AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Aziz Morina ne Libi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Aziz Morina ne Libi   Dim 18 Mai - 1:47


Aziz Morina
12 mai
QE TE GJITHVE ,FAMILJARVE TE MI SI DHE TE AFERËMËVE TE MI,JU DESHIROJ NATE TE BUKURE E TE KANDESHME.JU URON I JUAJI XIXI,NGA LIBIJA.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Aziz Morina ne Libi   Dim 18 Mai - 2:15

Aziz Marrina bashkpuntor i Azem Vllasit

KA QENE PRONAR DHE E NGRITI FLAMURI KOMBETAR,ME DATEN 26.03.1981,NE OREN E PERAFERTE 8;45,NE PRANI TE ;PROF.ZAJMI,PAJAZIT NUSHI,SANIJE HYSENI,AZEM VLLASI,PORSE KA PASE EDHE TE TJERE NGA PROF.E UNUVERZITETIT.
ME DESHIRE PO TI JAPE EDHE ORJENTIMET,KAHE TE PYESISHE,QE TE MOSE HUMBISHE KOHE,BASHKEORGANIZATORET QE MUND TI PYESISHE JANE KETA;GANI MULLAABAZI,REGJEP KELMENDI,REGJEP KRASNIQI,KADRI KRYEZIUN,GANI KOCIN,ARSIM SEJDIU,ALI LAJQI,MASAR VUQITERRNA KA EDHE SHUME TE TJERE,POR EDHE AZEM VLLASI ME TE DELEGUARITE TJERE NGA UNIZERZITETI I PRISHTINESE SE AT'HERSHEME.
ME BESIM QE DO TE ME MIRKUPTOJSHE,PORSE LIBRIN DO VAZHDOJ TA LEXOJ,SEPSE DUKE I LEXUARE GJERATE EDHE MUND TI PERMIRSOJME ATY KU KA NEVOJ.
TE DESHIRON SHENDET E PUNE TE MBARE SHOKU I YT;AZIZ MORINA.


Aziz Morina a partagé un statut.
21 décembre 2013
LETER TE HAPUR,SHOKUT TIM DHE BASHKE ORGANIZATORIT TE DEMOSTRATAVE TE 11,26 MARS DHE 1 E 2 PRILL TE VITIT 1981.
XUN ÇETTA !

ME KANQSIN MA TE MADHE,UNE DHE SHOKU I IM ;AVDI IBRAHIMI,U TAKUAM ME DATEN 13.12.2013.NE BIBLOTEKENE UNIVERZITARE KOMBETAR,NE PRISHTINE.
PER TE MARRE PJESE NE PROMOVIMIN E LIBRIT TENDE TE PARE,ME TITULL; " NJË REZISTENCË NDRYSHE 1981-1990.
DHE PAS PROMOVIMIT,JO VETEM MUA POR EDHE TE PRANISHMEVE TE TJER, NA DHUROVE NGA NJI LIBER,ME NENSHKRIMIN TEND.
I GEZUARE QE TANI PERMESE LIBRIT TEND,DO TE ZBARDHEN DISA SKENA TE ATYRE DITVE TE MARSIT 1981,ERDHEM E PRIZREN.......
EDHE PSE ISHA DHE JAME SHUME I NXANE,ME DISA PUNE TE TJERA TE CILATE EDHE NUK PRESIN ! POR MEGJITHATE VENDOSA QE PJESE,PJESE TA LEXOJA LIBRIN E SHKRUARE NGA TI.
DERI NE FAQEN 70 KAME ARRITE.
PERJ FAQES [ 1-70],KI SHUME GJERA TE MJEGULLUARA,NUK DUA QE TE BESOJ SE JANE MJEGULLIME TE QELLIMTA,PORSE DUA TE BESOJ SE;NGA KALIMI I GJATE I KOHESE,NDOSHTA EDHE TU KANE MJEGULLKUARE NGJARJET ME DISA SKENA.
NUK DUA TE BESAO SE EDHE TI JE ! SIKUR DISA BASHKE ORGANIZATORE,TE TJERE QE KANE DEFORMUARE NGA PAKE REALITETIN MBI NGJARJETE E VITIT 1981.DUKE BOTYUE LIBRA E DOKUMENTARE,PER RRETHE NGJARJEVE TE 1981.
I NDERUARE;XUN,PER KOHEN QE KE QENE NE BURG DHE GJATE PROQESEVE TE GJYKIMIT,NE GJYGJETE E KRIMINELVE;SERBO-JUGOSLLAVE,ME KEMBENGULJE KE KERKUARE,QE TE BALLAFAQOHESHE ME AZEM VLLASIN,ME QELLIM QE,DEKLERATA E TI,TE NDIKOJ NE ZVOGLIMIN E AFATIT KOHORE TE QENDRIMIT TEND NE BURGU,SEPSE KESHTU E KE SPJEGUARE TI VETE.PORSE ATA NUK TA KANE PRU TE NDYRIN EDHE TANI AZEM VLLASI.NUK DUA TE HY NE DETALE !!
NE FAQEN 70 TE LIBRIT,KE DHANE SQARIM MBI PERSONIN I CILI E KA MBAJTE FLAMURIN ME 16.03.1981 !
CITOJ SHKRIMIN TEND;" KY PERSON TE CILIT UNE VETE I KISHA DHENE FLAMURIN DHE TE DY BASHKE ME TURMA STUDENTASHE KISHIM DEFILUARE DREJTE QYTETIT,KA QENE MA I MOSHUARI NE QENDREN TONE.PRA STUDENTI JASHAR ALIA [ HAJDARI] NGA RDAVCI KUMUNA E PEJESE.
ME TRGO I NDERUARI XUN ! NGA KUSHE DHE KU E MORRE FLAMURIN TI !
TANI ME QE KRIMINELATE E AT'HERSHEME NUK TA KANE PRU AZEM LLASIN,NE BALLAFAQIM ME TY !
MA BJER TI MU NA BALLAFAQIM Z.JASHAR ALIUN,DUA TE SQAROHEMI ME TE DHE ME TY.
DHE PERDERISA TA ORGANIZOJSHE BALLAFAQIMIN,ME SHOKUN TONE TE AT'HERSHEM SHPRESOJ EDHE TE TANISHEM.
TI PERSONALISHT MERRE INFORMACIONE PER RRETHE PERSONIT I CILI KA QENE PRONAR DHE E NGRITI FLAMURI KOMBETAR,ME DATEN 26.03.1981,NE OREN E PERAFERTE 8;45,NE PRANI TE ;PROF.ZAJMI,PAJAZIT NUSHI,SANIJE HYSENI,AZEM VLLASI,PORSE KA PASE EDHE TE TJERE NGA PROF.E UNUVERZITETIT.
ME DESHIRE PO TI JAPE EDHE ORJENTIMET,KAHE TE PYESISHE,QE TE MOSE HUMBISHE KOHE,BASHKEORGANIZATORET QE MUND TI PYESISHE JANE KETA;GANI MULLAABAZI,REGJEP KELMENDI,REGJEP KRASNIQI,KADRI KRYEZIUN,GANI KOCIN,ARSIM SEJDIU,ALI LAJQI,MASAR VUQITERRNA KA EDHE SHUME TE TJERE,POR EDHE AZEM VLLASI ME TE DELEGUARITE TJERE NGA UNIZERZITETI I PRISHTINESE SE AT'HERSHEME.
ME BESIM QE DO TE ME MIRKUPTOJSHE,PORSE LIBRIN DO VAZHDOJ TA LEXOJ,SEPSE DUKE I LEXUARE GJERATE EDHE MUND TI PERMIRSOJME ATY KU KA NEVOJ.
TE DESHIRON SHENDET E PUNE TE MBARE SHOKU I YT;AZIZ MORINA.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Aziz Morina ne Libi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: