AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun   Dim 25 Mai - 15:36

Reshat Badallaj: LPK-ja polli burrat mė tė fortė tė kombit shqiptar
| E Diel, 22.01.2012, 05:36 PM |
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_25993/Reshat-Badallaj:-LPK-ja-polli-burrat-m%C3%AB-t%C3%AB-fort%C3%AB-t%C3%AB-kombit-shqiptar.html?skeyword=reshat+badallaj
Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMĖS" URON LPK-ėn

LPK-ja POLLI BURRAT MĖ TĖ FORTĖ TĖ KOMBIT SHQIPETAR

* Anetare te LPK-es kane qene: Komandanti Legjendar i UĒK-ės, ADEM JASHARI, Jusuf e Bardh Gervalla, Kadri Zeka, Mehe Uka, Fehmi Ladrovci, Remzi Ademaj, Rexhep Mala,Nuhi Berisha, Bahri Fazliu... TE GJITHE STERNIPA TE GJERGJ KASTRIOTIT

* Pergjithesisht te gjithe anetaret e LPK-es,kane qene te burgosur politik,ose kane kaluar ne duarte e milicise serbiane dhe kalaciobrionistet
* Shume djeme e vajza qe kane qene anetare ose adhurues te saj kane rene ne fushen e mejdanit kunder shkaut te zhupaneve,si anetare te Ushtrise se lavdishme UĒK-es
* Perpos gjaksoreve serbiane,LPK-ja, kundershtar kishte qente e Titos,pra tradhtaret e Kombit...

Nga: RESHAT BADALLAJ

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMĖS" me seli nė Hanover, uron Lėvizjen Popullore te Kosoves, me rastin e shenimit te 30 Vjetorit. Levizja me shume te drejt, balle hapur dhe kokelarte shenon 30 vjetorin e veprimtarise, nje rrugetim i gjate dhe pa hamendur ne udhen e Kombit dhe ne luften e panderprere kunder pushtueseve dhe langojve dhe puthadoreve serbian. Levizja Popullore e Kosoves, ishte e para qe e nisi vallen e Lirise, qe pushtuesit, shqiptareve i“a kishin zene frymen dhe Levizja ishte Ajo qe deshi te marre fryme lirisht.
Udha nuk ishte e lehte. Ishte udhe e gjate e me shume sakrifica. Dhane gjithecka:pasurine dhe jeten,per ceshtjen me te shtrenjt-ĒLIRIMIN NJEHERE E PERGJITHMONĖ NGA PUSHTUESIT E HUAJ E NE VEQANTI SERBOMADH.
Dihet boterisht,deshem s“deshem nuk kemi qare pa e pranuar se nga Levizja Popullore Kosoves, linden burrat e burrneshat me te mire te kombit, qe me aksionet e tyre dridhen themelet e Jugosllavise Titiste,duke i thene se ne do te luftojm deri ne vdekje per qellimet tona.Pra, LIRI A VDEKJE!
Nga barku i Levizjes Popullore e Kosoves, dolen:Komandanti Legjendar Adem Jashari, Xhemajl Fetahu, Jusuf e Bardh Gervalla, Rexhep Mala, Nuhi Berisha, Mehe Uka, Remzi Ademaj, Fehmi Ladrovci... e shume e shume te tjere...
Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMĖS" me seli ne Hanover, uron pune te mbare Levizjes Popullore te Kosoves, me rastin e shenimit te 30 vjetorit dhe deshirojm qe te vazhdoj UDHEN DREJTE BASHKIMIT KOMBETAR!

RESHAT BADALLAJ, kryetar
Gjermani, janar 2012(Vota: 28 . Mesatare: 5/5)FacebookTweetGoogle +Digg
Komente
Musa Prushi[ Wednesday, 25.01.2012, 11:12 PM ]
PAS DY KOMENTEVE TĖ Z. BADALLAJ, EDHE NJIHER DOLA PREJ LĖKURE
Si duket prej tė githė kontra komenteve kundėr z. Badallaj, kompleks iu ka bėrė Musa Prushi (Shkruan nga Zvicrra) dhe Bali Katravella (Shkruan nga Kosova) e ky z. S. Dujaka shkruan nga ZHURI, pa lexoje edhe njiher komentin e tijė dhe do ta kuptosh se edhe shumė lexues tj. e qė moti e kan kuptuar se ti je, thjesht nji i SMUAR PSIQIK, e unė qė moti tė kam thėnė se JE I STREHUAR NĖ NDONJI KLINIKĖ PSIKIATRIKE TĖ GJERMANISĖ, dhe tu ka mundsua nji kompjuter sa pėr tė majtur tė qet e nėn kontroll.
Ty more zotri tu kanė PĖRZI KABLLAT nė kry si qati komputerit tėndė, e unė nuk do tė vazhdoi polemiken me ty nėse mė le rahat, e nuk shanė e ofendon si nji rrugaq i pa trohė shkolle.
Pėrndryshe sikur tė isha i bindur se je i shėndoshė mentalisht, do tė shkoi nė Beograd e ta gjejė ndonji dokument tėndin se ke qenė BASHKPUNTOR i UDBES e ndoshta edhe i vetė qati Hysen Prushit, qė aq shumė po tė brejkan trunin, e pėr tė cilin unė kurr as qė kam ndi.
Sot me para, e unė shyqyr Zotit i kam me bollak, nė Beograd do tė qeli ēdo derė. Prandaj bėnė KUJDESĖ se si sillesh nė tė ardhmen.
Dhe pėr fund more i mjerė, po mė shti pėrsėri tė dalė nga lėkura dhe pasi shkrujte dy komente nga KOMPLEKSI MUSA PRUSHI, po mė duhet tė pėrsėrisė edhe nji herė lexo edhe dy komentet tjera tė z. S. Dujaka dhe Torbesh Gorani, nė lidhje me ty nga kjo faqe, tė cilėt si duket ti fare nuk i lexon, sepse Musa Prushi qė ti ka verbrua sytė, dhe tė dredh e mpshtjellė si tė do.
Ti, si duket as komentet e mia nuk ke durimin ti lexosh nė tėrsi, nga friga se do tė pėrjetosh INFARKT, ty tė mjafton emri i Musa Prushit e tė shpartalloi trunin, edhe ashtu tė shpartalluar. Nė tė gjitha komentet e mia tė bėjė me dhjetra pytje, e ti kurr njiherė nuk gjete mėnyrėn tė mė pėrgjigjesh korekt.
Dhe mos harro se pėr sa komentoi nė tė madhen Zemren Shqiptare, sė pari herė po bie, shkaku ytė, nėn nivelin tim edukativo njerzor. Dhe sikur tė shkruajshe vetėm kėtu unė nuk do tė kundra-komentojsha, por ti e fėlliqe tėrė internetin me gjuhet tėnde tė pistė e tė rrugėve.
Dhe mos shitė menė, se nuk ke mjaftė pėr vete, lexoi komentet e mė poshtėme, se nuk kam shkrua asfar emri Goran, po siq ka shkrua komentatori i nderuar Torbesh Gorani, unė e kam cituar.
Sidoqoftė nė kėto dy komentet e fundit je pak sa ma i butė me pisllaqet, dhe gojėflliqėsin tėnde. Po pėrmisohesh, ndoshta ėshtė merita ime.
Tė pėshėndes...
RESHAT BADALLAJ[ Wednesday, 25.01.2012, 08:27 PM ]
PER LEXUESIT E ZEMRES SHQIPTARE
Lexues te nderuar te ZSH, sic po e shifni Musa Prushi,nuk bene polemike me fakte. Po i bene bishte pyetje,qe kane te bejne me ceshtjen kombetare. Kercen dege me dege.Perdor emra qe nuk ekzistojn,sepse e ka kapur sikleti. Le te perdor nje bjeshke rrenash,por nuk mund t“i mundin faktet...
Sqarim per Ju te nderuar lexues dhe per Portalin ZEMRA SHQIPTARE: Nuk ka emer Goran Torbeshi,nder shqiptar. C“eshte e verteta, ka emer po serb,psh. Goran Bregoviqi,nje shqiptarurrejtes, Qe Musai akoma ka nostalgji...
Fjala goran nga serbishtja do te thote malor,ne Shqiperi i thone goloberdas-koder e zhveshur ne shqip. Ne gore jetojne goranet (Dragash-tani Sharr), nderkaq,torbeshet jetojn ne anen e Prizrenit, p.sh. Mushnikova,lubinja...
Tani Musai filloi te perdotr edhe gjuhen serbe.Prap nuk te ndihmon...
Musa, te thash se kur te shkruaj per argatin ten dhe te hysenit per serbianet,te betohem ne gjak te Kastriotit se do te beje ze ne adresen tende (@)...
Do te dalim ne pazar dhe te bejm nje polemike serioze dhe te shendosh,po e perseris prap se je nje tradhtar i kombit shqiptar dhe vazhdon akoma te jesh ne te njejtet binar...
Sinqerisht, RESHAT BADALLAJ
RESHAT BADALLAJ[ Wednesday, 25.01.2012, 11:20 AM ]
DO TA MARRISH PERGJIGJEN E MERITUAR...
Kam dhene fjale e BESĖ SHQIPTARE PUBLIKISHT, se do ta marrish pergjigjen e merituar. Por, njehere jam i zene se jam duke pergatitur nje teme shume interesante, lidhur me Rankoviqin dhe rrjetin e UDB-es, ne Kosove. Dhe me pas do ta merre pergjigjen nga une publikisht,sepse nuk zhvillohet polemika ne kete menyre. Nuk eshte polemike, te thuhet: E takova nje zhuriane ne vorrim ne Has dhe e pyeta A njeh Reshat Badallajn, me tha po u bergos se ka bertitur rrnofte Enver Hoxha....
Ty Musa e Hysen Prushi (Bali Katravella), qe thote i njejti se une jetoje ne Kosove e Musa diku ne Perendim le te kuptojm per naivet se njihni. Sido qe te jete, faktete do te flasin me shkrim e me vule, se kush eshte Reshat Badallaj,pa shtuar asnje fjale per vete,vetem se cka thone dhe cka shkruajn bashkepunetoret e juaj serbian...
I bere bishte pyetjeve,nuk eshte vone pergjigju. Do te pergjgjigjes se s“bene! Jo me ketu,ku fshihesh ti,por do te dalim ne pazar,..
Sa i trash je Musa. Thua se nuk e ofendova dhendrin tim, Mehe Uken.Une te qese ne braze,fjala eshte se nuk guxon nje tradhtare dhe spiun i kombit tim ta permend emrin e heroit Mehe Uka. ..
Si nuk ke pak fytyre! Poashtu, Reshat Badallaj,te tregoj se cfare gjaku je dhe se ku eshte dallimi i gjakut te sternipave te Kastriotit dhe Selim Broshes,Musa Prushit,Hysenit,Esat Toptanit...
Me kismet se shpejti. Te perserise se per mua do te flasin dokumentat e bashkepunetoreve tu serbiane. Ah, Musa,perpak harrova,tregoju edhe kete se a e ke patur edhe fotografin e shokut Tito te varur ne dhome...
Me respekt, Reshat BADALLAJ
Fatos[ Tuesday, 24.01.2012, 08:32 PM ]
LPK-ja polli edhe kriminelet me te fort te kombit shqiptar
Reshat Badallaj ka te drejt kur thote se LPK ka pjell do burra te fort, por nuk na tregon edhe do emra te krimineleve te fort qe ka pjell LPK-ja.
Musa Prushi[ Tuesday, 24.01.2012, 08:26 PM ]
NGA NJI HERĖ PO MĖ VJE TURP CKA PO SHKRUAJ...
shukrie@example.com=BARDH BADALLAJ, shukrie@hotmail.com=SHUKRIU K...I njejti pėrson, me Emel adresen e njejt, si shumė herave tjera me Emelin jimani@hotmail.com e tėrė familja BUDALLAJ, Reshat Hiena me klyshėt e vet, bėjnė kėrdinė duke ofenduar tė gjithė ata qė iu kundėrvihen me ndonji argument nė komentet babit Reshat Hienes, ose po shkruan vet Reshati nė emėr tė tjerėfe?
Dmth. i njejti person sipas emelit, sė pari me emrin BARDH BADALLAJ e tani SHUKRIU K... mė ofendon dhe shpik zi e ma zi, nė mėnyrė staliniste. Shpikė e gėnjen publikisht ndėr tjera, se kam ofendua Mehė Uken, tė cilin unė nė komentin tim e quaj hero. Rrenė hapt, e pa turp sikur qė aty mos tė ishte komenti im fare. Ky i mjerė Reshat Budallaj, si duket iu kam bėrė KOMPLEKS, dhe nė ēdo shkrim tė tijė pa e ofendua Musa Prushin nuk jet, e kjo po dėshmon se ėshtė i smuar psiqik, dhe unė, po besoi se edhe lexuesit e nderuar tė madhes Zemres Shqiptare e kanė kuptuar dhe nuk ia zėnė fort pėr tė madhe pse sillet kėshtu.
Mė vje keq qė po bie nė kėtė nivel tė ultė, por jam gjithnji i provokuar tė pėrgjigjem, edhe pse kam durimin me njerz tė tipit tė Reshat Hienes dhe kėlyshėve tė tijė, sepse vetė fotografitė e tijė nė ēdo shkarravinė qė shkruan, tregojnė nji person NARCISOID, dhe tė smuar psiqik i cili mundohet nė ēdo mėnyrė tė lėndoi kundershtarėt qė nė mėnyrė ma njerzore shprehin mendimet e veta, e nėse ato mendime janė kritike ndaj shkaravinave tė Reshati, atėher vaj halli pėr ta.
Unė qe dy ditė, sė paku kamė shkrua dy tri kontra-komente dhe nuk i kam plasua, duke mos dashur tė bijė nė nivelin e kėtijė tė SMUARI PSIQIK.
Nė tė vėrtetė mua mė mjaftoi edhe komenti i Torbesh Gorani, qė mos tė komentoi mė. Por tani kur ky SHUKRI K...(Si duke ėshtė bash nji K... sa nji bubrrecė) pėrsėri mė provokon, dola prej lėkre dhe shkruajta kėtė koment.
Dhe pėr fund dua qė ju mjerana, nėse jeni ma tepėr, tė lexoni komentin e Kryeredaktorit tė madhes Zemres Shqiptare z. Ilir Dardani, te artikulli:Reshat Badallaj: Ēka thanė pėr demonstratat e 1981: Fadil Hoxha, Xhavit Nimani, Mahmut Bakalli, Azem Vllasi...?
Por ska dert po ju sjell atė ēka ka shkruan z. Dardani:
Ilir Dardani
05-09-2011, 10:22pm
Heu bre! Cfare behet ketu?!
Si fillim dua te them se z. Musa Prushi eshte Gjak i Paster Shqiptari, mbeshtetes i Shqiperise Natyrale dhe Europiane, gjithashtu mbeshtetes i Zemra Shqiptare dhe kontribues me qindra komente me shume vlera.

Z. Badallaj,
eshte e pafalshme te flasesh ne menyre kaq harbute per njerezit qe nuk i njeh, apo per nenat e tyre!
Artikulli qe ke derguar plot fyerje per z. Prushi nuk do te publikohet, sepse ne radhe te pare ato jane vetem Shpifje dhe mllef dhe se dyti reagimi yt gjendet ne internet. Kete reagim duhej ta kishe derguar VETEM ketu, meqe ketu te paskan dale keto probleme!
Nderkohe,
mos komentoni me ne kete artikull sepse nuk do te publikohen!
Pak PAQE kurre nuk eshte shume!
Ky ishte edhe komenti i fundit, me ēka z. Dardani i dha fund ofendimeve tė juaja ndaj meje nė tė madhen Zemren Shqiptare.

Nėse edhe kjo nuk ju ndihmon, atėher po iu lė nė dorė tė Zotit.
Bali Katravella[ Tuesday, 24.01.2012, 07:39 PM ]
Per hire te realitetit paraqitem me kete koment
Musa Prushi nuk shkruan me nofken Bali Katravella. Une Bali Katravella jetoj dhe punoj ne Kosove, ndersa si duket Musa Prushi jeton diku ne Perendim. Fakt eshtei se kur lexone shkrimet e ketij manjaku te smuar mentalisht i quajtur Reshat Badallaj, nuk e ke te veshtire ta kuptosh se ky "njeriu" shkruan me halucinacione, pra ky eshte nje shizofren, kete nuk e them vetem une por po e thone edhe shume komentues te tjere. Dikush nga familja e ngusht e ketij manjaku duhet ta ndihmoj Reshatin, duke derguar at ne nje kontrolle tek psikiatri, ndoshat mund ta ndihmoj dicka. Perndryshe me kete diagnoze te rend psiqike qe paska ky far Reshat Badallaj mund te beje vetevrasje.
SHUKRIU K....................[ Tuesday, 24.01.2012, 10:01 AM ]
PERSE DEMONSTRATAT FAMEKEQE, MUSA PRUSHI
Musa Prushi, te theme realitetin,e gjeta deklaraten tende,eshte e vertete se Demonstratat e v. 1981, i paske quajtur famekeqe. Me beso se kjo eshte nje turp qe nuk e lane as deti. Personalisht,jam pjesmarres i Demonstrates me tre vellezer, na ofendon teper rende. Historianet me te njohur e kane dhene fjalen e vete. Jep nje arsyetim qesharak,me ca fabrikave te bateriave. A din Ti qe nuk lidhen baterite me ceshtje madhore kombetare. Mire, po te pyes, deklaroni vete qe nuk keni qene perkrahes,por, edhe sot e keni te njejtin qendrim te turpshem. Atehere,pyetja ime eshte: KU KENI QENE NE KOHEN E DEMONSTRATAVE...? Mos keni qen police ju ose ndonje anetare i familjes tende,ku ishte hysen Prushi..? Ne SUP,rezervist,detektiv,spiun...!!!
Hysen gjithkiund neper portale po viguron bashkepuntore i serbise. A eshte Hyseni qe dite me pare e kam pare ne foto me Ty ne f..book!?
PER TE MOS U BERE ME TUTJE PRRALLE,perse tenton te ndrrosh emra adresa @ e gjera te tjera....
Musa Prushi,mosni edhe per nje arsye, se ZEMRES SHQIPTARE I“A QITNI NJE HIJE TE ZEZE, ME SAJIME DUKE SHARE E NE ANEN TJETER KINSE DUKE LAVDRUAR P.Sh. E madhja ZSH, i madhi Kadri! Jo, or Musa,keto nuk jane pjekuri. Te kerkojm publikisht, te japish edhe nje arsyetim se perse DEMONSTRAT E VITIT 1981 JANE FAMEKEQE PER TY DHE A QENDRON FAMILJA JOTE AKOMA PAS KESAJ DEKLARATE.
Mendoje se me kuptoni drejt....!?
Torbesh Gorani[ Tuesday, 24.01.2012, 12:03 AM ]
LPK - MATRICE KRIMINELESH
RESHAT BUDALLA vuen nga madheshtia.Nji hafije i dje,sot patrot.
Nji shkrim plot perralla. Jusuf Gervalla me Bardhoshin kurr nuk jane kane ne Levizje. Jusufi ka pase nji LEVIZJE NACIONALISTE. ka pase edhe shoke nacionalist si Metush Krasniqin, Sabri Novosellen, Xhafer Durmishin e plot te tjere.Faridini asht ngjit si rrcni pas vrasjes se nuk asht kane shok me Jusufin, se qajo zone ka jemi ne krejt komunista jemi se edhe guha koxha fort na lidh me "NASHKEN".
ADEM JASHARI nuk ka asnji lidhje me LEVIZJEN komuniste tane.
Shpija e Shaban Jasharit asht kane konak dhe asht kane me Ibrahim Rugoven.Edhe bota e ka pa fotografine e Presidentit Rugova ne ate shpi.Huqi i keq i Levizjes komuniste me i privatizue herojte.
Shefi yt komunist Xhavit Haliti ka than se Adem Jashari nuk kishte lidhje me ne, me Levizjen. Ai kurr nu ka qene ne radhet tona.Nuk besoj qe rren shefi yt i madh.
LPK-asht matrice , nana e krimineleve qe ka felliq Evrope e Kosove. Levizja ka banda r bandite,rrogacca e imorala.Keto banda te Levizjes kane vra shqiptare te pafajshem,kane gjobite e grabite.Tana ka me i cu ne vend burgu e nanuni.
Pse bre Rashit Budalla nuk po e permend edhe vellaun tan e temin Muhadin Hallaqi qe ja heqem flamen bash na LEVIZJA. Ja po del e vertete ajo qe thojshin se komunizmi asdht si gjaja e eger.Kur untohet e han edhe evladine vet.Keshtu bani edhe kjo kudra jone LEVIZJA.
Te con te fala Torbesh Gorani, vellau yt i gjakut te perziem.
RESHAT BADALLAJ[ Monday, 23.01.2012, 09:49 PM ]
NJE SHKRIM TIMIN NE ZEMRA SHQIPTARE E KANE VLERSUAR 350 LEXUES, NDERKAQ NE DY PORTALE TJERA PESE SHKRIME I KANE VLERSUAR MBI PESEMIJE LEXUES
Musa Prushi, a kupton se cka do te thote fjala: Nacionalizem, irredentizem,shovenizem... keshtu e shprehen serbianet dhe tradhtaret e kombit. Dewmonstratat nga pozita armiqesore e shovenizmit... keta terma popullit shqiptar i“a vuri Serbia dhe klyshet e saj. Dhe, Ti u bere burre,serbez tha se une akoma jam dhe nuk kam ndryshuar udhe,jam akoma kunder te Kombit Shqiptar,i quajte pe pishman Demonstrata famekeqe. Nejse! Edhe kjo eshte burreri te thuhesh publikisht se je ne rrugen e shkijve.Eshte puna jote.
Dhe vazhdove per te mbrojtur shetin tend serb,duke thene: Se ne Jugosllavi nuk ka patur denim me vdekje. Perse genjen? Edhe nje kalama nuk genjen turpshem kur thoni: Reshati u denua se ka bertitur RRnofte Enver Hoxha!
Ti, je nje klysh shkau qe fyene pa dallim:Marksista-leninista,enverista,LPK-ista... kane ra shume deshmore ne fushen e nderit... Ti ku ishe ne ate kohe more klysh shkau...?
Une nrase fyeje,fyeje nje individ qe ne fund te fundit,vete tregoi se nuk eshte fare pishman edhe sot qe eshte ne anen e cetnikeve.
Cili shqiptar qe ka gjak shqiptari,del sot dhe thote se Demonstratat jane famekeqe...?
Marsi po afrohet,dhe do te shkruajm dhe do te mbahen tubime ne te gjitha trojet dhe do te botohet edhe deklarata Jote dhe do te shohim kush ka te drejt.
Sa i perket shkrimeve te mia,po te ve ne dijeni, se vetem ne dy portale,ne pese shkrimete mia,kane lexuar me shume se 5000 (pesemije) lexues, VETEM NE ZEMRA SHQIPTARE NJE SHKRIM TIMIN E KANE VLERSUAR MBI 350 Lexues dhe kush e di sa te tjere e kane lexuar. E keni ne murin e gazetes, te rubrika Historia...
Kush eshte Hysen Prushi,ky spiun serb qe dihet boterisht shiko serish po e perserise google...
Sinqerisht, RESHAT BADALLAJ
Bardh BADALLAJ[ Monday, 23.01.2012, 08:28 PM ]
MOS NA OFENDO MEHE UKEN...!
Ku guxon te permend emrine Heroit te Kombit, Mehe Uka, nje njeri si Musa Prushi, qe publikisht u rreshtua,pa fare pishman ne anen e gjakatareve serbiane. Mehe Uka, more edepzes ka qene organizator i shume Demonstratave revulucionare, qe kane bere kthese te madhe ne historine kombetare,duke drithur themelet e Beogradit. Dhe ti,publikisht shkove udhes se vjeter te shkaut dhe thase keto kane qene demonstrata famekeqe seose ta prishen ashiknin e ushkurit me shkije. Po te ishte gjalle, Mehe Uka,ishe nda ndryshe se ai e ka lene amanet:"TRADHTAREVE PLUMBIN NE BALLE...
Mos e ofendo varrin e heroit,sepse te mallkon Zoti! I ka patur shume vese tradhtaret e kombit. Ndaj te porosisim te kerkosh falje publike. Kjo kafshe,don t“i tregoi babes medhzhet e livadheve....
Me shume respekt, BARDHI
Molla e Kuqe[ Monday, 23.01.2012, 08:15 PM ]
Pse i ndani heronjet ne subjekte?
Trima dhe burra te forte shqiptar ka patur gjithmone edhe ne kohen e principatave, kur nuk kishte parti politike, por mjerisht kishte ndarje e percarje si ateher edhe sot! Vellezerit Jusuf e Bardhosh Gervalla dhe Adem Jashari nuk kane qene asnjehere antar te LPK-se.
Ata kane bashkpunuar me njerez te LPK-se dhe te gjithe te tjeret, pavaresisht bindjeve te tyre. Prandaj zotri Badallaj luteni mos i pergjysmoni heronjet dhe deshmoret e kombit shqiptar sipa tekeve tuaja. Ata ishin dhe mbeten te popullit shqiptar.Te gjithe familja Jashari kane qene antare te LDK-se ne perjashtim te Hamezez cili ka qene antare i Partise Parlamentare te asaj kohe te Veton Suroit.
ARBĖRI[ Monday, 23.01.2012, 03:12 PM ]
MUSA PRUSHI MOS E PERMEND FJALEN DARDANI E AS EMRIN DARDAN
Musa Prushi, tani dihet boterisht se eshte spiun me damke. ZSH,lexueseve dhe mbare popullit shqiptare, te lutem tregoi se kush ka qene HYSEN PRUSHI, njeri nder spiunet me te devotshem serb. Dhe, Ti Musa Prushi mos gabo te thuash qe nuk e njeh kete bishte kudre. Mos mendo se shqiptaret jane budallenj se nuk e njohin Hysen TRADHTAREIN DHE TY. Poashtu, tregoju se cke pas ti me maqedonasit me ata shkronja te ndyra, Ti ke fyere, mijera shqiptare,pjesemarres aktiv ne demonstratat revulicionare i quajte Demonstrata famekeqe, nejse nuk na mbetet hatri,sepse nuk i perket ti kombit tone bashke me sojim dhe specjen serbe Hysenin. Vetem nje shqiptare, ne te gjitha trojet shqiptare, qe Demonstratat e v.1981, qe perfundimisht u ndane me serbet, i quan si ti famekeqe....
Ti mbrojte edhe tani ligjet e shtetit tend,duke genjyere paturpesisht shqiptaret qe nuk kane patur denim me vdekje..
Ti je nje korb shetites i paguar qe bredhe neper portale te ndryshme me nofken Bali Katravella. Shkollen e ke nga qente e Titos, qe te vret naten ne erresir dhe te vajton ne pike te dites.
Musa Prushi,tregoju poashtu te gjithe shqiptareve se ĒKA KE BERE TI PER DARDANIN...? Vetem nje xixe neqoftese ke bere. Ju keni qene te perkthelurit serbian! Po shiko vete njehere ne google dhe shtype vetem Hysen Prushi,se cka del. Mos harro!
E ke te ndaluar per jete te permend emrin dhe fjalen DARDANI OSE DARDAN,SEPSE DUHET BERE DICKA KONKRETISHT PER KETE.
NE I KEMI POROSITUR SHQIPTARET QE TE KENE KUJDES KUR TE DEGJOJNE EMRIN E MBIEMRIN E JUAJ DHE ATY RROTULL...
Me nderime, ARBĖR (RESHAT) BADALLAJ
S.Dujaka[ Monday, 23.01.2012, 08:45 AM ]
reshat badallaj qysh po doket ka probleme me vet vete
pata me ba nji koment po kur e lexova kit te musa prushit sa mir i ka tregu kti te pa maruni vesh nuk pe zgjati veq reshatit po i deshiroi sherim tek psihiatri reshati nuk pe dika qi asht i smut keq qi nuk spaska shok mej tregu niher pata lexu do komente te reshati qi as magjupt shkie nuk shajn qashtu qysh po shajke ky psikopat
Musa Prushi[ Sunday, 22.01.2012, 11:48 PM ]
PSE NUK PĖRMENDEN FARE LEPUROSHAT E GJALLĖ?
Pse more zotri, nuk po i pėrmend edhe emrat e tė gjallėve qė ishin antarė tė LEPUROSHAVE, e qė sotė po e pijnė gjakun e popullit tė Dardanisė me pamuk? Pse more i mjerė e marrė, nuk po e cekė se edhe ti je PJELLĖ e tyre? Pse nuk po shkuran as edhe nji fjalė pėr ata tė ndjerit, se kush i vrau? Si psh. Fehmi e Xhevė Ladrovcin! Pse nuk po shkruan as edhe nji fjalė pėr sjelljet e LEPUROSHAVE nė Pėrendim, psh. ndaj anėtarėve tė LDK-ės, ose kundėr antarėve qė realizojshin 3% me tė cilėt me vite u mbajten organet paralele nė Dardani dhe u armatosh UCK-ja? Pse nuk po shkruan se ti dhe shokėt e tu me dhjetra tubime pėr 3% na i keni prish duke na sulmuar dhe kėrcnuar? Pse nuk po shkruan edhe pėr shumė anėtar tė gjallė tė LEPUROSHAVE qė moti janė distancua nga programi i saj ENVERISTO-STALINIST? Dhe, tek e fundit, pse nuk po shkruan se ajo LEVIZJE ishte nji dėshtim IDEOLOGJIK kombtarė, e kėta tė ndjerit qė ti i ceke me emra, jam i bindur se tė ishin gjallė edhe ata do tė ishin distancuar nga e kaluara e tyre ENVERISTO-STALINISTE, sepse ata kanė qenė shumė ma tė menqur se ti o i mjerė, dhe tipat si ti i kanė tradhtuar nė ēdo hap e iu kanė ngrėnė koken. Shko more i mjerė, nėse guxon, e pyete Hasan Malen, ose Bacėn Hysen Gėrvallen e tė tregojnė se kush iu tradhtoi vėllazrit, se vėrasit po dihen. Po unė besoi se ti as qė guxon tė takohesh me ta!
Dhe pėr fund z. BUDALLLAJ mos vazhdo tė dėshmosh bindjem time se je I SMUAR PSIQIK, duke u marrė me MUSA PRUSHIN nė shkaravinat e tua, kur shkruan edhe pėr heronjt si Mehė Uka. Pėrndryshe do ta kuptoi unė dhe lexuesit e tė madhes Zemres Shqiptare, se komentet e mia tė kanė prekė SHPIRTIN dhe NDĖRGJEGJEN tėnde tė trazuar.
Unė qė moti jamė zotua se nuk do tė lexoi shkarravinat e tua, dhe tė komentoi por nji miku imė mė tėrhjeki vėrejtjen se edhe ma tutje po shkruan marrina pėr Musa Prushin, pėr tė cilin nuk ja ke fare haberin se kush ėshtė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun   Dim 25 Mai - 15:57

RESHAT BADALLAJ[ Sunday, 08.01.2012, 01:44 PM ]
I TILLĖ ISHTE MEHĖ UKA
I nderuar z. Tekiu/SHPENDI!
Te falenderoje per komentin. I tille ishte MEHĖ RAMĖ UKA. Ne kazamatiin e Prizrenit, drejtori i burgut,Mifail Ajazaj,tradhtar i Kombit, Mehen e ka sulmuar dhe rrahur shtazarakisht. Argati serbian, Mifail Ajazaj, Mehen e ka sulmuar me urdher te tradharit tjeter te Kombit, Sherafedin Ajetit. Por, Ajetit ja kane shker... nanen e baben, UĒK-ja e ka vrare si qen...
Dhendri im Mehe Uka, thoshte:TRADHTAREVE PLUMBIN NE LULE TE BALLIT. Sic e dini ky ishte edhe amanet i Avni Rrustemit...
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Tekiu[ Sunday, 08.01.2012, 12:05 PM ]
opinion
Te ndjerin, tani heroin Mehe Uka, nuk kam pasur rastin ta takoi asnjehere ne jete, prandaj nuk e kam njohur personalisht. Por, ai ishte njeri i vendosur dhe shume guximtar. Nese nuk e gaboi vitin (besoi se ishte 1986), Meha ishte ne burgun e Prizrenit. Gardiani S. Caparci na kishte thane bukfalisht: "Atje larte eshte njeni me emrin Mehe Uka, shume i vendosun, njiherit ishte edhe orator i zjarrte. Spo guxojme me e lejue me fole, se ai aq bindes ishte, sa mendjen po ta nderronte".
Kujtimi per Mehe Uken dhe vepren e tij, qofte i perjetshem.
Bungu[ Thursday, 05.01.2012, 06:46 PM ]
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
medet kush u met me shkrue per deshmort e kombit. ku jan historiant qe nuk po bejne historin, po po lejojn keta budallajt me shkrue andrra e rrena. he medet per neve bre.
Xhymshit H. Gashi[ Thursday, 05.01.2012, 06:39 PM ]
Kadri Mani, a nuk keni pune tjera veq me u mare me Reshatin
I nderuari Kadri Mani,edhe pse nuk u njoh personalisht, kam lexuar dhe mesuar,se ju me familje keni kontribuar shume per ceshtejn kombetare.
Ju z.Mani jeni nje patriot dhe intelektual, nuk e kuptoj pse mereni me nje njeriu cili nuk gezone kurfar autoriteti ne popull.
Badallaj shumehere nuk e din as vet cka shkruan. Lavderatat e tepruara dhe jo mire te argumentuara kuptohen si prralla.
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_25722/Reshat-Badallaj:-Heroi-i-Kombit-Meh%C3%AB-Ram%C3%AB-Uka.html?skeyword=reshat+badallaj
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: