AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shoket e Isuf Gervalles udbasha bashk me gruan e tij

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shoket e Isuf Gervalles udbasha bashk me gruan e tij   Sam 1 Fév - 14:05

Keshtu permes ndihmes operative nga UDB grupi i Jusuf buxhovit formoje fondin e 3%,qe te siguronte mjete gjoja per ndihme emigracionit dhe popullit te vuajtur ne kosove nga sistemi jugosllave,dhe e gjithe kjo si alibi,per te qarkulluar me keto mjete per nevojat diverzante te UDB ne formimin e LDK,per manipulime me aktiviste mbrenda,dhe propagandes mediale,kunder politikave nacionaliste.
Ndersa ne anen tjeter SIGURIMI permes Ibrahim kelmendit formoje fondin vendlindja thrret,po ashtu per qellim,te furnizimit me armatim per grupet ilegale,te cilat do te fillonin luftimet kunder forcave serbe ne Kosoves.Te dy keto fonde ishin te kontrolluara direkte nga UDB dhe SIGURIMI,dhe te lejuara nga BND dhe CIA,per ata nuk kishte pengesa per futjen e mjeteve nga kontrabandat kriminale te droges dhe prostitucionit ne keto dy fonde.

Dhe me kete intrige SIGURIMI,manipuloje edhe me Ibrahim kelmendin,pasi qe ishte lidhur besimi shume me heret me kete sherbim sekrete,dhe keshtu filluan inatet personale,ne mes Jusufit,per gjoja ne mbrojtje te Suzanes,dhe nderit te thyer ndaj Kadri Zekes.Por si Ibrahimi dhe Kadri zeka nuk ishin te informuar nga SIGURIMI per lidhjen intime dhe diverzante te Suzanes me Sabri novosellen,si dhe kuthen qe ishte organizuar ndaj Jusufit,Bardhoshit dhe Kadri Zekes.
Ibrahimi,i mashtruar nga kjo kuthe e Suzanes dhe Sabri novoselles,ju beson direktivave te SIGURIMIT,dhe vendos te merre pjese ne atenatin ndaj tyre, me ndihmen e UDB dhe BND.
Kjo forme e shantazhit ndaj Ibrahimit,ju konvenoje dy sherbimeve,te cilat deri me sot ruajne sekretin e atentatit te 17 janarit 1982,dhe largojne qfado dyshimi se atentati u rralizua vetem nga UDB me ndihmen logjistike dhe operative te BND,pa prezencen SIGURIMIT te Enverit ne kete komplot.

Keshtu permes ndihmes operative nga UDB grupi i Jusuf buxhovit formoje fondin e 3%,qe te siguronte mjete gjoja per ndihme emigracionit dhe popullit te vuajtur ne kosove nga sistemi jugosllave,dhe e gjithe kjo si alibi,per te qarkulluar me keto mjete per nevojat diverzante te UDB ne formimin e LDK,per manipulime me aktiviste mbrenda,dhe propagandes mediale,kunder politikave nacionaliste.
Ndersa ne anen tjeter SIGURIMI permes Ibrahim kelmendit formoje fondin vendlindja thrret,po ashtu per qellim,te furnizimit me armatim per grupet ilegale,te cilat do te fillonin luftimet kunder forcave serbe ne Kosoves.Te dy keto fonde ishin te kontrolluara direkte nga UDB dhe SIGURIMI,dhe te lejuara nga BND dhe CIA,per ata nuk kishte pengesa per futjen e mjeteve nga kontrabandat kriminale te droges dhe prostitucionit ne keto dy fonde.
Ne anen tjeter,po ashtu u pergadit per manovrim edhe Donika Gervalla,e cila nga UDB kishte per detyre te hulumtonte dhe spunonte tek UDB dhe SIGURIMI, aktivistet me bindje nacionaliste,qe antarsoheshin ne LDK,dhe futjen e tyre ne kurtha politike,qe me vone te eleminoheshin me likfidim apo formave tjera te shantazhit politike.
Kete mbeshtetje Donika e merr nga Sali berisha,i cili ja mundsoje te gjitha format e depertimit tek ilegaliteti ne emigraci dhe kontakti me organet e larta te levizjes popullore ,per manipulim me masen ne tubime dhe protesta qe organizoheshin ne gjithe evropen kunder sistemit agresiv serbe.Ne kete detyre diverzante Donika arrin te depertoje ne te gjitha strukturat e larta te organizimit qe organizoheshin permes UDB dhe SIGURIMIT,ku ajo fitoje perkrahje ne te gjitha shtresat e shoqeris,si bije e nje patriotit qe kishte luftuar kunder Jugosllavis.
Ky angazhim i Donikes,Jusuf buxhovit dhe Ibrahim kelmendit,ne sherbim te UDB dhe SIGURIMIT,rrespektivishte CIA dhe MI6,rralizoje me vdekjen e qindra nacionalisteve shqiptare,nga viti 1968-2001,qe ketyre bashkpuntoreve sot ju mundesohet levizja e lire,dhe kontakti ne media televizive,dhe me te gjitha shtresat e shoqeris shqipatre,pa dyshuar aspak te keta

,permes fondit te 3% dhe Vendlindja thrret,ku vetem nga grupi Jusuf buxhovi, Bujar bukoshi ne bashkpunim me Donika gervallen u vjedhen mbi 52 milion DM,ndersa nga grupi i Ibrahim kelmendit,Xhavit halitit,u vjedhen 1.1 miliard DM.Bashkpunimi ne mes ketyre dy sherbimeve eshte mjafte i sofistikuar qe te len te kuptohet ne opinion se jane shume te armiqesuar ne mes njeritjetrit,per idologji te kunderta,e qe ne fakte eshte vetem nje kamuflazh,per te humbur gjurmet e bashkpunimit te tyre reciproke.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shoket e Isuf Gervalles udbasha bashk me gruan e tij
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: