AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat qeni,prape mi merr neper goje dhe familjen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat qeni,prape mi merr neper goje dhe familjen   Sam 25 Jan - 18:53

http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html
...................................................

Akt patriotik, poashtu, eshtė te largosh nga faqja e tokes edhe Haxhi Latif Kuēin, spiunin dhe tradhtarin e deshmuar me vepra kunder kombit tonė, jo perse e shkokordhoi dajak nenen e vete Naxhijen, qe ja tamblin nga krahrori e haram e paste, jo perse e perzuri vellaun dhe ja morri pasurinė dhe jo perse i“a la shendenė gruaja, dy djeme dhe nje vajze, qe iken nga dhuna e keti edepsezi, vetem e vetem qe nuk pranuan te bashkepunojne me serbet kunder shqiptareve. Gruaja ishte e deres se mire dhe nuk deshi ti qesi turp familjes ku i ka renė koka.
......................................................

http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html

......................................................................................

http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html?fb_comment_id=fbc_500027256755203_3702020_568622713228990#f125dc309c

.......................................................................

Letėr e hapur Nazim Bllacės, vrasės me pagesė
E Premte, 06 Shtator 2013 11:25  Postuar tek Opinion

NAZIM BLLACA, SERBIA TĖ NDERSEU TĖ VRASĖSH ME PAGESĖ DHE MĖ VONĖ TĖ NJOLLOSĖSH UĒK-ĖN

Nga RESHAT BADALLAJ

Nazim Bllaca, qėllimisht nuk po tė drejtohem me zotėri, jo pse e kam humbur durimin, por assesi nuk e meritoni. Vendosa tė drejtohem me ketė leter te hapur, sepse ecem gjurmeve te thella se kush jeni Ju. Nuk po te drejtohem perse e keni vrarė dhe se e keni pranuar vullnetarisht vrasjen e Ibush Kllokoēit, spiunin dhe tradhtarin e kombit tonė tė shumėvuajtur, sepse ne fund te fundit, ėshtė kryer amaneti i patriotit tonė tė madh - AVNI RRUSTEMIT, ku thoshte:". . . tradhtaret dhe spiunet e kombit e kanė plumbin hak".

Tė vrasesh Ibush Kllokoēin, Selim Broshen, spiunet, kasapet me te tmerrshem te kombit tonė e tradhtaret tjerė, eshtė akt patriotik, i domosdoshem dhe madhor. Kjo pjellė e ndyrė e kombit, ka luajtur rol shumė tė rendesishem per te ndalur hovin e shqiptareve te ec ne binaret e drejtė e te sigurt te BASHKIMIT TĖ TROJEVE TONA. Pra, spiunazhi i ka hyrė shumė nė punė Serbisė dhe pushtueseve tjerė shekullor. U derdh lum gjaku nga keta gjaksorė te tmershem kunder shqiptareve, duke mos kursyere mjete: sakica, hanxhar, thika, dajak, zinxhir, hu gardhi, uje akull e te vluar nga zjarri...

Ky soj, ky surrat harambashes, kane lenė shumė nena me duar n“gji duke vajtuar si qyqe ne lis, kanė lenė motėra pa vellezer, femije jetim, nuse te reja pa burrė, djem te ri shtalb, shumė patriot i ka humbur nata pa shej e nishan, keta spiunė nuk kanė lenė gur e dru bashkė kunder shqiptareve, kanė degjuar edhe frymemarrjen e patrioteve, i kanė ra sakicė (sepatė) e hanxhar prapa kurrizit qe ka prekur mish e asht, i kanė renė kumbanave te mortit kunder kombit tonė, kanė vrarė e kanė prerė si berrat ne hellė mu ata qe kanė nisur vallen e lirisė dhe me pas neper zyrat e UDB-es serbe, kanė berė gosti me def, violinė e harmonikė ngek, ngek, ngek duke kenduar kenget:"Ko to kaze, ko to laze, da je Serbia mala- kush thotė dhe kush genjen, se Serbia eshtė e vogel. . . " dhe me pas luanin zikina kolen-vallen e Zhikes. Keta spiunė dhe tradhtarė te kombit u benė ma shkije se shkijet. . .

Shih per ketė, njefarė Musa Prushi, bashkepunetor i UDB-ės, haptasi pa fije turpi dhe pa pishman, Selim Broshen, Ibush Kllokoēin dhe spiunet tjere i quajti LEGJENDĖ dhe shkoi edhe me larg Demonstratat e vitit 1981, qe dridhen themelet e Jugosllavise titiste dhe themelet e Serbosllavisė ēetnike, i quajti famekeqe. . .

Akt patriotik, poashtu, eshtė te largosh nga faqja e tokes edhe Haxhi Latif Kuēin, spiunin dhe tradhtarin e deshmuar me vepra kunder kombit tonė, jo perse e shkokordhoi dajak nenen e vete Naxhijen, qe ja tamblin nga krahrori e haram e paste, jo perse e perzuri vellaun dhe ja morri pasurinė dhe jo perse i“a la shendenė gruaja, dy djeme dhe nje vajze, qe iken nga dhuna e keti edepsezi, vetem e vetem qe nuk pranuan te bashkepunojne me serbet kunder shqiptareve. Gruaja ishte e deres se mire dhe nuk deshi ti qesi turp familjes ku i ka renė koka. Ne fund te fundit, keto jane pune private, por, ky pis ishte bashkepunetor i UDB-es dhe i udbasheve, babe e bir Latif e Gllauk Dulla. Shumė shqiptare morri ne qafė kur zbuloi pjesemarresit aktiv te Demonstratave te vitit 1981 (do t“iu japim deshmi se ku mund te binduni ju), e voziti dhe ishte krahu i djadhte ne Kosovė i Zhelko Razhnjotoviq-Arkanit, kriminelit dhe kasapit me famė boterore. Ne shume fshatra te Suharekes bredhi me ketė gjaksor dhe per ēudi me vonė ndodhi KASAPHANA.

Spiuni me damkė, Haxhi Latif Kuēi, nuk u ngop dhe nuk pushoi me ketė gjak te derdhur, vazhdon akoma me mallkimet e tij kunder kombit tonė, kerkon vrasjen e te gjithė ushtareve dhe komandanteve te UĒK-es, perse e kapen pushken e hekurt qe luftuan bishat e karpateve qe i“u kishin turrer si llavė ujqish Kosovės.

Eh, ja kerkon edhe me keq! Kerkon te groposen te gjithė shqiptaret pa dallim dhe thote se nuk komb shqiptar. Edhe per ketė do t“iu japim fakte te binduni vet. Kur i“u afrua laku ne fyt, iį mbadhi bashke me Arkanin. Me vone kriminelin Arkan, e vrau mafia serbe, nderkaq, Haxhi qeni iku ne France dhe mbrohet nga ambasada serbe ne francė. Ne shenj proteste largoi kombesinė tonė dhe u bė ashkali-gabel. . .

Keta tradhtare iś shiten falas Serbisė gjakatare, por u hynte ne punė loja e tyre dhe mu per ketė u bė HATAJA ne trojet shqiptare. Mu per ketė, shumė shqiptarė janė HIJERENDĖ DHE NUK I QESH NURI. . .

Unė, RESHAT BADALLAJ, publikisht deklarohem qe spiunet dhe tradhtaret te vriten pa gjyq e pa afat dhe te mos kenė vend ne trojet tona, por te varrosen ne token serbe, te Sveti Saves e Car Dushanit dhe me vonė, qentė le t“ia peshurrin me lezet. . .

Nazim BLLACA, qellimisht nuk te drejtova me leter deri sa mbahej proqesi gjyqsor. Sepse ky ishte i montuar ne mes teje, Serbisė dhe EULEX-it. Te perdoren si mashė, te njollosesh Ushtrine Ēlirimtare te Kosoves. Por nuk doli gjė! Dhe mu per ketė, ta dhanė njė denim sa per bakllava. Edhe pse nuk jam Jurist, jam gjeograf, denime te tilla, te vrasesh ne shtepi. me siguri parashihej denimi mbi dhjete vjet e fijuuu. Edhe keta me siguri nuk do t“i mbash mos u be fare merak. Se edhe pas "burgut" ta kanė siguruar konakun dhe punen. . .

Selim Broshen, Ibush Kllokoēin (ti) dhe ca spiunė dhe tradhtarė i vranė dhe mire ja benė. Se Selim Brosha dhe banda e tij, shqiptaret i rrinin edhe ne organet gjenitale ne "kalem" e fusnin shkopin e gomes vajzave shqiptare ne vaginė.
-Eh, sa te poshter kanė qenė keta qen serbian e ja peshurrshin varrin! Po shumė lot ka derdhur kejo tokė, 6000 (gjashtė mije) te burgosur dhe 700. 000 (shtateqindmije), kane kaluar neper duarte e UDB-es, KOS-it. . .
Perse te shkrova ketė?

T“i nuk e vrave Ibush Klloloēin, per keto masakra dhe krime te papara mesjetare, qe nuk njeh bota e civilizuar. Por, ti e vrave vetem per para, sepse ishe matrapaz i njohur. A e dini se ky akt i yti denohet edhe me KANUN!?
Dhe, te fali EUKEX-i! Perse? Keta kur erdhen ne Kosovė, sipas tyre te nje popull "i paditur", sepse gjykatesit tanė te poshter e faqezi i dhanė shkas qe u bene kupola e krimit dhe na qiten hije te zezė ne boten e qyteruar, erdhen kinse per te ndarė drejtesi. Dhe, drejtesi i thuhet kesaj?

-Jo, jo! Kjo nuk eshte drejtesi! Ibush Kllokoēi, spiuni i UDB-es, shkoi si qeni n“rrush, keshtu thuhet nga anet tona. Dhe mire u be! ZOTI ESHTĖ I MADH! Shumė te tjerė kane me ikur me faqe te zezė nga kjo botė dhe ti tani, Nazim Bllaca, kerkon te ngrehesh kemben zhag, te marresh me veti edhe te tjerė. . .

Shpeshherė dhe ēuditerisht, dua te beje ca pyetje te thjeshta dhe logjike:

E para, perse nuk e bere publike ketė vrasje, deri sa te paguanin mirė, bile-bile, parat t“i binin ne shtepi dhe ne aren ku punoje?

E dyta, ēfare pasaporte keni patur dhe perse shpeshhere keni qenė ne Serbi?
E treta, me ke jeni takuar ne Serbi?

E katerta, shqiptaret i keni premtuar dhe genjyerė se do t“ia sjellni kufomat e te pagjetureve dhe keni kerkuar nga keta nga 10. 000 (dhjetemije) Euro, cilen kufome e keni kthyerė dhe me cilin serb keni bere PAZARE?
E pesta, a ka gisht Serbia, vetem e vetem ta njollosish UĒK-en, ushtrine e lavdishme te udhehequr nga komandanti Legjendar, Adem Jashari?

E gjashta, a thua valle qellimi ishte qe ta fusish shqiptarinė ne vellavrasje dhe ne corrsokak?
E shtata dhe e fundit, po te vazhdonin pagesen "GAZDALLARET" tu, a do te benit publike kete vrasje dhe a do te vazhdonit me vrasje te tjera. . . ?

Dhe krejt ne fund, mos harro NAZIM BLLACA, se shumė pushtues kanė ikur nga keto troje, qe nga Gjin Bua Shpata, Gjergj Kastrioti, Lidhja Shqiptare e Prizrenit, Shpallja e Shtetit Shqiptar dhe Ushtia Ēlirimtare e Kosoves, luftuan kunder andareve grek, derguteve e osmaneve, vojvodeve e zhupaneve, zhabareve e nazisteve, i luftuan edhe spiunet dhe tradhtaret dhe te gjithe keta iken ne theqafje dhe me faqe te zezė. . .
Nje dite jo te largėt, do te ik edhe EULEX-i bashkė me ty, por si do te ikni do ta tregoj historia qe ka filluar me u shkruar me te madhe . . .

-Mbaje mend, o Nazim Bllaca!

Ketė leter po e mbylli. me nje thenje, kesaj radhe jo nga filozofet po nga Adolf HITLERI:"NJERZIT ME TE POSHTER, KANE QENĖ ATA QE ME KANĖ NDIHMUAR, TE PUSHTOJĖ VENDET E TYRE. . . "

*Reshat BADALLAJ, eshtė i burgosur Politik, i autorizuar nga UĒK-ja dhe UĒKombetare, eshtė themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare "GRYKA E LUMĖS", qe ishte e reshtuar pas Ushtrise Ēlirimtare te Kosoves.

P. S. mund te klikoni vetem ne google. de dhe shkruani keshtu: reshat badallaj per tradhtaret, spiunet. Vetėm kaq.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat qeni,prape mi merr neper goje dhe familjen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: