AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku   Sam 25 Jan - 5:44

.Ja Avdi genjeshtari spo e njifka Liman Gashin nga Gjinovci??

Avdiu shkruane;Po a ka shpifje e rren mė tė kulluar se kjo,kurrė nė jetėn time nuk e kam takuar e as qė e kam njohur kėtė fare, “Liman Gashi”,e lėre mė tė kem marrė pjesė nė pajtime gjagjesh siē rren e shpif Haxhiu.
............................................
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_29365/Avdi-Ibrahimi:-Reagim-ndaj-rrenave-t%C3%AB-Haxhi-Ku%C3%A7it-!.html
......................................

Avdi po ta rikujtoj pra ngjarjen.

Viti nuk me kujtohet a ka qen 1997 apo 1998,sepse shume ngjarje tronditese kam perjetue nga ti.

Ke ardhe me ke marr te taxistat,dhe kemi shkue ne Sallagrazhde me marr Riza Vaten dhe pastaj me ke que ne prizren te i ndjeri profesor Bajram Kurti dhe  kemi shkue ne Grejkovce,tek mesuesi emrin ja kam harrue dhe kemi hyre ne oden e tyre dhe ja keni nise  bisedave qe tja falin hakun  nje Berishes nese nuk gaboje nga fshati Gilance.Ai i shkreti ju tha se ai eshte i lidhur me serb,ju i thojshit qellimi jone me ju pajtue e mos me que ma large.Pasi jemi que nga ata te Grejkovcit,Bajramin e kam que ne Prizren,Rizen ne Sallagrazhde e tye ne rreugen e Reqanit,ne shtepin tende.A me keni bere pagaesa per kete udhetim pasi une isha si taxiste ?Por po e harrojna pagesen.
Te nesermen kam shkue ne Grejkovce dhe i kam pyetur fqinjet se a bene me pajtue kete njeri qe e ka gjuajte me revole nje te Grejkovcit?Nuk po hy ma tutje,dhe jam kethye per ne suhareke.Pase disa diteve ti,me profesorin Bajram,me Rizen dhe ne kerr qe ju voziste ishte Liman Gashi,dhe me the ti vete Avdi Ibrahimi,hajde me shkue mi pajtue te Grejkovcit me Gilancin.A te thashe;me kane bre me shkue me kete Liman shpiunin ?A me the ,le te kujtojne se edhe na jemi shoke me kete?Pis ,qen hedepsez qe je ore Avdi shpiuni.A ja pata bere profesorit,mos shko,zbrite e hyne te une e leji keta le ti pajtojne.Por ti ,tani e shohe se ma i rrezikshem se Limani paske qen qindra here .A ma bejshe ti je i poshter ,u ndave nga ne....Jo Avdi as Arkan skam njohur as Limanit sja kam rrase kurr.Por Liman Gashin e paskan vrare gabim ne vendin tend.
................................
Per Arkanin ti je ai qe me the se ta paskan hyp me qellim.Dhe nuk ka qen lufte,o qen,se tek e fundit ēdo taxist ka bartur  me taxi kush do qe ka kerkue me que diku.

Marsi i vitit 1998 me duket ka qen,por ti i shkruan datat dhe e dine me se miri.Kur nje serb,me kerkoj qe ta qoje per ne Mushtishte,dhe me tu nisur,mbase meje jane nisur edhe dy kerre,dhe kur kemi hyre rruges per sopi edhe dy kerr tjera para meje jane nisur me shpejtesi.Ky serb ja nisi te me provokoje;ēka po lypin shqiptaret,qe po qohen ne protesta?Po ja bera ēka po lypin serbet edhe shqiptaret.Ne me thote ua kemi dhene shkollat shqiptareve.Po ja bera ti ma ke dhene shkollen.Po kqyri se ēfare kisha e manastir te bukurise kemi ne serbet ne Kosove?Dhe Kosova me beri eshte djepi i serbise?Po more si jo keto kisha e manastire i keni pervetsue ju se kan qen tonat dikuri.Dhe je bera ;A ka ma shume ne Kosove kisha e manastire,apo xhamija ?Po me tha ma shume ka xhamija.Ateherit mbasi paska ma shume xhamija, Kosova po del e turqise ose e arabise.Dhe e ndalova keri tek varrezat e so^pise dhe ja bera;Te kujt jane keto varreza?Te shqiptareve me tha.Ateherit Kosova po del vetvetiu qe eshte e shqiptareve.Nese e doni Kosoven me marr ju shqiptaret qohunu e me lufte merrne e mos u bani si kurvat me protesta,por luftoni si burrat e jo si kurvat.Dhe pasi arritem ne Mushetishte ka zbritur dhe une jam kethye tek taxistat dhe ti si ēdo here mrrine mrrine te une dhe hyre ne taxin tim ku te tere situaten ta tregova dhe pa nje pa dy me the,se pasha zotin ta paskan shtie ne kerr Arkanin me qellim qe te vrasi.Une per here te pare emrin e Arkanit e kam ndegjue nga ti Avdi qeni.Dhe nese ky me paska thene luftoni e merrne me lufte Kosoven,pse te diqka tani?A mos valle ty tu paska dhimbsur aq shume Arkani qe e paskan vrare serbet ?Ra ky mort e te zbulova ty dhe argatet e tu.
.........................................
Sa here qe me ke marr qe tju bashkangjitemi demostratave kur e vrane Adem Jasharin,ti Avdi ne demostrata sa here qe kalojshim prane policeve serbe me krih me shtyjshe ne drejtim te poicise qe te me marrin,apo te me vrasin.Dhe a te kujtohet Tripki,kur ishte para portes se komunes,kur te beri me koke ka une,a ja bere se e kam ne dore,dhe kur te bera pyetje ēka ja bere Tripkut me koke?A ma the se une po te pergjoje me kane po foli.
.......................................
Kur me ke marr atehere kur Besim Ndrejcaj e pate vrare ate policin serb,qe ta gjejme Besimin e ta mshefim diku,ti me paske marr qe  mua beshk me Besimin te na vrasin.
..................................................
Avdi;dikushi duhet mi bere pyetje,Riza Vates edhe Bajram Kurtit kur keni shkue ne pamje te heroit nga Podujeva,?Dhe kur ju kane rrahur policia ne podujeve ,Riza Vaten dhe Bajram Kurtin per spital i paten bere e ty policet nuk te meshojshin pos ne vend te trupit tend i kane meshue karrikave dhe ti piskateshe kinse po te meshojne.Kete ma kane thene Riza Vata dhe i ndjeri Bajram Kurti.Riza Vata ende eshte ne jete ,dhe munden ta marrin ne pyetje a po genjeje.
.............................................................
Ate dite qe e vrajten Adem Jasharin,ne prani te te gjithe Taxistave u pata thene shoke ma buka e taxistave eshte nda,dhe duhet tju bashkangjitemi luftes dhe a i thejm firamt e taxistave te gjithe?Po me thane.Une u thashe,nanen e grat qeni ua shkerdhefte kush nuk i thene.Ata ma beren nisja i pari e ne mbase teje ?E kam hekur firmen dhe meshue per toke dhe cope e grime e bera dhe tane ja nisen e po qeshini si dhite,dhe me thane na sjemi bidalla si ti me thye.Jane gjalle taxistat le tju bejne pyetje a po genjen Haxhiu o qeni i shkive bashk me zagaret e tu qe lehin e lehin dhe lehni se nuk e kam ndermend tju dorezohem juve ore lagojt e shkive.Por skeni faj ju,fator jane ata qe ju besojne genjeshtrave te juaja qe ju ka pergaditur nana serbijaqka,dhe enver qeni.Per kete qe ju lajne ne jete,kam thene tane shqiptaret mi shti ne nje grope per se gjalli.Ndre Mjeda tek poezia "Lisus Skodra"une e nenerisi neper mendjen time pa dallim nga i ndjeri Mjeda me nje tjeter poezi "Lisus Kosova"
............................
Avdi Ibrahimi: Reagim ndaj rrenave tė Haxhi Kuēit !
| E Merkure, 03.10.2012, 04:41 PM |

Shkruan: Avdi Ibrahimi
Reagim ndaj shpifjeve dhe rrenave pa kripė tė Haxhi Kuēit !
E Marte, 02.10.2012, 05:56”.Lexova shkrimin:” “Haxhi Kuēi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimit”,tė dėrguar juve nė,“Zemra Shqiptare”, nga ana e Haxhiut. Mė erdhi shum keq qė ky njeri po etiketon dhe pėrmend emra pa patur qoftė edhe argumentin mė tė vogėl pėr ēfarė ai shkruan nė shkarravinat e tij dhe flet kodra pas bregut dhe, po t'i lexosh ēfarė thot dhe shkruan tė krijohet bindja se kemi tė bėjmė me njė rrenacak qė vazhdimisht vetėm kėtė avaz di dhe ushqehet me rrenat e tij.Edhe pse kėtė kundėr replikė Haxhiut ja ka shkruar dikush nga soji siē ėshtė Haxhiu,sepse po tė lexosh forumin-portalin e tij personal,”Diskutime Shqiptare”,Haxhiu nuk din tė shkruaj e as ti komentoj shkrimet qė ai i merrė nga forume-portale dhe gazeta ditore dhe ato i boton pa marrė lejen e autorėve,dhe kjo ndryshe quhet edhe plagjiatur.
Natyrisht nuk ėshtė ndonjė gjė e re tė thuash se nė faqe interneti u botua,u shkrua nė komente,nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundėr “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet tė papėrgjegjshėm qė nxjerrin akuza pa asnjė fakt pėr “Y” personat.Kėto akuza bėhen me qėllime pse ata kanė inate personale pėr njeri- tjetrin,apo janė tė motivuara nga sherbimet sekrete tė huaja qė veprimtaria e tyre ėshtė kėmbė e krye antishqiptare. E themi kėtė sepse nė antishqiptarizmin e tyre serbėt,grekėt,maqedonėt,malazezėt,shqipfolėsit, janė sistematikė, konstantė dhe pėrherė e mė shumė arrogantė,shpifės tė pacipė e racist tė pandrēshėm.Kėta smirėzinjė janė shumė tė organizuar dhe haptazi por edhe tė kamufluar kur u paraqitet nevoja,prodhojnė akte terroriste,shkruajnė skenare nga mė tė poshtra qė mund t’i pjellė e imagjinoj vetėm mendja e djallit,botojnė tė pavėrteta,rrena tė kulluara,shkruajnė histori tė pa baza.tė pa argumentuara,apsulotisht tė pa verifikuara,kėta janė njė mori dreqnish,qė vijnė nga politika,dhe angazhohen si: “politikanė,si shkrimtar,si poet kinse tė “popullit”,si historian,si klerik,si gazetar,si mergimtar tė vuajtur”,qė luftojnė vazhdimisht me armė e pendė kundėr Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se ēfarė kanė shkruar serbėt,grekėt,maqedonasit,malazezėt e tė tjerė kundėr Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar,na janė tė njohura nėpėr shekuj.Por ēfarė shkruan njė shqipfolės njė i ikur nga Kosova bashkė me aparatin e dhunės shtetėrore serbe i tjetersuar nė ashkali,qė ai edhe vetė shkruan nė faqe internet pėr tjetėrsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nėpėr Kosovė dhe se ka patur kontakte me pesė akademikė serbė tė cilėt e kanė frymėzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar.Ky ėshtė Haxhi L. Kuēi (Krasniēi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kėshtu pėr kombin shqiptar,kjo mė sė miri shifet nė mesazhin qė ka shkruar dhe cituar pėr Haxhiun,Fatlum Shala, si mė poshtė :
“Fatlum Shala nė 08/04/2010 07:06:30Ka kohė qė po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste,fyese e denigruese pėr shqiptarėt nė pėrgjithėsi ky farė Haxhi Kuēi nga Suharekė,i cili sėbashku me Serbinė ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nėpėr Kosovė Zhelko Razhnjateviē Arkanin dhe Milicin e paramilitarėt serb gjatė luftės sė UĒK-sė.Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri mė tė poshtėr nuk di se ka mbi kėtė dhe. Ai patriotėt dhe luftėtarėt e lirisė i quan tradhtar e spiuna e gjithēka tjetėr.Tė merresh me Haxhiun do tė thot se ke punė me njė tė ēmendur. Se kush ėshtė Haxhiu lexoni kėta rreshta tė shkruar prej tij:Nė njė forum-portal interneti tė cilen e posedon vetė Haxhiu:”Diskutime Antishqiptare”,mes tjerash ja ēka shkruan mė poshtė ky shpirtėzi:
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuēit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Jeu 5 Oct – 16:31
Per perfundim shkurte:Kombi shqiptar eshte nje popull i vjeter,por enciklopedi re shkruar ne te vertete nuk ka!Flasin si Marin Barleta por si ?Ne gjuhen latine,dhe permendin albanet e jo shqiptaret!Gjuha shqipe mos u prekni se edhe une rrejdhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jan tana gjuhet e ballkanit(sikurse e ndertojna nje kali artificial)Por per te krijue nje gjuhe te re nuk eshte kushedi probleme une me ja nise e beje qe do quditet tere rruzulli tosor!
Bene pyetje sa te done se nje ta dini se kurrr nga e verteta nuk do te iku!!!Dhe ta dini se akrepat e ores per tan njerezin jan shume afer!
Haxhi l.Kuēi”.
Kjo qė shkruan ky rrenacak ėshtė vėrtet mjerim i tij djallėzor.Tė kėrkosh ta varrosėsh pėr sė gjalli tėrė kombin shqiptar ėshtė mė shum se racizėm.Por edhe pėr mua autorin e kėtij shkrimi, ai po shpif e rren njejt sikur shkijet e Serbisė e shqipfolėsit e tyre qė kanė rrejt e shpifur tė gjithė ata shqiptar qė kanė luftuar ditė e natė kundėr pushtuesve serb,grek,maqedon,e malazezė. Nuk kam patur kurr deshir te merrem me komentuesit e shkrimeve te mia,i falaenderoj te gjith lexuesit-komentuesit qe thon tė vėrtetėn,por edhe ata qe ndonjiher nuk ju pėlqen shkrimi im.Por kjo qė shkruan si mė poshtė ky shkarravin letranxirės ndėr tė tjera Thotė:” ju Avdi Ibrahimi paskeni bere shoqeri me Liman Gashin nga Ginovci ,e pajtue hesmerit e shqiptareve spiuna”.Po a ka shpifje e rren mė tė kulluar se kjo,kurrė nė jetėn time nuk e kam takuar e as qė e kam njohur kėtė fare, “Liman Gashi”,e lėre mė tė kem marrė pjesė nė pajtime gjagjesh siē rren e shpif Haxhiu.Nėse dikush kėrkon tė gjejė njė model tė rrencit Haxhi, mjafton tė mos gjurmoj shumė profilin e kėtij rrenci por vetėm tė shikojė “punėn” dhe “veprėn” e tij. Tė gjithė djajt dhe rrenacakėt mundohen t`i ngjajnė atij. Prandaj nė tė gjitha shkrimet,komentet,mesazhet e Haxhi Kuēit, kanė rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi tė pesėdhjetat.Tėrė jetėn e tij lehu dhe volli helm e vrer kundėr shqiptarėve qė kanė dėshmuar me vepra pėr atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar, mė tepėr se ēdo armik apo fondamentalist, aqsa me poezin e djallosur tė cituar ma lart nga Fatlum Shala, ku Haxhiu kėrkon varrosjen pėr sė gjalli tė gjithė kombit shqiptar.Nisur nga kjo, tė krijohet bindja se Haxhiu pėr ēdo gjė mund tė jetė por vetėm njeri dhe shqiptar nuk mund tė jetė. Nė fund tė fundit nuk kemi se ē`farė presim mė tepėr, sikur Haxhiu tė kishte force ēfarė nė tė vėrtetė do tė bėnte kundėr shqiptarėve dhe botės mbarėnjerėzore,e nė veēanti ndaj autorit tė kėtij reagimi.
Nė pyetjen tuaj:”Neqoftese ke ndonje pyetje rrethe meje bene e shkruajm haptas”,atėherė kam shum pyetje pėr tė bėrė mbi rrenat tua qė po i boton ndaj meje ne forumin tuaj personal”Diskutime Shqiptare”,ku ky forum nuk ka asgjė profesionale mediatike.Ja ēfarė ju keni publikuar nė portalin tuaj dizinformativ:
”KOSOVA MEDIA MBYLLET NGA aVDI iBRAHIMI” – Kjo mbase ėshtė shpifja e radhės sė rrencit e shpifarakut Haxhi Kuēit,”pėrparimi”,Unė nuk kam asgjė nė dorė pėr tė hapur a mbyllur mediat informative e nė kėtė rast portalin informativė,”Kosovarimedia”,pėr tė cilin portal kam respekt dhe i botoj edhe shkrimet e mia nė kėtė Portal informativ mbarshqiptar.Para se tė shpifte nė kėtė rast rrenci Haxhi Kuēi ėshtė dashur ti drejtohej moderatorit tė kėtij portali informative Muhamet Hoxhajt se si ėshtė mbyllur pėrkohėsisht ky portal informative?!E jo tė bėjė njė gaf shpifės,tejet,tė pakrip kinse unė e paskam mbyllur,”Kosovarimadian”.Rrenci vazhdon tė rrejė tė shpifė e tė ofendoj vazhdimisht se kėtė zanat ka mėsuar nga vetvetja e tij ose nga ata qė rrin prapa Haxhiut…Pastaj keni vazhduar me rrenen e radhės:
. “ Avdi Ibrahimi;mut PDK mut VV” – Se ēfarė fjalori pėrdor ky bastard gjatė shpifjeve dhe rrenave tė tij duket edhe nė kėtė rresht tė fillimit ku e kam vėnė nė thonjėza,sepse Unė personalisht nė shkrimet e mia nuk pėrdori njė fjalor as edhe njė her nė jetėn time sepse nuk mė lejon njė gjėtė tillė nė radhė tė pare edukata ime prej shkrimtari, dhe ajo familjare. “ Avdi Ibrahimi;mut PDK mut VV”,kėtė mesazh Hxhiu e ka shkruar vetė pėr ta mashtruar opinionin dhe vetėn e tij,sepse nuk ka asnjė argument se unė njė gjė tė till e kam shkruar nė ndonjė shkrim,apo ti kam dėrguar dikujt si mesazh.Pra kjo ėshtė njė shpifje e kulluar e rrencit,shpifarakut,Haxhi Kuēi Po tė kisha shkruar diēka tė till unė do tė verifikohej fare lehtė nėpėrmjet email adresės.Por rrena i ka kėmbėt e shkurtėra dhe Haxhiu vetė e ka shkruar, dhe vetės sė tij iu ėshtė pėrgjigjur,por kuptohet duke manipuluar me emrin tim.Pėr kėtė idiotėsi Haxhiu po tė kishte sadopak ndėrgjegje,por pikėrisht kjo ndėrgjegje atij prej vitesh i ka munguar dhe i mungon edhe tani, ai duhet ti kėrkoj falje publike PDK-sė dhe VV,natyrisht qė edhe mua duhet tė mė kėrkoj falje pse ka mashtruar opinionin dhe vetėn e tij me emrin tim...
Se s,ka tė ndalur Haxhi Kuēi duke shpifur,ofenduar e nxitur gjithēka kundėr kombit shqiptar shifet edhe nė komentet e poshtėshėnuara tė gazettes”Lajm”,qė vėrtet ėshtė pėr tu habitur se si kjo gazete mjaft e respektuar tė lėshohet nė nivele kaq tė ulėta dhe tė bie pre e manipulatorit,shpifėsit,nxitėsit dhe njeriu qė dinė vetėm tė ofendoj mbar shqiptarėt.
Haxhi Kuēi nė 03/12/2011 07:51:17
Oliver Ivanoviqi nuk guxon nje gje te tille ta beje gjere sa eshte gjalle;
Fatmir Lima
Avdi Ibrahimi
e Hashim Thaqi
dhe
Bajram Bekteshi
Sa te kendon Shkurte Fejza e pizda Merita Halili
Ka mbi 40 shkrime qė i kamė tė pėrgaditura pėr ti demantuar qė ju Haxhi Kuēi i keni shkruar nė mesazhe e komente tė shkrimeve tė mija si dhe i keni publikuar nė “Diskutime Shqiptare”,qė tė gjitha janė thash e theme,rrena,shpifje,fyerje,nxitje,prandaj edhe tė kamė bėrė padi penale nė Gjykatė…Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, ėshtė mbrujtur sistematikisht nė vite me urrejtje kundėr shqiptarėve nė atė mėnyrė sa qė tė tjetėrsuarit Haxhi dhe sojit tė tij tė djallosur, po t`u heqėsh kėtė urrejtje nuk do tė dinė se me ē`farė tė merren mėpastaj.

P.S. Bashkangjitur kėti reagimi po ju dėrgoj sa pėr dijeni: Mirėnjohjen pėr sherbim nė Ushtrin Ēlirimtare tė Kosovės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku   Dim 21 Fév - 17:07

Keto komnete as qe i paskna lexue,ja vlejkan mi postue


Komente
Lahaj
[ Friday, 01.02.2013, 09:52 PM ]

Hagji Kuqi
Qenkeni ngatruar shum nder veti.Per Hagjiun spaskam ndegjuar kurr as per ket Luftetarin e UCK kurr.Por jam duke ju par se nuk paski aspak pervoj ne JET,dhe po me duket se asnji sqenkeni bere synet.Pra nji here pranone rriten hyni ne buluk siq thojm ne Shqiptaret e pastaj kritikone shoqe shojn.Dhe lypne se cili asht rrenacaku e cili asht.Shpijuni tradhtari apo luftetari.Ne bas te shkrimeve qe i lezova te mjerat Nenat e juve qe ju kan lind.dhe perkund ne djep.Dhe se fundi martuar.te mjeret pasardhsit tuej.Te mjerat ato Shtepi qe ju kan pranuar Dhendur,dhe e falenderoj Zotin e madh qe sju njoh dhe sju kam ne far as fis,Se ksi qe rrzojn gurr njeri mbi tjetrin kta jan pjell Shqiptare por shqiptar nuk jan.Emjera Kosova qe ka ksi mikrobav qe mundohen tja ulin vlerat Shqiptari Shqiptarit,Ju jeni aji soj qe Zekrije Cana. Anton Qeta,paten pun me juve dhe i pajtuen 1200 gjaqe ne Kosov,Ju nuk e meritoni te flisni Shqip se fjaloret e jujej e shemtojn Gjuhen ton TE PASTER DHE TE SHTRENJET qe per ket GJUH te paster luftuan dhe flijuan jeta shum Patriot tan.Satka Kosova ksi mikroba qe vllau vllan e shan e ofendon e ngazmon.plotesisht te jemi te vetdishem se Kosov pa gjak e urrejtje ska.DHE KURR KOSOV TE LIR DHE TE QETE SKAMEPAS.SI MUNDET SHQIPTARI KESHTU NDAJ SHQIPTARIT UN JETOIJ NE MERGIM DHE JAM NJERI I SHKOLLUAR POR GHUHEN ME AKSENT GRAMATIKOR PER JU PO PRITOJ TA PERDORI SE ME URREJTJET QE I KENI SHFAQUR NUK JENI TE NGRITUR AS NE MENDJE AS NE QASHTJE TKOMBIT DHE PER JU LIRSHEM KISHA PRANU QE TE MERRENI ME RRUAJTJEN E GOMARVE SE ME TRURIN.DHE KOKFORCIN QE KENI SHUM PERNGJANI NE KETE RAS
Avdi
[ Sunday, 30.12.2012, 07:36 PM ]

Pergjigje komentit Demiri
Kjo mbase ėshtė rrena e rrenave te Haxhi Kuēit,por tani paska edhe njė emėr tė rrejshėm me nofkėn e re "Demiri",kuptohet tashmė kjo nofkė ėshtė qė ka kaluar numrin mbi 120 pseudonime ky farė baloshi Haxhi Kuēi.Por kėsaj radhe kinse shkruan:"Njė te vėrtetė",haaaaaaahhaaa,kuptohet pra se deri mė tani ky langue ka shkruar rrena,trillime,shpifje,thash e theme e marrėzira tjera,por mė nė fund e paska zbulue "njė tė vėrtetė",e si ti besohet tani kėsaj"tė vėrtete",kur te gjitha komentet e shkrimet tjera janė 100% (qind pėr qind),rrena dhe shpifje,edhe kėsaj radhe po rrenė qind pėr qind, Haxhi langoshi qė leh dhe vetėm lehė nga Franca pėr llogari tė Serbisė fashiste.Tė kam thėnė mė heret ti vetėm po e shkund pluhurin nga Shkėmbi dhe asgjė mė shum nuk je kah bėnė more letranxirėsi ashkali...
Demiri
[ Thursday, 06.12.2012, 10:52 AM ]

Nje e vertete
Zotri Avdiu;Ju njohim shume mire juve ,kur ne votime ne kohen e luftes shkove ne qender te votimit ne SuhaReke dhe bashk me antaret e tu votove źr zotri Rugoven !
Pse?Pse atehere jeni anti Rugoviqjan ?
Po si mundemi juve tju etiketojm?
Sips shume shkrimeve dhe pyetjeve qe ua kam bere shume Suharekjaseve Haxhiu kishte ikur nga Kosova para qetnikve serb,gjere kur eshte ndare nga shoqeria nga ju.Zotri Avdiu,ju me tu larguar Haxhiu,me urdherin e qetnikve je inkuadruar ne uēk,duke e komoflluar uēk dhe tradhetuar kombin.
Nga kush kishte ikur Ismail Qelaili nga shqiperia ?Nga qetniket,apo nga tradhetaret ?
Nga kush kishte ikur Noli,Konica,e ate Fishta ?Nga serbo qetniket iken ?Mesiuguri se jo, pos nga njerezit si ju.
Qdo gje te keqe ke mundesi ta etiketon Haxhiun,por tradhetar te shqiptareve kurr jo,kete ta kam thene edhe ne mesazhe,dhe neper gazeta.
Shikoje veten ne pasqyre ?Monologo me veten,se a je izghuar nga gjumi ?
Haxhiut nuk ja shohe per te madhe pse paska bere shoqeri me ju,ndoshta ka qen knaqesia e tij qe tjua mbasi impulset qe jeni stermbushur me mekate,duke tradhetuar kombin e veqenerisht shoket.Por nese e krahasojna Haxhiun dhe juve.Haxhiu ka qen i zgjuar,e ju jeni munduar qe ta ulni ne sofren e djajve,ku qellimit famkeq nuk ja paske arritur.Per kete vjedhe vrere mbi trimin e kombit shqiptar.Duke e etiketue kinse tradhetar.
Edhe profeti Isai ka qen ne shoqeri me lajkataret,por Isai ka qen i vetedishem se ajo pjese e shoqerise nuk kane qene te zgjuar ne veprimet e tyre anti njerezore,ndersa Profeti Isai ka qen i zgjuar dhe i ka keshilluar,por kete ka qen ti bindi mekataret,siq e ka kote edhe Haxhiu me juve.
E dim ne Suharekasit se kush eshte Haxhiu e kush jeni ju zotri Avdiu.
Ju jeni vetem nje mashtrues dhe manipuloni me shok,ku mundohesh qe patriotet ti shendrron ne tradhetar.
Sa per qe na tregon se kinse Haxhiu e paska shetitur Arkanin neper lufte;Ne mendon se nuk kemi patur sy dhe Haxhiu paska mundur te shendrrohet ne mikrrobe.Jo zotri Avdiu,kote e ke
Avdi
[ Saturday, 17.11.2012, 11:56 AM ]

Reagim
Shikoni komentin e radhės se ēfarė gjuhe prej rrugaēi dhe natyrisht prej shpifaraku pėrdor Haxhiu i ēekuilibrur shpirtėrisht.Rrena dhe shpifja tashmė janė bėrė monotone pėr lexuesin e"Zemrės",prandaj thotė urtia popullore rrena i ka kėmbėt e shkurtėra.Qė nga lindja ime dhe deri mė sot ku kam hyrė nė vitet e 55-ta,nuk kam "spiunuar",as njė njeri tė vetėm,pėr kėtė jam i sigurt 100%,as nuk ka me dal bir nane me e vėrtetu me argumente njė gjė tė tillė.Kėtė gjė e din mirė edhe Haxhiu qė ėshtė nėna e rrenave dhe shpifjeve.Kurr nė jetėn time as edhe njė njeriu qė jeton mbi kėtė dhe nuk i kam bėrė as tė keqėn mė tė vogėl dhe as nuk mė shkon nėpėr mend ndonjėherė njė gjė e tillė qė ka motive tė ulėta njerėzore,kėtė gjė nuk ma lejon kodi im personal e familjar dhe njerėzor.Kėtė punė e din mirė edhe vetė Haxhiu i gjorė.Shikoni se ėfarė shkruan ai nė portalin e tij dizinformativ me pseudonimin"perparimi",por qe pastaj tregon ne fund emrin dhe mbiemrin e tij:Sujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Mar 9 Mar - 21:56"Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuēi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume ." Pra ky matrapaz kerkon para nga Avdiu pėr ti shlyer tė gjitha rrenat e shpifjet qė ka shkruar pėr mua.Ky vetė e zbulon qėllimin e tij djallezor duke menduar se unė friksohem nga komprometimi i rrenave tė tij dhe pasi ta kem bėrė marrėveshjen me profiterin rrenacak e shpifarak Haxhiun,ai nuk do tė shkruaj mė rrena dhe shpifje pėr tė dinegruar personalitetin tim tejet te paster njerėzor dhe kombėtar shqiptar.Andaj redaksi e nderuar kuptojeni mirė edhe vetė ju se ēfarė gracka mundohet tė ngrit Haxhiu ndaj juve dhe ndaj meje.Mendoj se ju jeni ata qė mund ti ndaloni,shpifjet,rrenat dhe fyerjet qė po pėrhap nėpėrmjet portalit tuaj Haxhiu.Mirėmbetėshi.
Hahiu
[ Friday, 16.11.2012, 09:59 AM ]

Hajde rrenat e Avdiosit
Avdi aliosi

E sheh veten se si po gabon me anonime emrash o qyqan ?Here Betush bibani,dhe ne fund e nenshkruan
Bajrush Kuēi siurse rrushi kuq

Avdiosi kari-koshi

Me ty me duket se kurr nuk ka mundesi marveshje se ti je armiku ma i keq i shqiptareve.

T'puuu ta dhefshim ftyren e dhelpres dinake.

Alioso ti as tek thembrat e Haxhiut nuk i ofrohesh.

Ti alioso Avdiosi kur ta bene mend me permend Haxhiu ,se pari duhet ta shperlan gojen me uje te perveluar.
Avdi aliosi ;ti je ai qe ja ngrene buken dhe ja permbyse kupen.
Ti ja hane mikut buken dhe e helmon.
Ti je asi soi qe e vrete shokun dhe nuk e pranone!

Stafin e keti forumit e pergezoi me gjitha te mirat

Miku qe me spionove
Nga Gjonaj
Avdi
[ Saturday, 27.10.2012, 12:05 PM ]

Reagim ndaj rrenave te Haxhiut
Edhe nė kėtė rast Haxhiu,si gjithnji fshihet prapa emrit te"Ali-Mėsues ne Mushtishtit".Edhe nė kėtė rast ky psikopat i ndyrė shpif,rrenė,fyen,nxit,pėr me e mbuluar veprimtarin antishqiptare sepse kėshtu i kanė dhėnė detyrė punėdhėnėsit e tij nga Beogradi.Haxhi ti e din mirė se unė tu tė kam njohur aq sai kam njohur edhe qytetarėt tjerė nė Suharekė dhe asfarė veprimtarie patriotike nuk kam patur me ty siq mundohesh tė gėnjesh vazhdimisht nė komentet e tua idiotike.Kurr me ty s,kam biseduar pėr besim Ndrecėn dhe mos rrej mė o psikopat i ēmendur.Shko shėrou nė ndonjė Klinik psikiatrike atje nė Francė se vėrtet ti ke nevoj pėr shėrim.Nėse dikush kėrkon tė gjejė njė model tė rrencit Haxhi, mjafton tė mos gjurmoj shumė profilin e kėtij rrenci por vetėm tė shikojė “punėn” dhe “veprėn” e tij. Tė gjithė djajt dhe rrenacakėt mundohen t`i ngjajnė atij. Prandaj nė tė gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuēit, kanė rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi tė pesėdhjetat.Tėrė jetėn e tij lehu dhe volli helm e vrer kundėr shqiptarėve qė kanė dėshmuar me vepra pėr atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar.Nisur nga kjo, tė krijohet bindja se Haxhiu pėr ēdo gjė mund tė jetė por vetėm njeri dhe shqiptar nuk mund tė jetė.Tė kėshilloj o i marr mos u merr kurrė mė me shqiptarėt dhe popullin shqiptar,se ti je tjetersuar nė gabel-ashkali,dhe shko ne rrotė tė s,ėmės ti me sojin tėnd o faqe zi...O rrenc,o shpifės,o nxitės,o racist qė shpejt ke me marr dėnimin e merituar dhe ke me u denu me ligj nga Gjykata franceze,pėr shpifjet dhe rrenat e pa kripė qė po shkruan ti nė komente shkarravinletranxirėse.
Ali
[ Saturday, 27.10.2012, 07:10 AM ]

Mesues ne Mushetisht
Zotri Avdiu ,juve ju noh shume mire,jeni mikprites kur ju vin njerezit ne oden e juaj.
I kam lexue shume shkrimet e Haxhiut,por me vertete kurr ju Haxhiut nuk ju keni pergjigjur ne ato pyteje kur u ka parashtrue pyetje.
Haxhiu ndoshta nuk ka ditur drejtshkrim,dhe stil te ilustruar siq dini ju.

Ju kam lexue qe vete e pranoni qe pasket punue ne mbrojtjen popullore ne Therande gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987.Ju zotri Avdiu mesiguri ne zyren tende ke pasur makinen e shkrimit,dhe keni mesue e shkrue poezi te urdheruar nga Tripkaja dhe Vitkoja !

A ke qen i nxitur nga keta dy qe ta pergjoni Haxhiun dhe ta shtini ne grusht qe tju behen i juaji ?
Me sa po e shoh une,shkarravinat e Haxhiut jan ka ti qorrojn syt dhe po ta nxirin jeten,sepse tradhetar ke qen dhe kurrefare burrerije te shqiptarit nuk paske.Ty mundemi ēdo gje te thome qe je apo ke ne shpirt,por te thome se ke gjak shqiptari kurr nuk mundemi ta them kete.
Nese Haxhiut ja shkruan dikush artikujt kundra teje,vete ti je zagar serbi.
Ti zagar Avdiu ēdo te keqe mundesh tja ngjesesh Haxhiut,por tradhetar kurr jo,sepse nuk ke fakte qe dike e ke marr ne qafe,pos ka ndihmue te gjithe shqiptaret ,e sidomos me sa e shoh ty te paska ndihmue pertej normales.Dhe ti zagar te mirat e Haxhiut ja hudh ne shporten e pakthyshme!
Ti zagar sado qe mundohesh te shkruan per patriotet e tjere dhe ta ngritesh veten si luftetar i murrizave .Dhe me ane te kercnimev detyron qe tu leshoin mirnjohje te luftetarit,dhe te arsyetohesh kinse na ēlirove.Zagaret din mire te shkruajne poezi e romane ,duke na zbukurue roberin qe na pruret!
Ti zagar Avdiu ndoshta manipulon me te gjithe ,por mos mendo se gjere ne fund do te del triumf me genjeshtrat e tua magjike.
doshta ti zagar do me kundervihesh edhe mua tani,kinse vellau im ka qen polic dhe ka malltretue shqiptaret,por une e ti kemi qen shok te ngusht si grua e burr ,ne Bukosh.Pse mos ta them edhe kete qe kemi fjete bashk,por jo ne kuptimin e sexit.Larg saj.
bejtush
[ Monday, 15.10.2012, 10:15 PM ]

reagim
Une shkurtimisht do te thoja nja dy a po tre fjale rreth shkrimeve dhe genjeshtrave te ketij Haxhi Kuqit qe fshihet pas emrave te tjere.Gjuha ,shkrimi dhe renditja e fjaleve ne tekstet tua flasin me se miri se qfar soj je.Turp te kesh qe perdor kesi fjalori kundra atyre qe qendruan ne istikame edhe ne shi edhe ne bore.E sa per me ju q...nena do te q... ty sepse edhe ashtu me duket se vetem romet dhe serbet paskan bere gjume me te e per ata ke dalur ti si i tille qe as vet nuk din se qfar gjaku ke.Mjeranet si ti fshihen pas emrave te tjere.Mjere per ty ku paske rene e nje dite edhe cungun e presin pasi te hargjohen drute e ty koka ku me e dijte ne qfar grumbull m... ka me tu gjend.Turp te keshe po ti nuk din se qka eshte turpi.Je shitur sepse neper damaret tu rrjedh gjak i perzier se dije nga kush ,por me se paku ndonjehere ke pasur gjak shqiptari.
Bajrush Kuēi
[ Wednesday, 10.10.2012, 08:14 PM ]

reagim ndaj rrenave te haxhi kuēit
Akrepat e orės tė janė afruar ty Haxhi Kuēi alias "Bajrush Xhemajli". shpifėsi,rrenci,idioti,qė asgjė tė mirė nuk ka nė rradakėn tėnde tė sėmurė,qė nuk ke lėnė as njė njeri mbi kėtė dhe pa e sharė,fyer,ofenduar,si nuk u bė asnjė shqiptar i mirė pėr ty?!...Tė kėshilloj tė shkosh tė mjeku tė kontrollohesh se ti njeri psiqikisht nuk je mirė...Pėr ty ēdo atdhetar shqiptar ėshtė edhe "tradhtar edhe spiun",ty tė ka marrė koka erė dhe mė nuk je duke i dalluar ngjyrat e jetės.Ti vetės dhe familjes tėnde ja ke bėrė jetėn ferrė...Kurrė mos u merr ma me gjėra qė nuk ke asnjė argumont...por vetėm llomotitish si korb i zi...prandaj edhe po jeton kėtė botė qė tė duket se ėshtė ferr i vėrtetė...se ky ferr ėshtė ngulitur nė kokėn tėnde tė sėmurė...shko nė rrotė tė s,ėmės more i ēmendur...Se ti askujt nuk mundesh me i bė asgjė...Prandaj ke ikur nė Francė,kur kanė ikur forcat serbe nga Kosova.
Bajrush Xhemajli
[ Wednesday, 10.10.2012, 07:17 AM ]

web
Po per ēfare mirenjohje jeni ka flisni more Avdi Hajvani.Ku ke luftue ti e Fatmir Lima?Mundoheni te mbuloheni spiunllekun e juaj me mirnjohje nga komandantet e juaj ?Nga eproret e JNA(APJ)
Ku e keni betimin e dhene qe u krekoseshit se po luftojm mi bashkue trojet.
Ku ashte ilirida ?A e bashkuat ?Ku ashte Lugina e Presheves more babadem ?JUuu e keni gjete mi stopue njerezit, duke iu kercnue ;shuni se ne jemi ata qe ja kemi shti kungjin me serb,dhe prape ua shtim nese dojna.
Kurr lufte ēlirimtare me shekuj shqiptaret nuk kan udhehequr,pos bashk me armiq keni masakrue popullin e juaj.
Kete e them nga ate qe e kam pare e ndegjue nga uēk ne bashkpunim me shkijet.Sepse tradhetaret e udhehoqen luften e uēk !!!!!!Dhe populli i shkreti mendonte se e ka ne mbrojtje uēk si shkronjat e perendise,kurse ne brendi ishin demonet e kalit te trojes.
Per ne luften e dyte keshtu kishin bere mute shqiptaret(tradhetaret) duke perpilue listen se cilin shqiptar me pushkatue,dhe me ua marr pasurin ne pergjithesi.Keshtu pis edhe ne kete luften e juaj te uēk es e beret.Ka me ju qie nana tradhetar ,bashk me shkijet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: