AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj si shkak qe i thash Imria ka marr nxensen e

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj si shkak qe i thash Imria ka marr nxensen e    Dim 10 Nov - 3:44

Haxhi Kui thot:
Gusht 5, 2012 te 11:31 AM
Zotri Reshati
Keta zagar e lagoj ende gjinden ne organet e larta te pushtetit te kosoves.
A nuk eshte e vertete qe ata gjygjetar qe na denuan dje sot nuk jane neper gjygje sotttttt
As dhe nje zagar i madhe nuk eshte vrare nga askushi,ata mu ata i ke ne midis e kufijve duke bere roje se kush e cil ka jemi duke veprue.
A nuk jan ne polici ata qe dje femrave shqiptare ua shtinin pendrekat ne vagine ?Kur ato te gjora kerkojshin dy germa KR(Kosova Republike)
A nuk jan ata njerez te djehit qe ishin neper shkolla dhe qe na prijashtojshin kur flitshim di per qeshtje kombetare ?
A nuk jan ata te milloshit qe dje ishin ne komuna edhe sot a nuk i ke neper komuna ?
A e nisen luften per bashkim si kosoven,iliriden e luginen e presheves ?Pas gjithe asaj lufte qe e beren kinse ne emer te uk,ku e lan veriun e kosoves ?Ku eshte ushtria lirimtare e kosoves?Ku eshte flamuri ?Ku eshte hymni ?Si Rugova si Thaqi ishin te pajtimit mos ta nderronin por e nderruan flamurin ushtrin e hymin dhe falen apo shiten veriun ne rambuje duke nenshkrue rezuluten 1244 dhe ska kush qe e fuqizon kete rezulute,pos ndonje lufte e re me te njejten kahje qe ka per ta marr si dje si ne kohen e Hasan Prishtines,Enverit e Thaqit apo Rugoves.
Ku mbeti Iliridamaqedonia e shqiptareve more zotni ?Po nen sllave more zotni.
Ku mbeti Lugina e Presheves more vella ?Po ku pos prape mbas tere asaj lufte pranoi upmb te beje marveshje me serbi.
Zoti na shpetofte,por realiteti eshte tjeter.
Ymri Badallen e kam pas ne normale prof e Pelivan Zhurin drejtor
Ymriu u martue me nxense e Pelivani donte te me prijashtoi,pse une ja kushtova nje poezi Republikes se Kosoves ne vitin1971.Jam malltretue shume muaj per do dite ne supin e prizrenit e sidomos njefare Xhevat Sunduri dhe njeri ka qen prof ne normale e pastaj ishte ne sup emri nuk me kujtohet.
Ju me vjen mire qe i cekni dhe i paske ruajtur ato flet te gazetave serbe dhe shqiptare,mua mi kan djegur qe te gjitha bashk me biblioteke dhe ka e ngreri ujkun magarin per bishti.
Sa tradhetar ka ne zhur e ne kosove as 2% nuk e posedon,.Une ka kam pare kur mu atyre shqiptareve qe neper oda shtireshin si patriota naten grat e tyre dhe vajzat e tyre benin orgji me policin serbe.E din mire ata polic qe ishin ne detyra ne kohen e Milloshit se ma vone Milloshi i pat debue nga puna se ata jo vete qe e kishin leshue punen .Per poezin time deshmitar eshte Ramadan Muja,Mehdi Elezi,Adnan Morina qe ne oren e Prof Mehdi Elezit dy polic serb me nxirreshin dhe me dergojshin ne sup.Argumente me shkrim skam se te thash qe mi kan djege,a deshmitar po ,por behen deshmitar dhe a e pranoin ua le ne kurrizin e tyre ne diten e gjykimi
A per Prof Ramadan Mujen jam rrahur ne te dalur nga gjakova si kali hallal ja beje se dojshin ate ta merrnin,sepse ate dite nuk e kishte me vete leternjohtimin dhe une ne vend te tij ja dhash timin kinse aq persona kisha ne kerr.Prezent ishte edhe prof Olloni dhe nje tjeter prof Esat Haskukaj.
Une me 11 mars te vitit 1981 i nisa demostratat ne menzen e studenteve kete e din mire Bajrush Xhemajli ish cimeri im qe flinim ne nje dhome ne baraken nr 1 nese nuk gaboi,por deshmitari heshte duke e mshefur histroin e vertete.E ka te beje mundi shkoi si shurra e pules dhe emrin tim kush nuk e tikirellPo Prof Ramadan Muja me ka thene se historia jote do shkruhet mbas 50 viteve se eshte rrezike tani me shkrue !Qudi nga kush tani kemi frige me shkrue te verteten ore vella ?Edhe nje te fundit ata qe ishin ne sherbim te serit mu ata sotttttt me etiketoin tradhetar,vetem pse punova pa dredhi(tradheti) ndaj popullit shqiptar.Populli me njeh,por frigohet me thene te verteten dhe ua besoje.
Nje po ta them po te frigohesh nga armiku serb,kjo eshte normale,ama te frigofesh edhe nga shqiptaret edhe nga serbet kete une nuk e kuptoi si realitet,por realitet eshte 100 per %dhe si ta quan kete popull,?Po me vjen tug dhe mendet vertete paskan rrenje.Po te rrethoin lirimtaret e te kercnohen duke te thene se nese ti vrasish armiq serb ne ty te likvidojm se di per ka qenkan veshur ?Po te thone nese ti e mbron popullaten e pambrotur te grumbulluar duke kerkue shpetim i gjori popull shqiptar e me te thene kena me te likvidue zot e PERENDI bane mire ishalla zoti madh tradhetaret i hek nje here e pergjithemon e le ta liron kete mas qe kurr nuk u ngop me lirin personale.
Ndoshta u lodha shqiptar te vertete,por deshta tjua shkruaj me ca fjale nje histori timen te hidhur qe sot mu nga keta kaqulosha nuk dua te kethehem ne kosoven time qe e deshta aq shume duke mos ia realizue deshiren e babas qe vdiq me sy hapur duke ma lene amanet qe te luftoi per bashkimin e kosoves me shqiperi.
I tere mundi im qe ti bashkohem uk ishte i kote.Dhe shkaku i njerit emrin po ia ceku me qindra here Fatmir Lima nuk me pranoi si kurse Uke Bytyqi duke me thene se shkaku tij nuk te marrim e Ky Avdi Ibrahimi mbasi une e leshova kosoven ishte kyq ne zonen e pashtrikut si zevendes kom. ShigjetaKu e kishte epror Agim Qekun e Fatmir Limen.Qudi qudi por e vertete,si do merrne.
Sot Avdiu punon ne KEK ne prizren,si lirimtar dhe shkruan per akcionet e tije kurse e verteta qendron se gjere ne vitin 16 janar 1999 kemi bere shoqeri here tek Bajram Kurti,here tek Bajram Bekteshi,here tek shoket e Ademit here tek Riza Vata e gjetiu,.Por ky thote neper gazeta se une paskam ik se paskam qen argat i udbes.Ky flet pa fakte vetem ka te thote ky masa duhet ti besoj.Dhe ka marr ne pune ne kek njerez qe tja mbrojn prapanicen.
Deshmitar qe nuk flisni nje dite do pendoheni,por vone ka me qen per ju dhe tan shqiptaret.
Nese nuk e tregon mundin tim dhe iu kallte dhe kurr as bari mos bift ne trojet shqiptare
Kjo eshte shkrimi im i fundit dhe mallkimi mbi tere kombin qe e deshta ma shume se femit e mi ku ende pasojat jemi duke i bartur.E ju tradhetar qe me etiketoni ne venbdin e juaj fara u humbet me farefisni .
Prgjigjjuni
Destani thot:Dstani vete eshte Reshat Badallaj !
Nntor 7, 2012 te 10:17 AM
Reshati para opininonit publik ka sjell nj shkrim t bazuar n fakte.t Lumt Reshat.Por ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuit,i cili asgj faktike dhe argumentuese nuk thot.Juve redaksi ju kam shkruar dit m par se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam m.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nna e tij sht halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit t mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka przn vllain evet pr tja marr pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi prjashtuar ka mbi 20 vite kt magar nga familja ime dhe dajallaret e fare fisi tjer q ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish fal zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personalDiskutime shqiptare,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,Perparimi Admin Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006
Sujet: Re: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourdhui 8:20
Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
..
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.
Ky kete ofendim dhe racizem te ti e shkruan me:(Dernire dition par Perparimi le Ven 19 Oct 2012 8:21, dit 1 fois ),Haxhi Kui me pseudonimin Perparimi,publikon n portalin e tij dizinformativ kt mesazh t posht shnuar nga ana e tij,Kadri Veseli serb,Demaqi kroat,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenn e tij t radhs Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyej mbar kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij t papar.
Ndigjo daja qak te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe time,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar t gjall e t vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.me dajen ti plumbin e ke hak dhe varrimin me ta ba ne serbi.mallkuar qosfsh haxhi dhe kuurr mos degjovsha ma emrin tend te mallkuar n ejte te jeteve.http://prishtinapress.info/udbashet-dhe-tradhtaret-ne-zonen-kufitare/#comment-20774
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj si shkak qe i thash Imria ka marr nxensen e
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: