AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog Haxhi Kuēi me Reshat Budallen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog Haxhi Kuēi me Reshat Budallen   Mar 11 Fév - 16:25

http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html?fb_comment_id=fbc_500027256755203_3702043_568625403228721#f4ec44b7c

50 comments

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
O qeni shkines fole me fakte,ore udbash,ske faje ti faje ka populli qe nuk ta jep hakun.Kush dhe cili nga ne dy ka bashkpunue me udben e shkive ja qifshin familjen tane shqiptaret ne lule te trandafilit..http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:50

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
LEXONI TANI NGA RESHAT BADALLAJ, KLIKONI NE: www.diplomacia.dk

Me mirenohje, Juaji, R
PĖRSE NUK BURGOSET QENI SERBIAN, MEHMET LOCI?!!!

Ditė mė parė, nė KTV,televisionin e Sorrosit, biri i nje langua puashtu serbian, Adriatik Kelmendi i kishte ftuar ne emisionin e tij "Rubikon", tre ish-udbashėt mė gjakpirės, shqipfolėsi, Adriatik Kelmendi,i ndersyer nga familja e tij,sepse babai i tij ishte pr...Mehr anzeigen
11Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Dir, Jeton Badali, Besim Berisha, Ibrahim Ibo Sherifi und 8 anderen gefällt das.
2 weitere Kommentare anzeigen

Mirtuel Jamem je i pa zavendesushem >R--B<
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3

Herolind Morina Gjyshi im ndjese past thoshte gjithnje. Ne dy vende mbas lufte nuk ka fitu krahu i luftes (e kam fjale n per zgjedhjet) ne Ukraine dhe ne Kosove. Pas luftes u rehabilituan nga pushteti i asaj kohe( pak a shume i njejte por me shkronja te ndryshme). P...Mehr anzeigen
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1

Besim Berisha Ligji kunder tradhtarėve nuk aprovohet sepse shume kuvendarė ather do duhej te dėnonin veten e tyre!
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1

Ibrahim Avdyli O qeni qenin se han o z Reshat, ku mi burgos kur shum jan tė perrlyr nė ket skandall, enuk po guxoj me kap njeri tjetrin se shkjn shum.
vor 2 Stunden · Gefällt mir
Reply · Like · 5 February at 23:07

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
LEXONI TANI NGA RESHAT BADALLAJ, KLIKONI NE: www.diplomacia.dk

Me mirenohje, Juaji, R
PĖRSE NUK BURGOSET QENI SERBIAN, MEHMET LOCI?!!!

Ditė mė parė, nė KTV,televisionin e Sorrosit, biri i nje langua puashtu serbian, Adriatik Kelmendi i kishte ftuar ne emisionin e tij "Rubikon", tre ish-udbashėt mė gjakpirės, shqipfolėsi, Adriatik Kelmendi,i ndersyer nga familja e tij,sepse babai i tij ishte pr...Mehr anzeigen
11Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Dir, Jeton Badali, Besim Berisha, Ibrahim Ibo Sherifi und 8 anderen gefällt das.
2 weitere Kommentare anzeigen

Mirtuel Jamem je i pa zavendesushem >R--B<
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3

Herolind Morina Gjyshi im ndjese past thoshte gjithnje. Ne dy vende mbas lufte nuk ka fitu krahu i luftes (e kam fjale n per zgjedhjet) ne Ukraine dhe ne Kosove. Pas luftes u...See more
Reply · Like · 5 February at 23:07

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Isuf Bytyēi Po me dhimsesh Reshat i nderuar, qe po e humb kohen me Haxhi pisin. Ēka te ndjehet njeriu, ashtu edhe eshte, Haxhiu, paska deklaruar se eshte ashkali, prandaj, duhet te pajtohemi me te. Ashkali eshte, sepse ndjehet ashkali.
vor 5 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1
Reply · Like · 7 February at 04:15

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
O qeni i serbise,ti e lavderon aq shume Avdi Ibrahimin,kinse krismat e pushkes se Avdiut e ēliruan kosoven,dhe kinse shkines ja paskan dridhur femiun ne bark dhe e paska debue forcen serbe per serbi.Por si ka mundesi pushka e Avdi Ibrahimit me kercite,kur Avdi qeni ,mesuesi yt ne uēk eshte inkuadrue mbas ēlirimit te kosoves ,me daten 12 QERSHOR te vitit 1999,dhe pse ne mirenjohje nuk ja shkruajne prej kurit e gjere kur eshte inkuadrue ne lufte?Shpifjet e juaja ju dolen per lendine,na rrofshit prapanicen ti Reshati shkines bashk me Avdi Ibrahimin qe ka punue ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne Therande..Per kete duhet te deshmoj;Fatmire Lima,Mesuesi nga Deberdelani.Balaj,BajramBekteshi,X.Sh.,N.K.,S.K.,F.K.,A.K.M.K.,keto inciale jane sekrete te cilet kane qene ushtar te Limes. Fatmir Limen nuk e fajsoje,sepse tjeret e kane nxite qe mos te me marri ne uēk.Fatmiri mua nuk me ka njohur se kush jam,as une ate nuk e kam njohur fare..Kam mesazhe,nga keta se kush qendrone prapa skenave makabe.Ha mute sa te deshirone ,se kerkushi nuk ta ndalone kete xeje.Ta dhefsha shkollen e shkive,ore karapidik.Ti pshurresha edhe varret e te pareve qe pasket qen shkavella.Tpufff ftyren ta dhefshin qent e Arkanit,e Milloshit.Ti ja kalon Arkanit e Milloshit.A ja ke mesue kete shpiunllak edhe femive ?Mesoji se jetojne mire nga kjo,sepse e hane shqiptari tradhetin.Ore qen a po thua ke ba padi penale kundra meje bashk me Avdi Ibrahimin?Ku e ke nanen shkine qe te ma dergon interpolin e Hages apo te shtetit te Kosoves.Ore qen,qe tri dite te kam padite ne gjygjin e Hages.Dhe ata ma beren,a ka ndonje familje shqiptare qe nuk e akuzon dike pa fakte.Me thane;Ne jemi duke e pergjue kete njeri dhe Avdiun,kemi bere pyetje ne Kosove dhe prokurori nga Kosova na ka thene se ky i shpifet ēdo njeriut kur i ipet mundesia.E kam te inqizuar dhe do e qesi ne jou tybe.TI Reshat qeni dhe Avdi Ibrahimi me keto shpifje sherr ke per ti bere shqiptarise.

Ja popull i dashur nr e telefonit te Hages,kujt i kam bere keq,kane e kam dhunue nga motrat shqiptare,cilen femer shqiptare e kam prere ne barke me Arkanin e Reshatit dhe paskna bere kushte se a e ka djale apo vajze ne bark,kane e kam masakrue nga shqiptaret urdheroni dhe paraqitnemi ne prokurin e Hages,dhe jam ne gjendje te ballafaqohem me drejtesin se ky qen me ka lodhur ne shpirt.Por edhe keto gazeta qe ja botojne ketyre artikujt pa argumente do te ndeshkohen me ane te ligjit nderkombetar.

Zyra e prokurorit te Hages;00317051872
Ne gjuhen serbo kroate dhe ate qe kerkoni ne gjuhen shqipe eshte ky numer i telefonit
0031705158518.

........Por iu kisha lutur te gjitheve qe keni argumente per ēdo kriminel ta lajmroni ne gjygjin e Hages.Nese frigoheni nga e verteta me tregue,e paqit vetem ne qafe dhe pasardheseve keni per tja lane sherrin gjere ne Deme Baba Deme.Dhe mos ikni nga atedheu pastaj e me thene spo kemi buke me ngrere nga keta mjeshter te etiketimeve.
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 03:42

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ēka tha Radivoje Ēoloviēi pėr UDB-ashėt ?
*Rrustem Ramosaj nga Cerabregu i Ulėt i Deēanit, ishte komandant i milicisė serbiane nė Zhur dhe pėr vrasjen e tre kushėrinjve tė mi dhe burgosjen e grupit tim u dekorua nga Jovici me Medaljen pėr trimėri.

*Ēaloviēi, lavdėroi edhe spiunėt ku bėnte pjesė edhe langoi Haxhi Latif Kuēi, pėr spiunllėqet gjatė demonstratave tė vitit 1981.
Ky spiun i qenit Latif Dulla, nė lokalet e UDB-ės, me doli dėshmitar, qė unė isha pjesėmarrės aktiv i demonstratave.
Haxhi Latif Kuēi, nuk pushoi kurrė sė vepruari kundėr kombit tonė, para luftės voziti nėpėr fshatara te Kosovės, Arkanin, ku me vone u bė kasaphana...

Burrat mė tė fortė tė kombit me kohė e kishin nisur vallen e lirisė pėr tė ēliruar njėherė e pėrgjithmonė nga thonjtė e pėrgjakshėm tė hordhive ēetnikoserbiane tė krajlive mė tė tmershem, d...See more
Reply · 4 · Unlike · 28 January at 11:12
View 15 more

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:41

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
img]http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg[/img

Ta shkerdhefte Haxhi Lata gojen ore qeni i Arkanit o Reshat shpiuni.Ti e lavderon Bllacen qe e paska vrare Ibush Klokoqin dhe Selim Broshen,po sepse po te denohej para popullit,do te kishe dale edhe ti qen biri i shkines..O qeni shkines,Blaca ta rraste ne goje e ti peshurrt ato mustaqe te Stalinit.O peder,,ore dardalec,ore majmun.Ore qen dhenrri yt eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin..O qeni i serbise tye po te djege zuza ,.Mehe Uka eshte lirue mi zane organizatoret e uēk,,sidomos ne mledhjen qe eshte mbajtur ne Zajas,,Mehe Uka eshte lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin.Ti ke gishte ne komplotin e rrethimit te ndjerit dhe familjareve te heroit Adem Jasharit.Gjygji i HAGES e ka leshue kete deklarat te eprorit tend dhe te dhendrrit tend Mehe Ukes.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 26 January at 02:40

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj
Keto emra derr i ke marr nga Bahtir Hamzai,ma teper nuk ke vlere se ky berllog qe ka ēnjerezue vazen e vete ne zvicerr.Sa per qe me kane thene Akademiket serb qe vetem nje dite te na largojne nderkombetaret nga Kosova nuk ka kush ma qe na shtine tju behemi gjandar shqiptareve ma mire na befshin,sepse shpiunat shqiptar,na ka lodh koqet.Ty dhe Avdi Ibraim spiunit ju dhimset serbia se pa serbi nuk keni jete.More kopuk Reshati;Ti ju ke kercnue me vdekje edhe zotriut ,kryeredaktorit te alba radios Kadri Ismailit.Ti siq deklarone edhe atdhetari nga Ilirida Hisni Ismaili ke intervenue edhe ne organet maqedonase bashk me Ali Ahmetin qe ti bejne atentat.Ti ke kercnue edhe stafin e zerit te mitrovices qe Hisniun mos ta lene ne intervista.Cili nga ne dy po dalim si bashkpuntor i Arkanit ?
Reply · Like · Edited · 28 January at 13:15
View 1 more

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
img]http://oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg[/img

Ta shkerdhefte Haxhi Lata gojen ore qeni i Arkanit o Rshat shpiuni.Ti e lavderon Bllacen qe e paska vrare Ibush Klokoqin dhe Selim Broshen,po sepse po te denohej para popullit,do te kishe dale edhe ti qen biri i shkines..O qeni shkines,Blaca ta rraste ne goje e ti peshurrt ato mustaqe te Stalinit.O peder,,ore dardalec,ore majmun.Ore qen dhenrri yt eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin..O qeni i serbise tye po te djege zuza ,.Mehe Uka eshte lirue mi zane organizatoret e uēk,,sidomos ne mledhjen qe eshte mbajtur ne Zajas,,Mehe Uka eshte lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin.Ti ke gishte ne komplotin e rrethimit te ndjerit dhe familjareve te heroit Adem Jasharit.Gjygji i HAGES e ka leshue kete deklarat te eprorit tend dhe te dhendrrit tend Mehe Ukes.
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:39

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF...See more
Reply · Like · Unfollow Post · 2 sec
Reply · 3 · Like · Follow Post · 27 January at 22:02

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Urtia popullore thot: "Mos e vet se tė tregon vetė". Ja ēka shkruan Haxhi Kuēi pėr veten e tij me datė 15 qershor 2006.viti. nė "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuēit (Krasniēit) pyet pėr plagos e Fe. Haxhiu thotė:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njėherė na shkoqin keta nėrkombėtarėt nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".
Pra ai Haxhiu paska patur lidhje edhe me akademik tė Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme pėr ta kuptuar se kush ėshtė Haxhiu...
Dhe ai vazhdon tė thotė:" Kėtė Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani nė mars tė 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj nga Suhareka ne ni fshat tė Gjilanit ne Kosovė a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon nė Ukė Bytyēin),Haxhiu vazhdon rrugės thot me pat thėnė: ēka ***** po lypin shqiptaret? Eh! Haxhiu kinse ja paska ftof Arkanit...etj"…
Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nėpėr Kosovė nė kohė lufte dhe ankohet pse UĒK-ja se ka pranuar nė luft tė gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UĒK-sė...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UĒK-sė...Sė pari ai arratiset me familje nė Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta tė UĒK-sė...Merr arratin dhe shkon nė Francė.
Dhe ja ēka thot Haxhiu pėr veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndėrruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...".
Pra ēfarė patriotizmi shqiptar pret nga njeriu qė ndėrron identitetin. Kėto nuk ju duken tė mjaftueshme pėr ta kuptuar se ēfarė nė tė vėrtet ėshtė Haxhi Kuēi - Ashkaliu, pėr atė ai shan e fyen nė forume me gjuhen e gabelit. Duke ditur mentalitetin e Haxhiut ka plot 13 vite nuk jam par e dėgjuar me te. Me vjen tė vjellė pėr pak kohė sa e kam njohur Haxhi thash e themaxhiun.
Reply · 2 · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:42

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF...See more...See more
Reply · Like · 28 January at 11:23

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See more
Reply · Like · 28 January at 11:26

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat;po ta kishe hek Bahtir Hamzain,ndoshta te kishin besue njerezit e ligeshte,por ja ku i ke qite ti vete ne kete forum dhe vete po nxihesh keq.Ja argumentet;http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662
Reply · Like · 28 January at 14:53
View 2 more

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Reply · 1 · Like · Follow Post · 27 January at 21:58

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
SPIUNI I UDBĖS SERBE

Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės
ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturė gabelesh. Qellimisht e vura per nė fund ketė BAKLLAVA. Kam thenė se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKĖ DUHET TĖ KENI FAKTE DHE NE FU
Reply · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:36

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Ja tradhetin tende si ta zbuloje ore koke kungulli.
Reply · Like · 28 January at 13:57

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Ja nga nje gabel qe ti ka dergue emrat,pra nga Bahtir Hamzuqi haha

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA ,serbet ua paskan dhene keto emra se Haxhiu kurr nuk shkruan serbishte.
Hajde galluta serbe hajde shkruaj me udben e serbise shkruaj se kurr nuk ju kemi friken juve udbasha te shkinave.

Shenim i plotėsuar:Nga Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi si njerez te udbes serbe.
(Haxhi (Latif) Kuēi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin nė Rr.”Nėna Tereze”,pa nr.i lindur mė 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuēi)nga Janqishta komuna e Malishevės dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekės.Gjat kohs sė luftės ka ikur fillimish nė Gjermani,pastaj ka ikur nė Francė ku e ka nderruar identitetin nė ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar ėshtė demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum tė tjerė.Ky nėpėr forume pėrdor lloj lloj emrash duke i keqpėrdorue ata pėr qellime tė veta destruktive dhe antishqiptare.Nė portalin Informativ Bashkimi Kombėtar ka disa pseudonime si pėrparmi,arbėri.fr,Haxhi Kuēi qė ėshtė emri i vėrtet i tij dhe sė fundmi ka nofkėn nė kėtė portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerė qė mė kohė do ti demaskojmė.Ky person ėshtė duke u pėrgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.Qysh eshte e mundur edhe sigurimi rus e ai serb dhe amerikan e pergjoin Haxhi Kuēin ?Haxhi Latif Kuēi ua ka zbulue te zezat e juaja o Reshat zagar Badallajs dhe Avdi Ibrahimit,dhe klikes suaj.Keto shenime per Haxhiun i ke marr nga Avdi zagar serbi Ibrahimi o Reshat Badallaj.JU jeni demaskue nga Haxhiu me ka krejte.Haxhiu nuk eshte kundra tere kombit shqiptar,pos kundra kompanise tradhetareve shqiptar.Dhe luftes tradhetare.A u betuat zagar serbi qe jeni armatosur per ti bashkue trojet shqiptare ?Ku e late veriun e kosoves ?Ku i late shqiptaret e Lugines se Presheves ?Ku nen meshiren e kujt i late shqiptaret e maqedonise ore udbash Reshat Badallaj e udbash Avdi Ibrahimi ?
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
..............................................................................
Ka edhe tjera shkrime,por nuk mi boton te gjitha
Reply · Like · 28 January at 13:59

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
A e sheh qe te zuna more kungullor,more qe i ke hy nje punes qe nuk te perket tye te mirresh me atdhetarizmin tim.Sherdheja rroten e sames Avdiut se sherrin ke per tja pare,dhe mos ju kercno shokeve si Kadri Ismailit e Hisni Ismailit me likvidime,dhe mos interveno ne organet sllavomaqedonase qe tju benin atetntate,e zoti te mallkofte ty ,Avdi Ibrahimin dhe Bahtir Hamzuqin.Bahtir Hamzuqi i ka heke jou tybin tim,por une e kam fotokopjue dhe po ja ruaj per kujtim qe le ta shofin Podujevasit e suharekasit a jane te verteta,siq po ti grumbulloj edhe shkrimet e tua dhe te Avdi qenit qe ma paska ngere buken me tradheti
Reply · Like · 28 January at 14:05
View 1 more

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės
ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturė gabelesh. Qellimisht e vura per nė fund ketė BAKLLAVA. Kam thenė se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKĖ DUHET TĖ KENI FAKTE DHE NE FU
Reply · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:59

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
A ta nxura edhe genjeshtren tende ore i poshter kur i kendojshe Avdi Ibrahimit,kinse krismat e pushkes se Avdiut ja tremben femiun ne bark shkines dhe shkina bashk me qetniket iken per serb.A kam thene se Avdiu nuk eshte kane ne lufte gjere mbas vitit 1998.Dhe atdhetari,qe ju e keni shkelur si mua,u be shok dhe miku im dhe me tregoj se Avdi Ibrahimi eshte inkuadrue mbas ēlirimit te kosoves siq po thojne shqiptaret.Pra ne uēk Avdiu dhelpera jote eshte kyq ne shqiperi me daten 12 QERSHOR te vitit 1999.E sheh ore Reshat,a me ke shti ta flliqi edhe gojen.Por me fejet e tua qe te ka shti Avdiu,se ai e din qe per mua nuk ka sa qimja e bythes sate diēka per te thene,se kurr keq si kam bere,pos e kam mbajte si quranin.Dhe ky eshte munue te me shtine fellutave,por se kam ngrere se e kam paramendue se ky vetem pakes me pase me tu kap te bene te luan nga mendet.Shoku juaj,tani miku im, nje fjale ma ka thene dhe ma ka lendue shpirtin me keto fjale;Haxhi te lutem ndalni keto shpifje ndaje njeri tjetrit,por une nuk i shpifem dikujt pa argumente.A tyyyy Avdiu dhe Bahtiri ju ka mashtrue te hyni ne loje,me krijimin e dokumenteve fallco.Se po ta leshone serbia apo kush do nje dokument,palla sdo ma kishte hanger.Nese te kisha qen me Arkanin ,sot isha ne qeverin e kosoves e jo te jetoje ne gyrbet qe kurr kete se kam mendue.Po vazhdoi me fjalet e shokut te juaj e mikut tim;Per hater timin dhe per hater te atdheut qe ka sot nevoj mos te perqahemi.Reshat Badallaj ,ndegjo;Shlyji te gjitha shkrimet qe ke shkrue neper te gjitha gazetat qe mu ke shpifur pa nevoje,dhe kerko falje ne publike.Te njejten gje do ta beje edhe une,per hater te shokut te juaj e mikut tim e ne veqanti per hater te ATEDHEUT.Dhe ti perulemi me vendosmeri punes per qeshtjen e se ardhmes.Kjo mvaret nga mendimi juaj,nese ke me te vertete mendjen tek qeshtja e atedheut.Por nese deshironi te vazhdojna me kete ritem,vazhdojm,por me duket qe nuk ja vlen nje gje e tille.Edhe nje here po te them,nese i shlyni te gjitha shkrimet dhe distancohesh,te njekjten gje do te beje edhe une pa hezetim.
Reply · Like · Edited · 28 January at 14:30

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Po pse tani kur ne nje intervist foli Mehmet Loci ju kape si rriqni bullices per bythe.E sidomos kur e permenden Moravacin qe ka lapidar ne beograd dhe ne mitrovice.Po edhe Resmija paska qen ne LPK bile me shifer !Motra tjeter drejtoresh ne kohen e Milloshit tani prape drejtoreshe.Po vetem nje shrllatan nuk ka mundesi me ju kuptue familen e juaj se kush pasket qen ?Poezit e mija ēka i kam shkrue,ja vlejne edhe ne te ardhmen,qe ti mbledhi mendet populli dhe mos te binin preh e genjeshtrave tua.Kush ka organizue ne zhur demostrata ne vitin 1989?A na tregove vete se ai qe organizon demostrata eshte udbashi i serbeve .Nuk keni nevoje ti etiketoni njerezit udbasha.Ja ke nise me mua dhe duhet ta qesim gjere ne fund.Trego kur une Haxhi Lata ne cilen date me Arkanin kam dhunue femra shqiptare?A ka emer ajo femer shqiptare ?A ka emer e mbiemer ai shqiptar qe e kam masakrue ?tregoje daten dhe vitin kur i kam masakrue.A me ke shkrue ;Hajde dalim ne pazar haptas flasim?Hajde pra qe e ke rastin ti masim pazaret,se cili nga ne paskemi qen argatet e serbise dhe Arkanit ?I perlyeri mundohet duke sulmue atdhetaret ta mbuloje ftyren e poshter te veten.Shyqyr zotit qe nuk keni as nje argument ndaj meje,sa per qe me shpifeni,shpifni e fabrikoni nga kuzhinat e juaja dhe te beogradit sa te mundeni,se kari seshte ka ma nin,se me qiftat si ju i kam ne grushte.Kurse Avdi Ibrahimi nuk ka luftue e na rrofte bythen bashk me ty.Qe tre % vete deklaron se ja ke dergue Hazer Susurit 500 mi marka.Dhe ke per te dhene me te llogari se ku i keni qeue ato te holla?
Reply
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog Haxhi Kuēi me Reshat Budallen   Mar 18 Fév - 13:45

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Keto pyetjet e Murat Jasharit drejuar Hashim Thaqit,ma se pari mi ka derguar mua dhe une jam nga ma te paret qe ja kam botue.Kqyr se nese genjej une data qe regjistrohet nuk genjene.Dhe nese kam thene se tane komandantat e uēk es duhet mi lidhe e mi denue,prape jam ai rrakatel qe nuk i bije pishmanit a mendone se une jam me dy ftyra more zagari i shkines ?I di edhe ata komandanta qe kane luftue vertete ,por disave ja beret kurthen e i likviduat e disa jane ende ne jete pa kurrefare te drejtash te jetes si qenje njerezore.Ketu amerika kurve ka faje qe ju ledhatone dhe nuk i bije pishmanit gjere sa e shtije qe ne ju mos te bene rahmet sikurse ne mizat e WC.Besoje qe se shpejti amerika do ta nderrone kohjen e politikes se vete ne te miren e popullit shqiptar.Ka njerez qe jane ka punojne me amerikan e senatoret e tyre.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
O Reshat Badallaj ta ka rras karin Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza,qellimi i ketyre ka qen me ti zbulue kembet e arushes,dhe te kane dergue bash tek une qe ti qita kembet e gjarperit thike perpjet si lopen kur e lidhe kasapi..Po me ēka e bajta Arkanin ?Ne shpind e bartesha ?Apo me mercedes te verdhe,e jo siq e cekish boje portokalli.Une nuk kam pasur bugjet te bisneseve dhe Arkanit i kane interesue njerezit e pasur,dhe me ja que ne shtepi pulat e bardha.Ne adrese te gabuar mu ke drejtue.Atij qe e ka shetit Arkanin nuk ke hordhe ti thuash,se ta ladrone nanen serbi.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Ja Murat Jashari disa pyetje per Hashim Thaqin;

92.Zotėri Hashim Thaēi ishte strehuar tek Faik Morina nė Prishtinė njeriu i Arkanit !!!
93.A ėshtė kėshtu mor adalet superkomandant ???
94.Faik Morina ishte i vėllazėruar me Arkanin dhe bile dilte nė televizion bashke me te, Zotėri Thaēi ?
95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.
96.Shef i UĒK-sė dhe i SHIK-ut Hashim Thaēi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????
97.Nėse nuk ėshtė e vėrtet dil dhe demantoje kėtė!!!!!
98.Prej Prishtinės Hashim a ke dal nė Maqedoni?
99.Kush ta arranzhojke kėtė kalim ?
100.Kush tė percjellke deri nė Maqedoni ?
101.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?
102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?
103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?
104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?148. Dinakė si gjyshi i ytė Sinan Idrizi (Thaēi) oficer i OZNA-s e i KOS-it qė nė kohėn e vetė Drenicėn e kishte sjellė nė gishtė, nipi i tijė Hashim Haxhi Thaēi po e sjellė krejtė Kosovėn nė gisht me ndihmėn e BIA-s e shėrbimeve tė shteteve tė bashkėsisė europjane mike tė serbisė, a ėshtė kėshtu ?
165.Pėr njė patriotė 15 spiun kanė gravituar rrethė tij dhe ju kane paraqit si shok.
166.Kur thojnė 15 veta pėr njė njeri qė eshte spiun. Do tė mbetet spiun pa qen.
167.Populli do t'i besoj atyre 15 vetave e jo patriotit tė vetmuar, tė izoluar, tė denigruar, tė deformuar dhe te demoralizuar nga UDB-a.
168.Ju SHIK-u e kishit rrethuar Adem Jasharin dhe e keni shkaterruar psiqikisht me propagandat e juaj.
185.Specialiteti juaj ėshtė patriotėt t'i paraqiteni si spiun dhe spiunėt e juaj tė Serbisė t'i paraqitni si patriota te shqiptarėve?
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Per ty kam marr iformata nga shkrimet e tua qe vete ke deklarue more zagari i serbise.Kur ti more zagar me ke njohur?ēfare shoqerie kemi pasur ne?Per ty dhe farefisin tend mundem me shkrue romane njesoj si per Avdi Ibrahimin qe ka qen ne mardhenje pune ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke.Ketaema ka thene vete Fatmir Lima dhe nje mesues i deberdelanit me mbiemrin Balaj,ne vitin 1998,ne prani te Bajram Bekteshit nga samadrazha..
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 3 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj;A ka qen motra jote ne kohen e Milloshit kryetare e unionit studentor ne prizren,ne shkollen e larte pedagogjike?Po ose jo.Pse mua nuk me beren kryetar,edhe pse isha nxenes e student shembullor.Pse nuk me pranuan ne mardhene pune kerkund,e familja jote po besa.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Hajvani;Nese mendon se me sulmet e tua do ta mbroni paftyresin tende dhe te Avdi mutit,kote e keni,sepse faktet flasin te verteten e hidhure.Ndoshta ke aftesi me manipulue me te gjithe shqiptaret me ato mesimet qe ju ka mesue nana serbi,por me mua kurr jo,sepse babe e babgjysh nuk kane ngrere si ju ne grazhdin e serbise.Po ti ske bythe te reagone aty per aty gjere sa nuk e pergaditish citatin me marveshje me Avdi mutin e qosiq baglen.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 3 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj ti ne fb tend e nuk me lejoni qe te bejme dialog,nese vazhdoni me qite tema ne fb tim,po te them se do te bllokoje.Ose pranoje genjeshtren tende qe e fabrikoni nga kuzhina jote dhe ajo e serbise.Me keto shpifje,je ka e zhyte veten edhe ma thelle duke te zbulue edhe ma shume.
Reply · 1 · Like · Unfollow Post · February 16 at 1:17pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Qellimisht ne nuk reagojm menjeher me ashakaliun,udbashin,krahun e djatht te kriminelit Arkan,qenin e zi, HAXHI KUCIN, vetem et futet me thelle ne genjeshtra. Ē“eshte e verteta,ky ashkali dhe spiun i kombit tone nuk ka fare dert qe rrene. Ta zem nje shok i imi ,zv.komandanri i ZOP-it, ka ngritur padi penale per rrena dhe shpifje,lexo intervisten me Avdi Ibrahimin dhe lexo origjinalin dhe binduni... Qeni zi i Arkanit, qe e voziti kriminelin ne shume fshatra te Kosoves dhe me pas u be kasaphana, thote qe motra ime ka qene drejtoreshe. Paturpsisht genjen ky qen sepse kurre ne jeten e saj ajo nuk ka qene drejtoresh! Qe nje vit e gjysem eshte zv.drejtoreshe e jo sic thote spiuni i UDB-es.klyshi i Latif Dulles ,Haxhi Kuci, qe ne vitin 1981,ka spiunuar dhe fotopgrafuar studentet per serbet... Dhe me pas qeni pyet:Perse une nuk isha. T“i nuk ishe se ti ishe spiun dhe nuk mund te jesh me shkolle fillore. Njehere bene diplomen fals,konkurove ne Zllapuzhan, te hetuan dhe para nxenesve te rrahen si qeni i Pirotit... Njehere moti thote:Dr.Imri Badallaj e ka marrur per grua nje ish studenten e tij,nderhyne ne familje! Po ti more qeni i zi,tregoju popullit,se perse te iku gruaja,perse te iken dy djeme,perse te iki vajza, perse vjene Dragisha te ti...Qeni i zi i Arkanit,genjen kur thote se une,e kam kercnuar albaradio. Ken e ka mik moderatori ty,apo mua,kuj i tha pis ty a mua,kuj i tha tradhtar ty a mua...? Se sa eshte e vertet,secili prej jush le ta merre nr dhe te pyes. Fakte te reja kemi zbuluar qe ne ardhmen jo te larget do te lexon te gjitha me fakte e jo ky ka thene keshtu, e ashtu, bile siq me tha nje shok i vjeter i studimeve po ta permendi mbiemrin se e njohish,me mbiemer BASHA,tha:Burree me te poshter,me idiot,rrence,dallaferxhi,spiun,tradhtar nuk ka ne faqe te tokes. Po cfare djali je,kur e shkokordhon nenen dajak,po cfare vellau je kur vellaut ja merrre pasurine,po cfare burri je kur gruan e maltreton deri ne ate mase qe cmendet,po cfare babe je kur dy djemt e vajza sherohen ne spitalin psikiatrik!!! Po deshe te permendim edhe ne cilin spital sherohen dhe thote qeni i zi i Arkanit,akuzon shtetin francez. Se vertete eshte keshtu,lexonse vet cka thote ai vet. Eha, sa shqiptarin e ka prere ne BESE ky qen. Po ti duhesh te tregosh se ku e ku e ke shetitur Arkanin me "Tigrat", qe shume nena kane mbetur me duare ne gji. Ne te ardhmen do te njoftojm Ambasaden franzese dhe te jam deshmi per racizem, e kemi bere fotokopje se si genjen kinse francezet ja helmuan femijte e shume gjera tjera... Do te lexoni se si ky qen bente takime me kriminelet cetnik dhe asnje me fjale vetem me fakte dhe te binduni. Po perse asnje shqiptar nuk e perkrah kete qen,po perse e leqiti familja...
Reply · Like · February 16 at 7:50pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 16 at 7:54pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Po kete kush e tha more qeni i Arkanit , le ta lexoj populli dhe te binden se kush jeni Ju
Reply · Like · February 16 at 7:55pm

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj More zagari i udbes se serbise.Po ku hamamin ka koqe Avdi muti me ngre
padi?Avdiun ta kishte nxen Fatmir Lima ja kish pre koken si gabelit.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Mos fabriko genjeshtra nga kuzhina e beogradit more rezilan,se kurr ne jete ne Sllapuzhan nuk kam konkurue,pos ne vitin 1979 kam konkurue ne Peqan,dhe pasi me pranuan,ne oren e dyte erdhi ish drejtuesi i drejtorit Muharrem Gashi dhe mu lute qe ta leshoje punen ,sepse inspektori Ruzhdi Berisha dhe komiteti e kishin que qe te me heki ,duke i thene si ke guxue me marr ne mardhenje pune nje bandit qe punone kundra jugosllavise?Po ti me keto shpifje e tregon veten se je ende klyshi i serbise.Muharrem Gashin e kam te inqizuar dhe me fakte flasi o majmunat?
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Vellaun e kam gjalle ende ,dhe munden me vete se ēfare toke ja kam marr me dhune?EDhe qe thua qe e paskam rrahur nanen,nanen ende e kam gjalle si pellumbeshe dhe une jo qe kurr nuk e kam prekur,por dikush te ma lendone edhe femiun ne djep ja shkerdhej a morre vesh ore zagari i serbise.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Motra jote nuk na qenka drejtoresh,por zevendese e drejtorit.Jo buka po kulaqi i thone kesaj.Une kurr ne jeten time edhe pse isha nxenes e student shembullor nuk munda ta kapi ditarin nen sqetulle.Per Imri Badallen kam thene se e ka marr per grua nxensen e vete e ti thua jo nxensen por studenten.Edhe kesaj i thone jo buka po kulaqi.Familje e degjeneruar jeni.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj alba radion e Kadri Ismailit e ke kercnue jane shkrimet ndermjet neve dyve dhe e kam te inqizuar edhe ne kasete.Mos me detyro ta qesi ne jou tybe.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une ne bese i prej udbashet e serbise,dhe ua shkerdhej edhe femit ne djep.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ti vete me shpifesh sipas kuzhines serbe qe e paskna shetit Arkanin dhe tigrat.Ti ke cekur edhe qe kam dhunue shume femra shqiptare e pre ne bark , e masakrue shqiptar.Na trego ore zagari shkines a kane emra dikush nga keto dhe daten e vitin na trego more qetniku i serbise se ti gjak shqiptari nuk posedone ne trupin tend.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Demostratat e 11 marsit 1981 ne menzen e studenteve une jam ai qe i kam nisur si shkaku i qimes qe me ka qellue ne gjellen time e jo tenden more shkavell.Une jam ai pidhi sames dhe nuk ma ka ndie quka as per qiftat si ti as per serbine.Ja kam shkerdhye nanen nenes sate serbi qe ua shkatrrova dhe ua prisha kumarit e juaja qe ende po u mbesi marka mu qie me serb,more pederak me ato bythet qe i ke si pela hamshure.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une jam ai qe e shtina NATON me ja qie nanen me bombardue serbin tende te dashure.Ajo ka qen mjeshtia ime qe kurr historia nuk do me harrone.Shkaktar une dhe ua bera te munduren qe popullin prape ta ketheje ne dheun e tyre,e jau prisha punen qe ta deboni popullin nga kosova e ta qojne ne QAD.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ti na trego neve shqiptareve si ke e mundur qe dhenrri yt Mehe Uka me njofken Moravac te jete hero i serbeve dhe i shqiptareve?Pra lapidar ne beograd dhe bustin ne mitrovice.Kete e ka deshmue Haga dhe njerzit qe folen ne Rokum qe ju ke kercnue me burgosje M.Locin sidomos.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Edhe Ate Gjergj Fishta ka pase thene ;Le ta dij tere bota mbare se prej sodit Fishta nuk eshte shqiptar.Prej qefit e ka thene kete fjale apo?More udbash i flliqet.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une knaqem duke be dialog me nje udbash siq jeni ju dhe dhendrri juaj ne amshim Mehe Uka.Avdi Ibrahimi ska luftue mos e genje popullin more qeni i serbise.Ky ne lufte eshte kyq me tu perfundue lufta medaten 12 qershor te vitit 1999. pisa dhe udbashet e serbise.A eshte e vertete kjo e Avdi Mutit ?
Reply · Like · Edited · 2 seconds ago
View 9 more

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Po ti more udbash Reshati vete deklaron se Ibrahim Kelmendi Isuf Gervalla ka qen shoku yt,tani kush me te marr vesh ty se kush mutin jeni?
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:46pm

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
A e kam ditur o Reshat Budallaj o udbashi i serbise se je shok i
ngusht i Bahtri Hamzes.Mirru me kete ndytesire dhe me Avdi Ibrahimin qe ka punue ne
mbrojtjen Popullore te Jugosllavise ne Suhareke ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987.
Si ja besoje serbija kete vend te punes Avdiut,kur ky qen deklarone se ka qen i denuar
iredentist ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981?Hajde gallata udbashave hajde .
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:42pm

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Po mire more Reshat Badallaj;Milaim Zeka eshte ky qe e kishte pergaditur nje insert te AKSH me maska dhe ne mesin e maskave ishte edhe Avdi Ibrahimi.Pra neqoftese Milaim Zeka na ēenka qen UDBASH,ateherit edhe ti si miku i Avdi Ibrahimit na qenkeni balta e udbes serbe.Ja une jam ai qe e kam zbulue kete foton e shokut tend Avdi Ibrahimit ne nentor 2012.http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q
Reply · Like · February 16 at 1:43pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH ĖSHTĖ SPIUNI I UDB-ĖS HAXHI KUĒI?
(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės
Reply · Like · February 16 at 7:58pm

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise,isha be i pasur si ti?
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhendrrit tend si hero i serbise dhe hero i shqiptareve ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka ēka me ka be mua te beft edhe ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.Se per shqiptar pa qene tradhetar i mire nuk mundesh me qene.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.Dhe e kundershtoni!
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune jo?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?Gruan e kujt ja dhunova?Motren e kujt ja dhunova?Rejen e kujt ja dhunova?
A kane ema ato femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego emrat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet qe ke marr shirita te kuq nga policia e serbise.Une Haxhi Kuēi demostraten ne menzen e studenteve
i kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe,dhe demantoje deshmitarin.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi ne vitin 1971e zi qofshit ju udbashet e serbise.
Sa per luften e uēk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne barkun e shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uēk eshte kyq siq thone burrat mbas ēlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balten me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne masakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uēkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh ēdo njeriut ,ku dikushi te paguan per keto shpifje.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:36pm

Haxhi Kuēi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbaes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhedrrit tend si hero i serbise dhe hero ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka ēka me ka be mua te beft ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?
A ka emer ajo femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego erat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet dhe ke marr shirita te kuq nga
policia e serbise.Une Haxhi Kuēi demostraten ne menzen e studenteve
e kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi e zi qofshit ju
udbashet e serbise.Sa per luften e uēk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne bark shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uēk eshte kyq siq thone burrat mbas ēlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balte me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne łasakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uēkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh ēdo njeriut dhe dikushi te paguan per keto.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:17pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : http://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:31pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI ?
YOUTUBE
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : http://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:32pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI?
Y O U T U B E
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : http://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:33pm
View 8 more

Bahtir Hamza · OK
JUVE DUHET ME JU KALLE PER GJITHEMON E JETE ME CDO BIME ME CDO SHTAZE SHTEPIE, ME CDO, CDO SEND TE JETESE QE E KENI NE PERDORIM PER MOMENTIN NE PRISHTINE NE KOSOVE GJE QE KURRE NE KOSOVA TE MOS LINDINE KESI RRENJE TE IDHTA SI QE JENI JU NE RTK, GJE QE KURRE KOSOVA AS RTK-ja TE MOS KETE RRENJE TE IDHAT....
Reply · Like · Follow Post · January 25 at 6:29pm

Bahtir Hamza · OK
Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....
Reply · Like · Follow Post · January 12 at 7:30pm

Bahtir Hamza · OK
KOMUNISTAT E UDBASHET SHQIPTAROSERBOSHQIPTAR TE KOSOVESE KOMUNISTE
TE YUGOSLLVISE 1945-1995 QE I KENVERTUAN NE “HERONJE TE KOSOVESE”

By;bahtir Hamza,author,artist.
hamzabahtir@gamil.com
Sunday, January-12-14. 2:02:42 PM

Thema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE

Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....
Reply · Like · January 12 at 8:06pm

Islam Uka · Works at AREDIL Costruzioni S.r.l.
rtk i kosoves me i miri
Reply · Like · Follow Post · January 1 at 6:42pm

Fikret Hadzija Spahija · European Business School Brussels
Smile
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog Haxhi Kuēi me Reshat Budallen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: