AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj;Kadri Mani ka gishte ne vrasjen e Rexhep e N

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj;Kadri Mani ka gishte ne vrasjen e Rexhep e N   Jeu 23 Jan - 17:12

• Galeria

01:07:17


RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAĒI NUK KANE GISHT NE VRASJEN E AHMET KRASNIQIT NĖ TIRANĖ
Publikuar mė 06 nėntor, 2011 nė orėn 20:58 ( ) Opinion |

Sqarim per opinion dhe pergjigje z. Kadri (OS) Manit

* Kadri Osmani eshte vrases i Rexhep Males e Nuhi Berishes, keshtu shkruhet e flitet.
* Ky shpifes eshte pergjegjes per burgosjen e Sanie e Sabit Veselit
* Keti shpifesi ju kane mbyllur dyerte ne: Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne Diaspore. Pra, nuk ja rrase kush.
* Adem Demaci, me te gjitha gabimet qe ka sipas tij, ka shume respekt
* Ne qofte se vdes para meje, vetem Zoti e di, i KAME DHENE BESE SHQIPTARI QE DO T'I MBLEDHI 500 qene e zagare per t“ia pshurrur varrin me lezet, per tradhtine dhe qe i ka ra ra sakice prapa kurrizit kombit tim.
* Por, eshte nje hall se KADRI MANI, ia ka kthyere shpinen fese muslimane dhe eshte bere protestant.

Une RESHAT BADALLAJ, dite me pare shkrova shkrimin me titull: PRESIDENTI I ARDHSHEM I REPUBLIKES SE KOSOVES DUHET TE JETE BACA ADEM DEMAĒI. Doren ne zemer kete shkrim e dergova per botim ne shume mjete te shkruara dhe elektronike. Te gjitha e botuan, bile-bile disa e huazuan dhe jo vetem kaq, disa e plotesuan me biografine e Simbolit te Rezistences Shqiptare, z. Adem Demaēit, gje qe u jam mirenjohes. Poashtu, ky shkrim u prite jashtezakonisht mire, qe deshmojne vizitoret. Natyrisht se dolen edhe dy-tre lexues qe nuk iu pelqeu baca Adem, gje qe personalisht e konsideroj normale. Jam shume i hapur per kritike te mirefillte...
Shih per kete, ne "Zemra Shqiptare", poshte shkrimit tim, pikerisht me 22/10/2011, ne rubriken "Komento", z. Kadri Mani vjelle vrere kunder z. Adem Demacit, fyen aq keq sa qe ia kalon edhe bandave serbe. Ky z. Kadri Mani, pa fije turpi shpif dhe kerkon gjakderdhje nder shqiptare. Ndonese me vonese e lexova, per kete i jam mirenjohes nje shoku te burgut, qe me tregoi. "Z. SH", dy-tri dite me vone pati ca probleme teknike, nuk u hapte fare faqja dhe prita deri u rregullua ai problem.
Menjehere e bera reagimin dhe e ndoqa udhen e burrave i shkrova ne adresen e tij, i trokita dhe e lajmerova ne menyre te kulturuar qe te shikoi reagimin, sepse nuk dua te shkruaj hajnisht, qe kurren e kurres nuk e kam bere ne jeten time. Eshte krejt normale qe te mos pajtohet me kete shkrim dhe ide, ama nuk ka te drejt ta fyeje Adem Demaēin dhe te shpif pa fije turpi.
Z.Kadri Manit, i dergova porosi qe te terhiqet nga kjo shpifje e rende: ADEM DEMACI DHE RESHAT BADALLAJ LIRISHT MUND TE AKUZOHEN PER VRASJEN E KOLONES AHMET KRASNIQIT NE MIDIS TE TIRANES! Ndoshta ka dashur te thote kolonelit... edhe n jehere e luta t“i bie "pishman" por, preket ne tel dhe thote se cila shpifje o fatezi. Do te thote se ne me bacen lirisht mund te akuzohemi per vrasjen.
Perse i shkrova ne adresen e tij...?
E para, nuk jam i prire i pari te hapi sherre (ZOTIN DOREZAN!), por i kam shume per qejf ata qe e fillojne te paret.
e dyta, e respektova per me te vjeter dhe si i burgosur politik.
e treta, i respektoj te gjithe ata bashkepuntore ku shkruajm bashke dhe
e katerta, ja hodha kripen, e pyeta: PER DHENDRRIN TIM HEROIN E KOMBIT MEHE UKA, qe me ka folur fjale te mira, qellimisht qe le ta di se cka di une per ty, askush nuk di. Me gjase e kuptoi kete dhe u hallakat. Se a eshte kjo e vertet, luteni te gjurmoni me thelle dhe te bindeni. Ndaj, meqe ky z. vazhdon me avazin e vjeter pa pishman, jam i detyruar, JUVE LEXUES TE NDERUAR TE ME FALNI PER FJALORIN SEPSE NUK DUROHET NJE SHPIFJE E RENDE PER VRASJE...

Kadri Osmani, eshte i lindur me 23. 01. 1937, ne fshatin Makreshi i Poshtem, komuna e Artanes. Emrin e vertet e ka KADRI OSMANI. Mirepo, ky zagar qellimisht i hjek dy shkronjat e para, sepse ofendohet se eshte musliman. Ia kthen shpinen fese muslimane dhe behet protestant. Nejse eshte puna e tij.
Kadri Osmani, alias Kadri Manin e ka kapur sikleti qe nuk ia rrase kush dhe kane lene ne rruge. Ne Shqiperi nuk e beri hesap askush, ne Kosove poashtu sa nje qen te sallahaneve, bile-bile, as shoqata e te burgosureve politik nu e le as te shkele pragun e deres, me kusht se po hyri ky duhet pervluar pragun e shkamin. Pra, duke pare veten qe e kane lene si qyqar dhe per gjynah, iu turret dhe leh ndaj cdo njeriu te pafajshem. Leh i shkreti, por nuk ka dhembe. Te gjitha i pranon vete (lexo T. Duraku), ku pranon me kane share tere naten, me kane dashur te me rrahin..., sipas z, Tafil Durakut te gjitha jane shpifje, por po e zeme se jane te verteta. Perse te shajne more qeni plak? Me siguri per te mire jo!
Ky kokekrisur, Kadri protestani, ne vitin 1958, eshte paisur me librezen e gjaksoreve serbiane, perkthyes i gjuhes shkinishte, Kadri Osmani, alias Mani, ka qene deshmitar i rrejshem neper gjykata, ne burgun e Pozharevcit ishte perkthyes dhe argat i serbianeve (per kete qellim ta permenda Mehe Uken, dhendrin tim,p or Ti more korbezi i bere bisht).
KAdRI Mani eshte pergjegjes per denimin e Sanije e Sabit Veselit, qe morren me shume se 20 vjet burg. Dhe merreni me mend, VRASESI I REXHEP MALES DHE NUHI BERISHES, KRIMINELI KADRI MANI, ME AKUZON MUA DHE ADEM DEMACIN PA KURFARE FAKTESH PER VRASJEN NE TIRANĖ. Spiuni me damke i kombit shqiptar KAdRI MANI, perse nuk shkon neper akademi perkujtimore, qe pikerisht keto dite po mbahen ane e mbane. Tradhtari i kombit, KADRI MANI, nuk guxon se ia ladrojne nene e babe.
Ky langua plak, pra, KAdRI Mani, ne shkrimin tim fyen rende Simbolin e Resistences Shqiptare, bacen Adem, duke mu drejtuar mua se e paskam vella Adem Demac serbin.
Degjo more edepzes, Ti KAdRI MANI, me te gjitha gabimet baca Adem, ka shume autoritet ne popull, tek te borgosurit politike, ka autoritet ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Diaspore...kudo. Po Ty kush ta rrase, Askush! Sepse je nje shpifes, rrenacak, spiun me damke... Dhe neqoftese nuk eshte keshtu, RREFEHU. Nuk ta mbane se je SPIUN ME NJOLLE TE ZEZĖ ORE KOKESHKRETE! Te ka kapur zymtesia. Aty rrotull ke nje klan te Zemunit, aty rrotull per krahu te mbajne ca argate dhe gjakprishur te sojit te tradhtarit, Muharrem Dana, qe ndoqi shqiptaret ATDHETARE NE ZVICER, TE DERGUAR NGA UDB-ja DHE KELYSHEVE TE PRUSHVE QE MASAKROHEN ME "BALI KATRAVELLA) edhe per kete qerdhe qenesh serbiane do te bindeni. Te ndjek pas edhe nje me bishte sharkije qe ua ka kajte nanen shqiptareve duke i vjedhur ne emer te te vdekurve. Shqiptaret ja kane bere haram dhe do ta vuan nga ZOTI I MADH. Ky eshte rrethi yt.
Ky shpifes, KAdRI MANI, eshte i etshem per te pare gjak nder shqiptare, sepse edhe ka fytyre vampiri. NUK JAM I KEQ PER TE MENDUAR SE KY PAGUHET PER KETE PUNE. Ky i paftyre shkon aq larg, ne shpifje dhe genjeshtra, saqe pa u skuqur, thote se: SAMI FRASHERI DHE YMER PRIZRENI KANE QENE HOMOSEKSUALE. Edhe kete e ka thene ky vampir dhe langua plak.
Gjate jetes sime me ke ra hise, te polemizoj edhe me te tjere, por jo me kesi shpifesi. Si mund te akuzohen njerzit pa fakte per vrasje...? Eshte e vertet se kurre nuk kam perkrahur burra te shkinave qe i kane shkerdh... neper bodrume te Serbise dhe ata qe jane marre me bixhoze dhe me droge. Ne kemi perkrahur Adem Jasharin, qe nuk keni fare respekt. Dhjete vete, te konakut kemi qene nen uniforme e nen komande te Komandantit Legjendar Adem Jasharit, bile edhe nje vajze kapi pushken e hekurt dhe ja dha malit... Ne vitin 1989, kemi dhene tre deshmore dhe ti qeni plak, KAdRI Mani, guxon te na akuzosh per vrasje, S“te vie turp more qeni plak.
Pra, KUJDES ME KE I KE NGATERRUAR BRIRET. SEPSE SHOH SE AKOMA NUK PASKE RA NE HU BIKI.
Spiuni me damke, KAdRI MANI, e ka perparsine: se nuk merret kush me te dhe mu per kete fyen dhe shpif.
Dhe krejt ne fund, KAdRI MANI, ne qofte se ngordh para meje, pra ne qofte se vdes une pas Teje, te jap BESĖN SHQIPTARE SE PER KONTRIBUTIN E TRADHTISE QE KE BERE KUNDER KOMBIT TIM SHQIPTAR DHE QE I KE RA SAKICE PRAPA KURRIZIT, KAM PER TE MBLEDHUR 500 QENE DHE 500 ZAGARE PER TA PSHURRUR VARRIN TEND ME LEZET, DUKE PROTESTUAR PER TE T'I HEQUR ESHTRAT DHE PER T'I DERGUAR NE POZHAREVC TE SERBISE, ATJE KU I KE MARRUR NE QAFE SHQIPTARET E PAFAJSHEM. BESĖ TE DHASHĖ! NUK JAM BESE PRERĖ SIQ JENI JU MORE I PAFETYRE. Kesaj radhe kaq! DHE KUSH TE NDERSEU TE DREJTOSH GISHTIN NE KOKEN E RESHAT BADALLAJT E ADEM DEMACIT?

P.S. Shqiptare te nderuar, Juve po ju le ne shoqeri me youtube: KADRI OSMANI DHE UDBJA JUGOSLLAVE.
MOS HARRONI...!

RESHAT BADALLAJ

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!Vlerėsimi juaj pėr lajmin

I keq

DEKLARATĖ SKANDALOZE E NJĖFARĖ LUTFI HAZIRIT
E enjtė, 23 janar 2014 - 02:09
Njėfarė anėtari i Kryesisė sė LDK-sė “shqiptare”, me emrin Lutfi Haziri, nė njė prononcim pėr media, titulluar “Haziri reagon kundėr Thaēit: Ibrahim Rugova...
Lotė pėr tė mbajtur pushtetin!
E enjtė, 23 janar 2014 - 01:59
..
TRI NGJARJET E 21 JANARIT 2014

http://www.albaniapress.com/indeksi?p=lexo_lajmin&id=15193
© 2014 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badallaj;Kadri Mani ka gishte ne vrasjen e Rexhep e N   Mer 24 Sep - 3:42

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj;Kadri Mani ka gishte ne vrasjen e Rexhep e N
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: