AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dreni Drenova(Reshat Badallaj)kundra Ruzhdi Saramatit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dreni Drenova(Reshat Badallaj)kundra Ruzhdi Saramatit   Jeu 27 Mar - 8:16

Dreni Drenova(Reshat Badallaj)i shpifet Ruzhdi Saramatit.
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina
Dreni Drenova
Fillestar/e


Numri i postimeve: 48
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Thu Feb 07, 2013 10:22 am

Kontrabanda me armet e UĒK-sė nga kom.Ruzhdi Sramata

16.09.2012, 11:12:37
dallendyshja_
me pervojė Anetar prej: 16.04.2004
Postime: 167

PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?! Denoncim publik
________________________________________
Mona Agrigoroaiei:

PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?!

~Denoncim publik~

Sot, mė 15 shtatorit 2012, u takova me njė person tė quajtur Vehbi Rafuna, nga Kosova nė lokalin pranė “Albanian University” nė qendėr tė Tiranės. Dėshmitarė nė kėtė takim ishin edhe Ruzhdi Saramata, babė dėshmori tė luftės sė UĒK-sė dhe Halil Canolli, ish komandant tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.
Kursi i bisedės nė fillim ka qenė rreth domosdoshmėrisė sė aktivitetit kombėtar. Unė kam theksuar faktin se vetėm dėshmorėt e kombit kanė kryer misionin e tyre ndaj atdheut, kurse ne qė jemi tė gjallė duhet tė vazhdojmė kėtė drejtim dhe pėr fat tė keq ka njerėz qė vetėm nė dukje vazhdojnė kėtė rrugė, por bashkėpunojnė mė armiqtė e kombit dhe me kolaboracionistėt.
Papritmas, Vehbi Rafuna mė pyeti: “Me kėnd mbani kontakte kėtu nė Tiranė?”.
Pyetja m’u duk provokative. Qė tė mbulohem shokėt dhe aktivitetin tim, i jam pėrgjigjur: Me Koēo Danaj.
Dhe, pastaj e pyeta edhe unė: “Po ju, me kėnd mbani lidhje?
” Pėrgjigja e Vehbiut ka qenė befasuese pėr mua. Ai mė tha:
“Tani, nė si ish luftėtarė tė UĒK-sė, mbajmė lidhje me tė gjitha qeveritė” (!).
Kjo mėnyrė e tė formuluarit mė jep tė drejtėn tė konsideroj se ai nuk vazhdon rrugėn e drejtė kombėtare pėr ēlirim dhe ribashkim kombėtar, por ėshtė i shitur tek qeveritė tė Thaēit dhe tė Berishės, dhe vetėm bėn “gam gam” pėr tė mashtruar atdhetarėt se qenka patriot.
Nė atė moment unė i jam kundėrpėrgjigjur (dhe referenca ishte drejtpėrdrejtė pėr tė, gjė qė nuk e ka kuptuar): "Paska njerėz qė vetėm nė dukje veprojnė pėr ribashkim kombėtar, por nė fakt bashkėpunojnė me horrat"!
Ky pėrfundim e kam edhe pasi unė e pyeta ēfarė mendon pėr Gafurr Adilin, duke i thenė se: “unė kam dėgjuar pėr kėtė politikan tė shquar nė opinion, e di se ėshtė kėtu nė Shqipėri, nuk e kam takuar deri mė tani”.
Kurse ai filloi tė hidhte vrerė ndaj Gafurr Adilit, duke thenė: “Ai hiē nuk ėshtė politikan i shquar.
Gafurr Adili ishte nė organizimin e quajtur Frontin pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar […emrin nuk e shqiptoi korrektesisht dhe plotėsisht], por mė pas u largua dhe formoi partine e quajtur FDBK”.
Kėto janė thellėsisht shpifje. FBKSH ka qenė organizatė ilegale politike udhėheqėse e AKSH-sė dhe mė pas, pėr shumė arsye tė qendrueshme, ka qenė reformuar nė njė organizatė politiko-demokratike (jo parti politike!), tė emėrtuar Fronti Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK).
Ky mjeran, spiun i SHIK tė Kosovės dhe edhe i agjenturės sekrete tė Kroacisė, kujton se unė nuk e dija se ai, Vehbi Rafuna, ka qenė nė Konferencė Riorganizuese tė ish FBKSH-sė, tė mbajtur mė 28 Nėntor 2009 te Hotel Romana nė Durrės, qė ka qenė edhe Kuvendi Themelues i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK), dhe aty, nga vetė Gafurr Adili, lideri i ish FBKSH-AKSH-se dhe qė nga 28 Nėntori 2009 President i FDBK-sė, i ka marrė librat "Platforma e Shqipėrisė Natyrale" tė Koco Danajt dhe nuk i ka paguar librat, por i ka vjedhur, siq ėshtė mesuar tė vjedhė ai dhe banda e tij, qė e kanė vjedhur, jo vetėm UCK-nė, por edhe Kosovėn.
Gjithashtu, mjerani Vehbi Haruna, kujton se unė nuk e dij se ai ėshtė invalid i luftės se UCK-sė, jo i plagosur nė dyluftime me bishėn serbe, por i vetplagosur me armė e tij, qė tė mos shkonte nė betejat clirimtare.
Por, mua mė shumė habiti qėndrimi oportunist dhe shumė i poshtėr i zotit Ruzhdi Saramata, i cili heshti kur shpifte spiuni Vehbi Rafuna ndaj liderit tė bashkimit kombėtar, Magjister (tė shkencave Juridike-Ekonomike) Gafurr Adili nga Kėrcova nė Tiranė, sepse unė e dija shumė mirė se, zoti Ruzhdi Saramata e njeh shumė mirė zotin Gafurr Adili. Mjafton qė zotit Ruzhdi Saramata t'ia rikujtoj vetėm disa sekuenca tė bashkėveprimit tė dikurshėm tė tij (2004-2009), pėrmes dėshmorit Xhaferr Shala, me Gafurr Adilin, dhe jamė shumė e sigurt se, zoti Ruzhdi Sramata do t'i bjen pishmanit pse endet me poliagjentin Vehbi Rafuna.
Nėse zoti Ruzhdi Saramata do tė guxojė ta kundershtoje kėtė fakt, gjė qė unė e mirėpres, atėherė unė do tė jesha e detyruar qė t'i publikoj edhe ate "pazarin" prej 20 mijė eurosh, nga te cilat 3 mijė euro ia ka marrė dėshmorit Xhaferr Shala "Xhafės" dhe... (vjeshtė 2005) pėr...., dhe qė edhe 17 mijė eurot e tjera ėshtė dashur t'ia paguante zoti Gafurr Adili, sepse ashtu zoti Gafurr Adili iu kishte thėnė Xhafės dhe..., por qė pastaj, kur Zoti Ruzhdi Saramata ishte takuar (te "Zabeli" nė Kukes) me zotin Gafurr Adili, i kishte ra pishmanit se pse djemve te tij ua kishte marrė 3 mijė eurot pėr gjėra (sende) qė nuk ishin tė tij, por i kishte ble populli shqiptar.
Prandej, keni kujdes dahi, kur shpifni kundėr Liderit tė Bashkimit Kombetar, Magjistėr Gafurr Adilit, aktualisht President i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK), sepse do tė na detyroni qė, ashtu si ish spiunėve tė ish UDB-sė (Ali Ahmedi & Co), edhe ju t'ua publikojmė tė gjitha pislliqet tuaja tė deritanishme.

Tiranė, 15 shtator 2012


detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Numri i postimeve: 2115
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Thu Feb 07, 2013 12:48 pm
Dreni Drenova
Po spo te vjen turp te plasosh shkrime te magjupes Rumune dhe shpijunit g.Adili
qe vetem ka vjedh popullin dhe shoket e tije me ble banesa neper durres dhe tiran
ky shpijun i serbise e maqedonise qe ska lan ken pa e perly e te kercnue si arushen me shoshe
a e dine ti se kete njeri as nje patriot shqiptare se perkrahe ..vetem do shpijuna te serbise e maqedonise qe kan vjedh me te dhe vjedhin pa u nal
ta perzijshe Rafunen me keta shpijuna eshte turp per ty .qe plason kesi shkrime m***...
Ky seshte magjister po m*** magjister rrugaq dhe primitiv ,sa kam ndegjue une ky i ka borgj shume atdhetareve dhe shume patrioteve shqiptare .
eshte prsident i m*** frontit qe ka 4 veta e hiq me shume...

Dreni Drenova(Reshat Badallaj)
Fillestar/e

Numri i postimeve: 48
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012


Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 09, 2013 9:51 am

Detektiv turpin mbaje pėr vete unė nuk e njoh as romunen e as Gafurr Adilin.po tė ishte ashtu si thua ti pse nuk reagoni edhe ju publikisht siq kanė bėrė denoncim publik romunja apo Gafurri me fakte.Ti po tė jesh i guximshėm dil me emer e mbiemer e mos u fsheh pas emrave detektivi apo ndonji emri tjeter tė rrejshėm.Si me tė besu ty kur nuk tė dimė se kush je?ndoshta edhe ti je ndonjė kontrabandist armėsh tė lirisė?!http://www.kosovarimedia.com/index.php/lajme/12438-pse-po-shpif-o-vehbi-rafuna.htmlNjėri prej ish-komandantėve tė UĒK-sė, Xhezair Shaqiri , i njohur si Komandant Hoxha, i ka akuzuar politikanėt nė Prishtinė dhe nė Tiranė se i kanė braktisur aspiratat e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės. Shaqiri, i cili ishte akuzuar vitin e kaluar nga zyrtarėt e Beogradit pėr njė sulm ndaj xhandarmėrisė serbe nė Bujanoc, ka deklaruar pėr Telegrafin se shqiptarėt e Luginės sė Preshevės e ngritėn lapidarin e UĒPMB-sė pėr tė tėrhequr vėmendjen e autoriteteve tė shteteve shqiptare, po u zhgėnjyen keq.
Shaqiri ka ironizuar edhe deklaratat e organizatės AKSH, e cila pati paralajmėruar se do te luftonin pėr tė mbrojtur lapidarin. Sipas tij, ky ishte edhe njė rast qė e tregoi fytyrėn e vėrtetė tė personave me maska tė quajtur AKSH.

“E patėn mundėsinė tė bėjnė ‘baam’,por jo. Tė presim se ndoshta Gafur Adili do ta sulmojė Beogradin, siē deklaroj para disa ditėsh. Kur unė para disa viteve u mbėshteta nė mur dhe nuk kisha pėrkrahje dhe nuk pata zgjidhje pėrveē me vetėmbrojtje dhe me ndihmėn e Allahut dhe disa shokėve nė Tanushė, Gafurri me quante njeri i Serbisė, edhe pse luftoja me serbin”, ka thėnė Shaqiri.

Ai mė tek ka thėnė se “kėto paaftėsi tė politikanėve tanė patriotė me rroga, po na dėmtojnė shumė ne shqiptarėve,dhe si po duket nuk po na lejon tjetėr alternativė nė ish-UĒK,qė tė reagojmė nė mbrojtje tė vlerave tona kombėtare”.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dreni Drenova(Reshat Badallaj)kundra Ruzhdi Saramatit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: