AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lulzim Basha,pro serb

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lulzim Basha,pro serb   Dim 8 Déc - 11:59

http://www.gazetatema.net/web/2013/10/28/nje-rrefim-per-bashen-dhe-bordin-serb/
Home / Aktualitet / Si e ndihmuan serbėt Lulzim Bashėn qė tė ngrihej nė politikė

Si e ndihmuan serbėt Lulzim Bashėn qė tė ngrihej nė politikė
Posted on 28 Tetor, 2013 12:13 by TemA in Aktualitet, Kryesore, Politika with 79 Comments
inShare


Lulzim Basha, sot de jure ėshtė kryetar i Partisė Demokratike, ē’ka e bėn tė domosdoshme qė rruga e tij politike tė bėhet e ditur pėr tė tjerėt.
Gazetari Bedri Islami sjell njė vėshtrim mbi personazhin e Lulzim Bashės nė gazetėn Dita.
“Kandidimin e tij si shef i Partisė Demokratike ai e nisi nė mėnyrė tė pazakontė: U bė “Qytetar Nderi” i Prishtinės, si pėr tė dashur tė thotė se qė andej nisi edhe rrugėtimin politik tė tij. Sado paradoksale qė tė duket, por nė tė vėrtetė, pikėrisht nga Kosova nisi ky rrugėtim. Njė fat i ēuditshėm, ende i paditur, e bėn atė pjesė tė njė grupi shqiptarėsh nga Shqipėria londineze, tė cilėt, nė shumicėn e tyre juristė dhe tė diplomuar mjaft mirė, do tė gjenden nė Kosovė, pranė UNMIK-ut, i cili, sapo ishte vendosur atje, e njėkohėsisht, sapo kishte nisur tė hapte dosjet pėr ngjarjet e luftės qė porsa kishte pėrfunduar. Do tė jenė pikėrisht ditėt kur UNMIK-u me shpejtėsi tė jashtėzakonshme do tė hapte dosjet e grupit tė Dukagjinit, tė zonės operative tė Llapit, do tė ngrejė ngrehinėn e dosjeve kundėr Fatmir Limajt, pastaj tė zonės sė Drenicės. Shumė shpejt peng i dosjeve do tė jenė tė gjithė drejtuesit kryesorė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, ndaj tė cilėve, jo vetėm do tė  gjenden e sajohen dėshmitarė anonimė tė rremė, por edhe do tė ketė presion tė pazakontė.
Njė fakt tjetėr i Lulzim Bashės, edhe mė i ēuditshėm, do tė bashkojė atė, e jo vetėm atė, me Argita Berishėn, e cila do tė gjendej atje nė syrin e ciklonit, e ku do tė fillojė, sipas  dėshmisė sė saj, pasuria e pamasė.
Babi i saj ishte ende shefi i opozitės nė Shqipėri, e qė po ashtu kishte lėnė pas vetes mjaft hije, nga tė cilat mė e rėndėsishmja dhe mė thelbėsorja: Kush ua kishte hapur dyert e politikės dhe a kishte pasur ndikim Prishtina, mė saktė, elita drejtuese e saj, nė hapjen e kėsaj porte?
Siē e kam thėnė edhe nė njė shkrim tjetėr, njeriu qė i dha Lulzim Bashės titullin qytetar nderi ėshtė drejtues i komunės sė Prishtinės, pra, sivėllai i tij administrativ; tashmė sivėlla i tij edhe nė politikė. Quhet Isa Mustafa, njėkohėsisht edhe drejtues i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, vazhdues i Rugovės”, shkruan Bedri Islami.
Sipas tij: “Deri nė vitin 2005 askush nė Kosovė nuk e njihte Lulzim Bashėn. Ai do tė ishte ende i panjohur, nėse njė ditė nuk do tė shfaqej nė Tiranė, nėn petkun e njė politike moderne, evropiane, si njė nga figurat themelore tė Komitetit tė Orientimit tė Politikave , KOP, njė sajesė e ngritur nga Sali Berisha, si njė shpresė pėr tė ardhmen. Shumica e KOP-it ishin  filiali i PD-sė i ngritur nė Kosovė nga Argita Berisha”.
Islami shkruan se: “Kosova do tė ishte vendi ku fillesa e jetės politike tė Bashės do tė takohej me ambiciet dhe synimet jo thjeshtė tregtare tė Fazlliēit. Fazlliēi do tė jetė njeriu i mistershėm i nėntokės, i cili, shumė shpejt u bė violinė e parė nė shtetin shqiptar. Ky i huaj misterioz, tepėr i ri pėr tė qenė mik i afėrt i Sali Berishės, thuajse moshatar me Bashėn dhe Argita Berishėn, do tė jetė i vetmi i huaj nė tre dekadat e fundit, e aq mė tepėr serbo-boshnjak, qė do tė marrė pjesė nė Kėshillin e Sigurimit, do tė jetė nė Ministrinė e Mbrojtjes, herė pas here do tė zhdukej mistershėm, pėr tė mbetur pas tij disa njerėz, tė frymėzuar e tė pėrgatitur nga ai; disa biznese pėrmes tė cilave, edhe pas asnjė lloj aktiviteti kalonin miliona euro. Misteri i lidhjes sė tij me zotin Berisha, rruga qė e kishte ēuar nė kėtė njohje, njerėzit qė kishin qenė nė mesin e tyre e qė do tė vazhdonin tė ishin edhe pėr shumė kohė, shndėrrimi nga njė partner i zakonshėm nė mik shtėpie, fillimisht do tė ishin pa pėrgjigje tė saktė, deri nė ēastin kur u bė i ditur lajmi se daja i Fazlliēit, nuk ishte askush tjetėr veēse shefi i Shėrbimit Sekret Serb, Jovica Stanishiē, pra shefi i UDB-sė nė kohėn e Millosheviēit. Ky njeri, daja i Fazlliēit, kishte ngritur njė njėsi speciale vrasėse nė Kosovė dhe Bosnje, falangė fashiste, mirėpo kjo e shkuar e tij nuk e pengoi Sali Berishėn dhe Lulzim Bashėn, ta kishin mikun e shtėpisė, tė politikės, tė bizneseve dhe tė mistereve tė tjera”.
Islami shkruan se tė dy liderėt e PD-sė kanė nė fillesėn e tyre rrėnjė serbe.
Berisha nga vjehrra e tij Milica dhe njerėzit e saj ende aktivė nė klanet serbe tė lidhur me Shqipėrinė dhe Basha nga nuni i tij Fazlliē.
“Mes dy zgjedhjeve ose pėrcaktimeve ka njė lidhje, dhe kjo ėshtė nė bordin serb brenda e jashtė kėsaj partie, i cili sado tė duket e habitshme, ashtu si ishte njėri ndaj ngritėsit kryesorė tė figurės politike tė Berishės, po aq, e ndoshta edhe mė tepėr se kaq ėshtė ngritės i figurės politike tė Bashės. Bordi serb nė Tiranė dhe bordi serb nė Prishtinė, tė cilėt kanė lidhje tė ndjeshme mes tyre”.


79 komente nė “Si e ndihmuan serbėt Lulzim Bashėn qė tė ngrihej nė politikė”

[list=comment-list]
[*]Hajredini
28 Tetor, 2013 12:19 te 12:19 pm
Fare e ndyre serbesh. Antishqiptare, spihune te Beogradit!
[list=children]
[*]Arber Stafa
Nuk ka as dhe nje dyshim se Basha eshte spiun i Serbise. Fazllic’i do te kthehet pas 12 vjetesh ne Shqiperi atehere kur Luli te behet kryeminister. Kjo fare Serbesh duhet shuar.
[list=children]
[*]andi
Lulzim Basha nuk munde te behet Kryeminister ne Shqiperi per sa te jete gjalle, iku koha e vjedhjeve e manipulimeve elektorale. Populli gjithnje e me shume po kupton kush eshte partija familjare Serbe ne Shqiperi. Ndersa Fazllic po futi koken ne Shqiperi do jete i arrestuar automatikish, Ka lan gjurme me bollek ai per tu arrestu. Per sa shkrun z. Islami te gjitha jane te verteta e te bame publike qe ne vitin 1992 per Sali Kriminelin e ne 2004 per Lulzim Bashen. Isa Mustafa eshte i infiltrumi i UDB ne LDK. qe kur ka ken student eshte i rrekrutum i UDB. Ma vone minister financash ne qeverin e Kosoves i vum me urdher te UDB.
[list=children]
[*]Ramy
28 Tetor, 2013 14:21 te 2:21 pm
Keto marifete gatuhen ne carqet socialiste te cilet tashme kann i kann friken Lul Bashes se do i nxjerre nga kapja e pushtetit prandaj derdhin vrer dhe trillime deri sa te vin zgjedhjet se do ngelet dicka
[list=children]
[*]..guevara
28 Tetor, 2013 16:03 te 4:03 pm
Nje Pene Bisturi e z.Islami
(mos e dhashte Zoti te me keqkuptoni
per Kacin)Jo ore Jo
fjala eshte per z.Bedri,i cili me te
vertete na ndricoi edhe me shume njohjet
qe kemi per dyshen Beri-Basha.Gjithsesi
e pergezoi per kete studim me vlera te
jashtezakonshme historike per vendin tone.
Per te dy sillen fakte tronditese.
Te dy me Kthetra ne trupin e Shqiperise
per ta shqyer sa te mundeshin.
Te dy nen sloganin e Partise Demokratike
filluan ti japin jete mbizoterimit te Varferise,
Vrasjeve makabre dhe kriminalitetit,ti japin jete
Skenareve qe ne cdo akt te cfaqen jo vetem interesat
personale,por mbi te gjitha qellimet e erreta
te Padronatit te tyre .Thirrjet e tyre te japin
pershtypjen e nje labirinthi zerash,
qe te kujtojne se Anija po udhetone drejte Ajzbergut.
(dhe kjo eshte e vertete,Ata e mbyten)
Zeri i tyre i mbivendosur mbi te gjithe zerat e tjere
duket vertete nje kombinim
me ate te “Miqve” matane.cka te le te nekutosh
se hilja e tyre perputhet me misionin e keq.
Kesisoj edhe mbajtja neper tavolinat e tyre
te Flamujve shume ngjyresh kane per qellim te
mbulojne fytyren e tyre te vertete.
Super relata Berisha Basha eshte domethenese
per nje fryme ultraserbe.Berisha i pari
mori misionin e berjes se nje Shqiperie skllaveruese.
Ne fakt Shqiperine nuk e mbrojti askush nga
kjo katrahure,por ishte vete Populli Ai qe
e dermoi pushtetin e kesaj dysheje,duke ja lene
keshtu detyren Qeverise nje milionshe qe te
hedhi ne koshin e plehrave politiken e tyre,
dhe te pastroje cdo cep nga ky virus.
Tu tregoi vendin te gjitheve ndryshe
Shqiperia nuk mund te Rilind,
kjo per faktin e thjeshte lejone vetem
riciklim dhe jo perpunimin.Riciklim i berishizmit
eshte vazhdimesia e kthetrave serbe ne trupin e
tulatur te Shqpes.
Ketu fillone edhe strategjia e re,te filloje
nga Saliu-Basha-Fazlliqi dhe Argita,ndaj ketyre pra
qe as me shume dhe as me pak jane fillo UDB-ista
Milloshevicjane dhe mandej behet fare i lehte
operimi me te tjeret.
Shkrimi i z.Islami ofrohet se tepermi me mjafte
nga pikat qe mund ti kishim te erreta.
Shume nga ne e perkrahnin Berishen kur sulmonte
Partine e Punes Komuniste ne nje kohe kur
vete Ai ishte i fundmi i saj.
E perkrahnin perseri kur cirrej per Demokraci
dhe e besonin edhe pse e tera ishte per te dhe oborin e tij.
Sigurisht qe ky lloji refreni u mesua mjafte
mire nga Fazlliqo-Basha-Argita,te cilet per kontribute ndaj
Serbise dhe Plakushit tveqel Sali,siguruan
perfitime maramendese ne qindra miljona Euro apo Dollare.
Ndaj z.Rama mos germo por jepu drejtim.
Veri ne veprim gjithcka qe ke premtuar,por
pa pastruar ata nuk mund ta kthesh Shqiperine
ne Kantjer pune.Fillimin e ke shume te mbare.
Dhe mos u a vere Veshin cfare thone milovishjanet
e Shqiperise Berisha-Basha.Ne kendveshtrimin final
nuk eshte gje gropa e zeze ne ekonomi,perpara
gropave te sterrosura qe kane hapur ata te dy
ne politiken me te mbrapshte qe ka pare
ndonjehere historia.ndaj
Esht vertete koha per Pune shume dhe Fjale pak.
[*]Erla eshte goce me vizion
28 Tetor, 2013 16:40 te 4:40 pm
O debil i lindur,eshte nje fakt qe daja i Fazllicit ka qene shef i UDB,dhe po keshtu eshte nje fakt qe lideri yt shpirteror Sali Pashai hante dhe pinte me nipin e ketij shefi te UDB,pra Fazlliēin.Cfare diskutonin valle,si thua ti trap i kategorise se larte??Si te ecte Shqiperia dhe kombi shqiptar perpara?Po kujt i flas dhe une nje cope druri me dy sy?Krimba te ndyre qe moret ne qafe kete vend.
[/list]

[*]Hektor
Andi,Ju po thoni se,po te futet Fazlic ne Shqiperi,do te burgoset.Kjo nuk qendron.Atije (Fazlic) dje iu dha tenderi per interkoneksionin elektro energjike me Kosoven,
[/list]

[*]plaki i dine
Ahhhhh more Arber…, Na Sali Sllobodanken dhe Lulin me shoket dhe shoqet e ti agjente…, Na shqiptaret do ti rrjepim me gerrsher te ndryshkura e di ku, ketu ne koqet e kalit te Skenderbej…Kush ka do nje mendim tjeter?
[*]Be-X
o zoterinje, lulka dhe salehu kane miliarda, duhet te na i kthejne-LEGENAT, paret qe ketij shteti i“u deshen dekada pune…
[/list]

[*]1 000 000 shqiptare.
te hapin syte dhe veshet kosovaret qe betohen per berishen e bashen.
te vene syze dhe ti shofin gjarperinjte serb qe kane ne gjirin e tyre si ne kosove edhe ne shqiperi.
[list=children]
[*]Slayer
Visho Ajazi haje bythen mer rogen dhe pi raki haha
[/list]

[*]Petrit Gashi
Ky Gjelbrimi nuk asht “Qytetar Nderi” i Prishtins,
Ky asht “Spiun Nderi” i Serbis!


http://goo.gl/Hh2wF4
[*]Epirioti
Hhahahahahahaha Shpejt u kujtuan KOSOVARET te Hetojne per BERISHEN dhe LULUSHIN.
PPor…. Te pakten kan KUPTU Gje nga ky Hetim???????????? Bahhhhh Mister i vertete………
[*]MI-GJE-NI.
Gjithe fshati,Shqiperia dhe Bota e dine se PKSH e themeluan Miladin POPOVIC DHE VUKMANOVIC TEMPO.Askush nuk thote se ka ndonje te keqe ketu.Pse ky kompleks ndaj serbeve.Deri ne ’48 shqiptare dhe jugosllave,serbe ne vecanti, ishin vellezer.Nje kontribut te jashtezakonshem ne kete vellazerim kishte dhene ZERI I POPULLIT.Faktet jane keto.Dokumentat gjithashtu.Keto qe thote Shoku ISLAM jane pallavra.Mjerimi e ka pjeke para kohe shokun ISLAM-I.
[list=children]
[*]kirurg
MI-GJE-NI, je nje injorant ne historine e shqiperise! lexo lexo ndonje here se nuk te ben dem! te marresh vesh cfare “vellazerie” ishte ne te vertete lidhja me serbet apo jugosllavet deri ne 48-en! kujton se nuk e dinin shqiptaret se me ke kishin te benin? sa kurthe e prapaskena dhe ku? ne mesin e luftes boterore! sa gjuhe politike e diplomatike, pas luftes, duhej perdorur per t’i pasur si ndermjetes me Komiternin, kur Shqiperine s’e llogariste kush nder fitimtaret me aleatet e medhenj antifashiste! sa luftera politike brenda e jashte, deri ne Moske, duheshin bere (se edhe Stalinit nuk i bente pershtypje nje pike ne glob, si Shqiperia, kur ishte zot i gjysmes se botes dhe fitimtari me i fuqishem i Aleances antifashiste!), sa mprehtesi duhej per te kapur situatat dhe faktoret percaktues ne favor dhe per te minimizuar ato kunder nesh! sa gure duheshin u luajtur e sa njerez me pushtet, por me dy fytyra/fytyra te ndyra, duheshin demaskuar edhe brenda nesh (thuajse gjithe elementi arumun i rekurtuar nga jugosllavet, me ne krye Koci Xoxen etj), deri sa u perzune sllavet nga shqiperia! Por ja qe na i futi perseri serbet Saliu yt, duke ua hapur portat kanat, duke ia shitur Fazllicit ekonomine, naften, rruget, tregtine e armeve etj. si mik te shtepise se tij, madje, me te drejte pjesemarrjeje ne mbledhjet per Sigurine Kombetare! po ku merr vesh ti! je nje cope dru i lyer me propagande!
[/list]

[/list]

[*]Nin
28 Tetor, 2013 12:20 te 12:20 pm
… edhe miqesia me Ilir Meten vjen nga shkusia e Fazllicit. Me pak fjaler Lulzimja eshte pjelle e fazllicit dhe fazllicve te tjere ndaj mos u lodhni kot se nyja eshte aq shume e ngatruar sa nuk p.. none qe e zgjidh. Te vetmit qe mund ti japin nje shans kesaj zgjidhje eshte vete PD-ja qe ta zhduki kte karagjoz foshnjerak qe e turperon PD-ne por dhe gjith historine e demokracise me aq shum pikpyetje te Shqiperise
[list=children]
[*]Ramy
Po ti c’far pjelle je????
[list=children]
[*]gallata
Pse te djeg o ramy ?!-Ketu po shahen serbet dhe ata qe i kane miq shtepie siē kane deklaruar edhe vete, e qe donin ta sillnin fazlliēin edhe ne parlament per ta poshteruar Kuvendin e Shqiperise .Asnjeri se ka me ty,ti je thjesht nje i mashtruar nga propaganda e agjenteve te serbise,qe nje dite do te te hapen syte…shpresoj.
[*]toni
ramy po ikore dreq gris by..n nga mbite gjithe keto serbe ju more pjelle e felliqur,serb sala,serb luli serb ramy ore po ceshte kjo trashgim serb qe po perjeton kombi yne,ramy mere at partnerin tend ben chicagon dhe shkoni prenotoni celibrimin e pare te sojit dhe te sorollopit tend ne bashkine e lulushit se e vuri doren ne zemer Totozani per juve,po ju legalizon totozani tani ramyyyy or TEJJJJJ te erdhi dita…
[*]elton UAE
ramy esht pjella e shartimit te serbit me gomarin
[*]Dardan
Gjalle qenke ti Ramy sumurupi? Ti funderrine sllavo-bizantine dhe bigorr i mjekerrpalareve greke? Ptuuu qebesire universale!
[*]Gopisti i NSHRAK-ut
[/list]

[/list]

[*]Nuk eshte Serbia apo dashuria per Serbine qe i lidh me njeri tjetrin por paraja. Per para mund te duan ke te duash… edhe Serbine.
[*]sadiku
28 Tetor, 2013 12:41 te 12:41 pm
Ky lobi serb i perqafuar nga SALI MILLOSHI e dogjen Shqiperine dy here,punen e gjakun e 45 vjetve dhe e quan vendin ne ZERO.
KUSH MBAN PERGJEGJESI QE SOT POPULLI PO VUAN PER CDO GJE NGA ME ELEMENTARET.
A DO TE JAPE NDOKUSH LLOGARI PER KETO BATERDI QE JU BENE VENDIT E POPULLIT TONE.
[*]Patriot
Me kete panorama politikash super te ndyra sa korruptive aq dhe kriminale e anti njerezore deri me tash,ku vrases dhe super te korruptuar e te lidhur azgjithsherisht me boten e krim-korrupsionit-politik dekorohen ne Kosove e Shqiperi si qytetare “nderi”,nuk mbetet gje tjeter vetem se Edvin Kristaq Rama te deklaroje si Berisha,qe c’do gje qe thash deri dje per Nanon(Berishen) ishte vetem per fushaten zgjedhore,sepse ne jemi miq idealsesh dhe marveshjes gjate gjithe viteve ne riciklimin e botes se krim-korrupsionit politik ne te tria pushtetet deri me sot.Vetem kjo tip deklarate i shkon sot per shtat e veprim Rames me zozi.
Dita e gjykimit po afron por ato sebashku nuk duan ta besojne.Shteti I se Drejtes po troket ne deren Shqiperi.
[*]arbeni nga tepelena
daja i faslliut,shefi i UDB ha ha ,po nuk ka si shpegohet ndryshe dashuria e silise per serbet ,si dhe milionat e fitimeve te mos ndertimit te linjes se interkonjeksionit.po dhe serbet shume ndikim kane ne kosove per pritjet qe i bejne salijes atje
[*]NDRIO
28 Tetor, 2013 11:53 te 11:53 am
Lobi serb eshte ne krye te puneve ne qeverine shqiptare ! 
Drejtor i Qendres se Studimeve Albanologjike eshte Ardian Nikolla Vasoviē, i ashtuquajtur Ardian Marashi.   Ardiani eshte djali i xhaxhait te Millan Vaso-viē, ish futbollisti i Vllaznise, kryetar i shoqates Vraka-Moraēa, por per aq sa qe gjalle, u perpoq qe te nderronte perkatesine e komunitetit ne Shqiperi nga malazez ne komunitet serb!   
-Ardian Nikolla Vasoviē eshte me origjina nga ZETA e Malit te Zi dhe te dy prinderit e tij jane me origjine malazeze. 
Lind pyetja; a nuk ka ne Shqiperi nje shqiptar qe te drejtoje Qendren e Studimeve Albanologjike, por u dashka nje malazez i konvertuar ne serb ?!
WTF!
[*]VLORE
28 Tetor, 2013 12:02 te 12:02 pm
Shqiptaret shquhen per tradheti..Mos u cudisni per Lulin qe perkrahet nga Serbet..Ashtu si shume socialiste apo bij te tyre perkrahen nga Greket…Populli Shqiptar e ka humbur identitetin nderin dhe kombin e tij.Tashme jemi nje komb i shthurur pa vlera morale karakteristika jone eshte e njollosur nga krimi korrupsioni.Shqiptaret jane nje popull qe punojne vetem per politikanet e tyre dhe jo per shtetin…I
[*]Bedriu ia fut kot.
Te gjithe e dine qe eshte shpifje,packa se u pelqen te shfryjne.
Fasllici erdhi me njerez te sherbimeve amerikane dhe angleze dhe s`eshte e veshtire te kuptohet kujt i sherben ai(fazllici).
Leri brockullat Bedri dhe mos derdellit shpifje!
Dihet cila influence zbatohet ne rajon dhe mire behet,sepse pa ata nuk do ishim ku jemi.
S`do shume tru te kuptohet,por Bedriu nuk ka dhe sajon.
Ne fakt nuk ia vlen te nderhysh,por duhet kur vjen puna ne shtremberime te se vertetatve.
Telefonat e tyre jane nen survejim 24 mbi 24 ore dhe kjo dihet.
Para se ta merrte vesh Bedriu,do emerrnin vesh “mjeshtrat” dhe atyre nuk u pelqen influenca serbe apo ruse.I
[*]altin
Pse more, po ky Ardian Marashi, kunati i kryespiunit Tome Therēaj, na qenka 14 karat malazez ?! Bash per kete shkak duhet ta kete emreuar atje Berisha.  Nuk ka sherbim me te madh per synimet serbe ne Shqiperi se sa marrja e nje posti te tille ne krye te qendres se studimeve albanologjike.!
Habitem se si nuk e paska marre vesh kete ēudi i famshmi Kastriot Myftari !! 
[list=children]
[*]galaktika
28 Tetor, 2013 12:33 te 12:33 pm
Tomė Therēaj nė hullitė e politikės shqiptare.Mos ia jepni kėtė privilegj nji palavije gazetareske.Ky po qė asht nji sharlatan karagjoz.
PĖRGJIGJJUNI
[/list]

[*]TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST.
28 Tetor, 2013 12:27 te 12:27 pm
RAMIZ ALIA -SALI BERISHA -LULZIM BASHA ,ky eshte triangolo SERB .
Ka filluar qe ne vitet ’60 ky bashkepunim midis TIRANES ZYRTARE por UNDERGROUND .
Kjo kulmoi ne 1979-1982 kur ENVERI nen presionin si te shoqes NEXHMIJES dhe te RAMIZIT ,por qe te dy te vene nen presion nga U.D.B-ja ((nuk jam i sigurte dhe nuk mund te ve doren ne zjarr per ENVER HOXHEN ne se kishteapo jo dijeni per ate qe po bente )),VRANE HYSNI KAPON MEHMET SHEHUN ,dhe KADRI HAZBIUN ,per te cilet po keta 2 persona detyruan ENVER HOXHEN qe ti etiketoj ,te pakten DY te prapmit si “POLIAGJENT dhe kriminel ,parrulla keto qe po perkrahen dhe ngrihen ne kupe te qiellit sot nga NIPAT e KRIMINELEV E te vertete qe ngjyen duart deri ne berryl me gjakun e popullit ,gjate luftes se dyte boterore ,pra nipat e KUISLINGEVE ,te BALLIT KOMBETAR ,te bashkepuntoreve te fashizmit e ku di une tjeter te REGJENTEVE .
Ne kete rruge eshte edhe LULZIM BASHA nipi i famekeqeve REGJENTEVE si XHAFER DEVA dhe REXHEP MITROVICES qe atdheu u kishte vene detyre qe te “SPASTRONIN” vendin me ndihmen e ekspeditave ndeshkimore si AVANGUARDE te GJERMANEVE te cilet edhe kishin formuar DIVIZIONIN me emrin sugjestionues “SKENDERBEG ” qe vrau edhe preu 84 vete per nje nate te vetme ne TIRANE ,per te bere TERROR .
Ja ky eshte SALI BERISHA dhe LULZIM BASHA qe me veprimet e tij kerkon qe te barazoje SERBET qe vrane mbi 15 mije KOSOVARE per nje vit dhe debuan mbi 1 MILION KOSOVARE nga shtepite e tyre brenda 2 muajve.
PARTIA DEMOKRATIKE eshte nje cerdhe GJARPERINJSH e uzurpuar nga PASARSHESIT e U.D.B-se .
PĖRGJIGJJUNI
[list=children]
[*]Partizani
28 Tetor, 2013 14:36 te 2:36 pm
TOTILA ! TE LUMTE ! S’e luan topi.Gjithcka qe thua jane me se te VERTETA !
Vetem se kam nje sugjerim vellazeror : Do te te shkonte me teper nje nick-name me kuptim sa me shqipetar.
PĖRGJIGJJUNI
[*]Dardan
28 Tetor, 2013 17:05 te 5:05 pm
ooo Totila numero uno.. number one! Ndajme te njejtin opinion.
PĖRGJIGJJUNI
[/list]

[*]Arber Pashtriku
28 Tetor, 2013 12:30 te 12:30 pm
…vetem fakti qe kete e thote Bedri Islami e perjashton si mundesi. Bedri Islami njihet si njeriu prapa organizatave marksiste leniniste ne Zvicer qe shkaterroi ne themel luften clirimtare te Kosoves duke i kthyer shqiptaret e Kosoves ne vrases te njeri tjetrit dhe te figurave kryesore ne Kosove.
Dhe e gjitha kjo veprimtari e Islamit ka cuar uje ne mullirin e Serbise.
Ne se keni fakte per Bashen hajde na i servirni po teorite e Bedri Islamit e kane besueshmerine ZERO.
PĖRGJIGJJUNI
[*]qen chicago
28 Tetor, 2013 12:46 te 12:46 pm
Fazlliqi kopiliqi
Ramy ben chicago
Maskaralliqi hajdutlliqi
PĖRGJIGJJUNI
[*]Udheheqesi
28 Tetor, 2013 12:46 te 12:46 pm
Po thuhet e shkruhet shume per njerez te lidhur ne sherbim te te huajeve e sidomos te Serbise. Pervec SALI BERISHES,QE ESHTE THENE E STERTHENE ,SHKRUAR E STErSHKRUAR,POR ASGJE NUK ESHTE VEPRUAR PER TE SQARUAR TE VERTETAT E POPULLI TE MOSOJ TE VERTETEN. E njejta gje po veprohet edhe per LULZIM BASHEN. Enjejta gje u fol edhe per Enver Hoxhen ,se ishte AGJENT I BEOGRADIT. Keta qe shkruajne ,a bazohen ne dokumenta? Po i famshmi SHISH c’ben? Po prokuroria C’BEN ? Dikush duhet te vihet ne bangon e te akuzuarit,o personi qe akuzohet e na drejtoka ,ose ai qe shkruan pa fakte e mer neper goje drejtuesit. Po per mua me shume qendron e para ,duke u nisur nga veprimtarite konkrete. Sali BERISHA thyen embargon e ndihmon me natfte Milloshevicin ,qe te vrase popujt e ish -jUGOSLLAVISE. Nje fare FASLLICI hyn e delne Shqiperi si ne shtepin e tij,shoqerohet nga boigard SHQIPTARE,merr pjese ne mbledhje te rendesishme te shtetit,i jepet nje siperfaqe e konsiderueshme toke……. care u be? SALIU komandoi ,madje pa ju ridhur qerpiku vrau njerez ne mes te bulevardit,e na tha se ai bulevar paskerka nje rregullore se si duhet te ecesh,drejtuesit e institucioneve,deri dhe presidentin e ofendon me fjalet me te ndyra,shpik nga mendaja loj loj armesh e si perfundim vazhon ende te jap leksione ……. Tani po litet pe LULZIM bASHEN .PRAP DDO TE HESHTET E TE NA DREJTOJNE SPIUNET E POPULLIT NE SHERBIM TE TE HUAJVE?
PĖRGJIGJJUNI
[*]TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST.
28 Tetor, 2013 12:50 te 12:50 pm
“NDRIO ” ,po me le pa fjale me ato te VERTETA qe thua ne komentin tend .
PĖRGJIGJJUNI
[list=children]
[*]NDRIO
28 Tetor, 2013 13:11 te 1:11 pm
PUNE SPIUNESH 
Ardian Nikolla Vasoviē- malazez, i maskuar si malesor i Malesise se Madhe, dhe medemek i shkolles franceze 
Very Funny!
Por ne fakt, “punėn” qe i kane ngarkuar ustallaret e tij e bėn me se miri; asnje studim te hajrit dhe asnje aktivitet ne fushen e studimeve albanologjike!  
PĖRGJIGJJUNI
[/list]

[*]Rexhep Kosoava
28 Tetor, 2013 13:19 te 1:19 pm
Ne leter mund te shkruhet qfar te duash.Mblidhni mendet o shqipetar se keshtu vetem hmbim te gjith.Me serbet Kosova e ka te kryer punen por si duket duhet perdor ate thenjen “Ruaje zot Shiperin prej Shqipetarve “se Per Kosoven mos bani dert.
PĖRGJIGJJUNI
[*]alban4eva
28 Tetor, 2013 13:53 te 1:53 pm
e ku eshte lajmi ketu?? qe Lul torta dhe S-halč serbi punojne per serbet, kjo dihej qekur.. na thoni ndonje gje qe nuk dime..!!
PĖRGJIGJJUNI
[*]tironsirefugjat
28 Tetor, 2013 13:59 te 1:59 pm
Corb agjentesh dhe tradhtaresh mbushur Shqiperia sot e kesaj dite ! Nuk dim cfar te besojm ! Te pakten le tu besojm syve dhe kurizit ton me ato cka shohim dhe cka mbajm! Ka 23 vjet qe shqiperia spo shef hajer ,qe ne vend te hec perpara po zhytet ne borxh e po pasuron individ qeveritar dhe te huaj (sic po del)!Luft “atllaresh” ne kuriz “gomaresh” i thon kesaj dhe kta atllar kan emer :UDB, KGB,ASFALI,CIA e cfar sallate te duash ! Realiteti esht ate cka po shofim se ajo qe nuk shofim esht mjaft e ngateruar dhe ne zor se do e marim vesh te verteten !Duhet nje “kriminel” si Enveri qe tju q…. cfar ju mban geni ktyre vampirogjarperijve tradhtar qe ti shuaj per 5 breza e te biem rehat se nuk po gjejm emrin akoma ! Kta bela kosovaret nuk u mjaftoi cka hoqen prej serbit por na e pecjellin edhe ne deren ton ! Flasin per Lulken a thua se e kan pjell vet e nuk reshtin se nxjer “mjalt” nga goja per te e po ashtu edhe per SRB ! O jan naiv o tradhtia nuk ju vret as sy e as vesh!!!Kaq paska qen kjo far tradhtaresh e perhapur ne shqiperi sa nuk besonim asgje me sepse e verteta na doli me shum tradhtar se patriot ! Tradhtaret neper tribuna e foltore e patriotet ne rogoz e ne varr !Asnje dosje nuk hapet dhe nga nje an them mir e bejn se kushedi cdo na shohin syt e cdo na ndegjojn veshet e vetem nje “zjarr” i madh e qeteson shqiperin nga kto “mushkonja”helmuse…Tju them te verteten sa her lexoj te tilla artikuj me prishet gjaku e nervozohem sepse e ndjej vehten pjes te asaj viktime te pafuqishme ti ndryshoj gjerat ,pjes te asaj viktime aq te zhgenjyer qe jam i detyruar te shoh kte llum qe ka pushtuar atdheun ,qe esht pasuruar ne kuriz te ktij populli e qe si duken bathet ,do vazhdoj te helmoj kte vend…..
PĖRGJIGJJUNI
[*]albani
28 Tetor, 2013 14:05 te 2:05 pm
Nuk e veshtire per t’u kuptuar kjo gje. Ashtu sikurse UDB, sipas rekomandimeve edhe te shokut Ramiz Alia, promovoi dhe kooptoi Sali Berishen ne krye te PD, dhe pas ne krye te shtetit shqiptar si president (1992-1997), dhe po keshtu rierdhi ne pushtet (2005-2013), si kryeminister. Persa i perket shokut Lulzim Basha, eshte e njejta skeme, por ndryshon ndermjetesi qe kete radhe eshte vete Sali Berisha.
Pra UDB – Sali Berisha – Sali Berisha – Lulzim Basha – UDB.
Ky spiun i UDB (me pare ka qene edhe spiun i sigurimit shqiptar), duke u bere president, shtiu ne dore te gjitha dosjet personale te bashkepunetoreve te sigurimit te shtetit, duke djegur te UDB shume prej tyre (ata qe mendohej se nuk do t’i sherbenin Sal Berishes), te tjeret i perdori dhe vazhdon t’i perdore edhe sot e kesaj dite.
Per ata qe nuk e dine, duhet te mesojne se cdo gje qe ka bere Sali Berisha ne kete vend, e ka bere jo shtetas shqiptar, por si spiun dhe agjenturist, gje qe e ka mesuar nga ata te sigurimit shqiptar qe e kishin ne lidhje deri me 1992. Pastaj, e moren dhe e drejtuan te tjeret. Sigurisht, ky nuk eshte spiuni i vetem i UDB ne Shqiperi, ka edhe te tjere qe deri dje i ka patur ne qeveri Sali Berisha. Ndersa Lulzim Basha, nuk eshte gje tjeter vecse nje tjeter spiun i UDB, i terhequr ne bashkepunim nga vete Sali Berisha!
PĖRGJIGJJUNI
[*]shiaksi
28 Tetor, 2013 14:12 te 2:12 pm
sa te ndyr ,i sherbejn e dhe serbis,keta jan me te vertet te shitur
PĖRGJIGJJUNI
[*]ylli suhareke
28 Tetor, 2013 14:14 te 2:14 pm
Kush ti dha koto informata z. Islami, SHIK-ku i PDK-es, APO…???!!!
PĖRGJIGJJUNI
[*]Mentari
28 Tetor, 2013 14:30 te 2:30 pm
Bedri Islami je ignjorant per ceshtjen Fazllic; Fazllici ishte kunder serbise ne luften kunder Bosnjes edhe pse ai ishte gjysem Serb.Fazllici ka jetuar shum kohe ne Angli dhe atje i be i pasur dhe me von e shtriu aktivitetin e tij ne Shtetet e Bashkura te Amerikes kur u be nje nga lobistet me te medhenj pro Bsnjes dhe kunder Serbise.Tjetra eshte se Lulzimi e pat njohur ate fazllicin ne Kosove kur punonte per Kombet e Bashkuara ose UNMIK dhe meqe Lulzimi kishte si detyre qe te biente ne shqiperi Presidentin Bush dhe te bente deklarata pro kosoves ai ju vu punes qe te gjente Lobistet qe te influenconin Washingtonin qe te dergonte Bushin ne shqiperi dhe njeriu qe kishte kete fuqi Lobuse ishte Fazllici dhe kjo eshte aresyja pse basha apo Berisha u lidhen me Fazllicin.Tani ti bej artikuj humore qe veten nje pjese e shqiptarve pa tru ne koke do te defrehen me “Interpretimet” e tuaja se Luli gjoja Basha apo Berisha jane serbe.Une qe po te shkruaj kam punuar vet me Lobin e Fazllicit per te prure Bushin ne Tirane dhe ka qene nje pune shum e veshtire dhe shum e madhe ,por neve ja dolem sepse e kerkonte interesi i Kosoves.jeni njerz maskarenj qe edhe familjet e juaja nuk ju besojne pa lere njerezit me tru ne koke.
PĖRGJIGJJUNI
[*]Idriz dibrani
28 Tetor, 2013 14:40 te 2:40 pm
Po ca te bejme na shqiptaret e ndershem? Po gjithe shpiuna na dolen.,Po ky luli ( djali xhaxhit) edhe pamjen e ka si shpiun.Ore popull ? A keni SY, apo Jo ? Po si sna doli nji puro shqiptar keto 23 vjet , e ti fus ne birruc keta qelbesirra? Po si ka kuptim qe populli te kenaqet me : saliun, nanon, meten, ramen, lulin., tej . Po te gjithe te nje brumi jane.
PĖRGJIGJJUNI
[*]enes
28 Tetor, 2013 15:03 te 3:03 pm
Lulzim basha ka punuar ne Unmik me graden P2 qe eshte gati se me evogla pra ka qene nje perkthyes ordiner i departamentit juridik te Unmikut ndersa Argita P3 qe de facto me pozicion me te larte. Argita se bashku me ish gruan e Michael Steiner Bukurie Balaj kan perkthyer procese gjyqesore ne veriun e Mitrovices. Ato shume here gjate udhetimit te tyre me ish shofere te unmikut duke kaluar neper magjistralen Prishtine – Mitrovice kan shprehu merin e tyre kur i kan pare peremndoret e zahir pajazitit, hakif zejnullahut dhe Edmond Hoxhes ne pestove te vushtrrise.Ato jane shprehur se keta jane tradhetar te kombit.
PĖRGJIGJJUNI
[*]fredi guri
28 Tetor, 2013 15:20 te 3:20 pm
ke te drejte IDRIZ keta te gjithe pjelleesrbit ose egrekve ose e cifuteve sic eshte ram rama she kelyshet e tij erdhi ministry grek ne shqiperidhe asnji se hapi gojen per shqiptaret ne greqi se ca ubohet per dite kurse ata kerkojne edhe varret e grekve ne shqipri qe asnjehere ska pasur kan ra malet e jan ngrit halet
PĖRGJIGJJUNI
[*]BESNIK
28 Tetor, 2013 15:28 te 3:28 pm
Pa medyshje do te thoja se gjithekush mendon e vepron me koken e mendjen e vet ne boten me te vertete demokratike,pra ne boten e lire,kurse ketu tek ne eshte krejt ndryshe.Eshte shume e thjeshte te kuptosh se pikerisht ata qe nuk duhet te hapin gojen per gjykime te tilla pellasin nate e dite me lloj e lloj perrallash,njeri spiun i serbit,tjetri i grekut,tjetri i cias,e per me teper patriotofolkloriste nga me te rendomtit qelbin jo vetem halete e tyre por ndotin edhe halet e te tjereve.Ka apo nuk ka institucione shteti eshte per tu diskutuar,por me gojehale se opinionistet shqiptare nuk kam degjuar deri me sot.Se vete ata qe llomotisin sjane gje tjeter vecse pseudovirgheresha te klubeve me te ndyra te nates.Dhe duan te na i shesin prostitutat si virgjeresha.Mjaft me,nje popull qe flet pak e punon shume eshte per tu pershendetur e inkurajuar,kurse nje i kundert me te eshte i deshtar qe ne nisje.Pa as me te voglin dyshim te ulim koken te leme njerzit te punojne e ne fund ti vleresojme per ate qe kane bere.Historia njerezore na ka mesuar se cdo popull meriton ate qeveri qe ka,qeleshja sipas kokes.
PĖRGJIGJJUNI
[*]veterani
Ne e kemi pare e degjuare s.b kur ka deklaruar para deputetve se e ka mik te familjes d.Fazllicin.Por do ju lutesha a mundet kush te na e thot kush esht lidhja e gjakut a krushqis qe kan.tung.
[*]juristi
shume e vertete serbe e greke jane vrane njerezit ne tirane te futen ne burg,sa me shpejt me mire.
[*]ilir21
Komunistet shqiptar qe sot jane ne partin socialiste kur duan qe nje genjeshter me spiuna te behet e besushme thirrin ne ndihm komunistet e lidhjes se komunisteve te jugosllavis (KOSOVES)njerezit e nje hoxhe tjeter ata te fadil hoxhes.rahman morines ,azem vllasit ,mahmut bakallit,
keshtu qe me keto prralla alla enver hoxha me poliagjent jemi mesuar ne dhe nuk i beson njeri dhe ju qe komentoni kunder lulbashes e dini mir qe kjo eshte genjeshter alla enver hoxha ,edi rama ,koco kokedhima,.

[/list]


Derničre édition par Perparimi le Lun 12 Déc - 10:24, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lulzim Basha,pro serb   Jeu 3 Sep - 18:47

Si e ndihmuan serbėt Lulzim Bashėn qė tė ngrihej nė politikė
GAZETATEMA.NET
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lulzim Basha,pro serb   Jeu 3 Sep - 18:56

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lulzim Basha,pro serb   Dim 6 Sep - 8:35

Toka do te fillon te lind nga perendimi
Polet e tokes ndryshojne ēdo100.000 vjet,e cila do e bene te mundur ndryshimin e sjelljes se tokes . Shkencetaret tregojne se koha eshte shume afer e kesaj natyres.

Astronomet, veq e kane hetue levizjen e tokes ne keto dite,qe toka ka fillue levizjen  ne kahjen e kunderte.
Astronomėt kanė vėrejtur njė fenomen e levizjes planetare nė drejtim tė kundėrt dhe e quajti atė "reaksionar Motion", qė do tė thotė njė veprim reaksionar.
Shumica e shkencėtarėve argumentoi se ky fenomen zahaatiti gjithė planetet, tė paktėn njė herė, dhe se Toka ėshtė vetėm njė prej tyre. Kjo ėshtė arsyeja pse komuniteti shkencor nuk ėshtė i habitur se Agjencia Evropiane Hapėsirė (ESA), mbi bazėn e zbulimit tė Agjencisė Hapėsinore Amerikane (NASA), ka paralajmėruar seriozisht banorėt e planetit tonė qė ėshtė pėr shkak tė transformimit tė fushės magnetike njė ditė e Tokės dielli shfaqet nga perėndimi.
Varur e kėtij paralajmėrimi shkencor teoria e katastrofave ishte vendosur menjėherė si "fundin e botės" e re. Por kjo nuk do tė dalė. Vetėm se njerėzimi ėshtė i gatshėm nė rast tė lėvizur njė gjilpėrė busull, apo busull, besojnė shkencėtarėt.

Revista shkencore "Science Live" amerikan pohon se fusha magnetike e Tokės nuk ėshtė mė aq e fortė si ajo dikur ishte, por ėshtė dhjetė herė mė pak se nė vitet e mėparshme, dhe rėnia e saj tė pėrshpejtuar gjashtė muajt e fundit.
Ėshtė e njohur se fusha shtresė magnetike e Tokės rrethore qė mbron Tokėn nga stuhitė e dėmshme diellore dhe rrezet kozmike, si dhe ndryshimet nė fushėn magnetike.
Nuk do tė jetė trazirat nė fushėn magnetike tė tokės u konfirmua nga ESA, e cila monitoron ndryshimet e nėntor 2002.
"Ėshtė e njohur se polakėt e ndryshimit magnetike te fushes se Tokės ,ndrushojne  afėrsisht ēdo 100.000 vjet. Por tani u zbulua se periudha e ndryshimeve nė fushėn magnetike te  Tokės eshtė me shpejtė. Ėshtė e natyrshme qė kjo periudhė e ndryshimeve tė zvogėlohet nga pesė pėr qind ēdo 100 vjet, megjithatė, tė dhėnave tė reja shkencore konfirmojnė se kjo pėrqindje tani realizuar pėr vetėm dhjetė vjet, e cila tregon njė vėshtirėsi tė madhe kozmike nė tė ardhmen e afėrt, "tha Kelly Dickerson, njė shkencėtar dhe njė gazetar i revistės" Science live ".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lulzim Basha,pro serb   Lun 12 Déc - 10:27

[list=comment-list]
[*]Profesori
Personalisht se njoh Kryetarin e bashkis se Tiranes si dhe aktualisht Kryetar i PD-se .,por kam bindjen qė njohurit qė ka i vė nė dispozicion te qytetarve.
[*]mergim tari
Me ben shume CUDI
Gjithe maskarenjte e Shqiperise kane patur lidhje me SERBINE,
AHMET ZOGU
Erdhi ne pushtet me puc i mbeshtetur nga SERBET
SALI BERISHA
I njohur per naften e dhene Milloshevicit, gruan e tij Serbe, lidhjet me Fasllicin, dhenien e gjithe koncesioneve Serbeve, Takimet e Gazidedes me Arkanin, burgosjen e Hashim Thacit, Adem Jasharit e ushtareve te UCK ne kohen qe ata luftonin kunder Serbit, vrasjen e z.Remzi Hoxha, qendrimin kriminal ndaj RAMBUJESE
LULEZIM BASHA
Se fundi po dalin edhe lajme te reja por mesa di une ky ka patur lidhje te hershme me SERBINE.
Ky eshte ai qe ka peratitur dosjet kunder ushtareve te UCK ne gjykaten e HAGES.
Ka ldhje te ngushta me Fasllicin. Pritet te dalin krime te tjera.
ENVER HOXHA
Edhe Enver Hoxha u lidh me Jugosllavet, por kete te fundit nuk mund ta bashkoj me personazhet e mesiperm, pasi te pakten nuk e shiti atdheun dhe nuk punoi per serbet kunder atdheut te tij.
[*]LORA
28 Tetor, 2013 18:01 te 6:01 pm
Po ndertohet me gradualitet (qe vetem qorrave u falet te mos e shohin)nje strategji qe te mund te crrenjose cdo lloj bindje qe fatin e Atdheut tone e kemi vetem ne ne dore.I pari e nisi mortja e bute servet pellumbi,,,,,,e ne udhe do te shohim edhe te tjere krethemeles te Shqiperise ne keto 23 vjetet e fundit qe kerraben e krimeve te tyre do ta varin tek fantazma e “katovices”.
Ambasadori amerikan ne ikje,A.Arvizu tha;-“se 23 qershori tregoi se shqiptaret e kuptuan me ne fund fuqine e tyre”.
Ky konkluzion i tij,per here te pare i drejte dhe i sakte,e ka orjentuar kete strategji kunder vetedijes sovrane te shqiptareve.Dikush mund ta quaje “katovica e re”.
Me vjen keq qe Bedri Islami (djali i “lulit te vocerr” te Migjenit te madh) ndoshta padashur ne rastin me te mire,behet ingranazh i ketij mekanizmi.
Jam e bindur qe ne vijim te kohes njerzit do te forcojne edhe me teper bindjen ne ushtrimin e sovranitetit te tyre,si e vetmja udhe nga do te kaloje prosperimi i jetes se tyre dhe renditja dinjitoze ne krah te Europes se bashkuar.TUNG.
PĖRGJIGJJUNI
[*]gjon
28 Tetor, 2013 18:43 te 6:43 pm
Qeverija e re duhet sa ma pare ti presi keto fije…….Klani 2B Berisha Basha te izolohen……..
PĖRGJIGJJUNI
[*]ajaxs
28 Tetor, 2013 19:08 te 7:08 pm
SHqipetare hiqni dore nga shpifjet dhe trillimet.Luli eshte SHqiptar, ka punuar per SHqiperine. Mos degjoni gojet e keqija qe e kane per zanat te shpifin.Po u moret me shpifje dhe intriga; te keqija me te medha do i vine vendit.Beni kritika te pastra qe vendi te ndertohet e te lulezoje.
PĖRGJIGJJUNI
[list=children]
[*]Altini
29 Tetor, 2013 02:24 te 2:24 am
Basha eshte ende per t’u provuar fajtor, por Berisha ka nje liste te gjate veprash anti-shqiptare. Per njerez te edukuar nuk eshte e veshtire t’a dallosh kete; mjafton te ndjekesh llogjiken e ngjarjeve kyce ne 20 vitet e fundit. I vetmi ngushellim per Berishen do te ishte nese ai verberisht mendon se e ardhmja dhe mbijetesa e Shqipetareve eshte e pashmangshme nga aleanca me sllavo-lindoret. Njekohesish do te qe edhe varjanti me i rrezikshem se sa po te qe i mprehte dhe te vepronte nga tradhetija- kjo e ben te jete i pasionuar ne kauzen e tij. Njekohesisht, nje pjese te konsiderueshme e perpjekjeve te tij do te ishte sigurimi dhe vendosja ne eliten e politikes Shqiptare e nje trashegimtari te sigurte.
PĖRGJIGJJUNI
[/list]

[*]LILO
28 Tetor, 2013 19:13 te 7:13 pm
PLEHRAT ….. NUK KA TE TJERE FIGURA NE PD ? PO ME KETA TE SHUME E SHUME PERFOLURIT QE SKA BESIM NJERI – VEC SAJOJNE GJERA TE PAQENA PER TE SHTYR DITET E TYRE NE POLITIKE .
PĖRGJIGJJUNI
[*]DETARI@
28 Tetor, 2013 20:28 te 8:28 pm
Fatkeqesia me e madhe e komlet kombit shqiptare eshte vetem nji emer :Banda me emrin P D !
Cdo njeri ka mendimet e veta ,por ai qe kupton qe te ndaje
te bardhen nga e zeza , mund ta kuptoje lehte se keta njerez qe kapan timonin e shtetit shqiptare
qe ne oret e para ku shkelen ne qeverisje ,vetem shkaterruan !
Po marim si raste kete te fundit ,,shkaterrimin !
Pse ishte e detyrueshme te shkaterrohej e gjithe ajo pasuri kombetare
e cila u vu me aq shume mund dhe djerse te sinqerte !
Pra, kuptohet se c’armatosja e popullit prej fabrikave ,uzinave dhe te gjtha
atyre makinerive qe njerezit mbaheshin shume mire te punesuar ,ishte
vetem per ta pare kete popull sa me te varfer dhe kokulur ,
dhe kjo ishte prej PD se, dores serbe.
Dhe ,pastaj te gjitha ato te zeza qe kane ndodhur gjate ketyre viteve te pas 90 tes
nuk jane aspak rastesi !
Pse nuk kane ndodhur rremuja dhe ne pergjithesi gjera te keqe
kur ka qeverisur P S ja ? Sepse ,them une sado qe te mos te dishe te qeverisesh
por nuk mund te arrish ato makabritete qe bene cetniket e PD se !
Une them se kjo organizate antishqiptare islamike , duhet te dale jashte ligjit,
Por dhe po nuk doli ,populli eshte me i zgjuar se keta injorante .
PĖRGJIGJJUNI
[*]dardania
28 Tetor, 2013 20:36 te 8:36 pm
O ylli ,zvezda, si i thuan shqip Suhareka.Ti je anetar iLKJ alias LDK.
PĖRGJIGJJUNI
[*]Tani
28 Tetor, 2013 21:58 te 9:58 pm
Kur te vdes Saliu mund te behet ky debili kryetar i PD,po deri atehere do te ken ndryshuar shume gjera!
PĖRGJIGJJUNI
[*]FREDI
28 Tetor, 2013 22:29 te 10:29 pm
Sinqerisht keto artikuj jane te verteta … Saliu i vrau te gjithe drejtuesit e uck qe vinin ne tirane per tu strehuar dhe nuk i mbrojti vellezrit tane kosovare .. Ai eshte agjenti udb dhe luli i futi ne burg meperkethimet e tij ne kosove luftetaret e uck ..kure ne pushtetluli me kompani .. Jane serbe te qelbur
PĖRGJIGJJUNI
[*]kryetari i SHQUPIT
28 Tetor, 2013 22:59 te 10:59 pm
ai asht nipi i enver hoxhes bark derri
PĖRGJIGJJUNI
[*]Reynald de Chatillon
28 Tetor, 2013 23:03 te 11:03 pm
Mire se Lul Bashen e paska mbeshtete politikisht Serbija, po shokun Edvin kush e mbesheteti kur ne Shkoder, kete pranvere, pranoi si kumbare te rithemelimit te PS, te Rilindjes, dy malazez, nipin e Miladin Popviēit edhe nipin e Dushan Mugoshes, apo kane fillue shqiptaret me u semue prej sklerozes kaq shpejt?
PĖRGJIGJJUNI
[*]opinionisti
28 Tetor, 2013 23:48 te 11:48 pm
Lul basha o lul basha…………………
PĖRGJIGJJUNI
[*]rrahman kosova
28 Tetor, 2013 23:50 te 11:50 pm
Qe Lul Bashoviqi ka punuar ne administraten e UNMIKUT dhe ka ndihmuar tribunalin e hages dhe karla del ponten kunder UQKes dhe te famshmes shtepi e verdhe per nxjerreje organesh nga ana e UQKes dhe shtetit shqipetar,kjo smund kurre te mohohet eshte aq e vertete sa vete e verteta si fjale qe egziston,qe lul bashoviqi ka marr titullin e qytetar nderi nga isa mustafa edhe kjo smunde kurre te mohohet,qe isa mustafa eshte dhe ishte njeri i UDBes serbe edhe kjo faktohet me fakte,psh,ne kohen kur instutucionet e ksoves KSA te KOSOVES binin nje nga nje nga dhunuesi serb,largonin kuadrat shqipetare,vendosnin kuadra serbe,dhe ato kuadra kuazi shqipetare,apo siq i quante ne vitet 1989-1990 shqipefoles serbia,ne ket grup te masave te dhuneshme ndaj instutucioneve te KSA KOSOVES ishin rrahman morina,hysamedin hyseni,jusuf zejnullahu-jusuf karakushi dhe isa mustafa,direktiva tebeogradit,qe lepinin qdo kock qe u a gjuante beogradi ketaishin shum te zellshum dhe secili me par qe zinte kocken behej edhe me i pershtatshum per beogradin,dhe njeri prej tyre sot eshte shum aktiv ne poltiken shqipetare ne kosove e ky eshte kryetari prishtines-njeherit kryetari LDKes,dhe shpallesi i titullit te nderit per lul bashoviqin qe beri kerdi kunder UQKes dhe shtetit SHQIPETAR.Keto te verteta ska gom qe munde ti shlyej.
PĖRGJIGJJUNI
[*]Mfi
29 Tetor, 2013 00:02 te 12:02 am
Serbet e kane mberthyer per fyti kete vend. Figurat vertete patriote e te paperlyera( shpresojme te kete ngelur akoma ndonje ne PD)kane rolin historik te shkulin kete kancer te zi nga PD dhe kombi jone. Rrjedha eshte shume e qarte, po pse jemi kaq shurdhe e qorra ne shqiptaret perballe ketyre fakteve.
Prokuroria e strukturat sekrete tonat nuk kane per te vepruar sepse jane subjekte ne kete strategji Serbe me kryeagjentin Sali Berisha(kujtoni vetem dekaraten drejtuar faktorit Kosovar ne Rambuje, per mos nenshkrimin e nderhyrjes se NATOs ne mars 1999 ne Kosove). Genc Pollos( ky me keq se Sala), pas divorcit me PD e ka perdorur kur i duhej per te luftuar Sali Berishen, po pse heshtin shqiptaret.
Qeveria e re te mos heshte por te veproje me akuza te drejteperdrejta per tradheti kombetare gje te cilat i din dhe e ka pare gjithe ky popull qe pret te gjykohen keto sherbetore te serbit.
Nuk kemi degjuar deri me sot qofte edhe si trillim qe nje Serb, Grek, Maqedonas, Malazes etj. te kene punuar kundra shtetit e kombit te vete e per interesa te kombit shqiptar. C’eshte ky qamet me neve…………..!!!!!!!!!!
O Edi Rama, beje detyren ose shko pas diellit edhe ti.
PĖRGJIGJJUNIa
[*]she
[*]nina
29 Tetor, 2013 06:44 te 6:44 am
Nuk ka pasur nje shqiptar, po ne krye te Institutit Albanologjik nje me origjine malazeze dhe qe merren me shoqata qe punojne kunder shtetit shqiptar. Qe te punoje aty eShte shtetas shqiptAR POR QE TA DREJTOJE ESHTE E PAPRANUESHME. sA PER fAZLLICIN NUK DI TE THEM
PĖRGJIGJJUNI
[*]zharko
29 Tetor, 2013 07:55 te 7:55 am
to NDRIO
Sa per sqarim. Drejtori i Qendres se Studimeve Albanologjike ka dy mbiemra; Vasovic dhe Marashevic. Eshte malazez puro dhe intelektual i pergatitur. Ku eshte e keqja ketu, te jesh i pakicave, nuk paske te drejte te jesh drejtor diku ?!
PĖRGJIGJJUNI
[list=children]
[*]NDRIO
29 Tetor, 2013 09:15 te 9:15 am
Per Zharko.
Nje malazez mund te jete drejtor, minister dhe deputet, por kurrsesi Drejtor i Qendres se Studimeve Albanologjike!   Mendo per nje moment qe ne Mal te Zi te jete drejtor ne ate post nje shqiptar!  Kjo nuk ndodh kurre, keto ndodhin vetem ne Shqiperi.
Ky eshte nje SKANDAL !  
PĖRGJIGJJUNI
[/list]

[*]drini
29 Tetor, 2013 08:33 te 8:33 am
Te gjitha keto ky popull i din por e verteta eshte se, nga keta horra shpetojme vetem atehere kur nder Shipetare te funksionoje ligji dhe drejtesia qe keta te dergje ne burgje per gjithe jeten per krimet e bera.
PĖRGJIGJJUNI
[*]podguri
26 Janar, 2015 15:55 te 3:55 pm
O Berdi Ilami asht nji komunist i regjur i Xhaxhit Enver, asht marksist leninist dhe stalinist, i cili e perqafon teorin e xhaxhit se pushteti duhet dalė nga gryka e pushkes. Tani pushteti merret me votė o klyshi i xhaxhit enver. Po nese ka fakte po pse nuk po i procedoni ne |Prokurori o te mjer. 45 vite xhaxhi qendroj ne pushtet dhe as nuk i shkoj menja ta permendi Kosoven. Asnjė herė nuk tha Lavdi shqiptarizmit dhe do te punojmė per Kosoven dhe Shqiperinė , por tha ” Lavdi Marksizem Leninizmit dhe babajt te Kombit Stalinit te madh. Po me duket se edhe njė pjes e madhe e komentuesve jan pjellė e Stalinit tė madh. Lul Basha dhe Sali Beriaha jan dy figura tė mdha kombetare.
[/list]

Lini njė Pėrgjigj


BLOGU TE


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Lulzim Basha,pro serb   

Revenir en haut Aller en bas
 
Lulzim Basha,pro serb
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: