AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Afrim Zhitia ra duke luftue me serb tek bregu i diellit ne p

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Afrim Zhitia ra duke luftue me serb tek bregu i diellit ne p   Mar 5 Nov - 3:31

http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg


SHERADIN BERISHA: HEROIZMI BIBLIK I AFRIM ZHITISĖ DHE FAHRI FAZLIUT

Pashtriku.org, 01. 11. 2012 - (Nė 23 vjetorin e rėnjes herokie tė Afrim Zhitisė dhe Fahri Fazliut) - Gjatė muajve tė verės dhe tė vjeshtės 1989 edhe pse veprimtaria e organizuar e Afrim Zhitisė, Fahri Fazliut dhe shokėve, kishte rėnė nė sy tė UDB’sė pėrmes spiunėve shqipfolės, Dhe kėtė shembull e heroizėm biblik e dėshmuan mė 2 nėntor 1989. Nė orėt e paradites sė 2 Nėntorit 1989, pasi UDB’a kishte marrė informacionin e nevojshėm, pėr vendndodhjen e Afrim Zhitisė dhe Fahri Fazliut, nis aksionin. Forcat speciale tė policisė, rrethojnė lagjen „Bregu i Diellit“ duke synuar Bllokun nr.7 dhe atė nr.6 hyrja A/7, tė kėsaj lagjeje. Pas njė beteje tė pėrgjakshme qė zgjati nga ora 12:30 gjer nė orėn 18:00, ranė heroikisht Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Afrim Zhitia ra duke luftue me serb tek bregu i diellit ne p   Mar 5 Nov - 3:31

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Afrim Zhitia ra duke luftue me serb tek bregu i diellit ne p
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: