AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hatri Haxhi Kušit ftohet NATO ne Kosove

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hatri Haxhi Kušit ftohet NATO ne Kosove   Mer 15 Jan - 5:15

Eshte me se e vertete qe shkaku i masakres ,kurse hatri im i Haxhi Latif Kušit ,eshte bere ftuarje e OSCES,se qetniket serb masakruan civil shqiptar te pafajshem,ne fshatin Raqak.Jo qe kishte per tu bere edhe ky intervenim,por fshama ime qe flaka me dilte nga koka.Naten e 15 janarit te vitit 1999 perfaqesuesit e Turqise qe banonin ne shtepin time,e kishin ne vezhgim rajonin e Raqakut.Dhe keto dite ishte muaji iRamazanit.Mehmeti mbante Ramazanin,kurse Ihsan Aksay here ,here.Dhe bashkshortja ime ua kishte pergaditur darken ,dhe e kishte servisue mbi tavoline qe si te vinin,te ngrenin .Por ata nuk erdhen gjere ne oret e vona te mbremjes.Pra erdhen diku ka ora 23h e disa minutave .Dhe ne nje momente ndegjuam zerin e kerrit te blinduar ,kuádola menjeherit tek portat qe tjua hapi deren.Me sa ja nisen te dalin nga kerri ,i pyes ška u be qe u vonuat?Te dyte nuk mundnin te flisnin , rrezet e henes qe ndriqonin kete terr,iu shihenin ábuzet duke iu dridhur,e lotet i rridhnin sikurse femive.Por edhe mua vetvetiu me dolen sepse ndjeva nje dhembje te tyren,dhe prisja se ška do me thonin.Prape i pyesi; mos ju ka ndodhe diška ne Turqi ?ška eshte qe nuk folni?Jo ne Turqi mire jane,por serbet kane vrare civil shqiptar,gra e pleq shume kane masakrue serbet.Hyrem brenda dhe i ftuam qe te ulen per áte ngrene buke sepse e dinim qe nuk kane ngrere tere diten.Jane ulur,por nuk besoj qe kane ngrere dy a tri kafshata dhe ua shtruam qajet.Ihsani mu lute a ke alkohol?Jam quditur pse kerkonte alkohol.Po i thash kam.Ma mbush nje gote.Ja kam mbushe nje gote dhe te dyten ávete e ka mbushur,dhe per nje qast me thote,;ušk nuk po luftone me forcat serbe,po i gjuajn nga large dhe po ikin,dhe civilet po e hajne.Po i thashe,qe automatikun tim merre dhe dili tankut perpara dhe shkatrroje!Me ška me automatika mi dale para tenkave?Po po mire e ke,dhe mi ngul syt ne syt e mi ,dhe me thote;a doni me ta plotsue nje deshire?Po si jo i thashe.Eh me vete nenerisja se šfare ádeshire don ky te ma plotesone?A ke deshire qe ta lajmroje OSCEN qe serbija nuk po lufton me ušk,por me civil?Dhe tju them se tani eshte rasti me i volitshem qe ta bombardoni serbin?Jam ngritur ne kembe dhe e kam perqafue me dy duart sa kam mujtur e thene veq a ke mundesi me ba kete gjeste ore vellau im?Ma kerkoj nje telefon nga fqiu im Jashar Avdullah Shala qe tjua hauzon duke me thene se ja bejm pagesen.Kam shkue tek portat dhe ia tregova rastin se per ška i kam ardhe ne keto qastet e mbremjes dhe pa nje pa dy ma priti;ška me interesone mua a i meshone NATO serbise a jo,nuk ua japi telefonin,dhe pike.Jam kethye si nje qen duke mendue se do e merr si nje lajm te mire kete lajme,por me doli e kunderta e mendimit tim,dhe u ketheva ne shtepi duke i thene se nuk po i bene telefoni fqiut tim qe me dhune ma kane urzuprue oborrin.Por ata ne shtepi kishin disa kofera qe ne keto kufera kishin pasur telefona ,se šfare kurr nuk ua kam pare se šfare.Edhe pse kur dilnin kam mundur tjua kontrolloja.Por ata telefona ishin qe munden me fole drejte persedrejti me tere boten dhe me tha rrini ju ulur ne sallone e mos me pengoni po dali ne koridorin e vogel ,ku e mbylli deren . áPase pakes minutave hyri ne lidhje dhe fliste anglishte.Mbase nje ore e nderpreu biseden dhe hyri ne salone dhe me tha;A je i knaqur qe ta plotsova deshoren?Po dhe u perqafuam te dyte dhe me Mehmetin u perqafuam,sepse rrinim bashk me tere familjen gjere ne oret e vona šdo dite..Por pastaj me tha ti je ne dy anet ne rrezik,dhe ma e rruges eshte qe ti ta leshone Kosoven, sepse si tja nisin ta bombardojne serbin ty te parin kane me te likvidue forcat serbe.Kam shkue te Haziz Shala naten keshtu neper oborre dhe e kam thirre qe me vyn telefoni me thirr nje njeri qe qet per gjermani njefare dhendrri i dhendrrit tim Liman Elshani shofer i autobusave ne kosovatransin e Prizrenit,.Keshtu u morrem vesh edhe per nje qmim prej 26000mi DM nga destinacioni Hungari gjermani,plus 2800MD gjere ne hungari.Dhe te nesermen me 16 janar te vitit 1999 e kam leshue Kosoven..Por gjate kesaj mergate, vdekjen e kam pare me syt e mi qe ma pergaditi ky bandit,ku me la ne mes rruges e shti ne kamion friz e gjera qe nuk dua ti shkruaj ketu,se nuk eshte tema e mergimit tim dhe e shume shqiptareve.Por dua ta ceku,se mbas perfundimit te luftes kete kontrabandit qevria e Kosoves e beri drejtor gjeneral ne kosovatransin e prizrenit.Kam shkrue shume here per kete ndodhi te hidhure,por shqiptaret Kosovar jane te lindur kesisoji i sororateve!E pata lajmrue ne "Dosjen e krimit"Nje polic me tha se nuk eshte veper pelale,por kundervajtje.Pra sipas policise se kosoves tentim vrasje te dyzete e nente shqiptareve na šenka kundervajtje !!!!Zot na shpeto nga keta kriminela.Une jam ai student qe ne menzen e studenteve á,me daten 11 mars te vitit 1981 i nisa ato demonstrata,si shkak i qimes qe me qelloi ne gjellen time.Pra ádemostratat nuk kane qen te organizuara as nga serbia as nga shqiperia e as nga LPK,mos te genjejne tradhetaret e poshter ?Por Kosovaret jane kesi lloj malukati qe edhe kur ua shpetoni jetrat e ápergjitheshme,nuk po ta dijken per ndere.Zoti i shperblefte si me shperblyen mua Shqiptaret e Kosoves.A nuk e meriton shtepia ime nje mbikqyrje nga shqiptaret?Po ,nga kjo shtepi e ime ju be e mundur qe te kethehen neper vatrat e tyre,ndryshe ka qen plani i te ikureve Dhe si destinacion kane patur Qadin.Kete rrall kush e din apo dhe hiq.Dhe ne vend qe ta mbikqyrin kete shtepi shqiptaret as ne WC ma keq nuk eshte. ška nuk kane bere brenda áe perjashta.Mu sikurse une Haxhi Latif Ismaili te kisha qen vertete nje tradhetar i keq.Nuk kane lene qoshe fqinjet pa hyre ne megje e ju befte megja dhe ndjersa ime mallkim.Kan vjedhur šdo send edhe mburojet e shkalleve per brenda.Ma kan urzuprue sikurse serbet ne kohen e kralevines.KJo histrri e imja eshte vetem 10% e jetes time qe kam kontribue per te miren e shqiptareve.Por mundin tim ma vodhen kriminelat,duke i pervetsue kinse keta kane veprue ne patriotizem. O perendi vidhe vrere mbi keta katila se š'ma dogjen áshpirtin.Po pse jo ,vetem pse punova per te miren e ketij popullit. Babgjyshi i arratisur nga Fieri,lagja e Palushajve.Babgjyshi e la pasurin ne Fier,baba ne Jancist,e une ne Therande.Ju ka mbete embel kriminelave,por ju kane ardhur sekondat dhe nje ta dijne shume mire se plani i egzilit nuk ka ra nga forma e nderkombetareve.Po si mi harruan akademiket shqiptar qe i ushqeve me ndjersen time,rrezikova jeten per ata e per šdo shqiptar dhe ne fund me erdhi puna pa dallim si Ate Gjergj Fishta,Noli,Konica,Ismail Qemaili te iku ng atedheu dhe te rroje si majmun.Eu Fishte e Fishte nuk e besoj qe ti ke vuajtur ma shume se une?As Isai ne Kryq..Kurrrrrrr,betohem....Sinqerishte Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hatri Haxhi Kušit ftohet NATO ne Kosove
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: