AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ilir Meta, ka thėnė se Manastiri i Deēanit pėrfaqėson gjitha

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ilir Meta, ka thėnė se Manastiri i Deēanit pėrfaqėson gjitha   Mar 8 Avr - 23:57

Meta: Manastiri i Deēanit simbol i bashkėjetesės - 2014-04-06 15:56:55
Kryeparlamentari i Shqipėrisė, Ilir Meta, ka thėnė se Manastiri i Deēanit pėrfaqėson vlera qė i takojnė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės, dhe gjithė njerėzimit.
Nė kuadėr tė vizitės sė tij qė po bėn nė Kosovė, kreu i Kuvendit tė Shqipėrisė ėshtė ndalur edhe nė Deēan , tek manastiri ku ka takuar Atin Sava Janjiq.
“Kėnaqėsi qė vizitoj Manastirin e Deēanit qė ne e konsiderojmė si simbol i bashkėjetesės. Shqipėria i kushton rėndėsi tolerancės fetare dhe bashkėjetesės etnike”, ka thėnė Meta.
Mė tej, Meta ka shkruar se Shqipėria ka vėmendje pėr tė drejtat e njeriut, teksa falėnderoi Atin Janjiq pėr kujdesin qė po tregon pėr ruajtjen e kėsaj trashėgimie.
“Manastiri i Deēanit pėrfaqėson vlera qė i takojnė tė gjithė njerėzimit dhe tė gjithė qytetarėve tė Kosovės. Shqipėria e mbėshtet frymėn e mirėkuptimit, harmonisė dhe tolerancės”, ka thėnė Meta.
© KOHA.net

Te shkerdhefshin nanen te gjitha kombet se pis ēenke he shkavell
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ilir Meta, ka thėnė se Manastiri i Deēanit pėrfaqėson gjitha
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: