AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci   Mar 4 Fév - 19:19

Reshat Badall udbashi;Ti ore zagari i serbise duke e mbrojtur udbashllekun tend sulmon ne mua,por kote e ke me keto fabrikime te shpifjeve.Te gjitha keto shpifje gjinden ne shpirtin tend te tradhetarit.Se pari ti genjen qe nuk kam diplome ne Akademin Pedagogjike ne Prizren.Kam diplomue ne vitin 1976 me sukses te shkelqyeshem.Per qe thua se paskam konkurue ne sllapuzhan dhe me paskan nxene me diplome fallco,mallo morgen ore shpiuni shkaut.Pos nuk me kane lejue te japi mesim komiteti krahinor dhe ai i suharekes duke me akuzuar si person i papershtatshem mp,si shkak qe ne vitin 1971 e pata mbrojtur flamurin e qenave shqiptar nga serbet.Po kete vit kam nisur studimet ne fakulltetin juridike ne Prishtine.Kam diplomue edhe ne SHNP ne Gjakove ndrejtimi Histori Gjeografi me nje note mesatare mbi tetshe.Jam edhe poet ,ku vepren e pare e kam botue ne vitin 1997.Nese je burr shkerdhaq ,peder,pedofil,shpiun,vrastar te shokeve te tu,dhe udbash i serbise,mos u mundo qe veprat e tua dhe te dhendrrit tend Mehe Ukes te mi qesish ne mua.Ne vitin 1981 me 11 mars une ore zagari shkines jam ai student qe i kam nisur demostrata ne menzen e studenteve,e jo siq genjen more qeni udbes kinse ke qen aty dhe Naza e fistekja u ka meshue pjatave.Shkak ka qen qimja ne gjellen time e jo ne gjellen e Nazes siq genjen more udbashi i porositur i udbes serbe.A serbet ma pasken nxite qe ne vitin 1971 ti rrahi me dru serbet,kur e mbrojta flamurin e qenve shqiptar ?More qeni i shkines.A serbet ma qiten qimen ne gjelle?More zagari i shkines ne menze tek gjellnat kane punue shqiptaret ne shumes.Ne vitin 1991 ne kioskun tim populli ka votue per pavaresine e kosoves.Dhe policet shqiptar ma thyen kioskun qe te mi nxenin fletushkat,.Dhe deshmitarin qe e marri ne pyetje te djeg ty a?Ndegjoje qen mire storjen ose shkruaje ngadale me doren tende te poshter te perlyer me gjakun e shqiptareve,e sidomos qe e pranoni vete me gojen e ndyre perplote me balte ,ku tregoni se ata qe organizojne demostrata jane te nxitur nga udbeja e serbise.Une nuk kam cekur diku qe i kam nisur demostrata.Kurse ju vete e tregoni se ne vitin 1989 ne zhur keni organizue demostrata,siq e kane pasur kesi obligimi vetem shpiunat me shirita te kuq qe i merrshit nga policia e serbise qe ta mbani rendin dhe qetsin e demostrueseve.Pr detyra jote ka qen nga serbet qe ne rendin e pare ti qesish patriotet dhe serbet ti likvidonin ose ti burgosnin qe tju behen servila te serbeve siq ishit ju me kliken tende.Une ne vitin 1998 ne sallen e filmit ne suhareke jam zgjedhur si delegate qe ti vizitojm minatoret ne zgafelle,bashk me keta shqiptar;Deme Ndrecaj,Sali Hoxha,Asllan Shala dhe Shaip Gashi.Dhe me kamionin e Deme Ndreces i kemi derguar ndihmat ne ushqime dhe paret e grumbulluara nga masa e shqiptareve.Une minatoreve ju luta qe te dalin te gjithe perjashta dhe po flijohem per ta,mos valle serbet me paskan nxite qe ta vrasi veten per shqiptar more koke majmuni?Ne vitin 1996 kur mu versulen policet serb mbi mua bashk me spiunet e tu,shkova tek Rexhep Qosja qe ti kerkoja ndihme per te me udhezue ta gjeje nje rruge zgjidhje se çka te beje?Ai me tha ta gjeta zgjidhjen;Shko e theje bustin e Vukut para univerzitetit.Une i tregova po e theje,por eja edhe ti me mua dhe nese na vrasin le te na vrasin dyve.Ai me tha,jo nuk ma mbane palla me luftue me serb,dhe me tha se nese ty te vrasin une ta shkruaj nje romane e ja dhefsha gojen e qenit si tye.Po kete vit e kam kritikue marveshjen e Rugoves dhe Milloshit ku si ndrrmjetsuese ishte shoqata e Shene Exhidios.Ne qershor te vitit 1998 i pari nga suhareka ju kam lajmrue Fatmir Limes qe ti bashkohem dhe ne fund me tha;Shaku i Avdi Ibrahimit qe je shoqerue nuk te marrim,sepse ai ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke te jugosllavise dhe e dine ku Besim Ndrecaj i ka meshefur do armatim sa kishte punue ne komunen e suharekes se çka ka punue e dine ma se miri Avdi Ibrahimi zagari yt.Ne korrik te vitit 1998 ne Marali isha i strehuar dhe nje dite me rrethuan te uçk,duke mu kercnue se nese une beje e organizoj mbrojtjen e popullit civil shqiptar dot kan pune me mua,dhe me thane pasi ti done ti mbrone shqiptaret je me serb.A serbet a shqiptaret jane tradhetar te shqiptareve ne kete rastin qe ua permendi?Po keto dite ne Malisheve kam ftue kryqin e kuq qe te dergojne ndihma per refugjatet qe ishte nevoje e ushqimit.A edhe ketu serbet me pasken nxitur qe ti ushqej shqiptaret ore zagar ?Ti thua se ne zhur kam pre e masakrue e dhunue femra zhurjane dhe tani thua se nuk ke thene keshtu!Por jo vetem ne zhur,por ke thene ane e kend kosoves kam shetit me Arkanin e Tend dhe te Avdi Ibrahimit.Pra ti zagar,nese ke koqe te burrerise,trego cilen shqiptare e kam pre ne bark dhe paskam bere kushte me Arkanin se a eshte mashkull a femer ?A kane emra keto femra ?Trego emrin dhe mbiemrin dhe daten e vitin ore zagari i serbise?A kane emra e mbiemra ata shqiptar qe i paskam masakrue me Arkanin?Kur i kam masakrue me date e ne cilin vit.Ti thua se e paskam rrahur edhe nanen time me dru?Dhe gruas se vellaut tim ja paskam shenden djemt e vajzen?,ja çka shkruan per vellaun tim e qeni ti..po e din ku e kam fjalen.(Akt patriotik, poashtu, eshtë te largosh nga faqja e tokes edhe Haxhi Latif Kuçin, spiunin dhe tradhtarin e deshmuar me vepra kunder kombit tonë, jo perse e shkokordhoi dajak nenen e vete Naxhijen, qe ja tamblin nga krahrori e haram e paste, jo perse e perzuri vellaun dhe ja morri pasurinë dhe jo perse i´a la shendenë gruaja, dy djeme dhe nje vajze, qe iken nga dhuna e keti edepsezi, vetem e vetem qe nuk pranuan te bashkepunojne me serbet kunder shqiptareve.)Po çfare pasurie ja kam marr vellaut o zagari i shkines ?Po kur une nanen time e kam shkekerdhavur me dajak more zagari shkines?Por kur une ja lava shenden gruas se vellaut dy djem e nje vajze?Ndoshta ti more edepsez e paske dhunue nanen tende.Nese je koqagji,ma jep nr e telefonit dhe flasim e pergaditu ne pergjigjet e mija.Por edhe ti zagari i shkines me jep pyetje çka te deshirone.Dhendrri yte Mehe Uka jo qe une tu kam shpifur,por ne hage jane keto deklarata qe serbet e kane lirue nga burgu me dhene informata se çka po pergadisin atdhetaret dhe me detyra qe ta pergjone Adem Jasharin.Nese te djeg flladitu me uje te zhurit.Por edhe ne Kohazion Deklaruan si;Mehmet Loci,Fadil Kajtazi dhe Fatmir Qallaku se njofka Marovac e ka lapidarin ne beograd dhe ne mitrovice.Ndersa kryeudbashi i shpiunave ne kyre te ketyre eshte Adem Demaqi.https://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci   Mar 4 Fév - 20:45

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci   Mar 31 Mar - 6:56

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci   

Revenir en haut Aller en bas
 
Mehe Uka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice =Marovaci
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: