AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Betimi i uēkes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Betimi i uēkes   Mar 27 Mai - 17:27

Betimi i ushtarėve tė UĒK-sė
“Unė, ushtari i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, betohem se do tė luftoj pėr ēlirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do tė jem pėrherė ushtar besnik, luftėtar i denjė i lirisė, vigjilent, guximtar dhe i diciplinuar, i gatshėm qė nė ēdo kohė pa kursyer as jetėn time tė luftoj pėr t`i mbrojtur interesat e shenjta tė atdheut. Nėse shkel kėtė betim, le tė ndėshkohem me ligjet mė tė ashpra tė luftės dhe nėse tradhėtoj, qoftė i humbur gjaku im.
Betohem, betohem, betohem.” ...
Nga betimi i tille as nje te mire nuk e beren.Kosoven e coptuan ne vend te bashkimit.Ndersa luginen e presheves e riroberuan sikurse edhe shqiptaret e maqedonise.Per kesi lufte skemi pasur nevoj.
Ata qe luftuan me shpirt kundra serbeve,i vrajten keta komandanta mbas shpines.
Kur ne behemi ta mashtroim boten,ateherit vertete do jemi bijt e zotit.
Po shihet se kush jemi,jemi te paret qe shkuam ne hane e mars.Dhe kemi nje teknike shume me te avansuar se tere njerezia.Kemi ndertue anije kozmike me shpejtesin e drites.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Betimi i uēkes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: