AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Letrat e Bahtir Hamzes,ne fillim vella e pastaj me etiketon

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Letrat e Bahtir Hamzes,ne fillim vella e pastaj me etiketon    Jeu 5 Déc - 15:08


Ne fillim pisi me thirre vella e ne fund  tradhetar; Ja letrat e  ketij "bisht dhelpre"
RE: PERSHENDETJE i nderuari vella Haxhi‏

Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 22/10/2009
À : perparimi@hotmail.fr, bahtir7@hotmail.com

Haxhi Kuqi, i dashur

Besoje se je mire dhe mire te hecin punet.

Lutem vlla me dergon nje footografi tende, si dhe nje biografi tende te shkurt, dhe nje Histrik te shkurt per jetene e tende.

me duhet te i fus ne liber, te cilin e kam pregadite dhe besoje se do te botoje ne NENTOR.

Lutem dergomi sa me shpejt.

pershendetje shqipatre
bahtir hamza

PERSHENDETJE i nderuari vella haxi Kuqi,‏

Bahtir Hamza 22/10/2009
À : perparimi@hotmail.fr, bahtir7@hotmail.com

Haxhi i dashur

Pershednetje
Besoje se gjindesh mire,dhe mire te hecine punete.

Lutem mundesisht,si vlla me duhet Fotogarfia jote, dhe te dhenat tu Bografike.Si dhe nji hisorik i shkurt i yti.

Me duhen qe te fus ne librin qe kam pregadite dhe besoje se do te botohet ne kete Nentor.

dergomi sa me shpjet te lutem

Preshendetje shqiptare
bahtir hamza
__________________________________________________________________
Make your browsing faster, safer, and easier with the new Internet Explorer® 8. Optimized for Yahoo! Get it Now for Free! at http://downloads.yahoo.com/ca/internetexplorer/

..............................................................

Haxhi i dashur,

Po te sqaroje edhe nje hera NDODHINE.

une isha mysafir dhe sagje nuk kam dite se kushe jan keta shqiptar.
Asgje nuk kam dite se kuhs banone en keto Baraka.As gje nuk kam dite se cfare probleme kan shqiptaret keru, njeri me tjeterin.

Ti e dine se eproret ushtarke te Ushtrise se Enver Hoxhes ne Shqiperi kane qene serb,malazes deri me 1956.e nderta ka pase dhe shume polic serb-malazese, grek, e maqedon,qe kane njofte shume mire serbishten,por jane aslimilu ne shqiptar.Dhe i kane keqyre kanalete Televizionit te Beogradit
cdo nag qe atehera "TVB.2" ipke filma Porno.Qihana.Pra e kan mesue edhe serbishten.Por sot nese i ndigjon edhe radiot e Shqiperise, dhe Radiokosoven e lire, ndigjoje radio Shijakun,ndigjon keng me muzike serbe nga shumadjia e Serrbise,te kenduare nga nje kangtar shqipatare eShijakut."Kam tri goca e s"kom çuna"me muzike serrbe,e me tekste shqip.

Ti duhesh me dite se UCK-ja ka pase ne planprogarm luftarak, me i liukudue UDBashte shqiptar.Dhe shume UDBashe hyne ne radhet e Ushtrise Clirimtare te Kosovese.Dhe kur e kuptuan se UDBashet, u likuidojshine naten, te gjithe desertuan nga Ushtria. Disa ike ne Mal te Zi, disa ne Maqedoni, disa ne Shqiperi.

I tille eshte Fadil Lokja,UDBaseh ,desertor nga lufta, nga komuna e Deqanit qe me gjithe Babe ,Failjarishte kishte qen i punsuar ne sigurimin sekret serrb ne Peje.
I tille eshte Rizah Garicevci,desertor nga ushtria e UCKese,
ka shume eshume te tjere.
DESRERTORET e lufetse i ka mbrojet SHIKU.qe kan pae detyrim zyrtare per mbrojtjen e tyre ishte rrgull shtetror i SHIKUT.

Pas ndohdise qe ka ndodhe me mua.Fadil Loken e kan largua nga Tirane dhe kurre nme nuk e kam pa.E kam lype ne cdo skut, deri me Prill.2001.Por e kishin transformua ne Beograd.Keshtu me kane than Policija e SHIKUT.

Prandja nuk kam mujte me e zenen ne asnje skut.

Te lutme vlla i dashur mi gjene artikujt e gazetave qe ka shkruare per mua dhe mi deergo.

Peshendetje shqiptare
bahtir hamza

--- On Sat, 10/17/09, haxhi kuqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

> From: haxhi kuqi <perparimi@hotmail.fr>
> Subject: RE: PERSHENDETJE i nderuari vella Bahtir Hamza
> To: "'Bahtir Hamza'" <bahtirhamza@yahoo.com>, bahtir7@hotmail.com
> Received: Saturday, October 17, 2009, 7:39 PM
> I nderuari vella Bahtir Hamza
>
> Letren qe ma dergove e lexova me vemendje dhe me habit
> rasti se si policet e shqiperise ta bejne nje gje te tille
> ?!
> Por udbashet kan eksperiencen e zhvilume per ti manipulue
> te miret,por me habit se si polici nga shqiperia te shaje ne
> gjuhen serbe "mater te jebem"Kjo nuk me tingellon fare
> mire!
> Dhe ate qen qe paska dezertue,pse ta mbrone?Gabim,pos po te
> kisha qen ne vendin tende ja kisha kry salepin qenit dhe
> babes se tij.
>
> Sa i perkete qe kam lexue per shpifjet e tua neper gazeta
> ato qe i cekesh I kam lexue.Por per pisin e pash qe edhe ju
> e kishit qite me deklarata ne gazeta qe e keishte perkrah
> shokun mute titon !
> Dhe qata qena sot i ke ne qeverin e kosoves!
> Luften e uçk vertete pot a shikon emrin e saj ka qen
> hyni,por pasqyra e mbrendeshme perplote me tradhetira!
>
> Ata qe u shoqerojshin me mua me kishin pergjue,sidomos
> njefare poeti Avdi Ibrahim.Ku ky nuk u vesh gjere sa me
> debuan nga kosova !Dhe ne fund te janarit 1999 ishte vesh ne
> uniformen e uçk,!A mua komandantet e uçk si Fatmir Lima
> shkaku tij nuk me mirrte,a I kishin pas te kordinuara
> muhabetet!Dhe ky Avdi qeni udbashi ish kon komandant ne
> zonen e Pashtrikut dhe komandant I policies se uçk!Dhe tan
> ipse une e kam shkrue historikun tilm qe shkaku tij nuk me
> kan marr,thote e shkruan se une jam dore e zgjatur e
> serbeve!
> Ai ne kohen e titos  ne vitin 1981 ne sherbimin
> ushtarak thote se ka qen i denuar si iredentist shqiptar dhe
> ne vitin 1984 gjer ne vitin 1987 ka punue ne mbrojtjen
> popullore ne suhareke dhe serbija ja paska besue nje
> iredentistit sa interesante a,anin ne mbrojtjen civile!
> ?Une ne vitin 1974 e kam kry normalen ne prizren dhe kurr
> nuk me lejuan qe te punsohem!Une kam kry
> juridikun ,por kurr ne gjygj nuk me kan lan ,Une  ne
> gjakove kam kry degen Histori Gjeografi, por nuk me
> pranuan as ne arsim .Qe e ^pata dashur aq shume arsimin,qe ta qesi
> ndonje gjenerate siq pata qef,por e kan dite se çfare
> gjenerate kasha qite ?Une jam punsue me dhune ne loto ku ne
> vitin 1982 Fadil qenin ne komitetin e suharekes e kam shtie
> nere tavolina,ku ishin aty edhe;SokolBasha,Mehmet Lumi,Hasan Tahiraj dhe Ymer Gashi.,Ymeri,kryetar i komitetit e kam quajte me
> sakesi dhe I kam pas premtue qe ja ai ja une ne kete
> jete,dhe  kur kam hy ne pune ne loto ne lutje e kam
> shkrue Haxhi Syla nga slapuzhani!
> Ne kohen e fundit kur na qiten nga puna u mora me taxi,por
> ato para qe i fitojsha disi sepse shqiptaret I shtijshin
> policet qe te me malltretojn mua dhe udhetaret ato para
> ishin te detikuara per femit e mi dhe skamnoret!Kam bartur
> akademiket e kosoves,u kam ndihmue ne ndihma ushqimore dhe
> per shkak te Ramadan Mujes ne te dalur nga gjakova sa I
> kethesha per ne prizren kete,dhe Mejdi elezin, Esat
> Hasjuken,Tefik Rracin ne vend te Ramadanit policet me rrahen
> dhe me plaqkiten.E ke edhe inqizim telefonik me
> Ramadanin,dhe a ta din hiq,sa budalla paskna qen ?
>
> Udbashet I ke ne qeverin e kosoves,shqiperise,ne luginen e
> presheves e ne maqedoni e gjetiu!
>
>
> Murati; mos ka qen Murat Berisha arsimtar I gjuhes
> ?Eu eu,qe pasket flejte ne shqiperi?
> Te falla vella ishalla zoti shqiptareve ua leshon ndonje
> meteorit se per bese  shumeee ka spiuna shqiptaria!
> Shume te paket jane ata qe ja dojn te miren atedheut dhe
> shqiptareve!
>
> Edhe nje here te fala te sinqerta nga vellau yt poeti i
> popullit
>
> Haxhi L.Kuçi
>
> -----Message d'origine-----
> De : Bahtir Hamza [mailto@yahoo.com]
>
> Envoyé : samedi 17 octobre 2009 15:37
> À : perparimi@hotmail.fr;
> bahtir7@hotmail.com
> Objet : PERSHENDETJE HAXHI KUCI, NDIDHIA,
>
> I  nderuar dhe I dashur VELLA,.Haxhi Kuçi
>
>
> Eshte kjo letrea  e dyte qe po te shkruaj.
>
> Une gjindem mire, edhe me tere Famijlen.
>
> Me vjen mire  qe I paske lexua pergjigjet e mija neper
> formune gje qe   jane te verteta. Jane
> REAGIME .jane per  FUNKSIONIN e UDBEse,kunder UDB-ashit
> Flori Bruqi, nga Isnaiqi I Deqanit jan Kunder Alban
> Gervallese, bir I UDBashit nga UBDOVIKU I Deqanit, jane
> kunder MUsa Bajraktarit UDBashe, nga fashti Radavc I
> Pjese.PER KOHEN E TYRE QE LANE GJURMA.
>
> Lutem me tergo se cilate jane ato gazeta qe I paskane botue
> regimet dhe pergjigjet e mija per ket UDBash.sepse deshmit
> me duhen per librine  e ardheshem.Por ne anen tjetere
> qe ta ndihmosh te vertetne.Pra
> per gjenetikene e nacionlizmit shqiptare te Kosoves,qe jane
> te diskriminuar,qe jan te dhunuare, qe jane cenzuruare,qe
> jane rrahur,qe jane burgosur, e qe jane vra pa deshmitar
> krimi. Mos  e harro ket detyre.
>
> Vella KUCI, une jam shume shume I zene, dhe vetem te
> shtunde dhe te Diellen e kam te lire.Te Dielln shkojme ne
> Kishe me tere Familjen.
>
> Por mos u hidhero pse nuk te kam kethya pergjigjne ne te
> njetene dite.
> Sot eshte shtunde 17.Tetor.2009. Po te per gjigje per ate
> cka tya po te Intresojka.
>
> Meqe me ke qujture vella dhe me ke nderuar me fjale te
> mira, Po te pergjigjem.Haxhi KUCI, Vlla une askujt nuk I
> Frigohem.
>
> Sa I per kete Fadil Lokajt, nga Deqani,I cili ka qene
> ushtar I UCK-ese, dhe ka Desartua nga njisitin I UCK-ese,nga
> Kosova ka shkue ne Kukes,dhe me ndihmen e SHIKUT te Kuksit e
> kane vendosur ne Tirane,ne Campine refugjatve te Pishinate,
> per nje Sigurim me te madhe,sepse Campi I refugjatve kishte
> Roje te Policise Ushtarke diten edhe naten.sepse Fadil Loken
> ne Kosove disa Ushtar te UCK-es,kan deshte me pushkatua,e
> edhe  ata ushtra jane te komunse se  Deqanit.
> Aresye sepse Fadil Lokaj edhe Baba I Fadil Lokjat, kish
> punuar per sigurimin secret Serb,UDB-es,qe nga viri
> 1956-1981-1990-1995.e deri ne vitin.2000. ......
>
> NDODHIA.
>
> Une isha mysafir te nje Murati nga Suhareka, dhe te nje
> Baliqi nga Mitrovica,te cilat nuk I njifta, por me muren nga
> Protesate qe ishume ne aktivitenti dhe en alternative me
> perkrahje te Sali Baerishes.
>
> Ne kete nate Deri sa rrishume te tret bashke ne Barkene
> Muratit, ne orene 23.30.minuta temese nates dikush na ka
> gjue baraken me gure dhe kemi dale jasht por nuk e kemi pa
> as kenin.
>
> Te nesermen keta dye mue  me kane percjell,dhe une
> mbeta vetem .
> rruges duke ushtua  tinxishte me ka ra pase shpine me
> shufer hekuri Fadil Lokaj,me nji grup njerezish.
>
> Me pase jame rrxue per toke, dhe deri sa kam ken I shtrire
> per toke, polcit civil (Dalen),me ka hupe mbi shpine dhe me
> ka vue prangat.Ndersa Polici ushtark Elvin Mustaf Ragipi qe
> bejke kujdestrai ne Campin e Reshigjatve, sa isha une I
> shterire per toke, me Qizme te kambes se djathe ,me ka ra ne
> syrine  majte dhe kam humbe vetedijen.Me pase te
> prangosur ,e te Alivanosur me kan derguar ne Spital
> Ushtarak, dhe  pas Spitalit ne Polici ne Komirsarjatin
> numer II.ne Tirane,Ketu me rrah me kembe te korriges se
> drunit  edhe me shume polici Irakli Profka,qe me ka
> shajte edhe serrbist(“picka ti materina”) Dhe perseri me
> dergua ne Spital…
>
> Pasi dola nga Spitali desha te saqaroje kete ngjarje.
> Ne nje dite te Dhjetorit .Ne nje kaffene “RINIA”, qe
> eshte perball” Hitelit Dajti,”Takova Policin e SHIKUT me
> emrin Dalen,dhe ate policine Shikut nga Kuksit Sokolin.
> Me me tahen:”Ne kem gabue me tya shume,por qe ta dishe se
> ai qen qeni Fadil Lokaj,eshte nje bashkpuntor I UDBese
> serbe, dhe ka ike nga vdekja se ushtaret e UCK-ese kan
> dashte me e vra ne Kosove, si pas tradites se luftes per
> Tradhti,sepse ka qene bashkputor I UDbes,komplet me ter
> Familjen.Fadili kishte Desertua nga lufta dhe ka ardhe ketu
> dhe nau ka lute neve qe ta mbrojme,dhe e kemi strehue me nje
> sigurim ne Campin e Refugjatve ne Tirane te Pishinate.Sepse
> per neve ka  qen I njihur si Bashkpuntor I UDBes,edhe
> ai edhe babi I tije, qe kanqen  edhe “KUMARI” te
> lidhure  Familjarisht me serb,me krimet e me vrasje te
> shqiptarve
> nacionalist”......................................
>
> Praj kjo eshte ajo qe tya po te intersojka
> Ti duhesh ta dishe Vlla Kuci, se per kete teme kane shkruar
> edhe gazetate e Tiranes edhe TVA1.ne Tirane edhe
> Televizionet tjera.
> Kjo eshte  e vertete qe ta thashe dhe qe ta dishe se
> une nuk frigohem.
>
> Ne Camipn e Refugjatve ne Tirane,Une nuk e kam dite qe
> shqiparete e Kosovese qe ishin kane  ne kete Camp te
> refugjatve te Peshinat,ne Tirane, kish pase ndermjet veti,
> hasmeri,problem ,per Ushqim, problem per vesh mbathje,
> problem per Uj, problem per para,probleme per Moral,problem
> per Varferi,problem per DHUNE,e tje e tje.
> Une rashe victim dhe me pase  u sistemuna te gjithe
> refigjattet dhe me kete rrahje time ata u banen te
> suksesshem.
>
> Prandej kjo eshte nje ndodhe qe kishte mujte me te ndodhe e
> dhe tya.
>
> Me shkruje vella I dashur Kuci, per Inicijatien tende Per
> Alternativen tende, per jeten tende si po te hecen jeta.? Me
> shkurje per te gjitha.
>
> Lutem  mos I harro ato artikujt e gazetave qe i ke
> lexue per mua per reagimet e mija memi dergue. Sepse me
> duhen per liber
>
> Paraprakishte te Falenderoje dhe te jam mirenjohes.
>
> Pershendetj shqiptare
> Bahtire Hamza
> E shtunde.!7.Tetor.2009.
> Bashkangjitur etren etnde
>
>
> I nderuar vella Bahtir Hamza
> Se pari ju deshiroje jete te lumtur ju dhe famijes se
> gjere/
> Kam lexue edhe pergjigjet e juaja neper forume e gazeta,por
> mua o vella po me intereson nese nuk te vije rend ai
> komandant i uçk qe te ka meshue me shufer te hekurit F.L.
> pse nuk ma tregon o vella se kush pisin na eshte ?A mos ke
> frige nga ai ?Une Haxhi Kuçi kurr nuk iu frigohem atyre qe
> shiten patriota e qe dje ishin me shkije ,bile kumari me
> shkije e sot patriota!Kuku per mua qe babai me paska marr ne
> qafe qe nuk me paska mesue mi qie nanen popullit ,sepse
> populli ma teper pi don spiunet qe jav kan regjur lekuren e
> vrare e burgosur!Zote me ruaj nga shqiptaret
> faqezinjet  tradhetar.
> Qe tri mesazhe ti kam dergue e ju mesiguri nuk keni
> kohe,nuk ka problem se ta besoi i nderuar!
>
>
> Te fala te sinqerta;nga antari i SHAIBK es per france
> Haxhi Kuçi
.............................................................
RE: Pershendetje i nderuar‏

Bahtir Hamza 10/11/2009
À : hagi krasniqi

Haxhi i nderuar

Une kurre  nuk ligeshtohem per te thene te vertetene.

Une i ka tri vajza, Tinen Boni dhe Ditelindjen, Te  trijate jane te martume.
Una jam  gjjysh.  Vjazate e mija kane jeten e   shkelqyare.

Por qe fat im eshte pak targjik.

Jatoje i vetem  dhe kekroje nje femre te civilizume te shkollume ,jo" cka do "siq etheot populli.

Mesitnite  e kishin rrite Çmimin po shkojshin nga 1000.(Njimije euro)Euro.ne Kosove.

Por une  me dhembjne qe e mbaje nuk e dia se ku do te me hudhine valete ketij Oqeani.


me shkruja pershendetje shqiptare
--- On Fri, 11/6/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Pershendetje i nderuar
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Friday, November 6, 2009, 11:35 AM

Gezohem qe jeni mire dhe qe ndiheni mire.
Sa per qe kerkoni femer te moshes 35 apo 45 vjeqre ,se pari ju ciles moshe jeni?Duhet tu tregoje,dhe a keni femi ?Thojn nje fjale shndosh ti se gra ka dhe gjen .
Por qe e cekish qe nuk bene femi, do te mundohem per kete .

Te fala nga Haxhiu shume

Date: Fri, 6 Nov 2009 01:35:20 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: Pershendetje i nderua
To: perparimi@hotmail.fr


Haxhi i dashur,
Besoje se jeni mire ne pergjithesi.

Po te i tregoje hallet e mija.
Une  gjindem mire shume, dhe mire kaloje ne jete .
Si i vetmuar qe jam , jam shume mire ne pregjithesi

I nderua haxhi une jam intresuare per nji femer shqiptare.
ne mes moshese 35- 42.vjeqe.qe ta bej shok tte jetes.
Por Te mos kete femije.
Vetem per kete kam hall.
Se nuk po dua me umartue me femra te huaja.
Me ka vdek gruja dhe tashe jetoje vetem.

Interesohu nese ke ndonji shqiptare te njohur qe ka interesim per martes.
dhe me ardhe me jetue ketu.Me lajmero te lutem.

Te jam mirenjohes per mundin tend.

me shkruaj  pershendetje shqiptare


Looking for the perfect gift? Give the gift of Flickr!

Nouveau! Découvrez le Windows phone Samsung Omnia II disponible chez SFR. Cliquez ici

...................................................................
RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza‏

Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/11/2009
À : hagi krasniqi

Haxhi vllai dashur

Ti mundesh me e shkrua artikull per ARNET qe i Kam qune  ARMET Falas ne Kosove dhe i kemi shprenda nga" Vullkanizeri i Prishtines" ne Llap,ne Drenice, Ferizja,  Malisheve e Suharek, e Peje.
Per kete shkruja ke lirine apsolut nuk ka problem per kete Fere .Pere kete e  dijne shqiptaret  .Shkruja  qe shqiptaret e kane keqe perdore kete mirsi time ,sepse mase  andeje kane be tregti me ARME .Shqiptaret te cilit nuk kishin as pune as buke dhe shitshin ARMET e mija  prej 400.D.M.deri ne 2500.D.M.
Per keto ngjarje  shkruaje sepse jane ngjarje  te kohes se veshtirer ,per kohe  e vet shqiptareve ne ato vite sesi te vihet deri te lirija, dhe sesi e ke bel edhe ti vet Kallashin, dhe sesi te kan trejtua  tya.

Pershendetje shqiptare


--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 6:10 PM

I neruar Hamza
Mire e thua kete,por nese bane e KS,apo Haga merr vendim qe serbija te kethehet ne kosove;A çka pastaje,a ma mire preventiven,apo ne situaten e pernjehersheme te bejna hopa!E di qe keni que arme falas dhe une vete ne Malisheve e kam blere 1600marka dhe ja kam sigurue edhe nje koke te mercedesit!Dhe pas disa diteve me rrethuan te uçk dhe ma kerkojshin qe tjav dorezoj,e tue me etiketue  tradhetar,dhe nese beje e organizoi lufte kundra serbeve dot me likvidojn te uçk a je ka kuptoni tani ?Me luftue kundra shkive tradhetar e per çka ishin vesh ne uçk ?Spo di çka me te thene,vetem ju deshiroje çdo te mire,dhe shkembimet e tua nuk do ti labcoi  kerkund .
Te fala shoqerore nga
Haxhiu

Date: Tue, 3 Nov 2009 05:45:25 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: perparimi@hotmail.fr

Haxhi i dashur

Une jam merre me armatim dhe kam fute arme ne Kosove, qe nga viti 1992.e dri me Prill.1995. Une me Brigiten dhe tre persona te tjere ua shprendajsha fallas shqiptarve ,e shqiptaret i shiteshi deri ne 2500.D.M. apo fanka Zvicrrane Medet o mdete.
****************************************************************************************
Une nuk mendoje te fromoje asnje gje te tille siq e keni ceke.siqe me keni pyte.
Keto qe ti i permend :"  SHAIBK FAIBK,dhe AKSH " jane ZERO.nuk cojne peshe asgje.

Harroje dhe mos u merre me TA.


Te lutem leterat e mije lexoje dhe fshije menjihera
Deshiroje te te kem mik te ndershme e te sinqert.
leterat e mija nuk ke   nevoje me i botua as kund. DELETE DELETE.te lutem

Une thjesht kam paraqit rrespekt per tua dhe te  kam nderua me pershendetje ne letere.
mos i boto askund, te lutem fshije te gjitha.

Ti mundesh  me i marre poezite e mije ne.www. forumishqiptar.com,ose ne www.zemrashqiptare.net.poezite e mija  botoje ku te duashe.

Jo leterat  e mija mos i boto askundi te lutem.FSHIJE DELETE DELETE OK.

Famlemdnerit shume per mirekuptim
--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 8:20 AM


Vella Bahtir

çka ta merr mendja per SHAIBK FAIBK,dhe AKSH ?A ua merr mendja qe edhe ju ta krijoni nje te tille e ju ta grumbulloni atedhetarin afer juve.
Mendoni nese ta merr mendja çka mendoni vella?
Pershendetje te sinqerta nga
Haxhiu
................................................
RE: haxhi nderuar‏

Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/11/2009
À : hagi krasniqi

Haxhi i dashur

Me mebti marku qe nuk kam mujt me e lexue  mesazhin tend qe e kish dergua ne www.frouminshqiptar.com/kultur.

Keta te Forumit e kishin fshi mesazhin tend nuk e dia pse.!!!!!!

Pershendetje shqiptar


--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: haxhi nderuar
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 5:30 PM

I ndeuar Bahtir Hamza nuk ka problem per kete te bera pyetje.
Te fala te sinqerta
nga Haxhiu

Date: Tue, 3 Nov 2009 04:21:59 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: haxhi nderuar
To: perparimi@hotmail.fr

Haxhi i    dashur

Letera qe ti ko dergua dhe qe do ti i dergoje JANE VETEM PER TYA
JO per popullin.dhe as  per asken tjeter.
SI TI LEXOJSHE TE LUTEM MENJIHERA FSHIJE. DELETE.DELETE


Lexoje edhe fshije vella i dashur.
LetEra jan je komunikim se me te bere me dije se jemi ne kotakt lidhje.asgje tjetre
.As kujt nuk i duhet biseda  jeon .
Prandje cdo leter qe te kam derguar lexoje dhe fshije,fshije. te gjhitha  lutem.

Une  kam rrespekt per tya qe pashe se ish i sinqert dhe i vertete.per  kete  aresye te hapa  edhe bise edhe korrospodence.Leterat tona  fshije te lutem.

Une do te dergoj letera per te lutem fshije te gjitha.

pershendetje shqiptare
bahtir hamza
..................................................
Re: Veela Bahtir Hamzes‏

Bahtir Hamza 03/11/2009
À : hagi krasniqi

Haxhi i ndruar

Letra qe une ti dergoje , FSHIJE    MENJIHER TE LUTEM
MENJIERA DELETE
LEXOJE DHE FSHIJE.

AS KUJT NUK I INTRESONJE LETRE E MIJA E AS KOMUNIKIMI JONE
ESHTE VETEM MES  NESHE SI MIQ,DHE SI SHQIPTAR

UNE DO TE SHKURAJ PERSERO POR TE LUTEM CDO LETERE LEXOJE DHE FSHIJE

TE LUTEME FSHIJE T GJITHA LETERAT

PERSHENDETJ SHQIPTARE
BAHTRI HAMZA
....................................................
Re: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza‏

Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 03/11/2009
À : hagi krasniqi

Haxhi vella I dashur.

U be shume mire qe tani u lidhem me adresa dhe qe po mbajme korrospodence.

Jeta eshte e rande ne mergim,por gezohem qe ke sy te gjalle dhe nuk I paske harruar ngjarjet dhe torturat e komunistave  shqiptaroserrboshqiptar e tee UDBasheve,qe ishin me Jugosllav se jugosllavet.

Politike e atyre komunistave  e UDBashve qe kishin te  drjet te na gllabronin per se gjalli, naten e diten per te na  ekzekutua per nje fjale “Kososv republike” Deshtoi.
Pra me vjen shume mire per  leterate tua qe  mi dergon   per te njohur  kohen qe lane gjurma shqiptaret  me sinonimin e tyre

Mergimi ka  randesi shume per neve, pikersishte dhe na lidhe me tiparet tona kombetare shqiptare, me identitietin ton  shqiptar, me iden ton patriotike qe  e kishum per Kosove Republike, dhe kjo ide nuk u shua qe nga viti 1981.

Te kujtohet .
Mbi NEVE u versulen KARBUNARET  me Police jugosllave e edhe Ushtria  me Tanke,…
Na lidhen me pranga shqiptaret  qe ishin  UDB-ash te Komunizmit …Komunistat dhe UDBashet deshtuan. Me 17.Shkurt.2008.U shaplle Kosova Republike,  dhe si rrejdhim  ishte bashkimi i jone si nacionalsit  qe nga Marsi-Prilli-Maj.1981.Per Kosoven Republike.

Pra ky ishte rroli yne I shpirtit tane I skarificave tona, dhe veprimtaria jone mori hove , e fryme tone as kush nuk mundi  me e  ndale.na qe  ishume te shpallur nacionalist e speratsit  te burgosur,te denuar pa deshmitar krimi,per nje fjali per nje Parolle, per Kosoven Republike….

Me vjene mire  qe me shkruan  letera   me vlera kombtare dhe ngjallim entuziazmin e te rinjeve  per te I permbyse UDBashet, komunistate  dhe avukatte e tyre.Qe na kane  vra identitetn ton shqiptar.Qe na kan lene pa pune, pa femilje, pa dashuri, pa bashkim me shqiptaret.

Ju me ftoni te ju viztoje  ne France.PO.PO .
Kam nderi te te falenderoje per kete do te presim edhe pak kohe me te mire .Por idet tona nuk shuhene kurre.
Une e kuptoje shume thelle  zerin tend per te vertetene, qe porteston per te vertetene, dhe operon ne dobi te se vertetese, per shtetit tone, dhe e dia se edhe ti ke pase fatkeqesi. Po sic do shqiptar ncionlist.


E dia qe merzitesh por mos u merzite.

Pershendetj shqiptare
Bahtir Hamza
Yahoo! Canada Toolbar : Search from anywhere on the web and bookmark your favourite sites. Download it now!
--- On Sat, 10/31/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Saturday, October 31, 2009, 9:59 AM

Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza

E di qe jeni te nxanur me pune,por  tek forumi shqiptar qe e kishe botue ate per behxhet
............................................................
Ja per çfare arsye me shpalli udbash Bahtir Hamzai;Pse nuk ja shlyva joutyben time qe kisha bere bisede me Rexhep Qosjen.
Mesazhi im dhe i Bahtir Hamzait:
........................................
RE: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT

Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/12/2009
À : ajrami krasniqi

Haxhi more haxhi
hahxi or hxhiiiiiiiii

medet o medet

--- On Thu, 12/3/09, ajrami krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: ajrami krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Thursday, December 3, 2009, 8:32 AM

Rexhep Qosja ka mundesi te me thirre e te pendohet qe ne ato qaste ma te veshtira qe dojshin te me lunin mendet jo te me mesoi diç,se çka te veproje,por ai me tha shko theje bustin e Vukut prane universitetit ne prishtine.Si akademik ka vye te me thote eja bashk e them,sepse akademiket serb perhere u prijne serbeve dhe fitojne per kete, e tanet na mesojn me hyre ne lufte e vete neper dimija te grave dhe behen gra!!!!!KJo eshte mekat dhe dobesi e ketij kombit.

Le te me therret vete dhe te kerkoje ndjese sepse kurgje nuk iu kam shpifur ,vete e ka pranue se me ka nxitur drejte vdekjes pa kuptim .

Qosja eshte miku i Begzadit dhe Myrvetes dhe Avdi Ibrahim shpiunit (udbashit).
I menqur po Qosja,por trimeria i mungon siq u mungon tan shqiptareve ,a trima mes vedi po shumeeeeee.

EDhe ty po te them qe menjehere ti shlyn ato shkrime qe i ke bere kundra Flori Bruqit .

Date: Wed, 2 Dec 2009 19:10:25 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT
To: perparimi@hotmail.fr

Ndegjo Haxhi

kjo eshet porosia ime URGJENTISHT

haxhi te lutem menjihera sot me e fshi biseden tende telefonike qe e ke beren
me Rexhep Qosje n, dhe e ke prezentua ne YOUTUBE.

te lutem fshije urgjentisht.OK.

Bisedate telefonike ne ate menyre, nuk i bejne nder as tya e as kujt.
Bisedate ne ate menyre nuk jane as per lavdate e as per mburrje.

Lutem sot me e fshi Urgjentisht menjihera ok.
me lajmeron menjihera te lutem.OK

Pershendetj shqiptare

Looking for the perfect gift? Give the gift of Flickr!
................................................................

RE: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI‏

Bahtir Hamza 06/03/2010
À : Haxhi Kuçi

More qen bir qeni, o depzuze KURVE. ti mendon me lujt me NDERIN e figurave leterare  KOMBTARE
More ta shkerdhevshine shkit e BUGART nenmije e nendqine nata .O bir qeni  q ejen DBUA e jeni qi me ta..
Kem mendu SE NUK TE NJOFE SE KUSH JE MORE UDB-ash.
DHE KE  perdore emra fallso te qifashe ber KURVE e Nanese qe te qite ne DRITE mor berllog muti.
TI JE BASHKUPTON I UDBes, nga Suhareka qe ke punue ne Podujeve, UDB-ash civil se bashku me kusherini tend  qe ishte Komandir Policija ne Podujeve.Te gjitha kam me te qite ne sheshe.Me deshmi dhe Fakte. HA  MUT HAM MUT TASHE

KE ME PA SE ÇKA KAME PER TE BERE.
TE  TREGOJE SE  ME DRENICAK NUK ESHTE MAHI.


.................................................................................................................
--- On Fri, 3/5/10, Haxhi Kuçi <perparimi@hotmail.fr> wrote:

From: Haxhi Kuçi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Friday, March 5, 2010, 9:19 PM

Ta qifte udba e serbise bashk me shoket e tu qe keni punue neper  organizata  ate rroten e nanuqkes o qen bir kurves.
Vertet une per ty çenkam udbash po ore qen he ta qifte shkau ate lulen e nanuqkes.
Ne forumin tim as gje nuk kam permirsue e as shtue,pos i ke origjinal shkrimet e tua me ate goje  perplot me kara.
Mor i paftyre,shpejte te kam zbulue qe paske shkue ne amrike me detyra mi  regjistrue kush jan kundra  kesaj pavaresie nga udba e shkaut,sepse uçk luftoi per ti bashkue trojet shqiptare e ta qifshin ate nane trojet shqiptare.Une ty o qen biri kudres nuk te shajta e as nuk te etiketova gje,pos  te kam mbrojtur bre qeni kurves,se  mosi jemi larg fole se po te ishe afer meje kishe ra ne dy guj si kurvat e stambollit.Ma mbajte premtimi qe mos ti botoi shkembimet e tu me mua.Burri qe qenke nga Drenica?I pari je ti qe mu shpife me ane te joutybes,kete nuk e meritova nga ju.
...............................................................................................
Date: Thu, 4 Mar 2010 23:38:48 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI
To: perparimi@hotmail.fr

TI NUK KE NEVOJE  MEM POPULLARIZU MUA  NEPER FAQE  TE INTERNETIT
UNE NUK KAM NE VOJE PER LAVDATE TUA O QENFE MUTI.

OR TI QENFE HAXHI MUT KUQI, MUTO  FSHIJ ATO SHKRIME TUA FALLOS QE I KE FALSIFUKU DHE I KE PALSU  NE DISKOTIME SHQIPTARE .
NUK MUNDESH TI TE BEHESH  PATRIOT  NE KRAHTE TE TJEREVE PER LRIN E  KOMBIT.

TI ME ATE  MYNYRE  TREGO SE JE MATERJE E UDBes, sepse KETO KARAKTER QE TI I PERDORE I KAN BERE UDB-ashet. KESHTU SIEQE KE VEPRUA TI ASHTU KAN VEPRUAR UDBashet.
FSHIJE ATO SHKMI FALLSO MOR MUT MUTI.
KESHTU DESHMOHET ANMIQESI.
............................................................
Sad News!!!!........Bahtir Hamza‏

Bahtir Hamza 19/03/2012

Just hoping this email reaches you...Well,i'm sorry for this emergency and for not informing you about my urgent trip to London,United Kingdom but I just have to let you know my present predicament. Everything was fine until I was attacked on my way back to the hotel, I wasn't hurt but I lost my money, bank cards, mobile phone and my bag in the course of this attack....I immediately contacted my bank in order to block my cards and also made a report at the nearest police station. I've been to  the embassy and they are helping me with my documentation so i can fly out but I'm urgently in need of some help from you to pay up my hotel bills and my flight ticket back home...My return flight back home is scheduled to leave in few hours from now...Now am freaked out....Please i need your help..

Hope to read from you soon.

Thanks and Regards.
Bahtir Hamza
.................................................................
Haxhi Kuçi
More i pa ftyre more Hamzuq qeni,nje here me kercnohesh qe ta shly Rexhep Qosjen,pasaj me thua e sheh çka kam me te be,?Tani kerkoni ndihme nga une.Me qite ne joutybe,e nxorre hakun per Rexhep Qosjen.A per Begzad Baliun me the se eshte udbash dhe per Qosjen argat i tij e tani e mbrove Qosjen,a te beri pagese Qosje dhe qe Reshat Badalles ja fute quken,qe te merr inormata nga pisllakhanja jote.Ti  mu mate me mua as te qimet e atij sendi nuk mundesh me ardhe.Shpiunllakun tend dhe te drenices qojau ne drenice dhe mbaja ne varrin e nanes sate.,bashk me Avdi Ibrahimin e Reshat  udbash Badallen.Keto jan te gjita origjinale ,neqoftese diçka i kam shpfur si ku pzdar,e Avdi Ibrahimi apo Reshat Badallaj,jam ne gjendje te ballfaqohemi para drejtesise,dhe para mases njerezore boterore.Le ta dine tere njerezia se çfare njerez ka ne mesin e popullit shqiptar,qe me keqardhje e them pse populli vrapon mbrapa ketyre kur i kan tradhetue.Ti ore zagar i ke shlye te terat storjet qe i ke bere kundra Begzad Baliut,kundra Isuf Gervalle e Flori Bruqit e te tjereve,por une e kam kopjue ftyren tende duke mu shpifur pa argumente e pa fakte.


Dernière édition par Perparimi le Ven 6 Déc - 10:51, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Letrat e Bahtir Hamzes,ne fillim vella e pastaj me etiketon    Jeu 5 Déc - 19:59

Inqizimi me Regjep Qosjen eshte bere mbas viteve  te 2004,rrenat e ketij pisit nxihen me njeherit.Me qellim nuk ja kam botue keto mesazhet e ketij pastirit,qellimi i im ka qen ti shoh se kush paska pritur i gaqem qe te me etiketon ne emer te Bahtir Hamzait.I vetmi shqiptar qe me ka obligue tja shlyeje shkrimet eshte Halil Matoshi ku mu lute ne femi tja shly mesazhet.Ma kerkujna nuk ja shly as mos te mi shlyn,sepse po i hanin fjalet shqiptaret.Me dhune kerkanin nuk e kam detyrue qe te flasi as si patriot as si frigacak.Keto mesazhe i botova sote me 05.12.2013
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Letrat e Bahtir Hamzes,ne fillim vella e pastaj me etiketon
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: