AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ruzhdi Saramati dhe Haxhi Kui

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ruzhdi Saramati dhe Haxhi Kui   Dim 12 Jan - 5:54


Options

Ruzhdi Saramati 322 personnes aiment
20 octobre 2013, 17:17
NJERIU KURR SU LODH N SHRBIM
T QSHTJES SON KOMBTARE
KOMANDANTI UK-s
RUZHDI SARAMATI
Jaime Partager
Meilleurs commentaires
22 personnes aiment a.
Ruzhdi Saramati Te nderuar qofshin te gjithe ata qe e duan bashkimin e kombit te tyre.
Je naime plus Rpondre 1 Hier, 09:37 Modifi

Haxhi Kui I nderuari atedhetar,patriot i shquar zotri Ruzhdi Saramati;Ju derjtohem si vellau vellaut qe haptas ta tregoni se ne cilen date Avdi Ibrahimi ju bashkangjite aradhes se juaje ne uk?Sinqeriteti i juaj ma qetsoje shpertin,dhe e pashe te rruges qe ti shkruaj ca fjale,per bujarin qe keni.Mbase luftes,as E.Kryeziu,e as Ramadan Muja nuk e kane meritue qe ta udheheqin Prizrenin.Por aq me pakes Nahit Hasani!Por qe te gjitha te zezat ti kane pergaditur; Avdi Ibrahimi,Reshat Budalla.Ne dasemen e marteses se djalit te Reshatit,po sa shume mire i kishte perkdhelur Reshat zagari.E juve u kishte harrue ky organizator i demostratave te zhurjaneve ne vitin 1989.E dihet se kush ka pasur mundesi ti organizon ato demostrata dhe me urdherin e kujt.Saiperket Ramadan Mujes me ka shume borgje qe tja thote dy fjale opinjonit shqiptar,por kete e lene anash per hesape private.I beje apel zotriut Ramadan Mujes qe te jep dorheqje te pa revokueshme ,dhe haptas le te thote se ju e meritonit nje gje te tille qe ta udheheqni komunen e Prizrenit.Beje apel tek qytetaret e prizrenit e sidomos tek fshatrat e kesaj komune qe te organizojne zgjedhje te reja,dhe populli te marshoje rrugeve te prizrenit duke ju kerkuar juve qe ta udheheqni komunen e Prizrenit.Krismat e pagjuajtura te Avdiut,Reshat Hajvani ja beri aq bombulluese sa qe e cek ,kinse edhe shkines ja kishte frigue femin ne bark e debue per ne serbi.Ndersa per pushken e juaj heshte,ndoshta Avdiu paska qen komandanti juaj.Keta dy e sa e se te tjere,kane eksperience te madhe,qe atdhetareve tua pergadisin etiketimet dhe njollat e zeza,pa i patur,ndersa tradhetaret ti shendrrojne ne atdhetar.Ndoshta juve drejtepersedrejti sherr nuk guxojne tju bejne,por permes te tretit qe ju nuk e diktoni.Gjere sa dot kete kesi pseodopatriota,kurr bashkim nuk do kete shqiptaria.Po tju kisha njohur si sot,ndryshe dot ju kisha ndihmue.Zoti ju bekofte e populli ju nderfofte i nderuari Komandanti lirimtar Ruzhdi Saramati.
Jaime Rpondre 1 10 janvier, 15:12

Haxhi Kui Ne shoqerin nderkombetare jane dy sherbime sekrete informative.Ato te paktit socialist dhe paktit perendimor.Keto te paktit socialist e kane perdorue slloganin pa lek,duke perdorue fjalen;Lufto he burr per qeshtjen kombetare.Ndersa pakti perendimor si gjermani,anglia,amerika u kane dhene lek me te madhe,dhe u kane thene ;Ja leket ,tani vepro per qeshtjen madhore.Sherbimet sekrete perendimore kane pasur perhere suksese ma te mira.Keto sherbime sekrete,pergadisin ,demonstrata,kryengritje,dhe luftera te do llojit...Keto sherbime sekrete vendosin kush duhet te jete komandanti kyq,kush kryetar e kush drejtor shkolle e biznes....U perkulem perhere atyre qe nuk luftuan me tradheti dhe qe nuk u vuren bariera shokeve qe mos ta luftonin shkaun dhe spiunet .Edhe me nderkombetar duhet ditur lozur lojen e satanakut,qe perfundimi te shkoj ne dobi te qeshtjes kombetare.Pa njohjen e kesaje loje te satanikut,mos i hyni valles se nuk ja dilni sukseseve.Ne do komb njehere ne 1000 vjet u lindin kesi njerez qe perendia ua dhurone kete njohje,dhe nese i mohoni,roberia do ju troket perhere .Por ne mesin e shqiptarise,perhere ata qe ja dojne te miren e popullit poshterohen,perbuzen dhe etiketohen me gjerat ma te poshteruara qe as nje komb nuk ua bene nje gje te tille atdhetareve.
Jaime Rpondre il y a 15 heures

Miradin Ajazaj dhe i pamposhtur gjithnje
Jaime Rpondre 1 21 octobre 2013, 20:29
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ruzhdi Saramati dhe Haxhi Kui   Dim 12 Jan - 5:55

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ruzhdi Saramati dhe Haxhi Kui
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: