AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ideologu Enverist,Rexhep Qosja,perqani popullin ne 100 vjeto

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ideologu Enverist,Rexhep Qosja,perqani popullin ne 100 vjeto   Sam 7 Déc - 2:53


IDEOLOGU ENVERIST REXHEP QOSJA PËRÇAN
SHQIPTARET NE 100 - VJETORIN E PAVARËSIS

Nga Dr. Teodor Kareco
(vijon nga numri i djeshëme)
Janë mendime te stërholluara ne
mbrojtje te enverizmit, por, populli
nuk e ha “sapunin për djathë”.
Populli pranon te ingranohet ne te
djathte e ne te majte, qofte edhe
ne organizime te ndërmjetshme.
Por, t’i kujtosh komunizmin, nuk
te lejon, te ve “këmbët ne një
këpuce”. Vuajtjet dhe mjerimet
ne afro pese dhjetëvjeçare e kane
detyruar te jete i tille.
Pse mashtroni zoti Qosja, kush
ju paguan qe te dilni kaq hapur
dhe pa skrupull me teza krejt te
sajuara e njëherësh te gabuara
te tilla se “është ne te drejtën
e se djathtës shqiptare te
identifikohet me Zogun”.

ne Kosove mbroni
me fanatizëm tezen se “Zogu
vendosi ne Shqipëri një rend
politik, shoqëror gjysme
feudal”, se “administrata
e tij ishte gjysme feudale
ashtu si dhe rendi politikshoqëror”. Po ju kujtoj
“akademik” qe po turpëroni veten
me gjera elementare, se rendi
politik, shoqëror dhe ekonomik
nuk mund te vendoset nga një
njeri.I cili erdhi ne pushtet fale serbise ,sikurse dhe i biri Enver Hoxha.Keta te bijn rend e rregulla ne shqiptari nuk eshte per te besuar kurrr more koke rrase.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ideologu Enverist,Rexhep Qosja,perqani popullin ne 100 vjeto
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: