AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Cili eshte genjeshter,?Une apo Begzad Baliu.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Cili eshte genjeshter,?Une apo Begzad Baliu.   Jeu 28 Nov - 18:33

Alen Azari pozdrav za moje prijatelje
20 novembre, 21:35 · J’aime · 1

Haxhi Dulla Ju uroj shëndet dhe rahmoni...
20 novembre, 21:35 · J’aime · 2
Fadil Avdylaj URIME suksese dhe shendet per qiftin e mrekullushem
22 novembre, 06:57 · J’aime

Muhamet M Shatri Urime dhe suksese te metejshme
22 novembre, 07:22 · J’aime

Dija Krasniqi Shume urime ...
22 novembre, 19:42 · J’aime

Haxhi Kuçi Zotri Begzad Baliu kam nje pyetje per ju;Diten e pervjetorit te Isuf Gervalles qe u mbajte ne Xhamin e Prishtines ne Janar te vitit 1998;Kete nate a fjetem ne shtepin e juaj keta;Une,Bajram Kurti dhe nena Aishe ?Ju lutem te me pergjigjeni me po,ose te me thuani se po genjeje para popullit.Sinqerishte Haxhi Kuçi
il y a environ une heure · J’aime

Begzad Baliu Z. Haxhi, mos e keni ngaterruar adresen, sepse une kurre nuk e di te jete mbajtur manifestim per Jusuf Gervallen ne ndonje xhami te Prishtines, e madje as ne Meshihat ku mbaheshin edhe aktivitete shkencore. Pastaj heren e fundit ne shtepine tone Nena Ajshe ka qene ne vitin 1996, kur lindi vajza e madhe. Ka shkuar shume kohe dhe mund ta keni ngaterruar kohen ose adresen.
il y a 56 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Ne medresen Alajdin,ka qen Begzad
il y a 54 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi mos u hoto
il y a 54 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi A te kujtohet kur Afrim Morina me thirri mua mbas perfundimit te pervjetorit ne dark e Bajram Kurtin nuk e ftoi dhe ja refuzova me shkue me te.
il y a 52 minutes · J’aime

Begzad Baliu Afrim Morinen e kam njohur vetem mbasi jam bashkuar me te ne UNIKOMB, jam shume i sigurte dhe mos harro qe une mbaj ditar prandja nuk me shkojne gjerat me te kujtuar
il y a 47 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi eshte e vertete se ne shtepin e juaj kemi fjete ;Une, Bajram Kurti e nana Aishe,po ose jo?A ka qen ky vite qe e tregoni?
il y a 43 minutes · J’aime

Shefkije Islamaj Urime e suksese! Duhet te pime kafe.
il y a 42 minutes via mobile · J’aime

Begzad Baliu Jo, ne shtepine tone keni fjetur njehere pa Bajramin dhe Nenen Ajshe kur u vonuat ta merrni librin tuaj ne shtypshkronje dhe ne nuk ju lame te ktheheshit vone ne Therande sepse ishte kohe e rrezikshme. Asnjehere tjeter.
il y a 42 minutes · J’aime

Helena Grillo Shume urime per miqte punetore e profesore te nderuar !
il y a 39 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Don me thene se nuk kemi fjete bashk as me Bajram Kurtin,e as me nanen Aishe.A te kujtohet kur naten shkova dhe i bleva do gjera per ti ngrere nana Aishe ?Por me Avdi Ibrahimin a kemi qen ne shtepin e juaj ?Po ,ose jo.Banu i sinqert.
il y a 38 minutes · J’aime

Begzad Baliu Haxhi, te shkruajta njehere ke fjete vetem ti dhe me aske tjeter. Te lutem kam gjera me te rendesishme sonte. Mos do te me shpallni Nena Tereze qe kam mbajtur me buke Nenen Ajshe. I kam degjuar keto po nuk janer te verteta. E kemi nderuar si gjithe te tjeret dhe asgje me shume. Mos me ngaterroni me keto gjera se nuk jeni duke hy ne histori po duke e lenduar ate.
il y a 35 minutes · J’aime

Begzad Baliu Faleminderit Z. Shefkije, faleminderit Z. Helena! Shume urime dhe respekt, per Prishtinen e Vloren. Eshte kenaqesi kur njeherazi vine urimet nga Prishtina dhe Vlora.
il y a 34 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Mire Begzat,me trego me Avdi Ibrahimin a kemi qen ne shtepin e juaj,ndonje here?
il y a 33 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Begzad me thuaj po ose ja nuk kemi qen musafir tek ju bashk me Avdi Ibrahimin.Dhe e perfundojm per sonte.
il y a 23 minutes · J’aime

Begzad Baliu Jo!
il y a 20 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Po ne promovimin e vepres time a keni qen,me Avdi Ibrahimi ne shtepin time me 8 mars 1997 ?Dhe te tjere nuk po ua permendi emrat?
il y a 15 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Te lutem vetem edhe ketu te me japish pergjigje ,me po ose me jo.
il y a 8 minutes · J’aime
6/62
Voir les commentaires précédents

Haxhi Kuçi Per kete pyetje nuk paske mesiguri ditar te mirefillet!
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Mos u tute Begzad se nuk hyne ne hendek...
il y a 24 minutes · J’aime

Naser Islami Urime ditelindja profesor
il y a 17 minutes · J’aime

Naser Islami Mendoj qe profesori e ka si pergjegjesi te u pergjigjet ketyre pyetjeve, sepse personi po e pyet, dhe nese jane te verteta keto qe po i thote z. Haxhiu, pse te mos thuhen ato kure i kerkon se ndoshta jane te vlefshme. Bile ka qene mire qe edhe nje lib...Voir plus
il y a 12 minutes · J’aime

Naser Islami Pervec kesaje, Akadem don te thot trim , e trimi nuk duhet te kete frige, duhet te thote te verteten.
il y a 10 minutes · Modifié · J’aime

Naser Islami gjate leximit te pyetje pergjigjeve ne mes Haxhiut dhe akademikut te nderuar dicka me tingellon si pergjigje te dyshimta. Uroj qe akademiku te jet pergjigjur drejt, perndryshe vie ne shprehje te dyshimt guximi i te shprehurit drejt te personit i cili e ka obligim moral-kombetare-human per tu pergjigjur pyetjeve.
il y a 4 minutes · J’aime
il y a 12 heures · J’aime

Hajruš Džemailji qkas kandodh ashtu qe ne kohen e luftes jan ba shum tradhtime . po nuk shof diqka te re ashtu asht vazhdu edhe mbas lufte besoj qemekeni kuptu pershendetje nga croacia . haxhi -Kuqi .
il y a 11 heures · J’aime

Nikollë Berishaj Urime të dyve. suksese edhe në të ardhmenil y a 7 heures · J’aime

Xhemaludin Rexhepi URIME dhe SUKSESE !
il y a 6 heures · J’aime

Begzad Baliu Haxhi po e perseris pyetjen tende sepse para kesaj pyetje e kam mbyllur internetin, pasi kisha shume pyetje dhe kisha shume pune per te kryer. Po ne promovimin e vepres time a keni qen,me Avdi Ibrahimi ne shtepin time me 8 mars 1997 ?Dhe te tjere nuk po ua permendi emrat?
il y a 6 heures · J’aime

Begzad Baliu Te ju kam qene me kete date me aVDIUN bAJRAM kURTIN, qERIM pLLANEN E TE TJERE ne perurimin e librit tuaj. Pra libri u perurua ne shtepi ne tuaj sepse nuk kishim ambient me te pershtatshem. Ne perurim kam qene sepse kam qene redaktor dhe madje bartes i botimit te librit ne nje shtypshkronje afer shtepise sime. edhe kam shkruar per ate liber, sado recensioni i lexuar ne shtepine tuaj eshte humbur (nese nuk e keni ruajtur Ju), sepse mua tekstet e shkruara me jane humbur gjate luftes, duke e perfshire edhe temen e paperfunduart e magjistratures, prej rreth 170 faqesh dhe 450 skedash.
il y a 6 heures · J’aime

Begzad Baliu Nuk e di pse te duhen te gjithe keto te dhena por une mund te them vetem per ato qe di dhe mbaj mend, ose e kam te verifikuar mire, nga nje njohje prej rreth 6 muajsh.
il y a 6 heures · J’aime

Begzad Baliu Lidhja juaj me mua ka te bej me librin dhe jo me luften, kete me duhet ta them per korrktesi te lexuesve.
il y a 6 heures · J’aime

Begzad Baliu Kam degjuar se disa njerez po perpiqen te bejne histori me thash e theme dhe kjo shkon ne dem te Luftes, prandja ju ftoj ta ruani luften per nje kohe tjeter. Ata qe duan ta ndihmojne Kosoven sot nuk kane nevoje te rrahin gjoksin per te kaluaren po per te sotmen dhe te ardhmen. sikur ta dini sa puna ka sot ne Kosove per ata qe duan te punojne do te 'harronin' te kaluaren per nje moment.
il y a 6 heures · J’aime · 2

Bilall Maliqi I nderuari profesor dhe miku im i çmuar. Urime dhe shumë suksese të mëtutjeshme..
Sabrije Rama Urime dhe suksese ne te ardhmen!
il y a 4 heures · 1

Begzad Baliu Pershendetje Naser. Mbreme isha shume i zene dhe jo te gjithe kam mundur t'i lexoj. Sonte i lexova komentet tuaja. Deshiroj te them se Per aq sa e njoh Haxhiun nuk mund te jem deshmitar i perpjekjeve te tij ne Paris per te dale hero nga lufta. Nje luftetar mund ta kete deshmitar vetem nje kolege te tij luftetar e jo thjesht njerez publik si une. Kjo pra nuk ka te bej me trimerine po me te verteten njerezore, e cila eshte me shume se akademike, Une kam pasur te hapur deren per shume luftetar por une nuk kam qene ne lufte, prandaj nuk mund te jem deshmitar i askujt. Pertej saj me vjen keq qe qendrimin e Nenes Ajshe ne shtepine tone (para luftes!) duan ta bejn objekt deshmie te tjeret si Haxhiu. Avdiu Ibrahimin e kam njohur para lufte (deri sa shkoi ne ushtrime ushtarake ne Shqiperi) dhe ka qene edhe nderlidhje me Bajram Kurtin, me te cilin kemi shkruar kater vellimet e para te librit "Gjaku i lirise". Pertej gjithe kesaj me habite fakti qe Haxhiu dhe Avdi Ibrahimisi duket kane mosmarreveshje, prandaj haxhiu persore emrin time per te sulmuar nje njeri i cili familjarisht ishte qerthull i disa prej aktiviteteve tona ndermjet viteve 1989-1994.
il y a 2 heures,Pergjigje ;Po pse hane balte o Begzad?Ku e kam cekur se nga parizi po dua te behem luftetar?Ti poe dike se ne cien date paska shkue Avdiu ne ushtrime ushtarake ne shqiperi,vete e pranone se gjere ate dite paske patur kotakte me te,na trego daten dhe vitin kur paska shkue?
Haxhi Kuçi Po per çfare lloje te luftes je ka na mban ligjerata ketu ore Begzad ?Me çfare qellim qalon ne te shkruarit e emrit te zagarit te serbise Avdi Ibrahimt?A ta paska shti frigen aq shume dhe tu paska kercnue sikurse prof Bajram Kurtit ,Hazize Morines.Po pse more akademik nuk e thua te verteten qe bashk me Avdi Ibrahimin kemi qen tek ju ne banese.Po kush po te thote se e ke mbajte nanen Aishe?Ne pervjetorin e Isufit,ju nuk keni pase marr pjese,dhe mbasi u krye erdhem bashk me nanen e Isufit ,pra Aishen dhe prof Bajram Kurtin.Une dhe prof Bajrami kemi fjete ne sungjere e nana Aishe ne krevet.Pyete bashkshorten tende se ta riperkujton ma mire.Ju edhe per demostratat e 11 marsit te vitit 1981.Me ke thene pse nuk te kam tregue ma heret?Zotri Bega ndoshta mbesin keshtu punet me kete qeveri dhe keta kriminela qe e shkelen betimin e dhene ne lufte per bashkimin e trojeve shqiptare,dhe ju perkrahni sa te mundeni,por ndoshta se shpejti do ndryshohen gjerat,dhe mesiguri qe do takohemi ne te gjithe dhe Avdiu.A do mbesish keshtu,apo do thuash me fale se me ka trysnue Avdi magari.I cili deklarone se me mua nuk ka ndejte ma shume se dy a tri here.Sipas juve edhe tek ju nuk paskam qen musafir ma shume se nje here.Nuk e kam ndermend te shastrisem nga ngrerja e se vertetes............Thone nje proverber;Ruaju atij qe i ke bere mire e qe i ke dhene buke .E dijn mire Daut Hoxhan Selajdin Fazliu,e Avdi Ibrahimi!!Kerkujt gjere me sot si kam thene te kam ndihmue,pos ma kan kethye me te keq.Ende eshte populli ne gjum,ishalla e rrite gjumi!çofsh me ndere zotri akademiku Begzad Baliu.Percillja Avdi udbashit kete lajm.Une e pata thirr ne telefon Avdiun dhe nuk ja mbajti prapanica te foli me mua duke ma mbyll telefonin lepuroshi.Une ate dite qe i shpifem dikujt ja qesi lakun vetes.A pa ua qite lakun disave nuk e kam ndermend te dorzohem kete mbaje mend.


Dernière édition par Perparimi le Ven 29 Nov - 17:30, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Cili eshte genjeshter,?Une apo Begzad Baliu.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: