AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshatin e ndjek hija e tij,dhe shpirterat e atdhetareve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshatin e ndjek hija e tij,dhe shpirterat e atdhetareve   Sam 25 Jan - 4:27


BEOGRAD, LIDHI ZAGARĖT QĖ I KE LESHUAR RRUGĖVE KUNDĖR MEJE DHE DISA PORTALEVE SHQIPTARE!
* Kėsaj radhe qėllimisht nuk po i zė n“goje emrat e portaleve.
* Rezultati i shkrimeve: Pese shkrime u lexuan nga 20.000 lexues e ca, e qė lehin pesė-gjashtė qenush tė Drazh-Mihajlit nuk ka gjė!
* Halė nė sy e kėtyre zagarėve tė vojvodėve ėshtė bere USHTRIA ĒLIRIMTARE E KOSOVĖS.
Shkrimtari i madh rus Dostojevski i kėshillonte njerėzit qė i janė nisur njė rruge, tė mos gjuajnė me gurė ēdo qen qė leh nė “ta, sepse vonohen.
Kjo ėshtė shumė e vėrtetė, por kur ke tė bėsh me qen rrugėsh, ėshtė mė kuptimplote thėnia popullore "qenit tregoji shkopin", qė pastaj edhe kur tė ngordhin, ta pėrdorėsh pėr t“i shtyrė drejt njė gropė qė tė mos qelbet vendi.
Vendi nuk qelbet vetėm prej ngordhėsirave tė pajetė, por edhe prej atyre ngordhėsirave qė ende kanė frymėmarrje, por janė tė pamoral, pretendojnė tė jenė intelektual, por janė injorant, pretendojnė tė jenė tė sinqertė e nė tė vėrtetė janė shpifės, fyes, trilluese e qėllimkqinjė.

Kėtė shkrim e fillove keshtu per disa bashkepunetore te KOS-it dhe UDB-es serbiane, sepse te paguar nga qarqet e ndryshme te grupeve kriminale ēetnike te Drazh Mihajlit, kanė filluar te lehin kunder shkrimeve te mia dhe te disa Portaleve te guximeshme shqiptare. Keta lehin se per kete pune paguan. Lehin dhe kercnohen, sepse ēdo mbremje shefi i tyre serb ia ngre veshin duke i thenė: "Ēfarė ujė i ke dhenė gomarit mbremė?" Te ngrohtė ja ngrehin veshin, te ftohtė serish ja ngrehin veshin! Gomari, prap se prap gomar mbetet. Ne shkojm gjurmeve te lajmit se kush jane keta gjakprishur, se kush jane keta gjak vojvodesh e zhupanesh...

Sebep i ketyre sharjeve dhe kercnimeve u bene shkrimet e mia te argumentuar bindeshem dhe me fakte te pakontestueshme. Shkrimet, sipas shefave, kryredaktoreve te Portaleve, jane lexuar me mbi 5000 lexues. Mirėpo, disa zagare te pushtuesit serbo-ēetnik, te ndersyer nga hordhite e tyre, i kercnohen Portaleve, me lloj-lloj fyerjeshe sharjesh, por jo me elementet e kultures shqiptare, por taman ne gjuhen e nenave shkinave. Ky soj e sorollat, nder dej nuk ka gjakun e Arberit, ky soj ka nder dej gjakun e shkaut dhe ka thithur gji nene shkine.

Sipas informatave te bashkepunetoreve tane, keto familje denbabaden kane qene te lidhur me Beogradin kunder shqiptareve, keta gjithmone kane qene te shitur dhe tradhtare te kombit tone. Keta qen te zgjebosur serboēetnik shume te zeza i kane bere kombit tone. Kombi yne ka pare shume mort nga keta bir kurve. Keta langoj te Arkanit, i kane ra sakicė dhe hanxhar patrioteve shqiptare per interesa serbiane...

Shih per kete, ketyre djemeve te kurvave shkina, i“u kishte bere hale ne sy USHTRIA ĒLIRIMTARE E KOSOVES e udhehequr nga komandanti Legjendar, burri i Drenices, ADEM SHABAN JASHARI. I penguan shume shkrimet e DEshmoreve te Kombit, vetem e vetem perse ja prishen rehatine ketyre bir rrospijeve qe deri dje luanin "zikinakolen": Keta qen serbi akoma shpresojne se nje dite do te kthehet NENA E TYRE SERBI. Jo, kurrėn e kurres. Ajo ka ikur ne theqafje!

NE JEMI NISUR DREJT BASHKIMIT KOMBETAR DHE NUK KA KTHIM PRAPA. Nderkaq, ju beni gati strajcat me veti per drejtim te Krajlleves e Shumadise. Ju nuk keni vend ne kete toke.sepse shume te zeza i keni bere kombit tone.
Shpeshhere kam thene, se jam shume i hapur ne kritike dhe i pranoje me kenaqesine me te madhe. Por, keta bir kurve nuk merren me kritike, por me kercnime, sepse ja ndal grazhdin serbia gjakatare. Keta qen serbi i pengoi Lufta e USHTRISE ĒLIRIMTARE TE KOSOVES, I PENGOI FLAMURI YNE KUQEZI,I PENGOI PAVARESIA, I PENGON BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...

I Madhi Sami Frasheri ka thenė:"MOS E SHIKO ĒKA PO THOTĖ, POR SHIKOJE KUSH PO THOTĖ". Ndaj, shikuar se kush po e thote nuk duhet zenė per te madhe ketyre langojve te pushtuesit. Keta qen marrin para te majme nga ēetniket e Beogradit: vetem pyetni se kush kane qene, jo perse e kane patur te varur ne murin e odave shqiptare fotografine e qenit plak, satrapit Tito dhe se e kane patur librezen e SAVES KOMUNISTA SERBIJE, por keta zagare kane qene argate te devotshem i tyre, me nje fjale kane qene spiune. Se vertete eshte keshtu ne pyesim: Ēka nuk eshte e vertete? A mos eshte ndonje foto e montuar? Vetem nje fjale qe eshte e paargumentuar? Kete e dijn keta qen shkau, por e bejne sepse i paguan klani i Zemunit.

Njeri nder ta thote se eshte student nga Kosova ne Tirane, ne porositem tre shoke te mi qe te shkojne e te bisedojn,por, ky pis nuk gjendet gjekundi. Por, do te gjendet ky bir rrospije. Ata shkuan per t“i ngatrruar briret,por, ky qen serbi nuk del ne pazar, por ka futur bishtin nder vege!
Sot, doli nje i i nnjefamilje te prishur dhe qe dihet boterisht qe jane te pwerzihere safi ne kuzhinat e Beogradit. Keta akoma hane ēorben e tyre.Me lajmroi nje vella i nje Deshmori te Kombit, se kjo familje kane qene dhe jane ne listen e spiunave te Serbise fashiste. Kanė qene ne listen per te ngrene dardha gjate kohes se luftes por nuk u kapen dot!

Emrat e ketyre kercnuesve te zagareve Portalet i kane lajmruar ne policine e shtetit dhe jane ne ndjekje dhe percjellje te syrit veshgues deri kur te kapen ne perqafim me shkijet e Krajl Nikolles...

Dhe krejt ne fund, Beograd, lidhi keta zagare qe i paguan dhe i ke leshuar rrugeve, sepse pogaēa jote, nje dite do t“i mbetet ne fyt.
Ndėrkaq, ne i themi lketyre bijeve te shkinave PUSHKA JU BEFTE TOP, POR MERRNI THASET ME VETE PER T“I MBLEDHUR ESHTRAT!
Kaq kesaj radhe nga unė, RESHAT SALLAH BADALLAJ, Zhur; krahina e Lumės, Republika e Shqipėrisė

11 Kallnor 2014
Perjgigje

Reshatin e ndjek hija e tij dhe shpirterat e atdhetareve.
Pse Reshat zeza e permend shpesh komandantin i uēk es si komandant te uēkes,heroin shqiptar Adem Jasharin?Kur e din qe uēk e ka lene vetem te luftoi kundra hordhive qetnike,dhe e masakruan te gjorin me tere familjen????Ketu eshte shume i dyshimit Reshati!Ti duhet ta sqarone ma se miri si dhe kush ishin ata qe ja pergaditen rrethimin e te ndjerit Adem Jasharit .

Ja dokumenti pse serbija i leshoje zagaret me shpiunue ne zajas te Kerqove dhe me pergjue heroin tone legjendar Adem Jasharin.
http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshatin e ndjek hija e tij,dhe shpirterat e atdhetareve   Sam 25 Jan - 4:28

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshatin e ndjek hija e tij,dhe shpirterat e atdhetareve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: