AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   Mar 21 Jan - 0:57http://diplomacia.dk/lajme/lajme/1749/HAXHI-KUCI-QENI-I-ARKANIT-LEH-NGA-FRANCA.html
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Shėndetėsi
HAXHI KUĒI, QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA
Pėrgjigje Haxhi Kuēit, bashkėpunėtorit tė Zhelko Razhnjateviēit-Arkanit
Haxhi Kuēi ne bisedė me Shefki Stubllėn pėr demonstratėn e 1981

* Nė shkrimet e mia nuk merret me temėn, por nė ēdo shkrim thotė se "YMRI BADALLAJ E KA MARRĖ NXĖNĖSEN E VET PĖR GRUA…"
* Haxhi Kuēi, taksist e shėtiti Arkanin, kriminelin serbian nėpėr Kosovė dhe a ndodhi kasaphana nė kėto vende.
* A thua e ka derguar Arkanin nė Zhur?
* Si e dėrgoi UDB-ja Haxhi Kuēin, si spiun nė vitin 1981, kur plasėn Demonstratat dhe ky gėnjen se ka qenė organizator dhe SI KA MUNDĖSI TĖ MOS I HY ASNJĖ THERRĖ NĖ KĖMBĖ
* Si e vodhi Haxhi Kuēi popullin me lotari?
* Pėrse deshėn ta vrasin Haxhi Kuēin tė UĒK-sė, siē thotė ai?
* Haxhiu, ky langua thotė se ka katėr diploma tė shkollave tė larta dhe tė fakultetit juridik dhe ne fakt nuk e ka asnjė.
* Pėrse e dėboi Gjermania?
* Perse ne Francė Haxhi Kuēi shkruhet magjup, por ai thotė ashkali dhe perse e ruan policia e atjeshme?
* Ky zagar thotė se ėshtė poet popullor.
* Pėrse thotė ky kėlysh serbi se tė gjithė shqiptarėt duhet vrarė?
* Pėrse ky hajvan nuk ka tė drejtė tė kthehet nė Kosovė?
* Mė sė miri ky kėlysh shkau e demanton vetveten, shiko videot e tij, por kujdes fėmijėt se mos trishtohen nga ky gabel.
* Kujdes familjet shqiptare, sepse ky gabel thėrret nė familje, ndryshon zėrin dhe prezantohet me emra anonim.
Kėtė reagim po e fillojė me njė thėnie tė shkrimtarit tė madh rus, Dostojevskit, i kėshillonte njerėzit qė i janė nisur nė rrugė, tė mos gjuajnė me gurė ēdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo ėshtė shumė e vėrtetė, por kur ke tė bėsh me qen sokakėsh, si nė kėtė rast, Haxhi Kuēi, ėshtė mė kuptimplote thėnia popullore shqiptare "qenit tregoja shtagėn", qė pastaj edhe kur tė ngordhin, tė pėrdorėsh pėr ta shtyrė drejt njė grope qė tė mos kalbet vendi. Mirėpo vendi nuk qelbet vetėm prej ngordhėsirave dhe mėrcinave tė pashpirt, por edhe prej atyre mercinave qė akoma kanė frymėmarrje por janė tė pamoral fare.

Soji i Haxhi Kuēit, pretendojnė tė jenė intelektual, por janė injorant, pretendojnė tė jenė tė sinqertė, por nė tė vėrtetė janė shpifės, trillues e bastard...
Gjatė jetės time, sa shkruaj, mė ka ra hise tė polemizojė me intelektual, politikanė, si i thonė fjales me njerėz te kultures dhe te artit. Por i kam kursyer fjalet dhe iu kam permbajtur elementeve te kulturės shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miq tė mirė, edhe sot e kesaj dite pimė kafe bashkė. Bile, ne gusht te kėtij viti, njė mik erdhi ne konakun tim, per te mė uruar dasmėn e djalit, qė nuk e kisha parė moti, por ne ndarje me tha: "Reshat, e fitove nga unė betejėn..."Jo i thash. Nuk fitova unė, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkė dhe u ndamė me shtrėngim duarsh.
Por, doren nė zemer kunder tradhtareve te kombit kurrė nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Ēuditėrisht, ketė vit, mė ra hise tė polemizoj me dy tradhtarė qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojnė zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarė tė pushtuesit kurrė nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, tė maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonė kerkoja nga kėta qė tė dalin nė pazar siē dalin burrat. Deri kur i kapa me pelė perdore.
Gjithmonė duke i“u falenderuar:moderatoreve,kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnė.
Shih pėr kėtė, Haxhi Kuēi, nė Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkė ka dalė edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t“i permendi me radhė.
Kur u kap me pelė perdore, s“pati ēare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare... Kete e beri krejt me qellim i ndersyerė nga Beogradi qe te dėgjojė edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unė, shkrova shkrimin: BEOGRAD, LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES...
Haxhi Kuēi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtė, kurrė nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkė, por kercente degė mė degė si korb, shetites i paguar nga Serbia fashiste i binte kumbanave te mortit te kombit tonė dhe me njė vend thotė: ... po tė kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropė, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,... keshtu shprehet ky spiun me damkė. Kurrė nuk pati guxim publikisht T“I LIDH KIJET ME MUA...

KUSH ĖSHTĖ HAXHI KUĒI?
Haxhi Kuēi, eshtė pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves. Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet), ne Suharekė. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrė KUĒI. Duke e percjellė se kush eshte Haxhi Kuēi, ky tradhtar dhe spiuni me damkė i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjė shqiptare, personalitet me nam, psh. pėr Adem Demaēin, Simbolin e Rezistencės Shqiptare, eshtė kroat...
Haxhi Latif Kuēi, ka qenė bashkepunetor shumė i ngushtė i ZHELKO RAZHNATOVIĒ- ARKANIT. Haxhi Kuēi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtė janė distancuar nga ky sojsėz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumė i poshter asnje kolegė i tij nuk kishte folur.
Kur kishte ardhur ARKANI nė Kosovė, pėr tė vrarė e per tė prerė shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumė per te pergatitur terenin PĖR KASAPHANĖ. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjė qė as vet Haxhiu nuk e mohon ketė, por e pranon. E pranon se nuk ka qare, sepse akoma janė njerzit e gjallė marrin frymė.
Zhelko Razhnatoviē-ARKANI, ka qenė kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste "TIGRAT", qe ne Kosovė, preu e theri shqiptaret me hanxhar e sakicė (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare, preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit tė nenės. Preu me hynxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratė me yzėr),duke vurė bast se ēka ka brenda djal apo vajzė. Theri plaka e njerėz sakat e djem HASRETI, o hajvan!
Dhe, ketė kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste, ēuni i LATIF KRASNIQIT-KUĒI, HAXHI KUĒI, por sic thash mė lartė njihet ne ketė anė HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkė HAXHI KUĒ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketė kriminel qe beri KASAPHANĖ ne ketė anė? Ēka keni biseduar me te? Neper cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar nė Zhur dhe ne zonen kufitare? Ēfarė emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjė taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me mė "nguc" se e kam shpinen e fortė? Perse nuk ra pishman, por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t“i vrasish dhe te gjithe t“i fusesh ne nje gropė? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar, more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more kėlysh shkau...?
A di ti, more hajvan, se atje po thonė se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKĖ E ARBĖRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fėdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje tmerr e lemeri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. Iku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsės. Avni Rrustemi e shtriu per tokė qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francė.- Aty ku je ti. Ku te ruanė policia franceze. Perse...?
ĒKA THOTĖ SPIUNI I UDB-ĖS HAXHI KUĒI DHE SI GĖNJEN...?
Spiuni me damkė, Haxhi Kuēi, i kendon kenke vetes duke genjyerė publikisht pa fije turpi. Natyrisht se ky nuk ka fare turp, sepse eshtė i zier safi nė kazanin e Beogradit dhe i shtafitur mirė neper kanalet famėkeqe te UDB-ĖS E OZNA-S. Thotė se ėshtė gazetar, poet popullor, i diplomuar ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohet. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki, ore zagar i Serbisė. Spiuni i felliqur e me damkė ēetnikoserbian, Haxhi Kuēi, tenton te fus MINAREN NĖ THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekė dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuēi, eshtė: rrencė,spiun, dallaverxhi... per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomė te huaj, ne fshatin e thellė malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtė dhe me diplomė falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b... si njė gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuēi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuēi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekė. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuēin desh e vranė me bukė ne gojė si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinė dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t“a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedė informatike e jo informative...

UDB SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUĒIN, NĖ PRISHTINĖ NĖ VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famėkeqe serbosllave, ne Kosovė, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtė me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkė kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirė titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtė i madh.
Demonstratat e vitit 1981, benė kthesė tė madhe historike ne historinė e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikė...
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinė luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokė flinin si lopė te Simici,nuk e prishen terezinė. E aspak nuk eshtė e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit ēetnik-ARKANIT, HAXHI KUĒI do te merre bajrakun...
Pra, HAXHI KUĒIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky koshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ē“kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe ēupa-ēupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenė shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serosllave e ti ha m.... Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinė!
Ne shkrimet e mia ja se ēka shkarravit:"Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua..." Ky spiun me damkė ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtė shumė e vertet se prof.dr.Imriu eshtė martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ē“te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisė,miku i Arkanit, Haxhi Kuēi, thotė... pyete Ymrie Beqen, qe ka qenė nzor pi kusherinit ton..." shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta.... e kupton se ēka dua te them....
HAXHI LATIF KUĒI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuēi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si spiun, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezė ne ketė tokė pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UĒK-ės dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua ēetnikoserbian,me emrin HAXHI KUĒI, detyrohet te ik ne Francė. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bėrė mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumė pyetje t“iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: "Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla..." Ketė selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirė eshtė qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre njė thes me veti per t“i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT...
Lexova ne shtypin elektronik dhe tė shkruar, se ndaj keti tradhtari,rrenci, shpitsi, eshtė ngritur padi penale. Kjo nuk eshtė mjaftė per ketė. Do te duhej tredhur,ose sterelizuar.
Femijte e tij eshte mire te dergohen ne dializė, per t“ia nderruar gjakun.
Dhe krejt ne fund, kam nje pyetje: Kur e vranė Zhelko Razhnjetovicin-ARKANIN ne vitin 2000 a mbajte zi per tė?

Kesaj radhe kaq nga unė, RESHAT BADALLAJ
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   Mar 21 Jan - 1:05

12345678910
“Ti je ai qe do vrasish shqiptaret”
February 21, 2013 Opinion

ShareThis

*Neonazistet grek jane te ndersyer nga Kristas Papas, person qe nga Ministria e Jashtme e Shqiperise u shpall person “non grata”
*Ky neonazist qe kerkoi vrasjen e shqiptareve, u rrah nga nje grup te rinjesh shqiptare deri ne vdekje dhe ja thyen nofellen


Nga RESHAT BADALLAJ

Reshat Badallaj
Kercnimet shtazarake te “Agimit te Arte”, kunder shqiptare nuk kane te ndalur. Keto banda terroriste antishqiptare greke, kercnimet i bejne haptazi, para hundes se policise helene, fizikisht, me demonstrata, afishe… Dite me pare nje i ri grek, anetar i kesaj bande terroriste ne faqen e ti ne “f.book”, shkroi:”Do t“i vras shqiptaret”. Duke shetitur disa te rinj shqiptare neper rruget e qytetit Patra, ndeshen me nje grup te neonazisteve grekomdhenj dhe perleshen. Poashtu, shqiptaret nga fotografia e njohin neonazistin dhe e pyesin: “Ti je ai qe do vrasesh shqiptaret” dhe tre te rinj me etni shqiptare e rrahin deri ne vdekje, bile ne stilin e bokserit te thuash profesinalisht ja thejne nofullen.

Neonazisti grek menjehere dergohet ne spitalin me te afert, pa vetdije. Nderkaq, familjaret e keti shqiptarurrjtesi rasin e paraqesin ne polici. Policia, e identifikojn te miturin shqiptar dhe e kapin dhe drejt e ne burg. Eshte ngritur padi penale, kunder keti “bokseri” me zemer tipike shqiptare, qe ishte i njohur per policine hegjemoniste greke, per delikte verbale…

Dihet se “Agimi i arte”, eshte e ndersyer nga Kristos Papas, antishqiptar i deshmuar. Ky neonasist, nga Ministria e Jashtme e Shqiperise u shpall person “non grata”. Ky vagabond kerkon hapjen e shume degeve ne jugun e Shqiperise dhe duke propoganduar se si te vdiset. Por harron ky, se shume pushtues te huaj e kane provuar dhe i kane lene kockat, ose kane mbetur fare pa varre, mercine per korba.

Per rastin ne fjal, agjencia greke, “I NEWS” volli vrere, kunder keti rasti. Por harron se neonazistet grek kerkojn vdekjen e shqiptareve pa dallim. Kush e ka provuar ne token e ARBERIT i kane lene koken, kjo ka te ngjar se neonazistet se ata po nisen drejt jugut te tokes se shqipeve, te pakten keta vete ne gjuhen greke ne pike te dites ethone kete. Por, ne i preferojme qe para se te nisen drejt Shqiperise: MERRNI THASET ME VETE PER T“I MBLEDHUR ESHTERAT”

Ngjajshem me kete edhe nje gabel me emrin Haxhi Kuci, klyshi i Arkanit, qe e bashkeponoi gjate luftes me kriminelet serb dhe spiuni i UDB.es serbe, qe kerkoi: TE GJITHE SHQIPTARET TE FUTEN NE NJE GROPE DHE TE VRITEN,KOMB SHQIPTAR NUK KA DHE SE KOMBI SHQIPTARE ESHTE KOMBI ME I POSHTER. Per te vertetuar kete Ju, lexues te nderuar, mund te lexoni ne origjinale kete, ne shkrimin me titull: Ja kush eshte klyshi i Arkanit, Haxhi Kuci, spiuni i UDB-es dhe tradhtari i kombit (Google)…

Ē“mendoni Ju, ēka do t“i ndodhte keti klyshi serbi, po te haste me kete grup te rinjesh…?

Ky shkrim ėshtė lexuar 123 herė!

Share and Enjoy

- See more at: http://tribunashqiptare.net/?p=13961#sthash.pbluAd3Z.dpuf


http://tribunashqiptare.net/?p=13961
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   Mar 21 Jan - 1:08

12345678910
FALIMINDERIT, KAPEDAN ADEM JASHARI!
March 7, 2013 Kosova, Portret

ShareThis

Nga Reshat Badallaj


Ne foto:Lulzim Jashari,djali i komondantit Legjendar Adem Jasharit, Bedri Islami, shkrimtar, Reshat BADALLAJ,kryetar i Shoqates Atdhetare “GRYKA E LUMĖS” dhe Malush Mrasori
Tė shkruash pėr luften kundėr Derguteve e Osmanėve dhe tė mos permendesh Gjergj Kastriotin- Skenderbeun, nuk ka kuptim, tė shkruash per Lidhjen Shqiptare tė Prizrenit dhe te mos permendesh Avdyl Frasherin nuk ka kuptim, tė shkruash per Shpalljen e Pavarsisė tė Shtetit Shqiptar e te mos permendish plakun e urtė, Ismail Qemalin nuk ka kuptim dhe tė shkruash per EPOPEN E USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TĖ KOSOVĖS E TĖ MOS PERMENDESH KAPEDANIN LEGJENDAR, ADEM JASHARIN FARE NUK KA KUPTIM.

Poashtu, tė shkruash pėr FLAMURIN KUQEZI DHE NĖNTORIN E PARĖ dhe te mos permendesh Gjergjin s“ka kuptim,sepse ky burrė i kombit, e ngriti per herė tė parė flamurin me shkabė nė Krujė, te shkruash per Nentorin e dytė dhe te mos kujtosh flamurin qe e mberthyen pllembet e Ismail Qemalit, te njejtin flamur nė balkonin e Vlonės, s“ka kuptim…

Eh, Nentori i tretė, lindi KOMANDANTI LEGJENDERAR ADEM JASHARI. Lindi pikėrisht mė 28 Nentor.

Pra, kush e kupton, historia jonė kombetare ka kater epoka, qe permenda me siper dhe se epokė tjeter nuk ka. Ndonese disa gjakprishur, ish klysh tė qenit plak-Titos, qė kanė hise nė krimet kunder shqiptareve, mundohen te fusin edhe njė epokė duke permendur si kryetar historik, njė burrec, qe zgerdhihej si hajvan me Milosheviqin, kasapin e Ballkanit, e ne veqanti te shqiptareve, qe leshoi kosen e vdekjes ne kokat shqiptare. Ky soj eshtė korbzi kombit, ish anetar te Savez Komunista Serbije… Ose: Perse historik?

Ēuditerisht, kapedani (keshtu me pelqen ta quaj kapedan si ne lashtesi) legjendar Adem Jashari, e ka njė dallim nga Gjergji, Avdyl Frasheri e Ismail Qemali, sepse ky burrė drenice,Kosove e shqiptarie, perpos vetes qe ra kurban, i“a fali edhe mbi 50 (pesedhjetė), anetarė tė familjes. E gjitha toka e keti fisi, i gjithė livadhi u mbush me varre per lirinė e Kosovės.

Ehu, kapedan!

Jam krenar qe i takoj keti brezi, jam krenar qe familjarisht edhe ne kemi hise nė ketė liri dhe qe kemi qenė ushtarė me mamzerre ne krah malit, me perkrahje dhe me mjete. Jem shumė krenar qe kemi qenė dhe do te mbetem partizan fanatik i rruges sate dhe jem shumė krenar qe kam qenė kundershtari dhe do te mbetem, kunder politikes poshtruese e mashtruese te kombit shqiptar, kunder ish qenve dhe langojve te Jozhes (Jozha, ka qenė njė rus, me emrin Josip Broz-Tito,se Titon e vertet e kishin hequr qafe Gjermanet,ne Sutjeskė v.a.R. Badallaj), jam krenar qe nuk u rreshtova edhe pse kisha oferta, me ketė pjellė tė ndyrė tė kombit. Keta zagarė kemishen e SKS (Lidhjes Komuniste Serbe) e veshen mbrapsht ne “Demokrat”. Lidhur me ketė, ja se ēka thotė Vacllav Havelli:”Komunistet nuk janė te kėqij, as demokratet nuk jane te kqij, POR KOMUNISTET QE JANĖ BERĖ DEEMOKRAT JANĖ TĖ KEQINJ DHE TE POSHTER…”

Kapedan Adem Jashari,

Personalisht dhe familjarisht nga Dera e Latė Nures, qe kemi qenė te rreshtuar 11 (njembjedhjetė) anetarė, me mamzerre ne krah, nen uniformen e komandanen Tuaj, jo nen komanden e atyre burrave te shkinave, qe quhej FARK, jemi te shternguar dhe e kemi BORXH, te i“u falenderojm per ketė LIRI qė po e gezojmė sot. Te mos ishit Ju KAPEDAN ADEM JASHARI DHE UĒK-JA, nuk do te ishim te lirė, nuk do te hynim ne Shqiperi pa asnje dokument dhe as nuk do te guxonim te flisnim shqip te lirė, nuk do te guxonim te permendnim as SHQIPERINĖ E AS FLAMURIN. Nuk do te largoshin gjaksoret ēetnikotitist nga trojet tona, qė benė kasaphanė bashkė me argatret e tyre. Kanė ikur nė theqafje gjaksoret ēetniket e drazhes,Arkanit… Eh, ka ikur bashkė me ta edhe klyshi i tyre, Haxhi Kuēi edhe pse akoma leh kunder UĒK-es, leh se paguet per ketė punė. Per kete sojzi jemi duke shkruar liber o kapedan!

Kudo ne Kosove, valon FLAMURI KUQEZI EDHE NE PREKAZ TE VARRI I JUAJ DHE I FAMILJES TA FLLADITIN BALLIN FLLADI I TYRE. Ah, JO! Me fal, te “Institucionet” tona valon nje flamur qe i perngjan kernetes se akullores, me ca yje qe simbolizojn; shkijet,egjiptianet e shejtanin e mallkuar… Bile edhe i duartrokiten faqezinjt. Rrihnin shuplakė dhe u zgerdhiheshin, zgerdhi e jo mahi. Me vonė ju doli punė e ēfar pune bile!

Kapedan,

Per ca gjera shumė mė mirė qe nuk je gjallė! PERSE, do te pyesje? Eh, perse? Te tradhtuan o kapedan! E cfarė tradhetie bile te shohish! Te ranė sakicė prapa kurrizit, prapa kraheve. Amanetin Tend, qe e bere kurban jeten Tende dhe familjes, nuk e derguan ne vend. E lanė ne sokak, bejnė pazar per trojet tona te shejta,puthen me shkije buzė-buzė, lepihen se qen e zagarica, sic tha dite me parė, Simboli i Rezistences Shqiptare, Adem Demaēi, dalin ne syret… Te perqarė, shahen ne Kuvend e ne telefona tinezisht, per faqe tė zezė, me selame prapa shpine i burgosin ish shoket…

Ehu, kapedan!

Perpak harrove te themė edhe dicka shumė tė rendesishme. A te kujtohet, kur disa kopuk nuk kishin as opinga per te veshur? Tani janė berė milionerė! Po, po! Shtepi me nga 50 hektar tokė, hotele si ne Dubai, Villa luksoze, pomba benzine… Sheshherė kam menduar, te formoje nje parti, me i organizuar t“ia djegim,me minahedhes t“a bombardojm qeneve, po vaj halli se jane te lidhur shume me krimin-gjyqsorin. Hajni i thotė hajnit, hajn. Duke ber garė se kush ka vjedhur me shumė. E rjepin Kosoven deri ne palcė, E MOS E GEZOFSHIN! Si qen luftojn per karrikė. ZOTIN JA KEMI LENĖ DORZAN!

Ehu, kapedan,

Nuk kishte gjė me keq, se jetimet e DESHMOREVE, nuk kanė bukė nė sofer, luftetaret qe i lanė gjymtyret bjeshkeve, kunder hordhive serbe dhe mercenareve rus, nuk kanė as ilaēe per t“i mbyllur plaget…

Ngritu nga varri o Kapedan, e peshty te gjithė nė surrat, se e meritojnė ky sojzi edepsez!

Ne pakufi faliminderit, KAPEDANI LEGJENDAR ADEM JASHARI!

TĖ PĖRULEM JUVE, 56 ANĖTARĖVE TĖ FAMILJES SUAJ DHE TĖ GJITHĖ DESHMORĖVE TĖ KOMBIT!

JU QOFTĖ I LEHTĖ DHEU I SHQIPERISĖ SĖ BASHKUAR!

Me shumė respekt, RESHAT BADALLAJ- See more at: http://tribunashqiptare.net/?p=14254#sthash.RqcEcyT5.dpuf


http://tribunashqiptare.net/?p=14254
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   Mar 21 Jan - 1:11

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   Jeu 23 Jan - 13:30

http://diplomacia.dk/lajme/images_new/diplomacia2.png
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Shėndetėsi
ĒKA BISEDUAN RRUGĖS PĖR NĖ GJILAN, KRIMINELI ARKAN DHE GABELI HAXHI KUĒI...?
Kundėrpergjigje


* Si e dergoi UDB.ja serbe, Haxhi Kuēin nė vitin 1981, nė Pishtinė, pėr tė zbuluar organizatoret (video)
* Ēfarė spiuni i rrezikshem kundėr shqiptareve Haxhi Kuēi (video)
* Nuk durohet kur gabeli, Haxhi Kuēi, ofendon rendė kombin tim
* Si magari si shqiptaret nuk kanė mend nė kokė thotė gabeli
* Do t“i varrosja tri kombe; francezet, gjermanet dhe albanci thotė me tutje,bashkėpunėtori i Arkanit
* Kush janė pesė serbėt tjerė qė i voziti me Mercedes, Haxhi zeza?
* Pėrse nuk shkruan shqip ky maxhup?
* Pėrse i beri bisht tė gjitha pyetjeve te mia gabeli?
* Pėrse ēdo shqiptare fyen e mallkon ky spiun (do tė shihni faktet)?
* Pėrse thotė gabeli dhe spiuni serb,Haxhi Kuēi, se Ukė Bytyēi, e futi Arkanin nė veturen e ti!?
* Thotė se i“u hakmorra per shkak te prof.dr. Imriut, jo e verteta qendron ndryshe!
* Ēka belbezoi me z. Stubllen dhe a ishte argat i UDB-ės, Haxhi gabeli?
* Ēfarė fjalori dhe ēfarė kulture perdor me Akademik Qosjen, gabeli?
* A e dergoi sigurimi serb nepėr Shtabe tė UĒK-ės, spiunin?
* Nėqoftese vetem njė shpifje e beje pa fakte do t“i kerkoj falje publike.


... nė fund tė shkrimit tim: "Qeni i Arkanit, Haxhi Kuēi leh nga Franca!", shkrovanė fund tė shkrimit: Kesaj radhe kaq nga unė Reshat Badallaj! I sigurt qė Haxhi Kuēi, do tė vihet nė siklet, po natyrisht pa fajin tim, sepse me tė drejt thuhet:"Ēdo dash varėt pėr kėmbė tė veta" dhe nuk ka mbetuar asgjė pa u zbuluar nė kėtė botė. Duke e njuhur unė dhe terė kombi im, per tė zezat e ti, pėr shpifje,rrena... do t“i kėcej teli. Ēdo tradhtarė i ēdo vendi harron njė gjė shumė tė rėndesishme: MJERĖ AY QĖ E VRET POPULLI I VET E I MA ZI POPULLI I HUAJ. Mjerisht, shumė sahanlepires kanė menduar se kurrė nuk do tė vdes regjimi kriminal serbian dhe mu pėr kėtė i kanė sherbyerė me besnikėri dhe devotshėm. Haxhiu ishte njeri nder ta, bile me vonė, siē thotė vet, behet vozites i njė kasapi qė ka pre,dhunuar, masakruar dhe ka dashur te shfaros njė komb tė terė-ARKANI. Ky kriminel nderkombetar,hajn,kontrabandist... e kishte afruar xhelati Sllobodan Milosheviq, si krah tė vetin per tė therr me hanxhar shqiptarėt, pėr t“iu ra sakicė prapa kurrizit shqiptareve. Arkani, nė shkrimin e mėparshem theksova se ishte njė bir i njė ushtaraku kriminel shka, i ndarė nga gruaja, e perzen nga shtepi, rritet nepėr strehimoret serbe, pa edukatė fare,Arkanin si hajn, kjo u vertetua se e kerkonte interpoli i shumė vendeve te Evropės...
Haxhi Zeza, i njohur nė Kosovė dhe nė rrethinen e tij, bile nė adresen time, kanė ardhur mbi 206 letra, nga komuna e Suharekė, njera me mbiemer Sylaj eshtė shumė prekese, qe i“a leshon ZOTIN DORZAN!
Ē“ėshtė e verteta, nuk eshtė ZOR i madh pėr ta zbuluar ketė, qė ka qenė mashė e UDB-ės. Ky gjarper i zi i kombit, pa dhunė e pa e shtyrė askush tregon ketė argat qė i“a ka bėrė yzmetin gjaksoreve serbo-rus. Kercen degė mė degė si njė korb ndjellakeq por nuk e jep asnjė fakt per tė bindur lexuesit dhe mbarė opinion se nuk eshtė ashtu sic shkruhet dhe siē flitet. Sepse shumė gjera i ka pranuar vet i mjeri. Tė gjitha shkrimet i bart ne portalin e vet privat: "Diskutime Antishqiptare", ai thotė se Diskutime shqiptare, pa lejen e autorit dhe pa treguar burimin. Ky hajvan, nuk e di se njė gjė e tillė eshtė e ndaluar me ligj. I ndersyer nga kanalet e fshehta serbiane kunder meje, i kishte kopjuar te gjitha shkrimet qė i kamė botuar nė mjetet elektronike dhe tė shkruara dhe i barte nė portalin e tij dhe mė pas nė Beograd. Se kjo eshtė shumė e vertetė, luteni shumė tė vertetoni dhe tė peshoni vet se kush genjen dhe kush shpif. Shikoni ketė argat te perbetuar tė UDB-ės i boton pa lejen time ne ate shkarravinen e tij. Perse? Poashtu, luteni shumė tė shikoni drejtshkrimin e tij. Askush nuk jemi te pagabueshem, por ky analfabet fare nuk shkruan shqip. Aty te vertetoni se si ky udbash, rrenė pa fije turpi, thotė se unė ja nisa i pari. Nejse tashmė jo vetem Suhareka dhe fshatrat pėrreth, qė e njohin,rrenacak,dallaverxhi, hajn,tradhtare..., por binduni vet. Jo vetem, ky langua qe i ka bartur shkrimet e mia,por neper portale te ndryshme ka shkarravitur me shumė nofka;Ramadan Nengurra, Osman Zhuri.Gjovani Antonio, Perparimi, Sejdi... dhe sa qyqar eshtė tė gjitha keto i bart dhe i pranon ne portalin e vet antishqiptar. Fatmiresisht, shumė drejtor,kryeredaktor, moderator... me treguan se nuk i botojn mė kurrė shkarravinet e keti gabeli, qe eshtė paraqitur me njeqind emra.
Ka mbet i VETMUAR si qyqar ky spiun. Theksova me lartė se nuk eshtė ZOR I MADH per ta zbuluar, njė gje tė tillė e pranon vet. Thotė: i qova atje po nuk mi botuan... Unė tė tregoj perse? E para, perse nuk shkruan shqip? E dyta, rrenė, shpif..., E treta,perdor fjalorin e komunitetit tend,gabel, shan,permend lloj-lloj fjalė tė pista,shpeshherė perdorni ne fjalor organet gjenitale dhe me keq e me poshter. Keto janė arsyet, more pis!
Po ecim nga e para. A nuk ka turp mė madh si njė argat i UDB-ės, i derguar si zagar i Serbisė, per te na zbuluar neve, tė thotė:Unė i nisa Demonstratat e vitit 1981. Po ky do... Shikoni dhe degjoni me vemendje si e dergoi Sherbimi i Sigurimit Shtetror i Beogradit, ne mesin e studenteve, kete spiun. Shtrohet njė pyetje e thjesht dhe logjike: Si ka mundesi qė njė organizotor i Demostratave te mos zbulohet? ĒKA kerkoi ky te drejtori i Menzes? Perse kerkonte emrat kush hynte e kush dilte? Keta punė i kryente veteme UDB-JA DHE OZNA ORE MAGAR. Perse na u burgosem u rrahem, denuam e ti JO! PERSE QENI SERB? FOL!
Mua me arrestoi,komandiri i milicisė Muharrem Mehmetaj dhe me dergoi ne doren e UDBASH-IT ZENEL CELINA. Kanė emer e mbiemer or qen! Vellau im u arrestua nė Prizren e u dergua ne doren e kriminelit Vesel Krasniqi or langua shka. Po t“i ku ishe or zagar, si "organizator"!?
Perse more qen rren? Kush te beson? A nuk te vie turp, te thuash se nuk i organizoi Hydajet Hyseni... po ti. A nuk eshtė kjo ēmenduri? Ne cilin burg ishe? Jep fakte. -Populli na njeh tė gjithėve. Mos harro fakte! Ti te mos ishe bashkepunetor i tyre, si nuk te hyri asnjė njė therrė ne kembė? Perse akoma insiton se kush hyri e kush doli? Leri ato pallavra, or, hajvan! T“i trego cilin e cilin e ke spiunuar? Cilin e ke futur nė doren e milicisė serbe? Me ēka te shperbleu UDB-ja...?
Langoi serb, Haxhi Kuēka, flet per kaseten e Hamzes, ate nuk e bera unė. Or hajvan! Perse pikerisht per ju ateherė? Merru vesh me Hamzain se nga kah vijnė keto informata...?
Zagari i Serbisė rankoviqiane, Haxhi Kuēi-Kucka, edhe pse ja dhash ca faksimile origjinale per veprimtarinė time,serish pyet: Ne cilin burg ke qenė? Aty shkruan nė dy gjuhė; ne gjuhen tonė shqipe dhe ne gjuhen e Haxhiut-shkenisht. Ē“ti besh, keshtue e ka spiuni!? Keni parė Ju qe spiuni te skuqet, te turprohet? Me siguri nuk keni parė!
Spiuni i deshmuar serb, Haxhi Kuēi, vazhdon veprimtarinė kunder kombit shqiptar panderprerė. Sepse per atė punė eshtė paguar. Serbia e ka patur doren e gjatė kundėr shqitareve qė nga koha e Sveti Saves e Car Dushanit. Me perpikeri i ka ditur argatet e tyre. Dhe, pikerisht, trokiti ne deren e tyre. Kur plasi lufta kunder barbareve shekullor serb-ēetnik,serbia, si me pare veproi sipas organizates terroriste:DORA E ZEZĖ. Angazhoi langojt e saj me tė besueshem. Dergoi kriminelet me te tmerrshem ne Kosove. Njerze te pa shpirt. Nder me famekeqet dhe me tė rrezikshmit,me kriminelet qe presin edhe koka foshnjash dhe qe pinė gjakun e tyre ne vend tė veres sė kuqe... ZHELKO RAZHJATEVIQ-ARKANIN. Kurse ti bėre gosti me tamburetat e harmoniken e tyre,ngej,ngek,ngek dhe ngreje dolli me "Shlivovicė"...
Krimineli Zhelko Razhnjatoviq-ARKANI, jarani i CECĖS, apo Haxhi Spiuni, erdhi e u ul ne Mercedesin tend, ngjyrė portokalli tė mbyllet. A eshtė e vertet Haxhi Kuci- KUCKA kjo? Ne nuk themi ne Ford,opel...Neqoftese nuk eshtė keshtu thuaj jo. NUK GUXON MORE EDEPSEZ! PO te perkujtoj se krimineli botėror, Arkani, ne "Mercedes" , hypi NĖ MARS 1998. A eshtė e vertetė kjo Haxhi langoi? E shetite ne fshatra tė Kosoves. Duke udhtuar rruges per ne fshatrat E GJILANIT, GJATE RRUGES, NE MERCEDESIN E TIJ PASKAN BISEDUAR ME ARKANIN, POR SHIH HAXHI ZEZA QENKA BERĖ"TRIM". PASKA TREGUAR DREJT ARKANIT QE EDHE KY PASKA DASHUR ME HY NE UĒK, POR NUK E PASKAN PRANUAR DHE ATE FATMIR LIMA! BRAVO HAXHI-PIROLLA TE QOFTĖ!
Degjo Haxhi spiuni, VETEM ZOTI I MADH I KOFSHNA FAL, E DI SE ĒKA KENI BISEDUAR DHE KA E KE DERGUAR DHE ĒKA I KE THENĖ? Haxhi zagari, Arkanin e ka derguar edhe ne fshatra tjera te Kosoves. Une, ty pyeta, ne shkrimin e parė, se a ka ndodhur KASAPHANA NĖ ATO FSHATRA KU E KE DERGUAR TI? NUK ME PERGJIGJE!!! Ti flisje per PUNEN E USHKURIT TE DR. IMRIUT.
Zagari i Serbisė, Haxhi Kuēi-Kucka, thote se ka vositur edhe pesė akademik serbė. Ku dhe ēka te thanė? Po KU TE RANĖ HISE TY HAXHI SPIUNI?
PO PASTAJ THUA SE E KE VOZITUR SERBIN TJETER GJAKSOR PER NE MUSHTISHT, POR SIC THUA PASKA QENĖ SHOFER I AUTOBUSIT. PERSE VETEM TI HAXHI ZEZA!? Por, ēka thotė Haxhi Kuēka: Arkanin me KA ULĖ NE KERRĖ UKĖ BYTYĒI!!! ĒUDI SHKUAR ĒUDIRAVE! UKA, nuk flet mė. A i ka ikur nga kjo botė. Haxhi derri,thote edhe : KUR JE TAKSIST KUSH DO ulet! Ne rregull Haxhi gabeli. PO CILA ESHĖ E VERTETA? E PARA APO E DYTA? CILA? Po njė "organizator" do ta pranonte njė gjė tė tillė?
Haxhi Kucka, po te pyes: Vallė a njeh ne taksist me SH...?, qe tė ka kundershtuar vazhdimisht. Mendo pak akull. Haxhi hajvani, fare nuk eshtė e vertete qė te ka refuzuar Komandant Ēeliku-FATMIR LIMA. Por, vet thua nuk me pranuan se me thane ke bashkepunuar me serb. Perse ta thane kete?
Ja se cka thotė HAXHI KUĒI, BASHKEPUNETORI I UDB-ės, me 11 shtator 2009: O SHQIPTAR O MAGARCA NXINI TANĖ KOMANDANTAT E UĒK-ės E LIDHNI SI QENT NEPER BANDERA... A eshtė e vertete kjo more qeni serb? Perse ketė urrejtje kunder Ushtrise se lavdishme,ore spiun!?
Haxhi Kuci, spiuni serb, perse u bere MAXHUP, ti thua se u bera Ashkali. Nejse! Cka keni deklaruar te organet e ndjekjes, ne Gjermani e Francė kunder UĒK-ės? Po kjo a eshtė e vertetė Haxhi Zeza? Mos eshtė shpifje, bile te kerkoje falje. Po ti e pranon vet o Haxhi Zeza, e kurre te bardhe mos e paē.
Haxhi KUĒI-KUĒKA, me pyet se ku kam punuar? Jo, askund Haxhi Zeza! Asnjė metelik nuk e kemi marre nga shteti kriminal i qenit plak Titos. Jo vetem unė,po askush nga familja ime. Shefat e tu te UDB-es, nuk na pranuan,edhe pse tete femijet ishim te shkolluar. Ē“eshtė e verteta, kam punuar, kam bartur llaē, per te kuptuar me mire ti analfabet-mallter nė Slloveni. Bile njoh plot te anes suaj. Deri ne semestrin e shtate Haxhi Zeza, kur shefat e tu te UDBES, na thane se jemi te pershtatshem per shetin tend. Jo vetem kaq Haxhi spiuni, por na leqiten, thonin vellezerit e tu spiuna qe i kishe percell per mrekulli thonin: FAMILJES SE RESHATIT DUHET ME JA PRE EDHE STRUJEN-NUK THONIN RRYMEN O HAXHI ZAGARI. Motra e vellezer te denuar e te burgosur. PER KETE VEPRIMTARI NE DO TE JAPIM FAKTE ORIGJINALE SE PO NA NXIT E JO SI TI HAXHI QENI QE VETEM LEH DHE NUK E JEP ASNJE FAKT!!!
Po ku ka punuar Haxhi Kuēi, spiuni i UDB-ės? Haxhiu, bashkepunetor i tyre, permes nje polici jugosllavė punesohet nė LLOTARINĖ JUGOSLLAVE, pranė PTK-ės, afer rruges Suharekė-Prishtinė, Apo jo! Keto vodhi ky hajn (Video), mė pas punesohet si taksist, me veturen "Mercedes", ngjyrė portokalli por pak e mbyllur. Apo jo spiun? Ku ishin te regjistruara? Ku hajvan. Perse genjen se nuk ke punuar? Natyrisht, se ty nuk te bejne kryetar komune pa shkollė. Deshmohe vetem njė diplomė dhe vetem njė. Tentove ne Sllapuzhan me diplomė falese, ne fakte me diplome te huaj, si mesues po shpejt te kuptuan dhe ta... A eshtė kjo e vertetė more hajvan!?
HAXHI ZAGARI i paska percjell shkrimet e mia bile me faksimile origjinale qe kam shkruar kunder tradhtareve te kombit ne zonen kufitare dhe ne Kosove, por ky kerkon material per Beograd. Bile flitet se ju keni bere kerkesė per ne Serbi. Doren ne zemer kete e kam te degjuar. Ne Kosove nuk kije as vend per varrin tend o i mjerė.Sa keq. Vetem zagaret e Shumadisė do ta vizitojnė varrin dhe do ta peshurrin me lezet...
ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t'pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am

O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.

Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!

Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!

Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!

nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,

Tė nderuar shqiptar kudo qė jeni nė planet, tė nderuar lexues, Shikoni dhe lexoni me vemendje,klyshi i UDB-ės, serbe si si mallkon shqiptaret, shikoni zagari i Arkanit, se si kerkon vrasjen e tė gjithė shqiptareve, luteni shumė, se si langoi i KOS-it serb, se si kerkon zhdukjen e TĖRĖ KOMBIT TONĖ. Poashtu, lexoni fjalorin e gjuhes se keti GABELI SE SI SHPREHET. Ky gabel,genjen gruan e vet dhe femijet duke i thenė se eshtė poet popullor. Ēka s“eshtė ky argat i UDB-ės...

Te dergova te gjitha faktet se me ke i ke lidhe kijet more klyshi i Latif e Glauk Dulles,udbashit serb.

T“i gabeli Arkanit, dhe zagari i Demostratave te vitit 1981, qe ke nuhatur per te na zbuluar neve,lexo me kujdes te gjitha faksimilet origjinale jo une ēka them per veti, por cka thote shteti yt serb:

Veprimtaria ime adhetare,faksimil nga Gjykata, i ndjekur nga prokororia e instaluar serbe, prekuror, Skender Morina, argat i Serbise, faksimile qe Gjykata e Serbise kerkonte denimin ME VDEKJE, LEXO MIRĖ KLYSHI I UDBES, SE TI JE MESUAR ME LEH SI QEN ME TE TJERET AKOMA NUK KE HY ME BURRA, KETE NUK E KAM SHKRUAR UNĖ, faksimile, per SHOQATEN TIME QE ESHTE DEKORUAR NGA SHTABI I PERGJITHESHEM. Ne e kemi financuar LUFTEN NE VERRI ORE ZAGARI I LATIF DULLES, ISHTE SHOQATA ME E NJOHUR NE EVROPE QE PEKRAHU KOMANDANTIN LEGJENDAR ADEM JASHARRIN. SHOQATEN ATDHETARE "GRYKA E LUMES" DHE MUA, SERBIA NA QUAJTI TERRORRISTE (LEXO FAKSIMILIN) ORE LANGOI SERBIAN ME TITULL: NJE BIR SHKINE FYEN UĒK-ĖN DHE SH.A."GRYKA E LUMES" BOTUAR NE NOVOSTI: Urdheri im ka qen si i MBROJTJES KOMBETARE SHQIPTARE, THEMELUAR NE SHKODER: TRADHTARET TE VRITEN PA GJYQ, KUSHDO QOFSHIN...

Keni faksimile qe familja ime eshtė ne librin e botes, keni edhe adresen aty biri i shkines dhe klyshi i Latif Dulles, ne gjuhen gjermane Keni faksimile shiko foto se me ke jam or bir shkine dhe eshte e tepert me te treguar se kush ka dal pa therre ne kembč ne Shqiperi, qe ndiqej nga langojt e Shesheli, Arkanit sic jeni ju...

Konaku im i“u pergj atdheut 11 anetare me mamzerre ne krah kunder falangave e hordhive cetniko-serbe dhe mercenareve rus, bile e vetmja femer, tani nuk eshte me: LEXO ARTIKULLIN TIM;TRE VELLEZER E NJE MOTER...

T“i klyshi i ARKANIT NE FUND TE VJERSHES THUA: IKA NGA SHQIPTARET. PERSE? DEGJO HYMNIN KOMBETAR MIRE.

MERRENI ME MEND, KLYSHI I ARKANIT THOTE PER HEROIN E KOMBIT MEHĖ UKA SE KA QENE BASHKEPUNTOR I UDBES. Ky langua i Sheshelit nuk la kend pa e njollosur.

Te degjohen: VIDEO ME Z. STUBLLA, se si kerkon me cdo kusht te zbuloj emerat,

Te degjohet; VIDEO PER KIOSKEN KINSE JA THEJNE POLICIA E KY KA VJEDHUR POPULLIN, SHIKONI SE CFARE INSKENIMI,

Te degjohet: VIDEO ME AKADEMIK Z. REXHEP QOSJA, SE CFARE KULTURE TREGON KY GABEL, SE SI JU DREJTOHET ME TI E... TAMAN NE STILIN GABEL DHE NE FUND TE DEGJOHET VIDEO E HAXHI KUCI, BASHKEPUNTOR I UDBES JUGOSLLAVE. ASNJERA NUK JANE NGA UNE. TE GJITHA JANE TE TIJAT...

Neqoftese Redaksia nuk e konsideron te mbyllur kete, ne te ardhmen do te lexoni:

Me ke bisedoi me telefon, ky UDB-ASH, perse e shlyu videon me Akademik z. Mark Krasniqin. me M,Sh. si e PREU NE BESĖ DHE E TRADHTOI NJE SHOK E MIK TIMIN.ATDHETARIN E SHQUAR TE RRAFSHIT KOMBETAR, Z. Xh. Z....

Edhe kėsaj radhe kaq nga unė, RESHAT BADALLAJ.

18.12.2012.


Reshat BADALLAJ
Shkrimet e tjera tė kėtij autori
Publikuar mė 22 nėntor, 2012 nė orėn 10:28
Madhėsia e shkronjave:

Kategoria: OpinionBEOGRAD, LIDHI ZAGARĖT QĖ I KE LESHUAR RRUGĖV...
E martė, 21 janar 2014 - 21:07
* Kėsaj radhe qėllimisht nuk po i zė n“goje emrat e portaleve. * Rezultati i shkrimeve: Pese shkrime u lexuan nga 20.000 lexues e ca, e qė lehin pesė-gjas...
“DEMOKRACI” E KRIMINALIZUAR DHE, KRIM I “DEMO...
E enjtė, 16 janar 2014 - 22:54
Shkruan: Isa Ferizaj Shoqėria shqiptare e pas nėntėdhjetės, nė Shqiperi, ėshtė futur nė njė rrugė pa krye, rrugė nėpėr tė cilėn mė shumė ajo ėshtė rrėz...
Nė tė njėjtėn ditė...
E enjtė, 16 janar 2014 - 22:24
Ky mendim i shprehur disa herė nga Kryeministri z. Hashim Thaēi, me siguri ka zgjuar kureshtjen, se ēfarė ndodhi nė tė njėjtėn ditė nė Prizren e Mitrovicė....
ENVER HOXHA NUK KA NEVOJĖ PĖR LAVDI!
E martė, 14 janar 2014 - 20:44
Nga Gjon BRUĒI Kohėt e fundit, tė ngacmuar nga “incidenti” i afishimit nė ditėn e Ēlirimit tė portretit tė Enver Hoxhės tek varret e Dėshmorėve tė K...
Reagim nė shkrimin “analitik” tė Kastriot MYF...
E shtunė, 11 janar 2014 - 11:05
Ke mizėn nė kapuē, z. Myftaraj! “Analisti” Kastriot Myftaraj shkrimin e Tij e fillon me njė konstatim kundėrkombėtar, qė nuk do ta bėnte as edhe njė rin...
Vazhdo nė kategorinė: Opinion


Redaksia jonė
- - - - - -
+377 (0) 44 000 000
Kategoritė


http://diplomacia.dk/lajme/lajme/1758/CKA--BISEDUAN--RRUGES--PER-NE--GJILAN-KRIMINELI--ARKAN--DHE-GABELI--HAXHI--KUCI---.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshati akuzon Hahi Kuēin,qe ka bere masakra ne kosove gjate
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: