AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 dialog i rrept mes Haxhi Kuēit dhe Avdi Ibrahimit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: dialog i rrept mes Haxhi Kuēit dhe Avdi Ibrahimit   Dim 17 Nov - 8:56

Reagim: Haxhi Kuēi vazhdon me shpifje e nxitje
User Rating: / 0
PoorBest
Wednesday, 08 August 2012 08:39 2 Komente OpinioneNė portalin privat tė tij “Dikutime Shqiptare”, Haxhi Kuēi, me pseudonimin arbėri shkruan e shpif si gjithnji: Sujet: °KOSOVA MEDIA MBYLLET NGA aVDI iBRAHIMI Sam 28 Avr 2012 - 13:28. Ky shizofren i pa pėrmirėsuar tė cilit smira ja ka ka errėsuar logjikėn dhe “ēdo gjė te keqe ai e gjen tek Unė Avdiu”. Ai kėshtu po e keqpėrdorė edhe portalin ”KosovariMedia”, qė unė personalisht kam respekt pėr kėtė Agjenci informative mbarėshqiptare.
Nga Avdi Ibrahimi - Reagim /
Avdi Ibrahimi
Pas luftės ēlirimtare, u krijua njė klimė e ashpėr dhe nervoze nė mbarė trojet shqiptare prej antikombėtarėve, kjo fushatė ėshtė drejtuar dhe po drejtohet kundėr UĒK-sė, njė sulm kaq i gjerė tė drejtuar nga kuzhinat e Beogradit, Athinės, Shkupit, Podgoricės e Moskės.
Po mirret nėpėr gojė tėrė historia dhe kultura shqiptare, e kaluara dhe e tanishmja. Por pėr fat tė keq nė shėrbim tė kėtyre armiqėve shqiptar,pra nė kurthet qė ngrehu dhe po ngrejnė kėta armiq, ka rėnė njė pakic e vogėl, kryesisht njerėz naiv, idiot tė papėrmirėsuar e destruktiv qė ishin gjatė gjith jetės sė tyre. Kėta njerėz kombi shqiptar i ka nxjerr dhe do ti nxjerrė jashtė radheve tė veta, ashtu sikurse uji i rrėmbyeshėm qė i gjuan anash sendet e pavlera, tė kalbura dhe fekaljet e coftinat e ndryshme tė tipit Haxhi Krasniqi, mėpastaj i ardhur nga Janqishta nė Suharekė ėshtė tjetėrsuar nė mbiemrin Kuēi, disa e njohin si Haxhi Lata, disa si Haxhi Llotoja, e Jugosllavisė, tani mė i arratisur nga Kosova nė Francė ėshtė tjetėrsuar nė gabel - ashkali se tillė ka qenė gjatė gjithė kohės.

Foto nga Forumi
Ky ēakall, hijenė, e Serbisė fashiste, ky krimb qė e shėtiti nėpėr Kosovė me makinėn e tij kryekriminelin serb Zhelko Razhnjateviē (ARKANIN), pėr ti frikėsuar patriotėt shqiptar qė ishin kundėr veprimeve tė errata tė Arkanit dhe Haxhi Kuēit, me moton qė Haxhiu ja ka caktuar vetės se atė nuk bėn ta prek askush nga kundėrshtarėt e tij se pastaj do tė shfaroset nga Arkani dhe Haxhiu. Por patriotėt shqiptar dhe luftėtarėt e lirisė as qė donin tė ja dinin se kush ishte Arkani dhe Satani Haxhi. Ata trimat e lirisė e luftuan me pushkė nė dorė pushtuesėn Serbi. Haxhiu ky serb e shkuar serbit, ky gabel e shkuar gabelit, ka marrė pėr detyrė nga sherbimet e fshehta serbe qė nė formė tė rafinuar tė shpif, tė pėrbaltė, tė fyej, tė ndaj e pėrqajė aty ku mund ta gjej ndonji naiv si soji i tij. Ky kerber serb po vjell vetėm zi kundėr kombit shqiptar, siē mund tė shihet nga ajo poezi e tij raciste, dhe shkrimet tjera tė tij dinegruese dhe tepėr rrenacake, kjo mė kujton atė poezin e Haxhi Rrencit.
Ky njeri shpirt katrani dhe shpirt shitur, e ka lėshuar Luciferri serb pėr ta turėpruar me damkė tė zezė vetėvetėn e tij dhe familjen qė i ka terrorizuar pėr ēdo ditė fizikisht dhe psiqikisht. Ky argat i djallit qė shpif, rren, intrigon,mashtron,nė radhė tė pare vetvetėn e tij pėr ēdo ditė duke vjellė vrerė tė zi nėpėr forume interneti dhe qė po i del punė me ēdo kėnd qė nuk ėshtė aspak me karakteret e pista tė Haxhi Rrencit. Dihet se planet ogurzeza ndaj shqiptarėve kanė dale nga serbomdhejtė, Ēubrilloviqėve, Qosiqėve, Bullatoviqėve, Millosheviqėve, njerės kėta me tendenca gjenocidi ndaj shqiptareve qė jetojnė den baba den nė trojet e veta shqiptare.
Haxhiu po ja kalon kėtyre shovenistėve serbomdhenj me shkarravinat e tij antishqiptare nėpėr forume interneti tė instaluar nga Serbia, ky palaēo me egoizmin e tij, me destruksionin e tij, me marrėzin e tij, me ēmendurin e tij, me racizmin e tij siē shihet nė atė vjershėn e tij idiotike, me shpifjet e tij pa kurrėfarė argumenti ndaj shqiptarėve tė dėshmuar pėr atdhetarizėm. Shpifja qė po u bėn Haxhi Rrenci, historisė, letėrsisė, dėshmorėve e atdhetashėsve shqiptar. Mė ka detyruar, nė Gjykata tė ngrehin padi penale pėr rrencin shpifėsin Haxhi Latif Krasniqin, nga fshati Janqisht komuna e Malishevės, i shpėrngulur nė Suharekė, dhe aty e ka tjetėrsuar mbiemrin nė Haxhi Latif Kuēi, qė njihej pastaj nga suherekasit si Haxhi Llotoja e Jugosllavisė me qė ka qen si puntot i lotarisė jugosllave, pastaj njihej si hazhi takxisti,dhe si Haxhi Arkani, pasi ai me taxin e tij e ka vozitur kėtė kriminel serb qė ka masakruar popujt nė ish-Jugosllavi, e nė veēanti popullin shqiptar, vetėm se kėta popuj kėrkonin lirin e tyre kombėtare.
Prizren 5 gusht 2012.

Share
< Prev Next >
Komente

Rrej Haxhi rrej...
Shkarravinaletranxirėse tė mė lartėshėnuara nga: “KosovariMedia” ,tė komentit tė Haxhi Rrencit dhe atyre tė ngjashėm me kėtė qė pėrhapin dizinfotmata e thash e theme pėr njerėz qė nuk i njohin dhe nuk kanė as mė tė voglin argument pėr keqbėrje ndaj kombit dhe atdheut shqiptar. Duhet tė ju them diēka nga ana profesionale e gazetarisė:
Kur thuhen fjalė si "ky udbash ka burgos njė shok tė tij",pa argumente faktike, dhe nuk pėrmendet emri i personit tė burgosur,komentuesit letranxirės qė shkruan dhe atij qė e boton, i bie erė trillim. Kur thuhet " se ėshtė udbash", dhe nuk argumenton me fakte dhe nuk pėrmenden emrat se me cilin apo cilėt udbash ka qenė nė bashkėpunim, komentit tė letranxirėsit dhe atij qė e boton i bie erė shpifje. Kur thuhet, "tradhtari apo spiuni Avdi Ibrahimi", pa argumente e pa asnjė fakt dhe nuk pėrmendet emri i atij qė e ka trathtue, kuptohet tė publikohet edhe dokumenti faktik, komentit tė letranxirėsit dhe botuesit i bie erė gėnjeshtre,sepse Haxhiu nuk i pėrmbahet temės si Unė Avdiu e kam mbyllur "Kosovarimedian",moderatori i sė cilės ėshtė i obliguar tė sqaroj se a e ka m mbyllur unė kėtė portal informativ apo dikush tjetėr dhe ta demantoj shpifjen,rrenen dhe nxitjen e shizofrenit Haxhi,. Normalisht, ndaj,komenteve tė shkarravitėsitletranxirės dhe botuesit, si i tillė demanti ėshtė i panevojshėm, sepse ēdo njeri me dy fije mend e kupton se bėhet fjalė pėr trillim,shqpifje,gėnjesht ėr…Kurrė nė jetėn time s’kam shkruar as edhe njė shkrim nė anonimitet,por gjithnji kam pėrdorur vetėm emrin dhe mbiemrin tim nė email adresėn tim transparence dhe tė hapur,”avdiibrahimi@yahoo .com”,kėshtu qė jam i hapur pėr tė gjithė ata qė mė njohin dhe duan tė mė njohin le tė urdhėrojnė nė ēdo kohė jam i gatshėm pėr bashkėbisedim,ose edhe nėpėrmjet gjykatės pėr ta mėsuar tė vėrtetėn…Ata qė pėrdorin emra anonimiteti dhe ata qė nuk i bėjnė transparent emrat e vėrtetė janė nė tė vėrtet soji i UDB-ashave…Sikurse je ti Haxhi Kuēi dhe portali yt personal"diskutime atishqiptare",qe boton artikuj pa asnjė vlerė dhe je plagjiator i shkrimeve tė vjedhura ngase ti nuk ke tė drejtė me botu shkrime pa lejen e autorėve,ky ėshtė keqpėrdorim dhe ti perdor lloj-lloj emrash me pseudonime tė ndryshme vetėm pėr tė manipuluar e dizinformuar vetėn se opinioni i gjėrė tė njef se kush je ore i mjerė.me Gafurr Adilin i kam raportet e mira dhe para disa kohe kaqm qenė nė Tiranė me shokun tim Aziz Morinėn dhe pėr gjithēka qė ai ka gabuar ndaj meje mė ka kėrkuar falje edhe pėr keqkuptimet qė i ka partur ndaj meje.Ndėrasa Bashkim Hoxha dhe Unė Avdi Ibrahimi,kemi bashkėvepruar nė lėvizjen ilegale "Komiteti Kombėtar Shqiptar pėr Bashkimin e Trojeve",qė nė orėt e para,ndėrsa nė UĒK-ė nė Brigadėn 128 tė Zonės Operative tė Pashtrikut Bashkim Hoxha ka qenė nė stafin komandues nė Brigadėn 128,sė bashku me mua.Ti thua se e ke ndėrtuar njė kullė nė Francė ku i ke marrė parat?! ti atje jeton me ndihma bile i si ashkali,ti ke hequr dorė nga identiteti shqiptar,mos harro se Unė asnjė pėrfitim nuk e kam nga lufta ēlirimtare dhe jetoj nė kushte modest si njė qytetar i Republikės Shqiptare tė Kosovės ,kjo gjė ėshtė lehtė e verifikueshme dhe ti dizinformon,shpif e rren se kėtė zanat ke mėsuar nga padronėt tu serb.Pra edhe kėto janė shpifjet,rrenat,nxitjet tua tė radhės kundėr meje.Prandaj tė kam bėrė padi nė Gjykatė kjo ėshtė shum e vėrtetė dhe ti ke me u ballafaqu me mua aty dhe ke me i pagu tė gjitha njė pėr njė shpifjet,rrenat,dizinform atat,manipulimet,ofendime t,nxitjet raciste qė ke bėrė kundėr meje dhe kundėr luftėtarėve tė UĒK-sė,dhe kundėr kombit shqiptar nė pėrgjithėsi dhe kundėr botės mbarė njerėzore qė ke kėrkuar pėr mes mesazheve tua idioteske,Rėnien e njė asteroidi pėr ta shfarosur botėn,por qė kjo dėshir nuk ka me tu plotėsuar kurrė...rrejė hHaxhi rrejė,se rrenave tua u ka ardhur fundi...

0 Reagim: Haxhi Kuēi vazhdon me shpifje e nxitje — Avdiu 2012-08-10 11:58 #2
CITOJE
Haxhi Kuēi

Per tradhetarin Avdi Ibrahimin;
Ti mundohesh ne ēdo forme qe te zezat e tua te mi mveshish mua por e kote do jete mundi yt sofist me magji te zeze..
Sa i perket Katranit shpirt shituri qe e ka leshue Lucerin serb jeni ju vete personalish psiqikisht e fizik.
Dhe sa i perket terrorizimin e familjes qe ia paskam bere dhe femive te mi genje sa te duash, pos mos gabo e te me prekish edhe ne moral siq ma ke shajt djalin e mitur qe te kemi dhene buk e fjetje si pashait.
Kqyr vellaznive tu se si i ke terrorizue dhe nanen tene qe e ke smur.Femit e mi po terrorizohen ketu nga qeveria qe mesiguri ke gisht ti.
Une me mundin tim dhe nga djersa ime ua kam sigurue shtepi ne france.Duke iu ndertue kala,me doren time.
Sa per planet e serbomdhenjeve Qubrolloviqa e Qosiqa e Millosheviqa je ti i dalur nga kjo garnitur.
Qosiqin e ke pasur njerin nga me te dashurit e tu qe sot kerkon shkembim trojesh me ane te endrrave sofiste qe i merr keto propozime nga ti e jo nga une.
Kam punue ne Llotarin e kosoves prej viti 1983 gjere ne vitin 1991.E sa per punen time ne Lloto me njeh i tere stafi punues i kesaj organizate punuese se kush kam qen ,dhe sa kam qen i afert me te gjithe.
Ne kioskun tim ne vitin 1991masa shqiptare ka votue per pavaresin e Kosoves dhe fletet ja kam dergue Afrim Pajazit Berishes.
Ndersa per fshatin Sllapuzhan e kishte Isuf Dergut Sylaj.
Dhe ketu kur kam hyre ne mardhenje pune kam konkurue si Haxhi Sylaj nga fshati Sllapuzhan,sepse ndryshe nuk kam pasur mundesi te punsohem nga komiteti krahinor.Kur ne vitin 1978/9 nese nuk gaboi pata konkurue si mesimdhenes ne fshatin Peqan ushtrues drejtori ne Suhareke ishte Muharrem Gashi,dhe me pranuan.Por kur hyra ne oren e pare pasi u krye ora fillova ne klasen tjeter dhe mbas dy minutave ne ore ka hyre Ismet Krasniqi nga Peqani kurir dhe ne vesh me tha se drejtori po te thirr perjashta.Si kam dal ja nisi te qaj duke me thene e dridhur buzet e tija keshtu;Haxhi une ty te kam pranue ne pune,por ka ardhe Ruzhdi Berisha me antaret e komitetit dhe mu kan kercnue se si ke guxue me pranue kete bandit qe eshte antijugosllave,dhe mu lute nese ka mundesi ta leshoi shkollen se ne te kunderten do me burgosin.E kam leshue shkollen dhe kethyer ne shtepi siq me pati bere Fatmir lima duke mos me marr ne lufte kundra shkive shkaku yt qe ti kishe qen dikur duke punue ne mbrojtjen popullore te serbise.
Une Haxhi Lata ,Avdi dredhagjiu nuk kam pasur mundesi te punsohem kerkund e ty siq e cekish ti ore ogurezi paske qen i burgosur me 1981 ne armaten e jugosllavise dhe ta paska besue kete vend te ndishem sertbija .Po nje budallas ti benim pyetje ta jep pergjigjen kembe e krye,se kush je ti Avdi Ibrahimoviqi.
Edhe nje here po te them se sa per qe e kam vozit Arkanin ,nuk ka qen Arkani,por nje serb qe as qe e njohi siq nuk e kam njohur Arkanin tend qe e qove ne shqiperi qe ti vizitoi refugjatet e ikur nga ti ne shqiperi e gjetiu.Sa per qe kam cekur se e kam vozite Arkanin per ne fshatin tend ka qen opcioni im qe ty kinse te japi argumente qe ti te flasish kundra meje ,dhe ja shkrimet nuk kan te ndaluara gjere sa siq thua ti paske ngre Padi Penale ne Gjygj kundra meje,por ti nuk ke bythe te ngrehish kete padi se i qet edhe tjera e tjera sende qe ke punue kundra ketij populli te munduar.Avdi spiuni,une jam ai qe ne suhareke sa erdhen refugjatet e fshatrave , erdhi Uke Bytyqi,e Malush Berisha dhe kerkuan qe tju bije ndihma skamnoreve dhe te nesermen i derguan konvojet.
Kete ndime e kam kerkue ne telefonat nga shitorja e Haziz Shales ndoshta eshte ende ne jete dhe ka populli se kan e kujt ti beje pyetje sa a po genjen Haxhi u apo Avdi spiun Ibrahimi.Edhe ne Malisheve e dine pompa e benzines se kush me telefon kerkoi ndihma ku te nesermen u vra mjeku Shpetimi ne mina.Pra une ekam fornizue uēk dhe popullin e ikur e jo ti ,sepse ti e debove nga kosova ku vetem sorrat kikiriseshin neper kosove.
Keta nuk me moren para te pompes ste Malisheves(Paqarizet) ndersa ne suhareke po.Ndihmat ne suhareke i shperndante Muharrem Shaban Kuēi dhe shkova tja kerkoj nje thes mill,ai me tha shko te jep Milloshi .Ky njeri kur une me 1971 e mbrova flamurin kuq e zi nga serbet e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi shqiptaret deshten me ket Muharrem qe ne vend te serbeve te me masakroin.E ti e mbron sot kete njeri me kembngulje duke me etiketue si udbash,qudira krijon ti Avdi.Deshmitar per kete ngjarje jane;Smail Berisha elektricist,Sakip e Sadik Sylaj,,Muharrem Sh.Kuēi,,Kadri Kuēi,S.Kolgeci ,,Reshit Bytyqi komandanti e tjere.Dhe nga kjo ngjarje komiteti krahinor i kosoves e sidomos Fadil Hoxha ne zyren e tij me pate thene bandit jugosllave dhe ti sa do qe do kryen shkoolle kur sa te jemi ne nuk do punsohesh.
Avdi spiuni,une Haxhiu nuk munda te kyqem ne uēk shkaku yt.Po ta ceku me qindra here dhe si pate mundesi qe te kyqesh ne zonen e pashtrikut me Limen dhe Agim Qekun?
Deshmitar pse nuk me ka marr Lima eshte Aziz Morina,Bajram Bekteshi Lima vete dhe tjere e tjere qe ka emra qe mu kan betue qe do behen si deshmitar.E sidomos disa nga fshati yt.
Avdi Ibrahimi nese thua se e paskam vozit Arkanin,jo Arkanin por ty te kam vozite ka ke pasur deshire,tek motrat e tua qe ne Sallagrazhde e gjere ne Krushe .Pastaj tek shoket e tu Riza Vata me dhjetra here,tek Bajram Bekteshi,Bajram Kurti e tek baca Ali ne spital ne prishtine dhe tek shoket e burgut te Adem Demaqit ne Lutogllave e ku tjeterkund jo more genjeshtar.Por po del vetvetiu konkludimi se ti vetem ti me paske ardhur ne shtepi jo si patriot siq mendoja,por te me pergjon.E tu japish informata Tripkit e Milloshave.
Ti Avdi pishpiriku qe tha se ke mirkuptim per kete gazet, ti e ke si komofllazhe qe ta bind dike se je patriot i mizave.Shume kam me shkrue per ty qe ska fleta me shkrue,sepse ma ke shkatrrue jeten time dhe te familjes se, une Haxhi Lata kurren e kurres nuk kisha deshire qe ta leshoi Kosoven e shqiptarise.
Avdi Ibrahimi ti me shoket e tu qe e liruat kosoven, e niset luften dhe e ēarmatoset uēk,e humbet flamurin e te pareve dhe hyminin kombetar dhe ne vend te bashkimit siq u kikirizeshit veriun po ja dhuroni serbise duke mendue se do shkembeni troje me trojet shqiptare.Serbija nuk eshte si ti sepse ty te kan pervetsue me mish e shpirt qe te punon ne mullirin shkavell e jo Haxhi Lata o pisi pisave.E niset luften ne maqedoni dhe shqiptaret i riroberuat .Rrene eshte kjo qe u them o spiuni serb.E niset edhe ne Luginen e Presheves luften dhe i riroberuat shqiptaret ku me te madhe masa shqiptare kerkon azil ne vendet e perendimit dhe juve u vjen lexet o spiun.Po se e realizuat ate ēka pati deshire Drashkoviqi qe folen haptas me Adem Demaqin qe pa lufte e ndajm kosoven si sot.E pra ma se miri ka qen ju te shuni e te hyni ne dimijat e grave e mos ta malltretoni popullin e mos ta ndani ne vend te betimit tend kinse e kam kapur pushken me bashkue trojen .Por troja ,ne troje ishit ju ne brendin e magarit dhe ja si jeton ky popull.Por edhe ata qe kan luftue pa dredhire si ti shetisin rrugeve duke kerkue nje kafshat e kafshata ua zeft frymen.E ti Avdi Ibrahimi ke urzuprue tokat e popullit ne prizren dhe ke ndertue ndertesa e shtepia ku ke bere pasuri ne emer te luftes.Keta persona me ligje nderkombetare denohen duke ju debue e konfiskue tere pasurin qe ua vodhet shqiptareve .Nese je luftetar shko e liroje Luginen e Presheve,Iliriden dhe sidomos veriun e kosoves,buken e shqiptareve.

Ja letra e Gafurr Adilit dergua mua personalish Haxhi Kuēit

(le ta njeh me se miri populli shqiptar se a eshte Haxhi Lata spiun serb apo Avdi shkau ?
Lexone te dashur shqiptar me poshte
Titulli: Gafurri per Avdiun dhe Xhavitin Mon 5 Dec 2011 - 9:21
gafurr adili
Ą HAXHI KUCI
De : gafurr adili (gafurrxxxxxxxxx.com)
Envoyé : sam. 03/10/09 19:26
Ą : HAXHI KUCI (perxxxxxxxx.fr)

Shume i nderuari Haxhi !

Uroj qe ju dhe e gjithe familja juaj, kudo qe ate e keni, te jeni mire.
E lexova letren tuaj dhe ne pergjigje te saj po iu shkruaj si me poshte vijon:

1. Avdi Brahimin e kam takuar 2-3 here dhe keto 2-3 takime me mjaftuan qe ta njifja se ishte i tille sic e pershkruani edhe ju, por per Avdiun me shume me ka folur edhe Bashkim Hoxha nga Prizreni, i cili e njifte shume mire Avdiun.
2. Per sa i perket pershkrimit tuaj mbi ndodhite brenda UCK-se iu besoj per te gjitha, sepse kam njohuri te shumta,
por ketu nuk eshte as vendi dhe as mundesi per te biseduar per te gjitha.

.................................................................................................
...................................................................................................
..............................................................................................

Me pershendetje vellazerore e atdhetare shqiptare,
Gafurr ADILI.
Tirane, 03 tetor 2009.

Avdi qeni ti nese ke argumente ndaj meje urdhero e qiti e mos ha balten e derrit

0 Per Tradhetarin ordiner Avdi Ibrahimin — Haxhi Kuēi 2012-08-09 21:17 #1
CITOJE
Ky artikull nuk mund tė komentohet, ėshtė arkivuar. Falemenderit pėr mirėkuptim.


http://www.kosovarimedia.com/index.php/arkivi/11580-reagim-haxhi-kuci-vazhdon-me-shpifje-e-nxitje.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
dialog i rrept mes Haxhi Kuēit dhe Avdi Ibrahimit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: