armik te nje muait,por e kemi dite sa luge i ka pase ne kroshne.Nga shkau çdo dite e kemi dite se ja sot ja neser do na vrasi,burgosi e çfare te mire kemi prite nga shkau dhe servilet e tije?Mua Avdi Ibrahimi me shpifet ,bbashk me Reshat Badallen qenin e serbise te dyte kinse e paskam shetit Arkanin  ka ka pasur uçk,dhe uçk me paska lejue me bart Arkanin.Jo jo jo keta dy ndoshta e kan bartur Arkanin,sepse Avdi IBrahimi me mua gjere ne fund te dhjetorit te vitit 1998 ka ba shoqeri dite e nate dhe neper granatime e kam shetit ka ka dashur.Pra ky ka qen ai ne vend te Arkanit dhe me shpifen kinse une e kam shetitur Arkanin.Lima shkaku i ketij Avdi Ibrahimit nik me mirrte ne lufte,duke me thene se Avdiu eshte udbash dhe ka punue ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke.Si eshte e mundur mbasi une largohem nga kosova me 16 janar 1999,Avdi Ibrahimin ta beni zevendes komandant ne zonen e pashtrikut te policise se uçk??????Ky qen here ne LDK,qe mua nuk me la te votoj per Rugoven e ai me familje shkoi dhe ja dha voten,me tradhetoi,por  nuk e kisha derte fare.Pastaj kur e luta ti shkojme Adem Jasharit ne ndihme me tha;nese tu ka merzit jeta shko e vritu.Kam argumente per kete qe me ka shfrytezue si qen,dhe qe me ka paska pergjue pisi.Haram Buka i qofte,qe ma paska ngrer me sherr,e kurr prej sherrit mos ikte!!!!!!!Tek e fundit as juve nuk ju kam njohur as Limen,por dikush ju ka que tek une,e kush e dini ju,por mesiguri ja Sherifi ,ja Avdiu me qellime te keqia.Ndoshta nuk do keni kohe me gjere te me pergjigjeni,sepse jeni te nxenur me zgjedhjet,ishalla fitoni kaq.
Sinqerisht
Haxhi Kuçi
Pse po me beni pyetje me thuani?Quditerisht quditem!!!
Nuk e dini
+
Nuk po u kujtohet
...................................
Pse ?
Vu : 15:19
Choisissez un émoticône
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Leter pyetse Rexhepit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: