AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Si do behet "Shqiperia Etnike"

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 16:53


 • Haxhi Kuēi O shqiptar"Shqiperia etnike ka fillue qe nga ramja e mbretereshes Teuta,por edhe lufte more shqiptar ne kosove,luginen e presheves e ne iliride a u nise me ēlirue dhe ne fund mi bashkue trojetKU PO Tanin Trimi
  il y a environ une heure · J’aime · 1


 • Haxhi Kuēi Trojet mbeten edhe ma keq se siq ishin dhe a na tregoni metoden se si me ba shqiperien etnike?  Gazeta Votra


  Fronti Demokristian Shqiptar-Shqiperia Etnike

  “Tė mėdhenjtė” bashkohen nė balotazh.

  Partitė politike qė kanė mbetur jashtė balotazhit do ta “vulosin” fatin e kandidatėve nėpėr komuna qė do t’i matin forcat edhe njėherė nė njė raund votimi qė do tė zhvillohet mė 1 dhjetor. Koalicioni i parė pėr balotazh ėshtė arritur nė Prizren ndėrmjet PDK-sė dhe AAK-sė. Kjo e fu...Afficher la suite  J’aime ·  · Ne plus suivre la publication · =100003658550542&p[1]=389280434537238&profile_id=106357166202262&share_source_type=group]Partager · il y a 9 heures
  • IS Gashi Gashi aime ēa.


  • Haxhi Kuēi Oooojjj " Gazeta Votra"?????Na trego menyren se si me ba "Shqiperin etnike"?A keni planprogram?Apo e keni gjete kete sllogan dhe tja fusim se koti.Me konnnn?A ka mbete halaaa ndonji atdhetar shqiptar?Kush po na i vrasi atdhetaret?Tradhetaret po bahen...Voir plus
   il y a 45 minutes · J’aime · 1


  • Gazeta Votra Populli Shqiptar e ka zgjedhur vete rrugen e Bashkimit Kombetar Shqiptar. Parlamenti i Shqiperise dhe i Kosoves duhet te miratojne Deklaraten e Bashkimit dhe me kaq merr fund procesi i ndarjes se kombit shqiptar. Ky eshte programi jone nga Amerika e Larget per Kombin Shqiptar. Iu falenderojme per komentin.
   il y a 41 minutes · J’aime


  • Haxhi Kuēi Oj Gazete;Populli eshte si robineti,a se keni ditur kete?Po cili parlament guxon me miratue nje dklarate te tille?Po keta parlamentar jan klyshet e serbise,greqise dhe bugarit dhe armiqeve tan,a nuk e dini kete?Qudi me vjen nga ju!A e dini more zotri j...Voir plus
   il y a 23 minutes · J’aime · 1


  • Gazeta Votra Kombi Shqiptar e ka lene mbrapa politiken e vjeter antishqiptare. Me zgjedhjet e ardhshme edhe ne Kosove, gjerat do te ndryshojne per mire. Shqiperia Etnike, me vullnet te popullit dhe me bekimin e Zotit, do te behet se shpejti.
   il y a 19 minutes · J’aime


  • Haxhi Kuēi E ka lan te vjetren e pashkolluar,e ka zvendesue me te rejen shpiuna me shkolle ,qindra here ma te rrezikshem.Shume ma lehte e kan ma zhduk kete popull e keta nuk kan derte te shendrrohen ne serb e grek.Per cilat zgjedhjet e ardhshme e keni fjalen? oho...Voir plus
   il y a 10 minutes · J’aime


  • Gazeta Votra Kombi Shqiptar nuk u zhduk per 2000 vjet pushtim, nuk mund te zhduket nga disa spiune te Serbise, Turqise, apo Greqise. Shqiptaret shume shpejt do te bashkohen ne nje shtet, i cili do perfshije te gjitha trojet e sotme shqiptare. Koha po punon per ne shqiptaret.
   il y a 9 minutes · J’aime


  • Haxhi Kuēi PO si po mendoni more zotri qe nuk zhduket ky popull,kur e qeverisin tradhetaret zagaret e serbise,greqis e leje turqin se mu kjo turqi ta hoqi serbin sot nga kosova dhe nuk e lejoi NATON qe tere kolona te ikur nga viset e kosoves ti qojn ne QAD .Turqia nuk ka nevoje per neve as per token tone.Mos ja bani si Demaqi Hajdemo braqo da stvorimo ballkaniu,dhe ja kesaj fjales kemi per tja pa sherrin.Po si e parashihni bashkimin ore lalo?Me endrra ?Apo nga amerkanet!!!Amerikanet ēdo dite vetem sa po largohen nga ne,spo shihket me duket.
   il y a 3 minutes · J’aime


  • Haxhi Kuēi Ne cilin vite do behet "Shqiperia Etnike"?A keni date,apo po ja futni paushall qashtu,me sehire.
   il y a environ une minute · J’aime


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 17:28


 • il y a environ une heure · J’aime · 1


 • Hajruš Džemailji vetem teju pershendes zotri :HAXHI _KUQI sime kaloni ajeni mire dote marim koh nji dit te bisedojm ma teper . flm ne mirkuptim shoki i nderuar , qao mirkako ,
  il y a environ une heure · J’aime


 • Hajruš Džemailji aha shum me vjen mir per heto materijale. he-heeeeeee te pa bese .
  il y a environ une heure · J’aime


 • Blerim Dalani Po ky a eshte haxhiqamilist?

  http://www.epokaere.com/index.aspx...
  il y a 24 minutes · J’aime


 • Haxhi Kuēi Blerim Delani shume u falenderoi per kete.Dhe e lexova mire.Une ju betohem ku te doni o shqiptar;Se turqit nga shtepia ime ,per hater timin e shkaku i masakres se Raqakut eshte ftue NATO,apo OSCE qe serbet po vrasin civl shqiptar e jo ata ne mal !!!!Kan edhe emra keta turq,mos ja nenqmoni nanen turqise se keni vertete me gjete se ēka po kerkoni.Buka e Haxhi Kuēit ua ka hek sagjin nga koka o shqiptar te KOSOVES.As pushka e Fatmir Limes e as e Avdi Ibrahimt nuk i ka shtie te NATOS me bombardue serbin.Fqiut ate nate 15 janar 1999 ma kerkuan keta perfaqesues telefonin qe ta lajmroijn OSCEN,ma shpejte,por ky fqiu si disa shqiptar shkije nuk i hante luci dhe sot shet trimeri e vellaun e ketij drejtor turqit,e hajvanat turq,ai qe eshte armiku yt e ushqen.
  il y a 10 minutes · J’aime


 • Haxhi Kuēi Nese per ata qe thone se turqia nuk eshte vellau yne,ateherit edhe amerikes i thoni shko ne rrote te sames ,qesi populli jemi.Fajtor mos e bani pastaj serbin nese ju vjen e ju riroberon.Se goja ta bane e ta hane vorri jeten.Ata qe e kan shajte Edi Ramen dhe Thaqin ,ēka do le te jete Thaqi dhe Edi ,keta ndjekin politiken amerikano turqe.Keni me hanger si magarin ujku.Mos i ngoni shpiunat e serbise dhe grekut!!!More keta qe kan thene se kemi vella turqin,ka ti takoni vritni si zagaret e shkaut.
  il y a environ une minute · J’aimeRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 17:34

Haxhi Kuēi Gazeeta po mi shlyn shkrimet e mija ,marre dhe vertete injorante na ēenka se kjo e paska sllogan kinse nga amerika e kan planin per bashkimin e trojeve!!!!!!Por kush eshte i interesuar ,mundeni ti lexoni origjinal ne forumin tim "Gazeta ime"Me foto dhe mundeni me vazhdue edhe tek une ku edhe direkt kyqet edhe te keta,jam edhe ma rrakatel se ēdo shqiptar.Nuk ha bari me endrro,se me keni djeg e pervelua me keni dhene pervoj ju shqiptar qe me vodhet meritat dhe atdhetarizmin e mallkuar qofshin tradhetaret sa do qe jan.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 17:49

Zotri Adem Demaqi,une kam thene qe meniherit ne vitin 1999 se turqia na ka hek shkaun nga kosova,e jo as lufta e Fatmir Limes e as pushka e Avdi Ibrahimit e as genjeshtari juaj Reshat Badallaj qe dhendrri tij Mehe Uka ishte leshue nga burgu me urdher te serbise qe ta pergjonte Adem Jasharin.Dhe ky me turret kinse une e kam shetit Arkanin neper vijat e luftes se uēk dhe te serbeve.Dhe kinse kam dhunue gra shqiptare,e pushkatue shqiptar.Hajde hajde ,edhe keto mi ngjiten keta zagarenjet e shkaut.Mashallla,mashalla.NATO eshte ftue nga shtepia ime qe te bombardohet serbia e ketyre Reshatajve e Avdi  Ibrahimit.Buka ime ua ka ba te mundur intervenimin e NATOS me 15 janar 1999 ora 23h. Dhe ty Adem Demaq me te ndertue shqiptaret shtepi  e Thaqit e Limes e mua shtepin time ma kan bere vrishtell,sikurse te kisha qen vertete tradhetar.Zotit po ja la,amerikes dhe turqise qe te hakmirren ne vend timin.E kurr drite mos pafshit,haram mundi im u kofte o popull,qe me debuat nga atedheu pa u ba as dhe nje sherr sa qimja,pos dhash pertej mundesive  qe femit e mi ua shkatrrova jeten sherri juaj,juaj,juaj,juaj o shqiptarrr sherra e kurrr nga sherri mos dalshit.
http://www.epokaere.com/index.aspx?SID=13&PMID=2&LID=2&ACatID=1&AID=29657&Ctype=1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 17:5824.10.2013 | 14:22
Veprimtari i ēėshtjes kombėtare, Adem Demaēi, duke iu referuar vizitės sė kryeministrit tė Turqisė, Rexhep Taip Erdogan, ka thėnė se Amerika e ka autorizuar shtetin turk qė tė kujdesėt pėr shqiptarėt dhe shtetin e Kosovės.

Ai ka thėnė se ShBA-ja nuk ka kohė qė tė merret gjithmonė me Kosovėn. “Kėto metafora qė pėrdor z. Erdogan, ‘Kosova ėshtė Turqi’, i bėn pėr tė treguar afėrsinė. Ne jemi shtet i vogėl, i ri dhe qė kemi nevojė pėr njė mbrojtje. Nuk ka mundėsi qė Amerika tė merret gjithmonė me ne. Amerika i ka autorizuar turqit qė tė kujdesen pėr shtetin e Kosovės”, ka thėnė Demaēi pėr gazetėn Express. 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 18:21

Ata qe jan kundra Turqise jan atedhetar te serbise.
Dhe me juve duhet shkurte e trup me ua dhene hakun siq e meritoni.
Po more ahmaka a e din se mu kjo turqi nga shtepia ime e pate lajmrue OSCEN me daten 15 janar 1999 ne oren 23h qe serbija po masakron shqiptar civil e jo ata ne male!!!!!Kete ja kan thene duke qajte me lote e ju vrafshin lotet e ketyre turqeve.Po per ēka ka interes turqia ne kosove,kur kosova eshte e mjelur dhe ska buke per vete,ku populli po ik ma zi se ne kohen e Milloshit.Po mos te kishte qen TURQIA,sot a do ishit ne jete ju refugjate.Pos destinacionin e keni pasur per ne QAD,keto fjale me qindra here ua kam shkrue,por kujt?Thone nje fjale shpetoi lagojt nese don me te vra.Mos ja ketheni te miren turqise me te keqia sepse nese e shani turqin,e keni shajte ameriken.

http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,13,124487
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   Mer 6 Nov - 18:28

Rexhep Rexhepi (amis avec Albin Kurti) a également commenté la photo deArben Halili.
Rexhep a écrit : « Zotri Haxhi Kuqi per mendimin tem pse te shajn nuk ka lidhje te shajn ata njerz qe shumices se popllit nuk ja dojn te miren sepse edhe mua me shajn por ju tham mos me shani sepse un jap veq mendimin tim edhe mendoj per te miren e gjith popllit por disa me kerkojn falje.Por edhe un mendoj siju dhe shum te pershendes edhe ata perzemersisht,se sikeni shkruar ju ashtu asht dhe asht shum e sakt. »
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Si do behet "Shqiperia Etnike"   

Revenir en haut Aller en bas
 
Si do behet "Shqiperia Etnike"
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: