AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 PRITEN ARRESTIME QE E DRIDHIN KOSOVĖN..

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: PRITEN ARRESTIME QE E DRIDHIN KOSOVĖN..   Dim 9 Fév - 2:07

PRITEN ARRESTIME QE E DRIDHIN KOSOVĖN...

Sė shpjeti pritet tė ngriten aktakuza pėr dy tre njerėzit kryesor te PDK'se dhe AAK'se. Panika tashmė ka filluar...

Deri mė tash dy a tri herė prej policėve e prokurorėve ėshtė marrė nė pyetje Sabit Geci, ish komandant i UCK'sė nė Zonėn e Drenicės. Geci ėshtė i dėnuar pėr njė rast pėr krime tė luftės, pėr njė rast tjetėr ėshtė nė procedurė e sipėr, kurse nėse ēdo gjė shkon sipas parashikimeve tė prokurorėve ndėrkombėtare, rasti i njė aktakuze pėr trafikim tė organeve do tė paraqiste herėn e tretė qė Geci do tė pėrballej me drejtėsinė. "Gjatė intervistimit tė tij janė pėrmendur emra tė fuqishėm tė skenės politike. Sigurisht se priten arrestime qė do ta lėkundin Kosovėn dhe skenėn politike", ka thėnė njė burim i gazetės i njoftuar me ketė rast.

Sipas kėtij burimi bėhet fjalė pėr dy tre njerėzit mė tė fuqishėm tė AAK'sė dhe tė PDK'sė.

"Kuptohet, po flasim pėr njerėzit kryesor tė kėtyre dy partive". I njėjti burim ka konfirmuar pėr Express se aktakuza, ndonėse e motivuar nga Dick Marty, nė substancė nuk flet pėr trafikim organesh, por pėr zhdukje tė personave. Gjithashtu, siē edhe ėshtė raportuar nė mediat kosovare, besohet se procesi gjyqėsor do tė zhvillohet jashtė shtetit tonė, diku nė Bashkimin Europian.

Postuar nga Lajmonline: 21:53; 05/2/2014
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
PRITEN ARRESTIME QE E DRIDHIN KOSOVĖN..
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: