AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kunde_rreprike ndaj Reshat Badalles,Avdi Ibrahimit dhe Bahti

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kunde_rreprike ndaj Reshat Badalles,Avdi Ibrahimit dhe Bahti   Dim 27 Oct - 18:47

Shkruan Haxhi Latif Kuši
Shkruan vete
Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)
France
Kunde_rreprike ndaj Reshat Badalles,Avdi Ibrahimit dhe Bahtir Hamzait
Avdi Ibrahimi

Ti nese vazhdon me kete ritmin tend ,duke me etiketuar pa baza materiale,dhe pa deshmitar,kinse si njeri te UDBES serbe,nje dite ke per ti bartur pasojat e pa papara!
Une per ty kam fakte te gjalla dhe mesazhe nga shoqeria jote dhe áimja.E ju vetem per leshin timin kapnu.


Sa per qe kerkon llogari nga une se ka kam marr para qe e kam ndertue kalan apo shtepin e bardhe ,une kam qen shef i firmes sime,dhe te teren e kam ndertuar me duart e mija engjllore. Por ndoshta ka mundesi qe ti e ke que ate Arkanin tend nga varri dhe ai Arkani yt mi ka que nja dy miliard euro dhe nuk e din se jam miliarder ore koke peshku?Por me duket se Arkani eshte ne shtepin tende gjalle e jo i vdekur,e kan bere komofllazhe dhe jeton diku ne Greqi,bashk me ju dy Avdi e Reshat magareci.Kur ky magarec e shane edhe Ramadan Mujen nje zhurjan ,ateherit as une nuk duhet ámu merzit per shpifjet e ketij majmunit qe vete eshte perqitur me Arkana e Zllatkoviqa,sepse une per here te pare nga ti Avdi e Reshati emrat mi mesuat te serbeve.Une njoh vetem Millan Shipken.Ky ju njeh juve dhe mua dhe ánese ke hordhe paraqite ne Hage qe ky ka ba masakra ne Rahovec dhe ápo te dali ne gjygj lufta šlirimtare e jotja del qe ke bashpunue me shkije,qen a ndegjove e ta peshurresha luften tende šlirimtare qe ja ke dhire jeten tere shqiptareve kudo qe jetojne.

Ty Avdi aliosi po te beje tani pyetje;

Rexhep Pantinen e ke marr ne pune afer teje!
A thua áse ke punesuar vetem ata qe kan luftuar kundra qetnikeve ?
A ne komunen e Prizrenit nuk paska pasur luftetar te ušk-es?
Por shkove ne rts ne Kline heje,se me šfare qellimi?Me ta ruajtur prapanicen.
Sa toke shoqerore keni uzurprue ne Prizren ?
Sa shtepia keni ndertuar neper kete komun ?
Sa para per šdo muaj te jep ilegalisht Rexhep Pantina ?
Ti e ke pergaditur me ato planet e tua ogurezeza qe kinse po te largojn nga pune ,qe ti bashkon rrethe vetes atdhetaret.Dhe nese kercet diq ti nxini dhe ti likvidoni siq i likviduat !Edhe ne mua e kishe pasur kete emision te ndrye,por iu ika nga dora gjakatare(tradhetare)
Ti je vetem nje spiun dhe dhelper dinake,dhe asgje tjeter. Nese populli nuk i hap syt qe tani,ka per ta pesuar shume me keq jeten se sa para luftes ,dhe gjate luftes sate !

Pse e them ate luften tende me tradheti ?Sepse na tradhetuat ne Kosove,na tradhetuat ne maqedoni,si dhe ne luginen e presheves.I lat shqiptaret nen serbo sllave ju ore shpiuna,ore krokodila.


Dhe ti beshk me Reshat qenin na thuani se na šliruat ?Hajhaj medet!
Dialogu me ju eshte plume ne koke.
Ti mos u merr me shkrimet e mija se ška shkruaj une.Une a jam kapur per shkrimet e tua ndonje here me trego ku ti kam marr shkrimet e tua dhe ua kam qite ne ndonji forum apo gazete.?
Ti nese i ke rregulluar muhabetet me Gafurrin dhe Bashkimin eshte qeshtje e jotja nuk me intereson kjo dot hiq .

Se ti edhe me mua po te takohesh e di qe me do kerkon meshire.Dhe do e hapish ate gojen duke me thene o hajvan nga friga kam se ka ndoshta ndonji hajvan e ma hek flamen !

Por nese te ka kerkuar Gafurr Adili ndjese ty o qen dhe Reshat Budalle(shpiunit serb),edhe nga ky nuk pask mbetur gje njerezore.
Gafurr Adili i ka edhe ky mesazhet e mija dhe lirisht nese dikush ja kerkon le te mi boton.Gafurri me pakes me ka shkrue se sa une atij.Por a ma ndin palla ?Jo se e njohi veten se kush kam qen dhe kush jam.Per mua as te gjallet e as te vdekurit nuk kan pesue ndonje te keqe.Pos u kam dal ne ndihma tanve shqiptareve.
1)Ne vitin 1971 jam kacafyte me serb duke ua mbrijtur shqiptareve flamurin kuq e zi.
2)Ne vitin 1971/2Kam shkrue poezin "Republika e Kosoves"
3)Me 11 mars 1981 ne menzen e studenteve jam i pari qe ja kam nis demostratave gjithepopullore.
4)Me 1989 i kam vizitue minatoret dhe doja te flijohem per shqiptar.
Po kete vite ishte pergaditur atentat ne mua.
5)Me 1991 ne kioskun tim behej votimi i referendumit per pavaresin e Kosoves.
Po keto dite ma thyen kioskun policet shqiptar mos po mi nxejn fletvotimet,siq ishin keta polic;Skender Krasniqi dhenerr i Haxhi Kryeziut apo burri i kengetares Kryeziu.
6)Ne sherbimin ushtarak poashtu tendim likvidimi me 1977/78,pse i kam mbrojtur shqiptaret!Deshimtar jane Shefki Baraliu qe ia kam shpetue jeten,Ylfeti nga gjinovci,dhe Sherifi nga Samadrazha dhe njefar Agim Gashi nga Drenasi qe edhe ketij ja shpetova jeten.
7)Me 1996 prape tentim vrasje.
8)Jam i para qe kam kritikuar nepermjet zerit marveshjen per arsimin shqip qe behej mes Rugoves e Sllobodan M.,ku si ndermjetsues ishe shoqata humanitare e "Shene Exhidios"
Me 1996 deshta ta hapi gjelltoren e kryqit te kuq nderkombetar,por Fehmi Agani kerkoi nga une qe mos ta hapi sepse ky kryqi kuq nderkombetar bashkpunon me serb,dhe po bera dhe e hapa do me shpallin tradhetar,dhe nuk e hapa,por te nesermen e hapen serbet ku perfituan.Oferta ka qen qe edhe sende tjera te pergaditen e din Daut Hoxha,dhe kryetari i kryqit nderkombetar Majkell Frejd.
Ku edhe ketij nje kesi mesazhi do ja dergoj ne perkthim adekuat dhe nje KS dhe le te behet ška te behet,le ta din bota se šfare kombi qenash kemi mbi koke ?
9)Me 1997 kam botue vepren e pare me titull
"Leter Popullit Tim"Me kan kerkue policia,por u kam thene se tjeter Haxhi eshte !

Po kete vite kam qen ne shqiperi tek Merihan Braha,per tja kerkuar plan programin e arsimit per kosove.
10)Me 1998 me Avdi Ibrahimin kemi marr pjese neper protesta ku Avdiu kur ishim afer policbe serb me shtynet ne ta me qellim qe te me marrin .Tani me bine ndermend gjestet e Avdi Ibrahimit se kush paska qen ?
Dhe nje dite prej ditesh kur me shtiu ne polic nga inati thash tjua prishi mezlyshtin ,kam bertitur rrofte ušk eja ušk
ušk
ušk.
Ateherit Avdiu nuk dinte ka me ja mbathe.
Avdiu ra u trazue rendi.
Avdiu te shtin dhe ik te len te vdesish ngadal dale.Sa per ftyre ,e marre edhe me te marr ne qafe qeshet si dhia meee.

Avdi per ty kam kujtime qe shpirtin ma ke kallur.

Ti genjen se Gafurri te paska kerkue ndjese e njoh une se si i ke hyre atij ne hater,dhe ta ka plotsue deshiren tende mos me zgjate me tutje muhabetin.Sepse ti ke sens ta perfiton situaten dhe ti kercnohesh qe ti bindet urdherit tend keshtu dhe pike**
Avdi po te pyesi ,ti te na thuash se a e ka šlirue kosoven?

A e ke dhene betimin para flamurit,para se te kyqesh ne lufte kundra forcave serbe ?

A je betue pran flamurit shqiptar per ti bashkue trojet shqiptare ne nje trung ?Sidomos Kosoven me nenen shqiperi ?Apo kesi Kosove qe e quan ti me koken tende"Republika Shqiptare e Kosoves" ?Sa matuf qe paraqitesh !
Ku ke prapanice me shpalle shqiptare Kosoven?,pse more behesh furdull trimi ?Avdi spiun dhe udbash je ti ai qe ja ke nis ti te me etiketo.Nese eshte ngrere pitja tepsia eshte ne tefter.
Nese nuk po ta shoh per te madhe se je ne vorber. O keshtu duhet ti mbron servilat e serbit o vdekja te pret.

Ti vazhdo te me etiketon kinse paskna shetit Arkanin neper pikat e ušk,dhe paskna shetit punkte ne punkte te serbeve .
Dhe ušk pasi me paska pare me Arkanin na paskan lirue te kalojna me tutje !Sa i qytitur qe je !
Ani Avdi ani veq vazhdo kundra meje ,por a do ja arrish qellimit vete veten dhe mendo mire.

Tek e fundit ndegjo Avdi eprori i serbise;Ti komandant tendin ne ušk e ka patur eprorin e jugosllavise Agim Qekun !Ku serbia ka leshuar flete arrest dhe e beret kinse e nxuren ne qeki si Limen ne slloveni dhe i leshuan.E a na tregon more qetnik,si eshte e mundur qe Agim Qeku te shkon ne serbi dhe ne RTS te jep deklarata ne emisionin samo serpski ?Pse nuk e burgosen serbet ?

Une asgje kundra teje nuk kam thene as qe i kam smadhue gjerat,pos kam thene perhere se ne lufte shkaku yt nuk me mori Fatmir Lima,qe luftoi kundra qetnikeve..
Po pse more Avdi ja nise ne emer te Limes te me pergjigjesh ?Lima per kete e ka fjalen e jo ti ta mbron kinse e adhuron aq shume !
Ti me shkruajshe ne mesazhe ,se Haxhiun nuk e kemi marr ne lufte, sepse pikerishte Haxhiu ka qen dore e zgjatur ne shkive.
Une kete nga ti kurr nuk e kam pritur!Thone pleqet,ra kjo mort e te njoha.

Avdi ate serb qe thoja ne shkrime se Arkanin e kam shetit me taksi per Mushtisht,jo Avdi ai serb nuk e di se si e ka pasur emrin,por e kam dite mire se per kete ke mu kap kinse ke fakte per mua.Dhe ti me dal i paq si patriot,e mua me ma ngul .
Jo Avdi nese ua ke ngulur shumices se shokeve te tu, dhe te thua me mendjen tende se edhe Haxhiut kam me ja ngul bashk me Reshat Badalen kote e keni.Jo qe e ke nxite Reshat pisin te shkruan kundra meje akuza ,por edhe demonet nxiti se kurr nuk do del triumf ne kete duel.
Ti thua edhe ate pse i kam vozitur akademiket serb ?
Ti thua pse akademiket serb te kan thene qunu e luftoni e merrne Kosoven me lufte,se ne nuk guxoim me ua dhurue se na denon KS i OKB es.
Pse edhe kjo thenje e serbeve te djege ?Ndoshta ti ke dashur te shkruan ne vendin tim dhe te mbesi ty merita ?
Nje me mbete merak qe nuk me lat te luftoi kundra shkive.Kete e din mire tek telat e stacionit te autobusave e kishim ne bisede e siper.Pra kemi qen afer taxit tim.Kur me bere pyetje se ška te jete marak ne kete jete ?A te thash se me jete marak me luftue kundra shkive e miu q.. nanen e me u tregue se kush eshte Haxhiu.
Ti nese te kujtohet ,a ma bere se per bese kurr kete anderr ske per ta pare.!!

Avdi Arkanin ate shka te mushtishtit,ka qen shoferi i autobusave dhe me te ato biseda i patem .Dhe a te vjen rend nese me ka then qohunu e luftoni se nuk guxojna me ua dhurue pavaresin nga nderkombetaret se keta neve na roberoin e ne nuk jemi si ju te rroim ne roberi.
Pse more je keshtu ?
Dhe nuk ka qen koha e luftes me kete vozitje.
.E per kete e dine ti ,se gjere ne dhetor te vitit 1998 as dita as nata nuk na ka ndare.

Per kete vozitje te kam thene ne Kosove e din por duash te paraqitesh Tosho .

Ty edhe nje novel kur ta pata lexue kur ne Sofje kishim bere biseda mes meje Ivanovit nje Nobelist dhe dt eproreve nga shqiperia,njeri emrin Piroja,dhe tjetri Iliri.
Njeri Kimist e tjetri doktor .Dhe gjate bisedave qe kishim zhvilluar per pavaresin e Kosoves .Prezent ka qen ne tavolin edhe Skender Berisha nga Theranda dhe ne nje bisede tjeter Lul Gashi.
Ti sa isha duke ta lexue ngjarjen me the se une nuk e kam shkrue kete por tjeter kushi .Ti je injorant dhe mbeshtjelles i poshter,ku ke deshire qe vetem ti te behesh i dalluari nga te gjithe.Ti duhet ti bindish se gjeni per tradheti.
Pra ti nuk pranon asgje te vertete,pos ne duhet tju bindemi genjeshtrave te tu dhe me ta bere amin.
Amin ja bejm kur te cofish.
Pse genjen masen kur thua se ne ušk ke qen i inkuadruar me 1993 ?Pastaj thua se ne fund te dhjetorit me Riza Vaten iu bashkangjitem ušk ne zonen e Pashtrikut?Ciles genjeshter ti besojme?
Ti thua se me Haxhiun dy a tri here kemi bere shoqeri,nje here thua kemi qen tek Bajram Bekteshi e dy here tek Bajram Kurti.Genjeshtar i paskrupullt qenke.Ku edhe dhelpres dinake ja kalon .

Jo,jo Avdi ty nuk te konvenon me thene te verteten.Pse?
A paske harrue sa here kemi qen tek Riza Vata ne Sallagrazhde ? Pastaj tek Motra jote ne Sallagrazhde e tek motrat e mia ?
Paske harrue sa here kemi qen te motra jote ne Krushe gjate luftes o Avdio qe kam rrezikue jeten per ty.E ti kundra meje.
A paske harrue kur shkuam me pa ne spitalin e Prishtines prof Ali Aliun?Dhe a ja bleva do molla ,banana dhe soka ?
A paske harrue Avdi kur te qova tek shoku im ne Prishtine tek Selajtin Fazliu ?A kemi fjete tek ky ne Prishtine?

Pse more ma permbysish kupen e bukes ?

A te kam que edhe tek dajte e mi tek Destani.Por ti ke kerkue me shkue te Destani !Dhe tani shkruan ne emer te Destanit ,te qofe marre,e mmallkuar qoft gjeni yt.
Dhe ma pergojon nanen e vellaun tim .Dhe femit mi shane e ne ška jo !
A mendon qe ne fillim neper forume nuk te kam njohur se me kan po shkruaj ?Qysh ateherit mbas perfundimit te luftes...Shume forume ma kan que emelin tend !
Ku ti u paraqiteshe here si Isa,here si Bajlozi detit,here si Pirra,here si Shaq Landovic,here si LENORA SHEHU DHE PASHTRIK HASI,Llapi.Me kesi emrash je paraqitur kinse jan gazetar qe ta mashtron masen shqiptare.Por edhe une kam hulumtuar ne Kosove dhe me than se keso emrash te gazetareve nuk egzistojn as si te gjall e as si te vdekur.Ti ke menduar qe une nuk jam ka e di kete qmendurin tende ?

Po a na tregon se šfare qellimi ke marr per siper qe te me ndeshon mua ?Nga serbia me siguri dhe servilet e saj.

Une mendon se nuk jam ne dijeni?Ti per ta pastruar ndytesiren tende ,je ne gjendje edhe familjen tende ta zhdukish nga toka!
A per interes tendin apo per ta ruajtur prapanicen tende e ta vrasish shokun ?
Avdi a kemi qen edhe tek miqet e vellaut tend tek Azem Gashi e Halim Gashi ?Ndoshta ke harrue edhe kete ?O Avdi a kemi qen edhe ne Lutogllave tek shoku i Demaqit ?PO a ka nevoj edhe tjera emra me ti permedn ? Avdi nuk i kam prite nga ti keot akuza.Dhe i nxisish tjeret qe ti besoin rrenes sate, kinse Haxhiu ka qen dore e zgjatur e serbeve,pa qen nje e vertete.


A prehet shoku ne bese more Avdi aliosi?
A ke turp ?
A ke shpirt?
A ke ndjenja njerezore?
A ka diš shpirterore ne trupin tend?
A posedon gjaku yt gjen shqiptari ?
A kemi qen tek Aziz Morina per šdo dite bashk me ty?
Dhe šdo dite tek une?
A keni fjet bashk me shoke tek une?
Ku u kam dhene buke dhe me ke dhene buke

Une o Avdi i frigohem te se vertetes,mos me vret Perendia.
E ti nuk paske frige as nga i madhi ALLAH i kofshim fal.
Vetem ky ka mundesi tete qe te vrasi per se kethjellti.
O Avdi kur librat i qitem ne shitje ;

A te kam shetit shkolle me shkolle neper tere kosoven bashk me ne a ishte edhe prof.Bajram Kurti?Dh e ate nga kryqi i kuq Daut Hoxhaj ? dhe kurr bre burr nuk te kam kerkuar as dhe nje lek?Pse bre Avdi ma kujton te keqen?Nga kush ke frige bre burr?Kush te ka mesuar te flasish keq mer mua ?Kush pash ata femi qe ti ka fal ALLAHU ?


Nese je i paster dhe ske tradhetue shok e njeri,pse te ka kapluar e gjitha kjo panike ?Dhe te ka ka kapluar zerzelja!
Por nese e ke mizen mbas veshit,nuk te kam faje .
JU JENI KA JA BENI SI eNVER QENI QE I VRAU ATDHETARET SI QELLIM QE MASA TI FRIGOHET ENVER SHKAUT QE ERDHI NE PUSHTET ME NDIHMEN E BELLORUSEVE.Dhe masa te thote kuku ky i vrau atdhetaret po neve po na grika.

Mu kesi lojrash keni lozur dhe po lozni ende .Nese mendon qen se une duhet tjua laj mekatet e bera ,qe na tradhetuat ,mallo mrgen qen.!Sepse nuk dua te jem si Jezu Krishti qe tjua laj poshtersirat e juaja te ndyra me gjakun e shqiptareve dhe linja sherrin shkaut.
Pos me dhimsesh ,qe dienin tende ia ke kushtuar nje rruge pa koke.Dhe kriminelet le ta marrin denimin e merituar.
Avdi po te lutna shkruaj drejte pa prapavija pa dredhira.

Shkruaje rastin kur e kerkojshim Besim Nrecen qe ta strehoim nga barbaret serb..Por ti nuk deshiron ti hyne drejtesise,sepse je i lindur te punon mbrapesht , ne favorin e shtetit serb..
Nese e bene kete te gjitha temat dhe shkrimet e mia do i shlyje dhe mbesim shok siq kemi qen dikuri.
Por nese deshiron me ane te gjygjit ,nuk ka problem fare.Por gjygj nderkombetar qe ta din njerezia.


A mendon ti qe se di esencen e luftes ?.Ku pa urdherin e nderkombetareve as nje ushtri si ajo okopuese dhe ajo šlirimtare nuk guxoin me qite as dhe nje plume,a mendon se kete nuk e kam dite luften ne kosove?
A mendon qe nuk e kam ditur planin "Henri Kisingjer"
A mendon qen qe nuk e kam ditur qe ju e keni destinacionin e ditur ?
A mendon qe betimi juaj para flamurit ka qen sa per sy e faqe ?
A mendon qe nuk e kam ditur qe do e nisni luften sa per mu masakrue masa shqiptare dhe plaqkat mi ndare bashk me serboqetniket ?
A mendon ti qe nuk e kam ditur qe edhe ne Iliride do ja ngulni shqiptareve ?
A mendon qe nuk e kam ditur qe edhe ne Luginen e Presheves do e nisni luften dhe prape shqiptaret ne serbi ?
A mendon qe nuk jam ne dieni pse te kan debuar nga KEKU?
Nese mendon qe nuk kam mundur te kyqem ne ate lufte gabim e ke shume,por nuk kam pranue ato sende qe mi kan propozuar si urdhera qe ta demtoi e masakroi kombin.Ndersa ju e pranuat dhe ti prite gjer sa ta afruan kete plan ogurezi.
Per kete e din shoku yt emrin nuk po ja permendi.Ku njerit nga nderkombetareve ua kam thy turinjet !

Avdi ti ke shkru kinse une kam shkue neper shtabe te ušk dhe kam provokue ushtaret e saj ?Po na trego cilin ushtar dhe ne cilin njesi e kam provokue e kercnue ore shpifes ?
Une ma nuk ju besoi genjeshtrave tuaja qe Esat Pasha paska qen udbash,sepse Avni Rrustemi ka qen zagar i Zogut.
Ti ke qite ne prita te serbeve shok dhe sot disa nga ata jan invalida.Ke nxite edhe shok qe te vriten duke iu thene se jeni me serb duke bashkpunue dhe nga inati qe u ke thene kan luftue me serb dhe kan shkuar si qent ne vreshta.

Ne kete storje bazohet Reshat Badallaj duke e akuzuar atdhetarin Kadri Manin

https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

.E din qen per cilet e kam fjalen, ku Reshat Badallaj ja ngjet te shkretiti Kadri Manit kinse ne podrume i paska egzekutuar.Reshat Badallaj bazohet me fjalet e nje qenit te juaj qe shkruan nga Kanadaja njefare Bahtir Hamza.
Ky qen edhe per mua si ti me shpifet duke thene se une paskam punue si polic ne suhareke dhe podujeve .Dhe ne Podujeve me paska punsue Veli Kuši shoki yt Avdios Aliosi.Qe me kete Veliun ne stacionin e autobusave me provokojshit hajde na trego pse ti nuk te kendoin neper kenge e Osman Gegen Dervish Shaqa e kendon sepse ky e ka ngrite flamurin ne vitin 1968 neper suhareke .

Edhe ndaj meje Reshat Badallaj bazohet ne fjalet e Bahtir Hamzes kinse kam qen Polic ne Suhareke e ne Podujeve .

Ja storja e Bahtri Hamzait ku bazohet Reshat shpiuni.

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

E ke nxite Reshat Budallen majmunin kinse Haxhiun e kan que udba mi nise demostratat ?
Mos more mos mu ban armik ?
PO Reshati vete deklaron,se ne vitin 1989 ka organizue dy mij demostrues per me shkue ne prishtine ne demostrata dhe nga demostruesit e tij ishin vrare dy te medhenje dhe nje femi.Ateherit Reshat Badallen e paska nxite udba me organizue demostrata.Dhe Reshat Badallaj paska gisht ne vrasjen e ketyre te tre Zhurjaneve dhe mbi gjakun e ketyre ky te shete atdhetarizem !Pse nuk e vran Reshat qenin serbet ?


Ai Reshat Badallaj,me fale qe ketu po te flasi per ket Badall ,sepse kam tentue ti kunderpergjigjem neper forume por se di pse nuk mi botojne se ja qoj trupin terqeth qe kurr per kerkand ska mi ra ndermend me shkrue.

Me tutje thote se me 1981 me arrestuan dhe se denuan,dhe nuk e cek sa e mori denimin! .Me 1982 prape e kishin arrestue,dhe e leshuan.
Me 1984 e kishin arrestue pse nuk ka qite flamurin e jugosllavise,ku ška ua ka ndie serbeve a e qet apo jo..Dhe thote me tutje se per kete arrest paska shkrue gruaja e Azem Vllasit,gruaja e nje tradhetarit .Ku e kishte ruajtur si deshmi me na thene ja une kam qen dikushi.
Ne Hanover thote e ka themeluar shoqaten" Gryka e Lumes",me kesi njerez mesiguri per kete e kan nxitur udbashet me planet e tyre se kush jan ata patriota qe hyne ne kete shoqate dhe tua heqin flamen.

Por njerezit jan asi lloji qe i durojn torturat kinse mos te perballohen me me te keqen.

Me kete durim, per kete vuajtjet kurr nuk do i hiqen shqiptareve .
Te gjitha shoqattat e themeluara ne diaspor e sidomos ne gjermani kan qen nen kontrollin e udbes !!

Reshati nuk na tregon se ne cilet burgje ka vuajtur dhe a eshte leshuar me heret,apo gjere ne fund ka vuajt denimin?
Nuk na tregon sesi ua ka dhen besen serbeve qe nuk ka me punue kundra shkive.

Nje e kam mesuar nga ju Avdi,a te kujtohet Haxhiu i Bukoshit qe tha e kam shkrue nje liber per jeten e burgut ?A te kujtohet se ška i the ?E une po i zbuloi nga mesimet e tua,ja edhe Reshatit ia thash troq.

https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

Per Reshat Badallen ,po thone se ka gishte ne vrasjen e Ahmet KRASNIQIT.Mesiguri ka gisht jo vetem ne kete por edhe ne shume te tjere atdhetar shqiptar.
A te kujtohet masakra e Rahovecit kur u ba?Kur ma bere; e nxorri hakun e Fadil Vokrit baca.?Emrin nuk po ja permendi se behet hajmedet e din apo ndoshta e ke harruar qe me ke thene ,.?A po e sheh veten se gjere ne cilen dite kemi qen ne shoqeri ne dyte ?


Reshat Badallaj ,me tutje vazhdon te me etiketon me argumentet e njefare pisit qe jeton ne kanada Bahtir Hamzain.
Se ška ka deklarue pa fakte ne jou tybe Reshati me fjalet e tija shkruan keshtu;
Hxhi Kuši nga suhareka ka qen nji udbash qe ka punue ne policin e suharekes dhe ne Podujeve qe e ka punsue Veli Kuši.
Por Veliu e din se nuk ka qen komandir ne Podujeve .Po ka qen Jetullah Kuši.Qe kurr me te nuk kam ndejte se leje per te me punsue si polic.Po te me kishte punsue pse mos te kisha punue siq ishin edhe tjeret dhe ja sot prape ata qe po e sjellin kosoven ne gishte.

Reshati dhe ti keni per detyra qe atdhetaret ti shkatrroni me ane te etiketimeve qe ju ka mesuar nena shkine dhe shkolla enveriste qeniste.

Po e lem edhe kete ,po vazhdojm me Reshat pisin,ku thote se une paskam que polic ne Podujeve dhe kan vrare shqiptar dhe kinse edhe une kam vrare me llovaqke.Por le te leh zagari se pa fakte me turret ne bythe.Por ky Reshati thote se Arkanin e paskam que edhe ne Zhur hede.
Arkanin le ta marrin ata qe kan pasur lidhje se une kurr as pare as ndegjue,po te kisha qen i kyqur ne lufte e kishin pare te maqorrit shkijet dhe servilet e tyre,po ška me ba keshtu paska qen fati im dhe i shqiptareve .
Reshat Badallaj eshte hakmarr ne mua si shkak qe i kam thene se Imri Badallaj ka marr per grua nje nxense te tij ne normale.Ai thote jo nxensen por studenten e vet.Siq thone nje fjale pleqet,jo buka po kulaqi.Asgje tjeter kundra Reshatit nuk kam shkrue pos e kam lavderuar si patriot,dhe me kete qe ka shkrue kundrejt meje e ka mumbur moralin dhe etiken e gazetarise.Me kete dmth se nuk ka prirje per te zbuluar te verteten si gazetar.Por ky jo qe nuk ka prirje per gazetari,por eshte i prir nga qarqet e ndyra te mekembi atdhetaret si ti Avdi shkau(tradhetari)ten si gazetar.
Reshat sa per kete storje qe e kam iqizue ,kam dashur áta shti qe ta tregon te verteten kur policet shqiptar ma thyen kioskun per te mi nxen fletvotimet.Por ky ka frige dhe nuk deshiron me fole per shkak te kercnimeve nga udbashet.A e ndegjone ástorjen dhe si u ik fjaleve.Nese áka shenime ne policin e suharekes dalin ne drite keto ngjarje.The a nuk e ndegjon se e pranon se ish kryetari i suharekes Mustaf Kolgeci i kishte shtir keta polic qe te me kercnohen pse nuk ia beje pagesen e tiketit fallco.Kete ja kam thene edhe Muftafes qe nese mendon qe nuk dua ta beje pagesen ,shko ne prishtine dhe bene ankese.Nese jam fajtor ata me denojn.A e ndegjon qe me thote se me kan munduar shume udbashet.Ti mbrapeshte i kapish fjalet o kokderr.

Reshat qeni,apo zagari serbise a po te djege edhe kjo qe nuk kam pranue ti behem servil i Millan Shipkes dhe tju behem shoku i juaji?A paske pasur qef te punoj kundra shqiptareve si ti dhe para mases ti paraqitem si šlirimtar
.
Edhe storjen e Qosjes qe e kam qite ne jou tybe ka qen e vertete bidesa qe deshti te me nxite ta rrenoi bustin e Vukut e ápastaj me tha se nese te vrajn serbet ty ,une do shkruaj roman per ty.Ti pse nuk cofe ne lufte kundra serbeve ?Baju ne amshim more zagari i udbes.
Edhe nje here po te them se ti e more ket emision kundra meje,vetem pse te thash se Imri Badallaj ka marr per grua nxensen e vete áper grua.E ti ma kundershtove duke me thene se jo nxensen nuk e ka marr per grua por studenten e tij.
Pleqet thone nje fjale;Jo buka ,po kulaqi.
.
Prape ndegjoje Bahtir Hamzain dhe Avbdi Ibrahimin.Dhe ámos mendo se do te shkon gjate,kush e kerkon ka me gjete.

Sinqerisht per popullin tim
Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kunde_rreprike ndaj Reshat Badalles,Avdi Ibrahimit dhe Bahti
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: