AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shaj Reshat Badallaj shaje

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15000
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shaj Reshat Badallaj shaje   Ven 16 Mai - 2:14

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS… ?
Share Button

Email
* 5000 (pesemije) euro shperblim i ka kush mundet me gjetur mallkim me fyes,qofshin edhe nga gjaksoret çetnik se ky i Haxhi Latif Kuçit
* Betohem publikisht ne;komb,flamur,Bese e gjak shqiptari,per qiell e per dhe, per bukë e per kripë e per gur te vorrit, qe do t´i jap dhe
kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap
* Luteni shume, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet,eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une,luteni shume qe te ikni nga une,sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:”Per me dite se kush je,me trego se me ke rri” dhe Imanuel Kanti:”Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve”. Ndaj pa te keq, ikni nga une,ose nga ai,perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille. Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet me gjaksor per të berë krime qe nuk i njeh bota e qytetruar. Nga keta kasap kishte ndare 720 sosh ne tere trevat e Kosoves. Ne komunen e Prizrenit e te Therandes kishte leshuar nga zinxhiri serbo-
çetnik, zagaret me dy kembe per te nuhatur ferkemin e atdhetareve shqiptare qe kishin nisur vallen e lirise per te marrur fryme lirisht nga zullumi qe i´ a kishte zene laku serbian…
Zagaret e paguar te UDB-es,mjerisht shqipfoles degjonin edhe frymarrjen e patrioteve te kombit. Mirepo, keta tradhtare dhe spiunë kokeshkrete,mendonin se kurre nuk do te zbulohen dhe kurre nuk do te vdes Serbia fashiste. Dhe vazhdonin serbez punen e spiunlleqeve kunder shqiptareve. Ky argat i tyre u hynte ne pune gjaksorve serboçetnik, Spiunet brez pas brezi kishin kryer argatin e tyre dhe ishin shperblyer me nga nje kocke ashti,pasi kishin gerzhyere s´pari qente e tyre. Pos ashtit te gerzhyer i´´ a kishin futur edhe nga nje lug çorbë sa per gjynaf. Por keta langoj nuk kishin imagjinate te zhvilluar,nuk mendonin fare se: KUR POPULLI YT TE VRET,E POPULLI I HUAJ TE

RESHATBADALLAJ2-400x559

Nga- RESHAT BADALLAJ

VAJTON NUK ESHTE NE RREGULL”…
Me shperthimin e Demonstratave revulucionare te vitit 1981, qe tronditen themelet e serbosllavise,ajo u kap ne siklet dhe u hallakate e tera. Nga kazermat ushtarake nxorri makinerine me moderne luftarake qe zoteronte;tanke,topa,avionet luftarak,armet me bajoneta… per te shtypur kriengritjen shqiptare. Ishte e kot sepse ne balle te saj ishin vure burrat e burrneshat me te forte te kombit…
I vranë e i prenë,i burgosen e i degdisen,i humben pa shej e nishan, i lanë pa gur vorri dhe nuk u ndalen ecen drejt,ecen deri ne çlirimin e vendit edhe pse i rane hanxhar e sakicë prapa kurrizit…
Lati Dulla udbash ne Prizren, ne vitin 1981, kishte angazhuar zagarin e deshmuar serbian, Haxhi Latif Kuçin, per te percjellur e per te fotografuar demonstruesit. Me daten 29 mars te vitit 1981, dite e diel, ne lokalet e UDB-es serbe, ne Prizren, qe mbante nofken “maxhupi” me doli deshmitar, duke thene se une kam qenë ne balle te demonstratave. Isha ne doren e udbashit Zenel Celina e Latif Dulla. Por, kur e zbulova une kete klysh shkau u dalldis dhe u hallakat duke lehur pa dhembe. Me ky qen nuk kafshon helmushem si dikur. Ky genjen kur thote me nje vend erdhi edhe Sokoloviqi te Haxhi Kuci. Kjo nuk qendron edhe pse ky i´´ a rrit namin vetes si spiun me fame. Jo, ky ishte nje spiun qe vetem bente me gisht dhe merrte ne qafe shqiptaret. Perse kurre nuk e mohoi se nuk ishte spiun i UDB-es,sepse dolen faktet e pakontestueshme. Te mos ishte spiun nuk do ta leqiste familja e tij,do te kthehej ne Kosove,nuk do t´´ i ikte gruaja e tij, nuk do t´´ ikte as vajza e as dy djem. Lexova nje komentues

Shaje Reshat shaje

se Haxhiut ika ikur gruaja sepse eshte homoseksual dhe ka nje partner shka i quajtur Dragisha. Se vertete eshte keshtu le te kerkoj te shkrimi Arkani eshte gjalle.
Se ky gomer mendon se eshte shpifje….
Por,ç´eshte e verteta,gruaja e femijte i kane ikur nga maltretimet e patolerushme dhe qe nuk kane pranuar te bashkepunojne me serbianet e ambasades serbe ne France. Dhe sherohen ne spitalini psikiatrik. Ah,sa keq! Zoti te ardh hakut!Ke per te ngordhur si qen dhe veten qyqet do te vajtojn ne qiell te hapur. Kufoma do te mbetet mbi varret e ushtareve serbian te varresat ne France. Ke me mbete mercine per korba.
Ky qen shkau, shpeshhere thote se Reshati me zbuloi dhe ma morri ftyren. Per t´´a marur ftyren ndonji njeriu,ai duhet te kete fytyre. E ku ka SURRAT ky qen!
Kurre ne jeten time kete spiun nuk e kam quajtur qen sharri,sepse qeni i sharrit nuk krahasohet me kete qen te Pirotit…
Vazhdoi dhe u be krah i djatht i kriminelit Zhelko Razhnjateviq-Arkanit dhe i pese kriminelve cetnik mjekerpalare, i shetiti ne Therandë,Prizren,Zhur, Gjilan dhe ne fshatrat perreth dhe shih per kete, ne tere keto vende u be kasaphana. Kur UÇK-ja dhe NATO e shporren Serbine me mercenaret rus dhe langojt e tyre, spiuni, HAXHI LATIF KUÇI, iku bashke me Arkanin. Edhe perse nuk e pranoi Gjermania,iku te miqte serb,ne France,por kush e degjonte emrin e tij,u largoheshin nga kjo fleqesire dhe nuk kontaktonin me kete spiune me damke…
Kur dolen fakte te reja dhe akoma do te dalin,bera nje interviste me Avdi Ibrahimin,zv.komandant ne ZOP, u hallakat si qen i zgjebosur dhe monton nje “interviste” kinse une kam thene ne Expres, po le ta publikon gazeten. Harron ky qen,se POPULLI I NJEH SPIUNET,TRADHTARET DHE PATRIOTET QE I KA PASUR DHE I KA NE GJIRIN E SAJ. POASHTU KY QEN PIROTI,HAXHI KUÇI NUK E SHE QE ASKUSH NUK I BESON…Haxhi Kuçit kush nuk e beson sepse nuk dine me genjye Haxhiu i gjore,si Reshati e Avdi Ibrahimi.
Ja faximili origjinal se cka thote ky spiun i paguar i Serbise:
Kush e gje ndonje mallkim me fyese se ky,qofte edhe nga serbet çetnik 5000 euro shperblim i ka. Qofte BESA E DHEN! PER TOKE E PER DHE,PER BUKË E KRIPË…!

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Reply · Like · March 27 at 8:44pm
Haxhi Kuçi e paska tregue vetem te verteten
se çfare morali kemi ne shqiptaret
nese ty Reshat te vrete e verteta shtine nje boqe
ne anen e mbrapme dhe mos te merr fryme.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shaj Reshat Badallaj shaje
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: