AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Haxhiu dhe Hisni Ismaili dialog privat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Haxhiu dhe Hisni Ismaili dialog privat   Ven 10 Jan - 8:10

Pershendetje zotri Hiseni,mire se vini ne fb tone.
29 dťcembre 2013 22:05

flm ngaju
ska perse zotri

nuk kemi pas rym
nuk ka problem ju kuptoj
30 dťcembre 2013 22:05

mirnjohje haxhi isha ne debat radiozeri imitrovuices
JU faleminderit Hisni,ani bash mire qe pasket qen ne debat me radiozerin e mitrovices.Per Áfare ishte ishte debati ?Me falni dosti im Hisni se nuk kam qen ne fb tere diten.Ju pershendesi
31 dťcembre 2013 14:51

haxhi teliuutemmiqesisht jepe nje komnetper aliahmetin

fund e krye eshte ber sherbetor inikolla pashiqit
PO i nderuar nuk e njohe personalisht kete njeri,pos e di qe ka punue ne maqiteve si mesues ne komunen time te suharekes.

ani shkrujese lai ahmeti ka punumesues ne suharek necilin vit
Shok e ka pasur Gafurr Elshanin,Shefki Muqen dhenderr i bajraktareve te suharekesitin e kam harrue por mesiguri ne kohen e titosvitin se germat spo me dalinta shikoj ne forumin tim i kam te gjitha shenimet nese mundem ta gjeje

ok mirnjohes
Ali Ahmetit nga Botusha, mŽsues nŽ MaqitevŽ,

http://forumi.shqiperia.com/threads/revolucioni-i-vitit-1981-krijoi-baz%C3%ABn-e-ushtris%C3%AB-%C3%A7lirimtare.26033/http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2388-ali-ahmetit-nga-botusha-mesues-ne-maqiteve?highlight=ali+ahmeti+mesues+ne+maqiteveO dosti Hisni ,dua tju beje nje pyetje shoqerore e vellazerore?A keni qen ish i burgosur politik per qeshtjen shqiptare ndonje here ?

po
Sa vjet,ne cilin vit,dhe ku e keni mbajte burgun ?Dhe a ju kane leshue nga burgu para afatit ?Apo e keni mbajte te terin ?

mekusht jamlargune belgjik
Pra nuk te pasken dergue me vuajte burgun,Áenkeni denue pa prezencen e juaj ne gjykate a eshte keshtu ?

po ne sherbim ushtarka serbi valev

ma lesholinkun edhe njihet telaiut
Ne sherbimin ushtarak ju kan shqiptue denimin,apo mbasi e keni perfundue sherbimin ushtarak,dhe me tu leshue nga sherbimi ushtarak keni ik per ne belgjike?

gjat sherbimit 1983
Pra ju kane denue dhe nuk ju kane dergue me vuajte denimin me burg,por ju kane kushtezue qe te ikni nga atdheu:

po
Po me Áfare qellimi ju kane detyrue qe te shkoni ne belgjike ?

ikammiqt nga kosova atje nga tugjevci

tash ikam dy vajza atje djalin neviennemaster
PO mire pse nuk ju denuan te gjygjit ushtarak ?Per Áfare vepre armiqesore ju akuzuan ne sherbimin ushtarak ?

monstim humbje municioni ne logor

malesholinkun e ALiutedhe njiher
Po ta dergoi menjeherit dosti im por per humbje municioni nuk e besoj se ju keni qen mbikqyres,sepse eproret e medheje e kane pasur ne mbikqyrje municioninhttp://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2388-ali-ahmetit-nga-botusha-mesues-ne-maqiteve?highlight=ali+ahmeti+mesues+ne+maqiteve

Ali Ahmetit nga Botusha, mŽsues nŽ MaqitevŽ,
diskutime-shqiptare.fr-bb.com
http://forumi.shqiperia.com/threads/revolucioni-i-vitit-1981-krijoi-baz%C3%ABn-e-ushtris%C3%AB-%C3%A7lirimtare.26033/

Revolucioni i vitit 1981 krijoi bazŽn e ushtrisŽ Álirimtare
forumi.shqiperia.com
A mundeni te me tregonit cilet shqiptar i kane denue gjygjet e ish jugosllavise dhe me Áfare qellimi?

unkamqen ne zonenkufitare me rumunin
A keni qen me grada si dhetar,apo vodnik spo di si shqiptohet shqip

po dhjetar
Dhe ju mesiguri keni qen te ngarkuar me magazinen e municionit a ka qen keshtu ?Apo vetem po sypozoje?

makan montu granicni vodi
A te kuptova se ta paskan montue.Po ju a iket per ne belgjik sa ishit ne sherbim uushtarak,apo te obliguen te ikni pasi te keni perfundue sherbimin ?

erdhene shtepi disadit melekje dhe ilegalist ulargova
melek ,nuk po e kuptoj kete fjale,dhe ilegalistet dmth kjo e Ali Ahmetit ,a eshte keshtu apo po gaboje ?

0meleje isha neshtepi
gjate sherbimit pra ke qen ne pushim ne shtepi ,keshtu eshte ?

po sa isha feju
Nga ilegalja cili te tha qe te ikni ne belgjike a ju kujtohet emri?

plafshic pero
Epror ushtarak eshte ky Plafshiq Pero ?Serb a po

gjka pires

serb kolonel
Po Áka u tha qe te ikni,?

jo aj melejoj neshtepi temarchalallek mefamiljesema nuk kthehesh
ra te ka thene se po bere e erdhe ne sherbimin ushtarak,me nuk do kethehesh i gjalle ne shtepi keshtu po mendoj

do tembam gjithmonnesherbim
e sherbim te kujt te tha ?

ushtarak
ne sherbim te kujt te tha

per slavizmin
Dmth qe ju duhet te sherbeni ne ushtrin jugosllave,si epror,keshtu me duket a po jo ?

po epror
Dhe ,kush ku tha qe te ikni per ne belgjike ? Ma mire ua qete ?

ati vendosa vetme guxim mamir telargohemse teme pushaktoj serbio
Po ju ne fillim me thate se me than qe te iku ne belgjike,bile edhe ilegalet,ketu spo kuptoj shoku im?

kishte provokime tendryshem
Nga kush kishit provokime dosti im ?Mos u frigoheni si ka qen puna e atehershme,pa lek jemi duke fole si shoqi shqit.

obesom seme kthen mbrapa 2o ngjerje tronditese

momnetetevdekjes

kur tetakohemi do kuvendojm
Ishalla per te mire tokohemi se edhe une kam,pasur keso vuajtje ,bile edhe dhjeta here ma zi se juDisa here kane tentue te me vrasin,por fale zgjuaresise sime dhe forcen qe e kisha

miqesisht mekupto gjenerta
Por me se shumti nga shpiunet shqiptar,e sidomos nga njeri nga shkupi Idriz Idrizi qe kishte kry fakulltetin e shkencave politike ne Sarajeve.

semekan vra velan
Une ne sherbim kan qen ne vitin 1977 ,ne Kerqove

idriz
Kur ua kan vrere vellaun ne cilin vit?

pas vitit 85
Ku,si quhet vellau ?

sulejman varineka ne pozharevc
ne sherbim ushtarak ?

ekan arestu
si civil?

po
a ka qen ne pune apo udhetar?

ne hekurudh
Po bre serbet kan e kan gjete te urte i kane hyp si jenat i nohe shume mire,por pa ndihmen e ndonji shqiptarit nuk e besoj dote.

po ekanlajmeru seaj asht netren
shqiptaret

po kolaboracionist

dhe kan dhanurdherqe telikfidohetsepoqesemnmbetetne liri do na vras
keshtu kan pasur marveshje me serbet keta zagara tone qe i kemi shume dhe nuk di qysh mi likvidue zagarenjet e flliqet.Per me rrahur keso zagarenje nuk me mbete marak,a per ti vrare nuk me la Fatmir Lima dhe pike,Por ska faje Lima kam une faje qe u dola tutave te automatikeve dhe nuk i lejova ta vrasin disa fqinje te mi

jo nuk ban

avdi gashin nga dushanova ekamruajt mebuk mi plackiti 1oomij markla dhe me gjujti pas shpine
Áka punone sot ky Avdi Gashi ?

fajdexhi pare mekamat

afer prizrenit
e kam motren ne dushanove afer shkolles fillore me tan hekurudhes tek Tefik Baftjari

enjofinn krejt ka edhe dy vlezer

baben jakan vra serbet per uzurpim shpie
Nuredin Gashin nga dushanova e kam pasur tezak qe e vrajten mbas luftes duke ja plaqkitur kafenen,a ky ka rreh polic serb dhe ka vrare qe Áfare popull kemiNga eshte i dalun ne dushanove se si emer i njohur me duket

ja ketojan ato 2o ngjarjet velau haxhi
Me falin dosti im,ju 20 ngjarje i kujtoni,a une pa kufie vitin 1961 ne novi beograd ja kam pas djege thengjillin e qytetit

tepacamik gjithmon
Me 1968 mbas Osman Geges qe barte flamurin kuq e zi une jam i dyti ne moshen 13 vjeqare.

untekisha lut jepe nje vlersim kombetarpas disaditevedo tekesh ne jutube disa debatetemija
Me 1971 e mbrojta flamurin nga brigadat serbe dhe aty ishte edhe Nikolla Lubiqiqi dhe shqiptaret mu versulen mbi shpind ne vend te serbeve dhe Fadil Hoxha qeni me quajti bandit te jugosllavise.Ne sherbimin ushtarak kam shpetue shume shqiptar duke rrezikue jeten time kan emraMu lajro kur ti bani ato debate,ju lutem.

po patjeter

nji eke tepostum nefaqentime
do e shikoj patjeter.Po me mua kush nuk deshiron te bene debate,pse jan kesi populli,qe pata dhene aq shume per kete popull dhe nuk dojne te flasin per mua.Kjo eshte plage e rende per mua.as per qe kam qen tek minatoret ne vitin 1989,kerkush nuk fole se Áka kam rrezikueAs per demostratat e 11 marsit te vitit 1981 qe une i kam nise pa organizimin e as kujt ,as me deshmitar nuk ma parnojne,pos meritat e mija mi vodhen keta zagarenje ,hajduta e tradhetar.

mirnjophe scdoher dhevetem tevertetne e ngjarjeve duhet tregu brezit teri shqiptar
A e lexove per Ali Ahmetin dhe tjeret qe mua nuk me permendin fare qe e kam kapur edhe une flamurin tone.

necilin link
evolucioni i vitit 1981Revolucioni i vitit 1981

ati permenden
te kam shkrue tani lexoinuk ma permendin emrin tim pse sjam ka i koptoje shqiptaret,i njoh qe te gjithe dhe disa i kam edhe te aferte

po reciprok
ggjere vone keta qe po shiten patriota mbi portat e tyre venojshin flamuret e jugosllavise dhe me thojshin mua ju jeni fukarenje spo keni leke me ble flamurdhe nje dite per festen e nje mait e luta baben qe ta blen nje flamur ne zotDhe me bani ani nese te thone fukara,ma mire biro se me qite flamurin e jugosllavise,une kurr joI rodhen lotet dhe me tha;A ma jep besen se une ateherit i kisha nja gjashte vjete jo ma shume.Po babe ta japi besen.Po vetem bane e i tregon dikujt ma babe nuk ke me pase! kishim nje shtepi nje kateshe,dhe hypem ne qati dhe nga muri i hoqi disa tulla nga balta dhe e nxorri flamurin e mendafsht dhe iu perkul duke e puthur me lote,ja biri im ky eshte flamuri yn,por nje herenuk guxojna me qite se me vrasin serbet e ma shume u frigohem babajve te atyre qe te paskan thene ju jeni fukarenje.Iu lutesha qe per inati te fqinjeve ta qesim,por me tha mos biri im se na vrasin dhe te lutem kujt mos i trego se na vrasin tanve.
Baba im rrjedhe nga Fejeri nje lagje e quajtur Palushaj me mbiemer Krasniqi,nga represaljet dhe shtypjet kan ik ne Bajram Curr,nga aty ne gjakove e prizren e gjyshi ne nje fshat te Malisheves Janciste.Nga aty per shkak te masakres se nje f.serbe jane detyrue te ikin ne suhareke .Baba i Nezir Gashit dhe Veli Gashi ja kan lajmrue armen e babes dhe eshte detyrue me dorezue ne polici.Baba im thone suharekalit se e ka rrahur komandirin e policise Millanin.Dhe per njerrahje qe ja kan bere Veli Gashit,baba jo mi vrare serbet,por dihet se Áka u ka ba,por e mira po tu kethejka me te keq,ku djemt e sidomos nipat e ketij shpifin gjera kundra meje qe nuk kane te bejn asgje me nje realitet

lexo nje komnet ne faqentime
po jam duke lexue

ati pas car dushanit teroristit
cilin spo kuptoj

tekam permend per guximin
Po ju flm,por duhet mjetet e informimit me bere nje gje te tille.Dikush duhet ti detyroje qe ta shkruajn te verteten e jo me ti vjedhe patriotizmat.Njeri dje me tha ti a paske luftue per emer

do bashkep[unojm
hhhaaaa ja prita a une po dukna me luftue per ju e une ha buken ne gyrbet e shpiunat me na shtyp,sa mire po dike bre komuniste i poshter,e per te e kam shti nere tavolina Fadil Hoxhen duke tentue me vrarenzent kan qen;

gjakovaretsi berisha
Prezente kan qenMhemet Lumi,Sokol Basha,Hasani nga Mushtishti,Ymer Gashi,nje ish polic rezrevist me emrin Agim qe barte rere nga Leshani.Mehmet LumiPolicin e kam rrahur me grushta dhe i ka pase ra te fiket.e vitin mars 1981ne mars 1981 ka ndodhe kjo mas demostratave qe i kisha nise ne menzen e studenteve

po
Mu ka frigue jo vetem komiteti krahinor por edhe ai jugosllave duke mendue se kushedi se Áfare grupi posedoi,a me beso gjithenje kam qen vete dhe kam korr suksese ne Ádo kohe.

rofsh memioq tevertte reciprok
Rrosh,mire e keni,por une rrugeve te europes si qen pas te gjitha ketyre qe luftova per shqiptar e shqiptaret kundra meje.Áka i thua kesaj meseles o dosti i im ?

durim kete rug efitoj pasardhesit
Pasardheseve te mi ja kane dhire jeten si mua.Tradhetaret me ndjersen e popullit dhe me mundin tim po i shkollojne femit e tyre dhe i pergadisin per me shtyp ne Ádo kohe popullin e jo per ti Álirue shqiptaret
A keni mundesi qe ta pergadisni nje debat ne ndonje radio televizive me deshmitaret e mi qe une jam ai student qe i kam nisur demostratat e 11 marsit te vitit 1981?Nese ma beni kete te mire ju kisha dite shume per ndere?

po radiozeri imitrovices
Jo me mua dhe ti parashtroni pyetje a mos valle Haxhi KuÁin e kane shti serbet mi nise ato demostrata,se Áka spo hajne balte shqipfolesit ?

po dojemi bashk nedebat
o po si jo ore dosti i im veq urdheroni se jam i gaqem ne Ádo momente.Te shfryhem e ta qesi te teren qe mu ka mbush ky shpirti im.

durim gjenerat
Nese jetoni ne prishtine shko tek ballisti Selajtin Fazliu dhe pyete per mua.Shko dhe ne suhareke ne reshtane tek Haziz Morina dhe vete edhe vellaun e tij se Áka me provokuan te uÁk .

krejt ekam teqart
Afrim Morinen a e nje vete per mua ?Me te thene te uÁk ta shkerdhejm nanen po bane e mbrojte popullaten e pa mbrojtur Áka ta marr mendja ?

e turpsheme
Nga shtepia ime,per hater timin e shkaku i masakres se Raqakut eshte bere intervenimi qe NATO ta bombardoi serbine,a eshte kjo pakes qe ua bera te mundur kethimin e shqiptareve ne vendlindjen e tyre ?Jo siq thone me 16 janar qe eshte bere masakra,por me 15 janar dhe po kete mbremje e kane ftue OSCEN .Ma kerkuan nje telefone nga nje fqi Jashar Shala,dhe kur ja kerkova me tha spo me intereson NATO a done me bombardue serbin dhe u ketheva si i deshpruar duke u thene se nuk u bane telefoni.Ata pastaj me radioldhje ne oren 23 e disa minutave folen drejte persedrejti dhe me thane se Haxhi ta plotsuam deshirenÁka deshirojne ma teper nga une shqiptaret ?Per qe nuk viqa dhe te me qesin neper qiftelia eh medet po te poshter kokan.

po me befason
Ne Ádo kohe e minute kam rrezikue jeten time per popull,bile para tankes e kam qite femiun tim vetem e vetem ti shpetoi shqiptaret.

haxhi ka dilema
o ta pyesish njefare limari i kerreve nga Duhlja e suharekes ne demostrata ja mirresha benzinen dhe shishet ua ipsha shokeve dhe vete kam kalle tanksa.Ky quhet Hysen mbiemri nuk me kujtohet.

po
E ka pase kete garazhe te vorret e bereisheve si pronar ka qen Islam BerishaAta polic qe me kane rrahur,ja kam ruajtur diten dhe naten kur e kam nxene tinza e kam ba per spital,dhe kurr kerkushi se ka dite kete

pahe nhjek shum
Me 1991 ne kioskun tim votonin per referendumin e pavaresise se kosoves dhe policet shqiptar ma kishin thye ,dhe nje polic me pate thene se mos me shiko mua kur te flasi se ne ta kemi thye mos po ti nxem fletushkat.Por une keto fletushka ja dergojsha Afrim Pajazit Berishes ne qajtore.Sot keta polic,Skender Krasniqi eshte komandir poilice ne prishtine apo se di bash te sigurte.Por nese deshiron ta qoje foton e qenit disa qe kur e kerkojsha republiken e kosoves me shajshin ne nane dhe mu ai qen komandant i uÁk es
31 dťcembre 2013 20:02
Urimet e mija per juve ne kete vit te ri 2014,duke ju deshiruar Ádo realizim deshirash.

miqesisht tepacamik besnik
Mesiguri qe keshtu do jem siq e cekni,per jete.

per dosjet dicka
fole

keni ndonji dokument tjeter
Lidhje me Áka ?

dosjete fazli veliut

nga luan tresi
kam,por duhet kontrollue ne forumin tim,sepse kam mbi 10000 dosjePer Luan Tresin nuk besoj,se nuk kam ndegjue.

ndonji ma burimor

keni shkru nwefaqe per pdsh
me kujtohetnuk me kujtohet

ke permned gani gecin per vrasje
poÁka kam permende ?

ju idrejtoheni pdsh mos umernime dosje
Áfare dosje ?

kolaboracionist teudb
Jo nuk kam shkrue kerkund qe mos te merren me dosjet e udbashave.Me mujt kisha shkue ne serbi dhe ja kisha kerkue dhe me ja qite per ledine.Por edhe ne ,edhe ju ne fshatin e juaj i dim kush ka qen njeri i shkavellave.Te gjithe ata qe kane bashkpunue me serbine i ke si ne Kosove e ne Iliride dhe ne Luginen e Presheves dhe me tutje.A ke mundesi ta gjen ku kam shkrue keshtu,se me argumente me nxene njeriun eshte ma se miri.Une i pari ndere shqiptar qe meniherit mbas luftes jam marr me keto gjera e pastaj lagojt si une ja nisen te kikirisin kinse me thene qe edhe une si Haxhiu po emitoje.

teletra eadem jasharit ke fillu
Fotokojoje dhe ma dergoni ju lutemi.Ádo njeri qe me emiton mua ai kerkon plume ne lule te ballit.

lajmeshqip.org
A eshte ne forumin tim,apo ne keto lajmeshqip.orgne fb tim

po nefcb tuja
Ate ekam kopjue dhe e kam vnue ne fb tim
Fazli Veliu eshte e vertete daja i Alihohvskut,dhe keto dosje jane me se te verteta

po daja ivertet

bedri krrasniqi kus ahst
Ani nese organet serbe e thone kete a mos po tuten nga ne?Po nanen serbise ja kafte qeni qe nuk ua qete tanveKy ka vra dy polic,ka kindapue njerez me derektivat e Ramushit

polic serb
Jo serb,por shqiptarRamushin e ka furnizue me arme banka kariq ne krye meEkrem.Lluken dhe Remzi Kolgecin ish drejtor i kesaj banke serbe me seli ne malin e zi

po ramushi nuk kaqen patriot

jahja luka
Per Ramushin me kane fole vellaznit Gervalla,po po

cka tekanthangervalat imir
Syle e Brahim gervalla ish ushtar te Ramushit dhe dy vellezer nga deqani emrat e ketyre jan;Hamdiu e Nebiu nga nje fshat.

eiberkelmendi
Nuk dua tju rrrrezikoj jeten dhe personalitetin e tyre se dali tradhetar i tyre.

xhavit halit i kangisht nevrasje tegervalaveper amoralitet grash
Ibrahim Kelmendin e keni fjalen?

po

shatri
Me ka shkrue Murat Jashari qysh para se ti boton .Me eshte prekur diÁka,se di psehaferi apo cili

xhafer shatri nukka miqesi meiberkelmendin
Xhafer Shatrin apo cilin se ka disa me keso emertime

po edhe xhemali shatri nesuedi
Jo Xhafer Shatri eshte udbashi kryesor i specializuar 6muaj ne francete gjithe kan lidhje zingjirore

kush eka vra gervallen
Keta kan lidhje me iluminatin me punue kundra atdheut a para mases shiten atdhetar,kam pasur para ca viteve nje kontakte me kete dhe iku si miza

iluminista
Ibrahim Kelmendi nuk eshte i paq hiq

pse rin mbas alis

bedri islamit
a edhe shume te tjere qe jan te kyqur ne vrasjen e tijBedri Islami ka aftesi me manipulue me masen dhe mi mbrojte tradhetaret

gjoja kan qen endark teaj dhe gervalat japaskan dhunu gruen xhavitit veren
Vera ja ka emrin gruaja e Xhavitit?Halitit

po
Av av av kete se kam ndegjue ,njeriu po mesojka gjere ne vdekje

amiund tejet taktizimper likuidim
Ka mundesi%per%

xhaviti hashimi aliu veliu janbashk per likuidim tekundershtarve

kushe vrakomandant harunin telin
Po e sigurte eshte edhe kjoMe ka tregue Murati dhe e ka shkrue haptasEdhe Ismet Jasharin e kan vrare dhe e kan que ne malet e Javorit qe ska pas luftime dhe ja lan kinse e kan vra serbet.Por edhe vrasjen e vellaut te Hajrush Xhemailit a dini diÁ se kush ka dore?Komandant Rrebelin e dora ju thafte tradhetareve.

si eka emrinkomandant rebeli
Po de per kete rebelin e pata fjalen...........Kryeudheheqesi i ketyre bandave kriminele jane Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj,Adem Demaqi,Sheradin Berisha,Riza Vata,Sanija e Sandokanit.Keta kan aftesi te madhe dhe pervoje qe te kallin dhe kan aftesi qe ti nxisin si Limat e Thaqat mi likvidue atdhetaretMuhamet Xhemajli

asht komandant rebeli
po

fazli veliu ka tradhetu gervalen dhe zeken

ne rugen rue de romen rolan 3
eshte e vertete

afer nje librarie

jusuf gerval nderton shtepi ne brezovic
dhe

ka bmw teblindum
kush

violeta gruja e xhavitit ka tredhetu

jusufi g

kapas mardhenie
Violeta apo Vera e Xhavitit

violeta
hapo pastaj

halit selimi ka deshmi
nga eshte

vlau ixhavitit

veli kamar para temajme me urdherte stanko colakut
po si xhavit Haliti e vellau me mbiemer Selimi spo kuptoj

ashtu shkrunnedepesh
paska nderrue mbiemrin pra

,dimitrija krajger

ibar sardnik

gezim ostreni
po

ilindur nev 1942

upravni nikolic

musxa xhaferi ibar ka bashkepunume g ostarenin

ne lucern

aleksandar milanovic

azis p[olozhani rexhep sulejmani

jan kapur 5omij franga ne auto m xhaferit
pastaj

acarim nemes aharadinaj dhe musa xh
Ramush Haradinajs apo

po
po

slavisha mileshevic

bashkepunetor serb

mikro film
opa

strelac enderon emrin

shv 01702-0023481

nacalni rikard korljan

mama

musa xhujka i drin fazli veliu
Gezim Ostreni nga strelac ne mama

po

milan prodaniq sektro

stanko colak jep urdhete likuidohet grvala

enver hadri a asht gjall

sadik musaj

rifat ceku,violeta haklitajagush buja

kadri veseli luli

adem grabovica ibraim gashi

rexhep kelmendi

abdulla prapashjtica

fitim kelmendi

zeka ceku azem syla daja selim rexhepi,jakup ktrasniqisabit geci

bashkim racica
edhe keta jane te invalvu ne vrasjen e isufit ?

,florimmaloku

gezim oosamni

besim mala

fatos klosi bardhilmamuti injef keta enm,ra

telutemfole teverteten dhe vetem teverteten ne emr tekombit
Bardhyl Mahmuti

keta qe ti shkrujta nji nga nji

hazbi lika hisni shaqiri rizvan s azis p

me 17o1 82atentat

nacelnik vlajko stoshic
Te gjithe keta paskan gishte ne vrasjen e Isuf Gervalles

jan tedyshimt
Po Ibrahim Kelmendi,Áka ta merr mendja ?

5o plumba

zeka vdes ne spital

flm
skp

drin i salatic

emigrantet evjeterdhe konfliktime terijt

bajrush aliju

slavisha fazli v
sshume tradhetar bre po me duket o mik

zeke ozeke big head

xhavit halitime nofk
po

legija starnaca
av av

bajrush sejdiu kushat

bajrush naim ismet osamni halit selimi

logor milano

shatri bashkme bukoshin 45omij franga
Xhafer Shatri ky eshte

urdher ivan lashic

po
he he

ka miqesime bukoshin

nacelnik sektora m bajic

kaq

a je ikenaqet mikiim i beses

tash ke materijal
shume sende i dike si nuk jam i knaqur more miku im

cka tedon zemratash
Por ma ke perzi diÁka

0038970898035

sqaromi tash ato pun teliutem.
Vera dhe Violeta ,Áka kan me xhavit halitin cila eshte gruaja e ketij pesderit

viopleta
Violeta

vera e jusufit
Pra Vera e Isufit e Violeta e Xhavit Halitit,keshtu eshte pra

po

violeta prostitute

gruja e musa xh dhe djali kanba ndeshje ne zvicer
Aha tani e kam kuptue mire me falni,kinse Isuf Gervalla ja paska kape gruan e Xhavit Halitit ,nje prostitutke dhe xhaviti ju ka hakmarrur

po

dhe kanvdek
O more miku im ateherit po del se nuk e paska vra udba Isufin por qiqihanja

gezimiekamermrin radovan
po

kosi
apo me qellim e ka shti gruan e vete xhavit zagari per me pasur fakte

po
av av mazamakeq

a ke pas kontaktmeketa musa ali fazli

kercovar zajas
Jo pse me te rrejte,ndoshta po por une kurr nuk ju kam nenshtrue kerkujna se ja kam thye koken me grushta.I kam pa qe u hishin naten serbeve neper stacionet e policiveKush zajas

ne zvicer

ike tash teqarta
Ne zajas kam punue nja tri vjet si ndertimtar dhe kam njohur shume njerez aty djalin e Xhem kengetarit Agimine ka pase nje dyqan dhe disa me thane se eshte shpiune ne dtqan e pata rrahurdyqan

shaban ipcja
po

enejf
e njoh ka vdek nga nje kamion me duketdhe

jo gjall asht
ish kryetari i fshatit

rugova si kaqen
cili Rugove ?Ibrahim Rugova?

po
Po secili nga ne njohim dhe nuk kemi Áka ti bejm pyetje njeri tjetrit.

unkam pikafe me rugovenpor qosja dhe edwmaci8 eakuzojn
Nje mundem me te thene se ende udheheqes nga dora e popullit nuk ka dale,vetem kush kanin na kan prue ja kemi ba amin pa ja ditur rrenjet.Me Rexhep Qosjen ndoshta e ke ndegjue ne jou tybe,para disa viteve e kam qite,por ma kan hek,a origjinalin e kam ende.Ky deshti te me nxite ta rrenoi bustin e vukut prane universitetit.emaqi ne kohen e luftes ma kishte que Riza Vaten dhe Avdi Ibrahimin ne shtepin time qe sa ma shpejte ta formoi partine republikane dhe i qova....Demaqise nuk po me dalin nga i here germat me falish

tekuptoj
Poa e diniqe e kam inqizue Qosjen Reshat Badallaj me etiketon shpiun bashk me Avdi Ibrahimin e ngjite tuli fare te zeze,por le te flasin,qellimi im qe ti shtyje vagonet ne cakun e duhure,e pastaj edhe me keta perfundojne te gjitha

avdi nga asht
Nga Mushtishti

ckambetndonji dilem per sonte
shume i rrezikshem qe kam bujte tek Begzad Baliu me nanen Aishen dhe prof Bajram Kurtin po tutet me thene se kam qen.Por me thote se vetem une kam fjete nje nate te ky BegzadAkademik i poshter bre haram i qofte ajo e mira ime qe i kam ndihmue si me pare ashtu dhe me ndihmaNanes Aishe i pata thene;Oj nana Aishe me vjen keq qe dua ta them nje fjale,vetem se ta dini se une jam ai qe i kam nise ato demostratat e 11 marsit te vitit 1981ervetja ma bante ma pash zotin mos e nguc.pse i thash por e vertete eshte kjo.Dhe tani me thote se nuk ua kam permendurMervete Dreshajgruaja e Begzadit

ne gjermani

gashit
ne shtepin e Begzad Baliut

po kujtesa
O miku im a ka gje ma veshtire kur ju e keni bere nje atdhetarizem dhe tjeret me te thene shuaj se ti nuk i ke nise?Por shyqyr zotit e gjeta deshmitarin kryesor Bajrush Ahmetin,kjo ka qen knaqesia imea i ke lexue shkembimet mes meje dhe Bajrushit?

jo
Ndrydhi fotot dhe del ajo origjinalja dhe e lexoni

sekamteqart
ne fb tim hyni dhe ndrydhi fotografit dhe del origjinali qe deshmitari Bajrush Xhemaili e pranone qe jam une qe i kam nise ato demonstrata

bajrush ahmeti
PoMa paskan hekpor shko teposhte dhe e gjene eu Áka spaska por e kam fotokopjen e zoti i vrafte pisat

bajrushin enjof tasghh asht neburg
Jo punon ne zvicerr

ka qen kryetarne ferizaj
Jo edhe une kam mendue 15 vjet qe eshte Bajrush Xhemaili,por ky nuk eshte ,por eshte Bajrush Ahmeti

tjetreasht ameti
pohttps://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p480x480/1381460_1410205712544012_606202125_n.jpgJa me mire e lexoni ketu qe e kam kopjuedhe si e kam gjete me ndihmen e ketyre shokeveaiment Áa.Bashkim Isufi 1 octobre 20:23
I nderuar z. Haxhi KuÁi, e kam gjetur se ku gjendet z. Bajrush Ahmeti, sipas te dhenave te tij ne fejsbuk ai tani gjendet me venqendrim ne shtetin Zvicrran ku dhe eshte duke punuar ne kompanin ALSTROM. Me posht po ua dergoj linkun e fejsbukut per te ber shok ne fejsbuk. https://m.facebook.com/bajrush.ahmeti.9?__user=100000400688951 .Besoj se kjo do t'ju mundesoj komunikimin tuaj me te. Faliminderit dhum per urimin e ju deshiroj shum suksese dhe ju ne jete.

Edituar pŽr herŽ tŽ fundit nga Perparimi nŽ Mon 7 Oct 2013 - 1:14, edituar 2 herŽ gjithsej

Zotri Ganiu a ju kujtohen shoket e vitit 1976 ne barak qe keni banue?
Sokol Elshani ju,Arifi,a i dini te tjereve ju lutna nese mundeni te mi pershkruani.
Pershendetje te sinqerta
mercredi 20:02

Pershendetje te gjith me kujtohen te gjith i njoh ende dhe kam kontakte me ta .Marjan Demaj ka qen afer nesh dhe ka studijuar Matematiken dhe eshte doktorruar ne Matematika afat rekord. Ka qen prodekan ne Univerzitet.tani eshte ligjerus ne Fak. Teknik ne Pr.
mercredi 22:31

Gani Kukaj Nasim ju qka keni studijuar ne ate kohŽ kur ishim cimera
4 septembre, 20:11 ∑ Jíaime

Nasim Gashi Zotri Ganiu,ne ate kohe kam studjue edhe une matematiken,por kam qen ne dhomen afer jush.Zotri Ganiu po me intereson diÁka per Bajrushin,a eshte ky Bajrush Xhemajli qe ka banue ne dhomen e juaj?Apo ndoshta gabim e kam.Te fala shume.
6 septembre, 23:10 ∑ Jíaime

Gani Kukaj Ka qen Bajrush ahmeti nga gjilANI,JO b.xHEMAJLI,
il y a 11 heures ∑ Jíaime

Nasim Gashi Ne ftyre dhe zanin si ai ,ky B.Xhemaili,bre Gani,apo me kan lan ment.Sidoqofte falemenderit shume Gani,kjo shume me ka interesue, a eshte gjalle se kam deshire me ndegjue mire,per ju e kete njeri.Te fala shumeeeee

Nasim Gashi Bajrush a je regjistrue ne ekonomik ne vitin 1976?A ke banue ne barake ne kete vit?Cimer a e ke pas;Sokol Elshanin,Gani Kuken,Haxhi Kuqin,Refki Berishen,Bajram Muqen ?Une kam qen ne dhomen tjeter,afer jush.
27 septembre, 22:45 ∑ Jíaime

Zeqir Ademi o bo sefa Bajrush shoqi
27 septembre, 23:11 ∑ Jíaime

Bajrush Ahmeti Po i nderuari Nasim esht e vertet qe kem banu ne at barake te nalt dhe te ftoft akull, kisha dasht me i pas dal flaka ateher se tash nuk eksiton. Me ke kthy shum vite prapa, por fort mir ke ber se me ke perkujtu ditet studenteske dhe shoket si Sokol (Coki) Elshanin, Gani Kuken e ky e ka pas nje vendas i cili e ka pas pak koken e madhe me mbiemer Hasi.....pastaj Refki Berishen te cilet i pershendes dhe ngrohtesisht i perqafoj nga ZŁrichu.
28 septembre, 12:29 ∑ Jíaime

Arif Hasi ti qenkeb. ahmeti nese te kujtohem une jam arif hasi
28 septembre, 15:09 ∑ Jíaime

Bajrush Ahmeti Po si nuk me kujtohesh o shoku i im i nderuar, e ty a po te kujtohet qe isha edhe musafir i yt ne konak. Me kujtohet edhe vellau i yt doktor Shabani nese nuk gaboj. Shok i ngusht me Gani Kukajn. Shum me ka marr malli me ndejt me ju dhe ju perqafoj perzemerisht shoku i im nga CH-ZŁrich.
28 septembre, 20:50 ∑ Jíaime

Haxhi KuÁi Bajrush cima pse nuk lajmrohesh e shok i ndruar dhe nuk e tregon te verteten se ju jeni ai qe mu keni afrue afer meje,e me ke thene; o cimo Áka te paskan qite ne gjellen me hanger.O cimo ta paskan qite nje qime te kalit me hanger.E kam lexue kur Nasimi te ka pyetur a e njeh edhe Haxhi Kuqin?Ju u pergjigjet ne tjeret e ne mua as qe e permendet emrin.Refki Berisha ka fjete me mua ne nje krevet dhe as nje muaj ska pague krevetin e Haxhiut e dini te gjithe ju.Haxhiut ne maj 1977 i vdes baba dhe shkon ne shtepi ku ne kete vit shkon ne sherbim ushtarak.Ju keni qen ne pamje te babes tek une bashk me keta cimera Ganiun,Sokolin,Arifin.Bajrush sidoqoft edhe pse te kam kerkue qe tridhjet vjet, ne fund ju gjeta,kjo ka qen deshira e imja e kamotshme.Nje gabim e kam ba qe ne vend te juain ju kam rrok Bajrush Xhemailit kinse jeni ju ,sepse mbiemrin nuk ua dijsha.Dhe fotoja e dy Bajrusheve ju perngjan shume,bile edhe zerin e keni te njejte.Kete Ádo njeri ka mundesi ta verifikoje.Ne fund ju deshiroj jete te gjate e lumturi ne jeten tuaj.Vetem nje luetje e kam tek ndergjegjeja e juaj ose pranone se Haxhiu eshte ai student qe i ka qellue qimja ne gjellen e tij dhe u ka meshue pjatave per toke,ose thuani se po genjen Haxhi KuÁi.
8 octobre, 18:23 ∑ Jíaime ∑ 1

Bajrush Ahmeti Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi KuÁi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj.
il y a 14 heures ∑ Jíaime ∑ 1

Haxhi KuÁi Shoku im i dashur Bajrush Ahmeti une jam ne france duke jetue me familjen e ngusht.Por njeherit ju falenderoi shume per gjestin qe e treguat nje te vertete dhe jeni ai qe e thyet akullin e tradhetareve shqipfolesave.Áka te them malli me ka marr te shoh ty dhe cimerat qe ishim ne ate barake te poshter.Sepse kan kalue tridhjet e sa vite e kurr ma nuk u pam.Sokol Elshanin vellau im e kishte pare dhe i kishte bere shume te fala per mua.Refki Berishen ka kohe qe se kam pare,ka qen ne Angil ,por mbas luftes nuk di ma shume.Refki Berishes serboqetniket dhe servilet e qetnikeve ua kan vrare gadi tere antaret e familjes me vellezer e femi te tyre.Ishalla edhe une ndegjoje te mira per kete dhe te gjithe shoket e barakes.Barush ne mesazhe private ja qoma nr e telefonit ,ja po ta qoj ,por nese ke fix e kam falas.Por sidoqofte une po ta dergoi e nese e ke falas me thire e nese nuk jam u thua qe une te lajmrona.
il y a 13 heures ∑ Jíaime ∑ 2

Bajrush Ahmeti Ne cilin vend je ne France
il y a 13 heures ∑ Jíaime ∑ 1

Bajrush Ahmeti Haxhi neve jem ne kontakt te perhershem tash e tutje, dhe do te ndihemi, por tash kam musafir e un te pershendes dhe te deshiroj nji vikend te qet dhe pushim te kendshem. Naten e mire
il y a 12 heures ∑ Jíaime ∑ 1

Haxhi KuÁi Bajrush shoku shume faliminderit,dhe me erdhi shume mire qe pas 33 viteve prape u bashuam.Te fala shume juve me familje dhe shoqerise qe i keni musafir.Po ta qoj nr.e tel. ne mesazh privat.
il y a 10 heures ∑ Jíaime

Haxhi KuÁi kam dashur me shkrue u bashkuam,kerkoj ndjese per gabimin e bere.
il y a 10 heures ∑ Jíaime
28Je níaime plus ∑ ∑ Promouvoir ∑ Partager
Autres publications du 21 octobre au 27.
Miku im per sonte po e perfundojm,qe ta festoni kete vit bashk me antaret e juaj.Gezuar ,gezuar per shume mote ne paq e lir gjithekombetare.Nga miku juaj Haxhi Latif KuÁi

po reciprok mbetemimiq
Pa dyshim se po.
1 janvier 19:08

po pershendetje kombetarisht
Pershendetjet e mia per ju miku im duke u deshirue Ádo suksese ne jeten e juajPo si kaluat naten e vitit te ri ?A pushuat ?

un kamra ngaora 11 se meshkoj djali heret per vien
A nuk ja mori mendja dalit te rrine edhe ndonji dite por skeni Áka te beni

jo seneser asht ne pun
Ma mire me nxene punen se eshte veshtire me gjete edhe ne perendim per bese

po edhe shoqja ipunonne butik
ne vjen

po

dy vajza ikam ne bruksel
po shume mire qenka punate dyte ne butik

vajzen evogelekamne master
mesuese

magjistre asistenete
aha tani e mora vesh

temadhenekam infermiwere

tedyten arsimtare

djlain diplomacin
shume mire,vetem keshtu duhet me shkue perpara

nuk e barazoj substancenkombetareme asnjikomb
qashtu duhet me qen

ne itakojm levizjes besnike per bashkim kombetar

i ke nejutube deklarimetemija
Duhet medoemos,sepse eshte qeshtje e se ardhmes se gjeneratave qe do na zvendesojne

emri ivertet asht kombi shqiptar
PO nuk duhet me loz

vullneti i kombit as nuk shitet as nuk blehet
Partit shkojne vijne kombi duhet ruajtur te gjithat.

me shekuj
ashtu ,me vend e keni

kampunu boll sakam mund

kamlan ni kapixhik qel
Keni vy me lane pakes ne rezerv,mos u dorezo he burrshko mshile

jo vellacko dukati iballit kombetra
cila eshte ajo

vdekhsa vetmmper bashkim kombetra
JO me vdek per bashkim,por me dhane mundin e tjeret me te nderue,dhe me shejue bashkimin per se gjalli

snalan klanet mafiozo puciste
ndoshta skan me na lane edhe bashkimin sepse nuk eshte kjo qeshtje e kesaje kohe,por qe 2600 vjet,qe nga ramja e Teutes

po keni tedrejt
Per atdhetar eshte kohe e ngufatur dhe e zymt ,ku keta po na i vrasin dhe prape po na perseritet historia.

na duhet besnikeria
shume pakes ka qe ta mbajne besen.me nje lule nuk qel pranveraKur bahet tradhetari Álirimtar dhe shitet per patriot,Áka i thuash kesaje meseles ?
1 janvier 20:48
Tu ka ndalur rryma dihet.
2 janvier 21:38

mirnjohje
Po ju ndalet rryma edhe ne pavaresinA jeni per momentin ne Prishtine apo ne Maqedoni o milMik

ne maqedoni
Po ne maqedoni rryme ka mesiguri ma shume se ne Kosove i nderuar

jutash jeninekoosv
Jo ne france o miku im

atje jenime qendrim pune
Ne Prishtine me pune ne Fama
O miku im Vera nuk e ka emrin gruaja e Isuf Gervalles,por Suzana,eju ka mbeshtjellur

suzana asht motra e boshnajkut
Ndoshta Vera se shqiptaret Áka nuk bejne

rafet muminoviq
po

unnjifem personalisht
Kush eshte ky Rafeti skam ndegjue per bese

deputte ibdi nesaraj

nuk kemenaxhimsa duhetper tradhetaret
Po Rafeti Áfare funkcioni ka?Cili eshte si tradhetar?

boshnak deputte
Rafeti eshte boshnjak apo

bosnjak pa kuriz
Tani te kutova

perni palaconuk shitetkombi
Po pakes ka burra te mire boshnjak
A e keni kuptue Ali Ahmetin,pse nuk e nisen luften ne te gjitha trojet menji here,por nje here ne kosove,pastaj te ju dhe ne lugine

jo

pershkrujma pak
Tradheti ka qen,ma e rruges kishte qen qe lufta te filloi ne te gjitha trojet,dhe serbi skish dite ka mu mbojte,ndoshta po gaboje.

po nuk ekanis alija as thaci

keta janpromotoret paraglajderet e spiunimit
E kush e ka nise luften sipas juve?

luftene kan nis vet serbet

rugova elargoj 1milionpopulsi
Me marveshjen e Rugoves dhe Thaqit e Ali Ahmetit

po

ban publikisht pyetje do tepergjigjem por tesigurta

cfar teintereson krejt

e nxitimpak populaten
As nje lufte ne bote si per Álirim apo orzuprim nuk ka mundesi qe te niset pa perqimin e dy paleve nderluftuese.U kam dhene provimet per keso gjera dhe Ádo sum qe behen mirren vesh.Kurr mos mendoni se lufta niset per Álirim,pos me masakrue ne dyja paletorPor

cdohel,pala meeforte roberontedobtin
edhe me nderkombetar duhet me dite lojen me lozur,me ua ba rrafsh e me punue per popullin tend

podua publikisht tesqarohemi
I njohe shume mire normat nderkombetare,si duhet zhvillue lufta ,nuk ka problem se a je ma i forte apo i dobet,mos e keqkuptini ju lutemi,jan normat nderkombetare te se drejtes nderkombetare publike dhe per kete kurr nuk fitojm

haxhi ne faqen tendedo bejm bised
Zejnulla Gruda eshte pika e burrit,por e kan kercnue e kam te inqizuar vetem qe nuk qanteKu te deshironi miku im i nderuar

happe profilin tend
Po nisjani me pyetje miku im

shkrujta per gruden nefaqentende
Nuk ka kurrefare shkrimi

miku haku cka mendoni per percarjenndershqiptare

nofka haku

un jamkufitari
A deshironi haptas te shkruajm ne fb tim apo keshtu deshironi?

lexo pytetjen

haptas

lexo shoshi agjend i udb
Mos u ngutni hermat ju lutem ndajeni nese keni mundesi sepse lexojne shume ketu,dhe pyetjet shtroni sa ma te kjarta qe te kan njefare kutimi hapsinor.

mir e lexove pytejen

ju jenimiku haku unkufitari medrejtoheni

fillo

a filloove
Jam duke shkrue

pergjigjetma shkurt
3 janvier 13:04

ndegjo www.youtube.com deabat
Po ne cilen se kishte shume storje

ne faqentime
a shikojnuk ka per ju,pos Shefqet Krasniqi

kerko memajlin tim
E provoj ne fb tend vetem nje bene si ti ndrydhi te parat,nuk del gjeKoment qe beni pa debatue me dikeer Ali Ahmetin ka fundi fb te juajperO mik Hisniu cilen lende e jepni ne Fama

biznesi nderkombetar
A ka te beje me ekonomi politike

me bankierizmin
aha,po ju duhet te me mesoni si te vij gjere te leku me formue nje banke
Po edhe nja dy storje i ndegjova,pa koment o mik,me vend e keni thene per situaten qe gjindemi.Kriminelet flasin mire para popullit e mbas shpines na vrasin atdhetaret.

mirnjohes dhe miradias
Keshtu si ju duhet ma shume njerez te arsimuar te flasin dhe te veprjne,ndryshe i kemi punet shume ne nje rruge udhekryqi,me egzistue si qenje njerzore ,apo mos me egzistue,sepse sipas normave nderkombetare,tri here ka te drejte nje popull te beje Árregullime per liri,apo bashkim,dhe nderkombetaret vendosin siq ua merr mendja.Kesaj i frigohem.A keta tradhetar nuk jane ka e bejne mend se munden ti shpetojne ma te keqes.
Lundi 15:30
Miku im a e bejme pakes pushimE bejme pakes pushim miku imA e bejm pakes pushim e pastaj vazhdojm
Lundi 22:25
Je níai pas vraiment aimť ce commentaire.

------------------------------
Komenti:
Hisni Ismaili (2014-01-06): po ju tregova skype haxhi kuci

Lidhja e pŽrmbajtjŽs: https://www.facebook.com/hisni.ismaili.9/posts/230124320503939
Mardi 02:05
Tani e pashe kete e dreqi e marrt shendosh o miku im
Fin de la conversation
Vu : mar 09:30
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Haxhiu dhe Hisni Ismaili dialog privat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rťpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: