AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Behxhet Pacolli vrastar i Isuf Gervalles a eshte e vertete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Behxhet Pacolli vrastar i Isuf Gervalles a eshte e vertete   Ven 17 Jan - 16:56

NO COMMENTS
Ndonėse Donika Gėrvalla nuk ka pėrmendur emra tė zyrtarėve tė Qeverisė sė Kosovės qė janė pjesė e dosjes hetimore, njė burim qė dėshiron tė mbetet anonim, ka thėnė se, nė dosjen e vrasjes sė vėllezėrve Gėrvalla dhe Kadri Zeka, ėshtė i pėrfshirė Zėvendės Kryeministri i Kosovės, Behgjet Pacolli. Sipas kėtij burimi, Behgjet Pacolli, ditėn e vrasjes (mė 17 Janar 1982) ka qenė nė Tiranė, ndėrkohė qė vetura e tij, tė cilėn z.Pacolli e kishte deklaruar se ja kanė vjedhur, dyshohet se ėshtė pėrdorur gjatė kohės sė vrasjes.Behgjet Pacolli njihet si njėri nga biznesmenėt mė tė fortė, me firmėn “Mabetex – Project Engineering”, me seli nė Lugano tė Zvicrrės. Ai nė mars 2006 themelon “Aleancėn Kosova e Re – AKR”, tė cilėn fillimisht e ka cilėsuar si organizatė biznesore, por me kalimin e kohės e shndėrron nė parti politike, edhe pse shumė herė ka deklaruar se nuk dėshiron tė merret me politik. Sidoqoftė ky biznesmen i njohur, mė 4 janar 2006 (pikėrisht nė kohėn kur nė Vjenė po vazhdonin negociatat Prishtinė-Beograd, me ndėmjetėsimin e Ahtisarit, pėr statusin e Kosovės) zhvillon njė intervistė tė gjatė (prej 8 faqesh) nė gazetėn serbe “Nedeljni Telegraf” me titull: “Sudbina regiona je u rukama Beograda: KOSOVO NE MOZHE BEZ SRBIJE – Fati i rajonit ėshtė nė duar tė Beogradit: KOSOVA NUK MUNDET PA SERBINĖ”. Nė kėtė intervistė tė gjatė, kjo gazetė pėr herė tė parė publikon edhe shumė fotografi tė z.Behgjet Pacolli, dhe nė mesin e tyre publikon njė fotografi me Mercedesin e tij (1980) dhe njė foto, tė dalur nė vitin 1981 nė Restorant “Dora” nė Prishtinė, me UDB’ashin Selim Brosha, emri i tė cilit shpeshherė ėshtė pėrmendur si njėri i implikuar nė vrasjen e vėllezėrve Gėrvalla dhe Kadri Zeka./lajmonlinePacolli businessmen known as one of the strongest , with the signature ” Mabetex – Project Engineering ” , with headquarters in Lugano , Switzerland. In March 2006 he establishes ” New Kosovo Alliance – NAK ” , which initially has described as business organization , but over time turns into a political party , although many times declared that he wants to deal with the political . However , this well-known businessman , on Jan. 4, 2006 ( at a time when negotiations are continuing in Vienna between Pristina and Belgrade , with ndėmjetėsimin Ahtisaari’s Kosovo status ) conducts a long interview ( 8 pages ) Serbian newspaper newspaper » Telegraph “titled ” Sudbina region are being rukama Belgrade: BEZ mozhet Srbije iN KOSOVO – the fate of the region is in the hands of Belgrade : Kosovo can not without Serbia ” . In this extensive interview , the newspaper publishes for the first time many of Mr. Behgjet Pacolli pictures , and among them publish a photo with his Mercedes (1980 ) and a photo , to come out in 1981 in Restaurant ” Dora ” Pristina , with UDB’ashin Brosha Selim , whose name is often mentioned as one implicated in the murder of brothers and Kadri Zeka Gėrvalla .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Behxhet Pacolli vrastar i Isuf Gervalles a eshte e vertete   Sam 18 Jan - 3:43

Per veriun e Mitrovices,
per Mitrovice vraponi trima e gra sokolesha,
se veriun na shiten tradhetaret.
Te vdisni te vdisni o sot,
se Mitrovicen serbet na e morren.
Vdisni vdisni prane flamurit kuq e zi,
i madhe e i vogel ,
se roberin shqiptaret dot se durojne.
Zgjohu nga varri hej Avdi Rrustemi
se nana loke po te thrret
duke ndejtur duare kryq
dhe vajtimin nuk e ndale.
Vajtone nena t'birin e saj
mos eshte vrare ne fushe t'mejdanit,
por pas loti i ndalet
kur e sheh afer saj
t'birin pa arme.
Kuku bir a ketu ēenka
a pske leshue te shkretin front
kujt me ti besoja
qe dikush do na mbroje.
Jo oje loke vete se leshova
por na erdh urdheri nga larte
qe tja mbathim ka te mundemi
se armikun s'mund e presim.

Kushtuar ushtarit Shyqes
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Behxhet Pacolli vrastar i Isuf Gervalles a eshte e vertete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: