AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Halit Elshani;Kushe ishte Hysen Terpeza?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Halit Elshani;Kushe ishte Hysen Terpeza?   Jeu 17 Avr - 0:44


Halit Elshani · Meilleur commentateur · Xhevdet Doda
Z.Kuqi:Edhe ket sihariq te Ibrahim Kelmendit e kemi ndegjue dhe siq ka fillue edhe ka deshtue.Njerzit me ap pa vetdije po ndermarrin hapa dhe po shpejtojne te hyn ne histori pa marr parasyesh damin qe i behet kauzes kombetare.Shifni çfar lirie kemi ne perkatesisht ata qe po bejne histori.A ke ndegjue se si perdit na lindin hero,deshmor dhe u behen busta e u ngjiten emra pa kurrfar kriteri dhe pa kurrfar Lixhi.Nuk mund te shpallet as kush deshmor,as hero pa lixh qe neve po na mungon.Kur vjen Lixhi,ndoshta ndoj here e te caktohen keto kategori athere do na vije keq per ata njerez qi i kan emrue individet e fort dhe klanet.A mund te shpallet dikush i shejt,pa proceduer dhe pa nominue per ket gje.Ja po ua jap nje rast,gjykone vet si te doni:"
11. Jan shkrue dy libra per Hysen Trepezen.As njeri as tjetri nuk eshte marr me çeshtjen pse Trepeza e leshoj Ameriken dhe u sorollatke neper Evrope. Qe te dyjat jane intervista me te sa ishte ai gjalle.As kush nuk e sqaroj si i anashkaloj tre profesor te njohur per te mbet vet ne krye,nje njeri i pa shkolle!As kush nuk e sqaroj,pra as ai vet si ju vra komandanti duke iken per Greqi! As kush nuk u muerr me vajtjen e tij ne Lavrie te Greqise.As kush nuk e ka sqarue pse ai e donte Titon e jo Enverin! As kush nuk ka shkrue per perpjekjen e tij qe ta distabilizoj Shqiperin dhe kur e sa dite qendroi ai ne shqiperi dhe ne sherbim te kujt ishte!Pse u perplasen sa kohe trepezait per venejen e emrit shkolles ne Trepeze.
Pse Adem Demaqi e pajtoj Hysenin me Fadil Hoxhen?Pra pakes dite pa vdekur Hysen Terpeza?Tradhetia e shqiptareve nuk paska kufinje.
Répondre · Je n’aime plus · 1 · 27 mars, 14:43
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Halit Elshani;Kushe ishte Hysen Terpeza?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: