AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:03

shoku rama, asht e vertet, se kom than se nuk dot komentoj ma per jet, se per kerkon nuk pom kerset, por disa qena me ofenduen edhe nuk mujta me i durue, se me bonen shpihun te serbis a une qe prej 1962 jam i smur nga vesht nga udboja e jugosllavis, edhe me njohin ter vushtrrija edhe ku kam punue kush kam qen edhe kush jame e kta pisat mem ofendue, edhe per qata komentova, se nuk dot komentoj se nuk po mundem me durue turli qeni, edhe turli tradhtari, etj,

hajrulla zeqiri @ 15/11/2013 21:57

http://www.botasot.info/lajme/251723/zeka-me-25-nentor-ne-gjykate/#faqe3


Ne kohen kur esht vara Zahiri e ne kohen kur esht vra Ademi , Milaimi ka bashkpunu me JATin 100% e vertet

Nacionalist @ 17/11/2013 16:06Milaimi hapi nje axhensi udhetimi Kopenhagen Prishtine para dhjete vitesh .Une isha nje nder udhetaret e shumt qe me mashtroi zoteriu ne fjale.Udhetuam ne prishtine por diten qe duhej te ktheheshim pas skishte aeroplan ngase parat e udhetimit i kishte marre Milaimi dhe ne u dashte te paguanim bileta tjera kethyese per here te dyte.Cdo kujt mund te i besoje por jo MIķlaim Zekes.Ky qe ne mes te dites te mashtron naten te vret dhe behet patriot shqiptare.

Rexhep Lataj @ 17/11/2013 14:55


me milajim zeken kam jetu 20 vite ne suedi e njof shum mir milaim zeka ka 2 ftyra a han me tri lug ne suedi koaov e serbi veq po thom qe milaimi din shum qe besa per kosov e serbi kush e njef e din se kush asht zeka

faceri @ 16/11/2013 11:37

Pyete Milaim perkthyesin se a ka shit aktvedime te Serbise per azilanta shiptar ne Suedi dhe Norvegji perte fitu lejeqendrim. Me mija...

Liku @ 16/11/2013 05:33


Eshte per te ardhur keqe kur i lexoim keto komente te tilla nga njerez te ndryshem. Milaim Zeka po e nxjerre fytyren e vertet te EULEXIT sundues. EULEXI eshte vete dora e serbis ne Kosove. Hapni syte e shikoni veprat e tyre.

Gjakova-Australi @ 16/11/2013 01:22
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:07

Milaim zeka nuk ka vlera nje kriminel i vertet qe din shume sene njeri me gjuh te pist neri qe nuk tregon rrespekt as per femra qka tjeter. Sami lushtaku njeri nuk ka vlera fare shikoni se sithot avokati i sami lushtaku samija eshte komondont prej shkurtit 99 e merr aqe perspektiv ne drenas si njeri i vatanit nuk di se qka te them tmerr kjo me ben te mendoj se ushtri vetem per fotografi edhe ku kapas civil kan shku me dal ne foto me tasha te uck se sen tjeter nuk kapas po rrejn se nuk kan luftu fre UCK nuk kapas fare vetem hajna te pulave qe ne fund jan ber nje bande kriminele ju garantoj.

dernicaku-uck @ 15/11/2013 22:00
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:09

@hajrulla zeqiri(me nofken) me te vertet idiot ishe a pluher syve po na qet a, sa nofka i kie o idiot, a luft mrdiatie po bona edhe po dishe me shkrue ne protale e shpiunin e nanes.. se e dim ku banon.Nuk eshte koha e serbosllavise.

Rama @ 15/11/2013 20:18
@hajrulla zeqiri e po hajvani e idioti qe je a po mendon se nuk e di ku banon oj lop. Shum shpejt kam me te gjet.

Petriti @ 15/11/2013 20:11
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:14

Milaim qeni ne njė takim me bashkatdhetarėt nė Germersheim tė Gjermanisė,flet diqka njė i afėrm i kolonel Ahmet Krasniqit, me emrin Isa Kastrati,e pa hezituuar Milaimi i kėrcnohėt Ises mbylle ti gojėn atje se pėr besė ta bejmė me zi si Ahmetit nė Tiranė.Ketu kanė qenė mbi njeqind shqiptarė. Hej Eulexi e ka berė punen me tė mirė tani i vjen rradha Xhavit Halitit

Sokol Merturi @ 15/11/2013 19:39
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:18

Milaim Zeka ka shok te ngushte Avdi Ibrahimin dhe Reshat Badallen.Me Avdi Ibrahimin per here te pare mbas perfundimit te luftes e pergaditi Milaim zeza me Avdiun AKSH,me maska.Avdi Ibrahimin une e zbulova ne mesin e maskave.Dhe Gafurr Adili me pate shkrue se te gjitha te zezat na ka bere Avdi Ibrahimi.Ndihmes i Avdiut eshte Reshat Badallaj qe me shpefet mua me gjera qe kurr nuk i kam pase.Ja dhendrri i Reshatit dhe ky kush kan qen?Me fakte e jo shpifje te fabrikume. http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

Haxhi Kuēi @ 15/11/2013 17:40
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:20

Ky gazetar i shkalles te ult ka punu ne radion suedeze lajmet shqip 15 minuta ne jave ky dajm bojke propagand ndaj shqiptarve kur nje Mitrovicalie i humben femijt ku deklarohet se ai i ka mshef femijt per mi mar letrat dhe bindi policin e suedin ta nderpres te kerkuarit e kur u shkri bora u gjeten femija te vdekur. Po ka shum raste qe vet jam kon prezent ne nje shoqri ku thojke Titon e Enverin i kam dasht mashum se none e baben tem. Dhe thojke kur Enver Hoxha i mbushi 75 vjet ja kam dergu 75 karanfila nga suedia ky rast eshe i dokumentum ne lajmet e shqipris. Dhe u krenojke me ato vepra.

tim @ 15/11/2013 17:17
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 6:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ibrahim Kelmendi e din vrasjen e Ahmet Krasniqit   Sam 14 Déc - 10:29

http://www.telegrafi.com/lajme/vrasja-e-kolonel-ahmet-krasniqit-flet-kusheriri-i-pare-2-30399.html
Cili ėshtė ushtari i dytė, i gjallė?

Krasniqi: Ne familja e Ahmetit nuk e dimė. Ndoshta e di Ibrahim Kelmendi, pasi sipas Milaim Zekės, ai e paska bėrė edhe njė intervistė me atė ushtar dhe figuruaka nė njė nga librat e tij.

. Pra nė vitin 1991, siē dihet tashmė botėrisht, ai kishte dezertuar, nė fakt ishte burgosur nė Rjekė tė Kroacisė dhe ishte dėrguar nė burg nė Beograd. Kur serbėt e kishin dėrguar nė front nė Kroaci, ai kishte dezertuar dhe ishte kthyer nė Kosovė, pastaj ilegalisht nė Shqipėri te axha i vet, apo gjyshi im, Aziz Zhilivoda nė Elbasan. Derisa Gardės Kroate i kishte bėrė shumė shėrbime, nuk iu kishte bashkuar kurrė, sepse siē thashė, APJ e kishte burgosur; pikėrisht gjenerali Ēad, me kombėsi sllovene, qė kishte luftuar pėr ruajtjen e Jugosllavisė. Tė gjithė e dinė se Ahmet Krasniqi ishte kundėr kyējes sė ushtarėve dhe oficerėve shqiptarė nė Gardėn Kroate gjatė luftės. Me kėdo qė mė ka rastisur tė bisedoj, ai i kishte kėshilluar ushtarėt shqiptarė tė dezertonin dhe tė ruheshin pėr ēlirimin e Kosovės.

pergjigje

PO gazetar ,nuk po shkruan mire,sepse e permend burgun,pastaj si ke e mundur nga burgu ne lufte ne kroaci dhe iku nga kroacia ne kosove ,e pastaj ne shqiperi.Shume e dyshimt kjo deklarate.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   Sam 14 Déc - 17:23

Pershendetje zotri Xhevat Kryeziu nga Haxhi Lata.Ndihmoi popullit ,se kan nevoje ma teper se ne kohen e luftes.Tregoi popullit per punen time.A te dekuruan per luften ēlirimtare ?Ja kemi borgj atdheut me luftue per te,por duhet edhe nderin me ua ba atyre qe kontribuan.Sa per Cenen shume jam i zhgenjyer ne kohen e luftes,qe se kam pritur nga ai.Zotri Xhevati nese beson ne ZOT;Une e ti ne Malisheve kur ke qen i veshur me petkat e uēk es qe pritshe ne furre me u que ushtareve samuna.Nuk besoj qe ti nuk ke qen i njoftuem kur mbas masakres se Rahovecit a ka qen 19 apo 20 korriku i vitit 1998.Dikush mi ka que te me rrethojne te policise se uēk es.Dhe kete ma banen ne mengjez ne oden e sternipit te babes Hazir Dalip Olluri ne fshatin Marali.Me kishin pas rrrethue sikurse vertete te kisha qen shkavell i serbise.Mu kercnuan se kinse une po flasi kundra uēk!Kur u kerkova bjermna ate njeri e te me thote ndere sy?U shukaten,jo nuk ke fole keq per uēk,por po e keqperdorish armen!Kur e kam keqperdorue armen?Jo se ke keqperdorue,por dorzoje armen se po na vyne mi meshue prape Rahovecit!Jo armen kurr kerkujna sja dorezoi u thash,e dorezoi kur e ēlirojna Kosoven ,a per qe doni mi meshue Rahovecit vij edhe une me juve.Ti ske nevoje me ardhe me neve me luftue!Ma tutje ma banen;Kush mutin je ti qe po organizon me do te rinje qe nese vijne forcat serbe ketupari e me mbrojte popullaten e grumbulluar?Me ba ti me gjuajte ne serbe ta kajm nanen dhe te vrasim!Dhe mbasi ti me thane po done me mbrojte popullin ēenke me serbi!!Qysh bre ua bana me mbrojte popullin qenkam me serbi?A jeni ne vete?Fshataret ja nisen e po na afrohen se bertitsha aq shume se e pash qe diēka nuk eshte ne rregulle,dhe ju thash juve u paska shtie Haziri me ma ba kete dhe me ma dhie ftyren,sepse qe 40 vjete kam punue per shqiptar,por mosni keshtu,dhe ju luta qe te me leshoin e te shkoje te Uke Bytyqi qe ti bashkohem me dhune.Disa fshatar na pyeten ēka eshte puna?U tregova se po me kercnohen se po bana e ju mbroje nga serbet kan mem vra dhe po me thone je me serb.Kam shkue te Uka i zi,por edhe pse nje ushtar i tij me tha se vjen ma vone ai nuk me pranoi sepse ne vitin 1980 kur pata konkurue ne OBI,Uka ishte sekretar i partise Komuniste dhe ne pergjigje me ka pas shkrue;Haxhi Latif Kuēi nuk i plotson kushtet moralo politike per kete vend te punes.Nuk po e zgjasi ma teper se ndoshta lodhesh ti lexoni.Por te isha une ne vendin e juaj di te rrezikoja edhe ma teper per juve dhe do ja tregoja te verteten se kush mi qoi dhe pse?Per ēfare arsye?Ishalla je ne rrugen e te MADHIT ALLAH e nuk frigohesh,Por nese e sheh se eshte rrezik leje dhe harroje krejte e zotit po ja leje.Por jo mu kacafyte ,por bani pyetje ma se pari vellaut te Hazirit,Tahir Ollurit,pastaj Hazirin,Cenen nese e sheh se diēka ka edhe ky!!!!!Thuaju;pse ja qove policin e uēk? kush te shtini?Une mendoje se ai Shukriu nga Osterzubi bashk me kete qe ja prisha planin qe te vriten ata qe i pajtuam me dhune.Por nje te betohem Hoxhe Xhevat i nderuar se pare nga asnjera pale skam marr.Pos me kerrin tim dhe hargjimet e mija e pa buke qe edhe ju keni qen,bile Bajram Kurtit i kam dhen marka qe te blen ushqime.Bajramin e ndjere me vite e kam mbatur.Jo vetem kete,por sot disa ne qytete i ke edhe kryetara dhe as qe u shkone ndermend qe te ma permendin bile as qe u hane palla.Ani prape zotit ja la.Nesqoftese kam hyre ne hak me ndonje shqiptar ne jeten time,kurr drite mos pafsha.E nese populli shqiptar ka hyre ne hak ne mua kurr hallalle nuk kam me ja ba,pos mallkimi kurr mos e leshofte.Ndoshta keni qen edhe ne dieni se ndihmat e kryqit te kuq une ne Malisheve i pata ftue qe ti bijne,ku u vra mjeku Shpetim Robaj.Kete kryqin e ndihmave e kam ftue nga pompa e paqarizajve bashk me Tahir Ollurin .Allahu ishalla e shtine ne rrugen e drejte popullin shqiptar.Ju pershendesi juve dhe tere familjen e juaj te ngushte.Qe ke mundesi me hec,hec qe jo vetem me thuaj Haxhi kerkoje falje se nuk me intereson kjo.Kaq burr.
Sinqerishte
Haxhi Latif Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze   

Revenir en haut Aller en bas
 
Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: