AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fahri Musliu

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fahri Musliu   Ven 29 Nov - 12:3012 octobre

12/10/2013 20:32
Haxhi Kuçi
Po zotri Fahriu eshte nga Gjilani qe e ke ne shoqeri ne fb ka te kryer ekonomikun.Ne vitin 1976/77 kemi banue ne nje dhome ne barake.Une ,Bajrush Ahmeti,Gani Kukaj,Arif Hasi,solom Elshani,njefare Bajrami nga Korisha.Ne krevetin tim ka fjete Refki Berisha,por ky ka fjete ne vitin 1977 me mua gjere sa ne maj  po te ketij viti me vdes baba dhe me mbesin te gjitha obligimet e familjes mbi kokeRefkiu as nje muaj nuk me ka ndihmue me ba pagesen pergjysme siq e kishim me marveshje.Po kete vit 1977 kam shkue ne sherbim ushtarak dhe e kam perfundue ne mbarim te vitit 1978.Ne vitin 1981 kam qen ne vitin e trete ne juridike.Dhe me 11 mars te ketij viti isha ne provim tek Kurtesh Saliu,dhe mbas provimit kam shkue ne menze per te ngrere buke dhe pasi jam servisue me pjata mu ka afrue  afer meje Bajrush Ahmeti dhe me ka thene;Au cimo çka te paskan qite me ngrere ?Kqyre se çfare qime te kalit..U kam meshue pjatave per toke dhe kam kap karrika e thye trapezarin e gjama dhe kam bertete ;O shoke keta komunista dojne me ne helmue.Poshte ne menze nuk ka shkue as dy minuta ja kan nise me thye edhe tjeret studenta  ku me vone  une kam dal dhe kam shkue ne koviktin nr kater ku banojsha.Ne oret e mbremjes  me thirri Ruzhdi Kuçi bashk me vellan dhe me thane se te kerkojn dy student te cilet te kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla dhe ata dy me thane se neser ne ora shtate duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit.Dhe keshtu te nesermen jemi lajmrue,por keta dy student hyren te paret dhe mua me thane se ti nuk ke nevoje me hy se drejtori na premtoi se do ua  rregullojna kushtet.Emrat e ketyre dy studentave es ateherit as sot nuk ua di emrat,ndoshta Ruzhdiu me vellaun Samiun e dijn se si quhen.Demostratat ma skishin te ndalura per çdo dite,dhe nje dite nje shok i klases fillore qe ne prishtine ishte polic me  ka ardh dhe me ka thene Haxhi duhet te ikish per disa dite pash zotin se eshte urdheri qe ty duhet me te likvidue.Ky e ka emrin Qemail,mbiemri nuk po me kujtohet per tani,por motra e ketij e ka pas per burr Sokol Elshanin qe ka punue ne komitetin e Suharekes .Kjo moter e ketij Qemailit  quhet Fatmire qe ka pas punue ne barnatoren e Suharekes.Kete qe ta tregova eshte ngjartje e vertete,por njerezit nuk dojn ta thone ate se  une i kam nis demostratat e para ne menzen e studenteve  me 11 mars te vitit 1981.Kam kontribue edhe ma shume se keto demostrata,por per asgje deshmitaret nuk dojn te tregoin te verteten.Po pse ?Mesiguri qe meritat e mija mos te dalin mbi siperfaqen e tokes,dhe veprimtaria ime tju mbesi  servilave te serbit.SinqerishtHaxhi Latif Kuçi.

12/10/2013 20:37
Fahri Musliu
Ju kuptoj por ashtu e ka jeta. Tek ne shoallen heronj ats qe i ka vra policia duke vjedhe. Turperohem pse jam shqiptar qe nuk kane dinjitet e integritet pir skam kah tia mbaje.

12/10/2013 20:43
Haxhi Kuçi
I nderuari Fahri ,Ja  ne kete momente mu lajmrue shoku im i dashur Bajrush Ahmeti dhe e pranone se une jam ai Haxhiu qe kam rrokullisur tavolina e thyer çdo gje.Ja edhe mesazhin komplet te  Bajrush Ahmetit qe ma dergoi ne keto momente te mira.
Bajrush Ahmeti a également commenté sa photo.Bajrush a écrit : « Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. »Répondez à ce message pour commenter cette photo.

12/10/2013 20:46
Fahri Musliu
E shihni angazhimi shpaguhet. Ju pergezoj. Gjithe te mirat
15 octobre

15/10/2013 09:53
Haxhi Kuçi
Zotri i nderuari Fahri Musliu;Nese keni mundesi  te ma beni nje nder.  ,E sidomos nese keni guxim te shkruani diç per mua dhe deshmitarin tim qe i kam nis une demostratat ne menzen e studenteve  me 11 mars te vitit 1981 ua kisha ditur per nder.Por nese nuk keni guxim per kete me tregoni u lutemi shume.Qellimi im eshte qe genjeshtrat e psopatriotave  tua qesi per lendine.Mjaft mi vodhen meritat qe 33 vite .Dhe shumica ne emer timin sot jan kryetar e nepunsa .
Sinqerisht
Haxhi Latif Kuçi

15/10/2013 10:09
Fahri Musliu
Tung Haxhi me vjen keq por une nuk merrem me kete teme. Do te ishte mire ti lajmerohesh gazetarit Halil Matoshi ne Koha ditore.
16 octobre

16/10/2013 00:38
Haxhi Kuçi
Nuk e besoj qe  ka guxim Halil Matoshi ta merr per siper kete btemen time.Por sidoqoft ma ka borgj,sepse para ca viteve patem ba muhabet  me ane te ms dhe nje gazetar i RTM Voca emrin ndoshta  ja dini i pate thene  qe te kete kujdes se çka fole e çka shkruan me mua se ja botoj,e nderpreu muhabetin dhe mu lute ne femi qe mos tja qesi shkrimet e dobeta.Une  i dola besnik dhe i shlyva muhabetet .Ky me pate thene se une dhe Suroi e kemi ftue Pacollin qe te vjen ne Kosove.Nuk po e zgjasi ma shume flm per ndihmen qe ma jep  dhe e konsideroj si nje ndihme te mire.Ndihma nuk eshte e thanun vetem me material,por edhe kur te udhezon dikushi eshte ndihme materiale qe duhet kerkuar.
Ju jeni i pari qe me keni pergezue per angazhimin time qe te verteten e qita ne drite mbi siperfaqen e dheut.Kam marr qindra mesazhe nga qe nuk ma ka marr mendja fare.
Ju pershendesi sinqerisht
16 octobre

16/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Halili e ka guximin e nese nuk mundet te udhezon cili gatetar mund ta trajtoj kete teme.  Dite te mbare
16 octobre

16/10/2013 23:09
Haxhi Kuçi
I kam shkrue dje Halil Matoshit,me duket  nuk ka guxim te me pergjigjet.Por as bile te me udhezoi se cili gazetar ka guxim!!!!Me shkrue te verteten o vella Fahri po ndryshohet historia dhe  aktiviteti shqiptar po del genjeshtra.Por siq po e shoh edhe pse doli e verteta pos vete  me shkrue,e neper gazeta e di qe nuk mi botojne se frigohen,nga kjo qeveri e sidomos nga ish te burgosurit politike.Sepse edhe ata shume  ish te burgosur  jan burgosur kinse kan qen organizator te demostratave.I di mire edhe keto dallavere,por tradhetia e shqiptareve po lulezojka eh vella Fahri.
Sinqerisht
Haxhi Kerkushi

16/10/2013 23:13
Haxhi Kuçi
Nese keni mundesi te flisni me Halilin e ti thuani a mundet,do e paguaj tek e fundit sa do qe kerkon.Ose  burr ma gjeje ndoni trim dhe le ta thote te verteten.Pos ketij deshmitarit te kam tregue se i kam edhe dy tjere qe me kan lajmrue  tek ish drejtori i menzes Shefki Stubla .Nuk po di tek e fundit do i angazhoi gazetar zvicerrjan e franqez te shkruajn do i paguaj sa do qe  kerkoin vetem drejtesia le te triumfoi.
17 octobre

17/10/2013 08:36
Fahri Musliu
Haxhi  Haliili nuk e ka zakon me  u paraqit menjehere se eshte duke shkruar nje liber. Mund ti drejtihesh edhd Arben Idrizit ae eshte redaktir ne portalin e gatetes Express. Ai ka edhe guxim edhe me kritikue mitet nadje edhr Adem Jasharin qe kush ska guxue me e orek dhe me emer e mbiemer i ka oermend te gjithe komsndantet per vrasje, gajni e pasurime enorme ne emer te lirise e patriotizmit te rrejshem. Por gjithesesu do te bisedij edhe me tjere gazetare e madje edhe me  ara ta KTV dhe Klan kosives. Jemi ne kontakt pak durim
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fahri Musliu
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: