AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Blerim Shala

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Blerim Shala   Lun 22 Mai - 0:28

Blerim Shala ky klysh edhe ne kohen sa ishte populli nere administrimin serb ka qene ne bisedime serbe!!nese su vjen rende
USHTARAKĖ, POLITIKANĖ E INTELEKTUALĖ KOSOVARĖ TĖ PARĖ NGA NJĖ ...... dhe krimit tė organiazuar tė pėrhapur gjeregjatė, kėtė e bėnė Veton Surroi e Blerim Shala. Pėr guximin e tyre kėta janė kritikuar e kėrcėnuar shpesh. ...
www.trepca.net/2003/0903/030912-venerime. te.diplomatit.aust
riakdr.albert.rohan.htm - 23k - En cache - Pages similaires

BBCAlbanian.com | News | Mblidhet Grupi Negociator pėr statusinTakimi i pesė negociatorėve kosovarė dhe koordinatorit tė grupeve punuese pėr bisedimet statusore, Blerim Shala, u mbajt me dyer plotėsisht tė mbyllura, ...
www.bbc.co.uk/albanian/news/ 2005/11/051108_kosova_takim.shtml - 24k - En cache - Pages similaires


Kosova Pret ZgjedhjetBlerim Shala eshte redaktor i se perjaveshmes Zeri qe botohet ne Kosove dhe nje anetar i pavarur i Keshillit Tranzitor te Kosoves.
www.iwpr.net/ ?apc_state=henibcr60fbea325797b2230992e0ca97ed141d&l=sq&s=f&o=245873 - 59k - En cache - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Blerim Shala   Sam 2 Sep - 2:23

Cilet jane ata qe ne Rambuje e nenshkruan roberin e Kosoves?1):Blerim Shalaedhe para luftes ishte ne negociata,2)Veton Surroi,slogan dhe komunist i rryer3),Fehmi Agani,e formoi uēken dhe u largua nga ajo4)Hashim Thaqii cili deshironte me dhune te behet ne Skenderaje kryetar i LDK es,5)Ibrahim Rugova,ish bire i nje partizanit dhe demagog e pijanec6),Idriz Ajeti,akademik nga biligradi7),Rexhep Qosja,demagog dhe karierist dhe frigacak,8)Jakup Krasniqi, tani i sheh gabimet,por nuk eshte e vertete9)Xhavit Haliti,kantrabandiste i armeve qe u pasurue me to nga populli,ku keni pare ore shqipe qe me luftue per liri e me ble arme?11)Bujar Bukoshi,ish drejtor ne kliniken interne ne prizren dhe bane bisnes me paret e emigranteve,12)Mark Krasniqi,delegat ne mbledhjen e prizrenit dhe e nenshkroi qe kosova te mbesi pjese e serbise dhe tani po ku klysh shkon ne rambuje dhe u qet pluhur me nenshkrue qe prape kosova te mbesi nere serbi,13)Hidajet Hyseni,ky qe mi vodhi meritat e mija me shoket e vete dhe ky mundi mu inkuadrue ne pune gjate regjimit te jugosllavise e une jo dhe nuk me burgosen,pa ua dhene besen qe nuk kam me punue kundra roberise se shqiptareve dhe per kete nuk me burgosen,sepse po te me burgosin,do te rritem ndere popull si i burgosur politike,15Bajram Kosumi qe na premtoi me rrenat e tija se kosova ka mu pavaresue ne qerdhor te vitit2006 dhe u largue si bukla me la mut me shurre16Mehmet Hajrizi ,Ram Buja hero i rrencave,17Azem Syla,Edita Tahiraqka gruaja e Rugoves dhe qe te tane bre nanen zoti ketyre krijuan parti politike,dhe tani pa prezencen e serbise po e shtypin popullin.


Derničre édition par le Sam 2 Sep - 3:14, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Blerim Shala   Sam 2 Sep - 2:36

Ngutu

Albania


Wattti pergjigje i jepe Haxhi L.Kuēi(Krasniqi)
ēka done me thene fjala

HERONJET NUK FYEN QOFTE EDHE TRADHETAR


Mos je edhe ti nga te dyja fjalet
A paske ēene ne uēmbp i veshure?
E na thuaje si e ēliruat luginen e Presheves,te Medvegjes,e te Bujanovcit
Dhe si ja ngjitet shtetit te juaje emrin?A serbi,apo braqa serbi?
E more mangupe magjup,kujte do ti shesish trimeri,por trego kush ua rrasi,qe ti dorzoni armet
dhe mos te kesh panike ne shpirtin tende,ēlirohu nga frika sepse keshtu duke u tute me tregue te verteten
po ja vazhdoni sekletin dhe roberin vetevetes dhe po ja lini roberin brezave qe ju trashegojn dhe keta breza kane te drejte qe tu pshurrin mbi varre,sepse vete po e pranoni tradhetin nga friga....

profili
2006-07-09Diskutime.com - Politike - Presheva, Bujanovci & MedvegjaPse kan shku ne ushtri shumica e shqiptareve nuk ja vlene te diskutohet eshte ... se IDRIZ AJETI ka qen anetar i delegacionit te kosoves ne rambuje.per ket ...
www.diskutime.com/disk/thread.php?id=331&faqe=4&shiko=4896 - 76k - En cache - Pages similaires

GLAS JAVNOSTI - 02.02.1999 - Glavne vestiPredstavnici kosovskih Albanaca u punom sastavu putuju u Rambuje, kod Pariza ... kojima i Idriz Ajeti, predsednik ilegalnog parlamenta „republike Kosovo". ...
arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/1999/02/02/gv-02-1999-02-02.html - 12k - En cache - Pages similaires


Ko su pregovaraciDoktorirao je 1971, pred komisijom u kojoj su sedeli Idriz Ajeti i Mark Krasnići. ... Rambuje bi sličio bezličnim mjestima u okolici Pariza. ...
www.vreme.com/arhiva_html/434/3.html - 36k - En cache - Pages similaires
Dr Ibrahim Rugova je predsednik Demokratskog saveza Kosova (LDK) i predsednik "Republike Kosovo". U Rambujeu je samo zamenik šefa pregovaračke grupe Hašima Taćija. Rođen je u selu Crnce, opština Istok, 2. decembra 1944, kao sin jedinac u porodici "narodnih neprijatelja". O tome ima dve verzije. Prva: "Otac je bio partizan. Od SUBNOR-a imam potvrdu da je on 'nestali borac' koji je odmah posle oslobođenja bio prvi predsednik NO odbora sela" (1989). Druga: "Otac i deda streljani su 1945" (1994). Osnovnu školu završio u Istoku, a srednju u Peći (1967). Studije albanskog jezika diplomirao u Prištini 1971. Prvo zaposlenje dobio još kao student-nastavnik albanskog jezika u selu kod Prištine; radio i kao novinar u studentskom listu "Bota e re", a kasnije u listu "Dituria". Asistent istraživač od 1972. u Albanološkom institutu i glavni urednik časopisa "Albanološke studije". Magistrirao 1984. s tezom o istoriji

6 vjetori i Konferencės sė Rambujesė - Forumi Shqiptar... Blerim Shala , Idriz Ajeti , Xhavit Haliti dhe Zejnullah Gruda ? ! ... Persa i perket rajonit te Ballkanit , konferenca e paqes ne Rambuje deshmoi se ...
www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=44488 - 111k - Résultat complémentaire -

Ko su pregovaraciDoktorirao je 1971, pred komisijom u kojoj su sedeli Idriz Ajeti i Mark Krasnići. ... Rambuje bi sličio bezličnim mjestima u okolici Pariza. ...
www.vreme.com/arhiva_html/434/3.html - 36k - En cache - Pages similaires


6 vjetori i Konferencės sė Rambujesė - Forumi Shqiptar... Blerim Shala , Idriz Ajeti , Xhavit Haliti dhe Zejnullah Gruda ? ! ... Persa i perket rajonit te Ballkanit , konferenca e paqes ne Rambuje deshmoi se ...
www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=44488 - 111k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires
6 vjetori i Konferencės sė Rambujesė
Shkruan: Mr. Jakup Krasniqi-Konferenca e Rambujesė gjashtė vjet pas

Mr. Jakup Krasniqi

10 Janar 2005
Konferenca Ndėrkombėtare e Rambujesė pėr Kosovėn, edhe gjashtė vjet pas vazhdon tė jetė temė interesimi pėr qarqe tė caktuara intelektuale nė Kosovė. Vlerėsimet janė edhe pėr edhe kundėr saj. Nga ata qė sot janė kundėr, konsekuent ėshtė vetėm njėri – Adem Demaēi, tė tjerėt janė jo serioz dhe tė pasinqert. Pėr hirė tė vėrtetės dua tė them: Tė gjithė shqiptarėt qė kanė qenė brenda Kėshtjellės sė Rambujesė, si anėtarė tė delegacionit, ekspertė a pėrkthyes, kanė qenė pėr nėnshkrimin e Marrėveshjes sė Rambijesė. Vetėm Shinasi Rama, studjues i shkencave politike nė SHBA (nga Shqipėria), thoshte pėr paragrafin e pėrfolur pėr „Referendumin“, se nuk nėnkupton vullnetin e qytetarėve tė Kosovės.

Ēfarė ndodhi nė tė vėrtetė nė Rambuje [Arkiva] - Forumi Shqiptar[Arkiva] Ēfarė ndodhi nė tė vėrtetė nė Rambuje Ēėshtja kombėtare. ... sė Kosovės” dhe Idriz Ajeti qė vinte si ”kryetar i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės”. ...
www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-45738.html - 211k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires
[ Autres résultats, domaine www.forumishqiptar.com ]


Nje burre i fuqishem ne krah te Kosoves :: Shpirti i Shqiptarit ...... Luljeta Pula, Hajrullah Gorani, Idriz Ajeti, Mark Krasniqi, Veton ... Shirley dhe unė shkuam nė Rambuje ne Shkurt tė vitit 1999 pėr t’i thėnė Hashim ...
www.albasoul.com/print.php?sid=361 - 91k - En cache - Pages similaires


ALBANEWS Archives -- April 1999, week 1 (#14)Dhjetra qytetare jane paraqitur prane komisionit te regjistrimit ne pallatin ... Idriz Ajeti , dhe pjr kolegjt e tij tj afjrt Rexhep Qosja e Ibrahim Rugova ...
listserv.acsu.buffalo.edu/cgi-bin/wa?A2=ind9904a&L=albanews&T=0&O=A&F=&S=&P=1453 - 31k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires


FloartMire se vini ne web faqen e http:// floart.blogspot.com Faqja moderohet nga Flori bruqi,Gezim ... Idriz ajeti, -prof.Mark Krasniqi, -prof.Dervish Rozhaja, ...
floart.blogspot.com/ - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Blerim Shala   

Revenir en haut Aller en bas
 
Blerim Shala
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: