AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Pse shqiptari behet injorant?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse shqiptari behet injorant?   Mer 6 Nov - 0:25


Pse shqiptari behet injorant?
Haxhi Kuçi Pse shqiptari behet injorant?Pse shqiptaret nuk ta pranojne te verteten?
Pse shqiptaret nuk te falenderohen  kur ua shpeton jeten?
Pse shqiptaret nuk te falenderojne  kur ua mbrone flamurin?
Pse shqiptaret e urrejne te verteten?
Pse shqiptaret genjene ne çdo minute?
Pse shqiptaret nuk ta dinin per ndere, kur vdesish per ta?
Kur mundohesh me ua bere shtetin shqiptareve, si ta shohin se do triumfosh,te dalin para dhe meritat ti vjedhin,me qellim qe emrin tend mos me ta lene me dal i njohure.
Pse shqiptaret te etiketoin tradhetar,per te gjitha te mirat qe ua bene?
Te etiketojn me qellim qe populli mos me te besue,per mos me te votue si atdhetar!!!
Pse shqiptaret ma shume i besoin genjeshtres se sa se vertetes?
Pse shqiptaret kur ti pyesish diçka,te thone e di ?E kur tju bene pyetje ,edhe nese nuk dijne shujne,si tju tregon ja nisin me qesh hahahaa,e te thone kete e kish dite edhe femiu!!
Vertete qenje e veqant komediane eshte ky popull i kesaje tokes.
Pse shqiptari, kur tja shpeton jeten ,ne vend qe te thote flm,te thote ta dhefsha te miren qe ma ke shpetue jeten?
Pse shqiptari nuk e thote deshmin e vertete qe ti je ai qe e ke fillue luften per shqiptar?
Pse shqiptaret e dojn shqiptarin ,dhe e falenderojn ,vetem nese nuk je ne jete ,qe mos me ja permend te miren?
Pse akademiket kur nuk dijne me tu pergjgie,te thone skam kohe se po me thirrin do shok e folim neser?!
Pse pêrgjigje te drejte as nji shqiptar nuk deshiron me dhene? ,pos rrena!
Pse shqiptari nuk e don ate njeri qe din ma se shumti?
Pse shqiptaret bahen trima para  trimit?Pse para shkaut dhihet ne pantolla?
Trim nuk eshte ai qe shitet para trimit?E me thene qe edhe une jam trim!!
Sikur miu para luanit me qendrue e mos me ik nga maca!
 Pse shqiptarit kur ti jep hua,ma ska qef me ba shoqeri me tye?
Pse shqiptari te hyne ne bythe gjere sa tja kryn punen?E si tja kryn,ma kurr se ke pa?
Pse pakes me pa qe e respekton shqiptarin e rrite mendjen ,dhe mendon se eshte zot i mutit?Soko!!!Fatime,Avdyl,sokol,Ymer,Ruzhdi,Sami,Mehmet,Hasan,Fadil,Avni,Ismail,Shaban,Sakip,Sadik,Kadri,Ibrahim,Avdi, Reshat,Hysen

Kolg.,Reshit,Muharrem.....Isuf...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pse shqiptari behet injorant?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: