AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Thaqi dhe Bujar Bukoshi tradhetuan Adem Jasharin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Thaqi dhe Bujar Bukoshi tradhetuan Adem Jasharin   Ven 11 Avr - 2:02

Dėshmi: Bujar Bukoshi e Hashim Thaēi, tradhtuan Adem Jasharin
08.04.2014 | 17:11
Komandant Adem Jasharin e kishin tradhėtuar Bujar Bukoshi edhe Hashim Thaēi. Foto-dėshmi se Bujar Bukoshi e tradhtoi FARK-un, Kushtetutėn.

Kėto janė foto dėshmi se si Bujar Bukoshi e tradhtoi FARK-un. Nėse kjo ushtri, UĒK-ja nuk ishte FARK, atėherė ēka ishte, ushtri antishqiptare apo ju sot keni rrjedhur apo kishit rrjedhur edhe me 1999, nė janar kur deklaroje se “Nuk ekziston FARK-u, nuk ėshtė krijuar”?

Pse e mbaje Ministrinė e Mbrojtjes, e kujt ishte ajo? A mos vallė ishte private? Nėse ajo ishte private Qeveria qė e drejtoje e kujt ishte? Qeveria juaj obligohej sipas Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės! Kushtetuta nuk njihte emėrtim tjetėr pėr ushtri, vetėm se Forca tė Armatosura tė Republikės sė Kosovės! Pėr qejf mund ti quaje si tė duash, edhe atėherė mund ta quanit edhe ju FUK (‘fak’), siē po i quan sot Hashim Thaēi, vetėm qė mallkimet, akuzat, shantazhet dhe gjithė tjerat qė i bėnte e majta tė kenė kuptim! Pra, ju mund tė keni menduar ēfarėdo nė mėnyrė arbitrare, tė keni vendosur ēfarėdo, por vulėn ia kishte dhėnė ministri i emėruar nga ju kolonel Ahmet Krasniqi, ai tha se UĒK-ja ėshtė FARK-u sė bashku me policinė, Mbrojtjen territoriale dhe me aviacionin! Ju nuk ishit as interpretuesi i fundit i Kushtetutės, as ligjvėnėsi, para tė cilit ju raportuat pėr herė tė fundit (dhe tė parė) pas luftės, kur u shpėrbėn tė gjitha institucionet e Kosovės, bashkė me to edhe qeveria e pėrkohshme e Hashim Thaēit!


Komandant Adem Jasharin e kishin tradhėtuar Bujar Bukoshi edhe Hashim Thaēi


PSE BUJAR BUKOSHI NUK ISHTE PĖRGJIGJUR KĖRKESĖS SĖ ADEM JASHARIT PĖR NDIHMĖ NĖ ARMATIM DHE PSE ADEM JASHARI NUK ISHTE TAKUAR ME HASHIM THAQIN PAS KTHMIT TĖ TIJ ILEGAL NĖ KOSOVĖ. Gjatė kėsaj kohe Komandanti kishte kėrkuar nga Bujar Bukoshi 600’000 DM pėr armatim, mirėpo Kryeministri i atėhershėm, edhe pėrkundėr premtimeve, nuk i kishte ndihmuar Ademit, i cili kishte mbetur pa mjete e pa armė. Kurse Rexhep Selimi dhe shokėt e tij kishin mjete financiare dhe ngapak armatim. Dihet mirėfilli se luftė pa mjete nuk ka. Adem Jashari ėshtė injoruar shumė nga kėta njerėz.Nė Gjermani gjendej Sami Lushtaku, kurse nė Suedi, Sahit Jashari. Nė Kosovė kishin filluar tė bėheshin shumicė njerėzit e Rexhep Selimit, prej kufirit me Shqipėri e deri nė Drenicė, kurse Legjenda kishte mbetur vetėm me dajallarėt dhe Prekazin, pa Musa Jasharin i cili kishte kaluar nė Obri dhe rrallė vinte nė Prekaz.

Gjatė asaj kohe kishte ardhur ilegalisht nė Kosovė Hashim Thaēi – Gjarpėri, me Jakup Nurėn, mirėpo nuk ishin takuar me Ademin dhe sėrish ishin kthyer nė Shqipėri e prej aty nė Zvicėr. Ademi na tregoi se nė Kosovė kishte ardhur “Gjarpėri”, i cili kishte ikur pa u takuar me tė. Arsyeja e vetme pėr kėtė shmangie duhet tė ketė qenė fakti se Legjenda do t’i kėrkonte llogari Hashim Thaēit pėr paratė dhe premtimet. Komandantin e kishin tradhėtuar edhe Bujar Bukoshi edhe Hashim Thaēi, ky i fundit i kishte bėrė njerėzit pėr vete pėrmes tij, ndėrsa Bukoshi nuk ia kishte dhėnė mjetet e premtuara. Ademi mundohej ta mbante Drenicėn gjallė me pak armė qė kishte nga fillimi dhe me ato qė i grabiteshin policisė e ushtrisė serbe.

Tė gjitha mjetet nga mėrgata, si nga LPK-ja ashtu edhe nga Qeveria tuboheshin nė emėr tė luftės, ndėrsa lufta me ato para fare pak ndihmohej. Njė ditė, sė bashku me Sejdi, Xhevahir dhe Safet Gecin, shkuam te Legjenda. Hamza mė tregoi se si po shkonin punėt nė Drenicė, duke mė thėnė: - I kemi punėt shumė keq, sepse luftėn tonė po e kontrollon Fatos Nano dhe LPK-ja, ndėrsa Qeveria e Kosovės nuk po do tė inkuadrohet dhe t’i marrė punėt nė dorė. Ne kemi biseduar pėrmes Rifatit me kryeministrin, por ai nuk ėshtė pėrgjegjur dhe nėse vazhdon kėshtu shumė keq i kemi punėt. Rexhep Selimi nuk po vjen mė te ne, ka bėrė njerėz tjerė.

Mė se gjashtė muaj kanė kaluar dhe ai nuk ka qenė te ne. Baba me Ademin, janė irrituar shumė nė kėtė njeri, sepse i kishte mashtruar. Madje as nuk ia ndien mė pėr ne. Ai ka bėrė pare dhe po i paguan njerėzit pėr aksione, ndėrsa me Ademin nuk flet mė. Hamza m’i shpjegoi tė gjitha kėto fėrkime, tė cilat nuk i kisha ditur mė parė. Mė vonė ia morėm kėngės sė Zhujė Selmanit, derisa erdhi Komandanti, i cili kishte dalė me Xhevahirin dhe Sejdinė. Atė ditė mėsova shumė gjėra, pėr tė gjitha e njoftova Jetullah Gecin, komandant i fshatit tonė. Qė nga ajo ditė fillova tė bėhesha gjithnjė e mė i kujdesshėm, sepse Rexhepi kishte premtuar armė pėr Llaushėn, ndėrsa kėto armė i merrte Sabit Geci, e jo Jetullah Geci, i cili ishte pėrgjegjės pėr Llaushė. Rruga qė kalonte pėrmes Llaushės, deri sa isha unė nė Kosovė, ishte e mbikēyrur nga forcat e Llaushės, hyrja nė fshat kontrollohej nga ushtarėt tanė dhe kontrolli bėhej edhe gjatė ditės./Marrė nga libri: ”LUFTA PA MASKA” tė Gani Gecit/standardi.info


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Thaqi dhe Bujar Bukoshi tradhetuan Adem Jasharin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: