AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Florin Krasniqi agjent i FSB dhe bias

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Florin Krasniqi agjent i FSB dhe bias   Mer 28 Mai - 12:29

Kujtim Kurti
il y a 28 minutes · Modifié
FLORIN KRASNIQI-Agjenti sekrete i sherbimeve intelegjente FSBdhe BIA-se.

Kam 14 vite duke observuar aktititetin sekrete te Florin Krasniqit,ne shume shtete te botes,e veqanarishte ne USA,BE,Kosove,Shqiperi dhe Maqedoni.
Per keto fakte qe do ti pasaqes me poshte kerkoje edhe bashkpunim me prokourorin speciale te Rep.Kosoves si dhe organet gjyqesore te EULEX-it,dhe jam qdo moment i gateshem qe tu ju jap informacione me inqizime,pergjme telefonike,SMS dhe matriale tjera te grumbulluara gjate ketyre 14 vite ne observimin e agjentit sekrete te FSB dhe BIA-se

Faktet qe do ti jap me poshte,jane vetem pjesa elementare,ndersa ato te arkivuara mund ti jap vetem organeve gjyqsore te Kosoves dhe te EULEX-it.

Agjenti sekret Florin Krasniqi,eshte nje mashtrues ordiner, nje krimineli cili mbi 16 vite organizon grupet kriminele per pastrimin e parave dheorganizimin e grupeve islamike ne trevat shqiptare,te gjitha keto me kordinimin e sherbimit intelegjent rus dhe serb FSB dhe BIA.

1.Gjate mbledhjes se fondit te luftes "Vendlindja thrret"Florini ka mbledhur 36.289.223 dollar,te gjitha keto mjete jane ne konton private te Florin Krasniqit,qe menaxhohen ne mes grupeve kriminele qe organizohen ne shtete te ndryshme te botes,me kordinimin e bashkveprimit te logjistikes ne mes FSB dhe BIA-se.

2.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ne biografin e tij te publikuar ai ka mashtruar opinionin shqiptare,per dergimin e nje aroplani me armatim nga USA per te ndihmuar Luften Clirimtare te Kosoves.
Florini,nuk ka derguar asnje armatim nga USA ne Shqiperi apo Kosove,por ai vetem ka transportuar arme te gjyetis nga Nju Jork per ne Washington DC,te cilat i ka inqizuar duke i blere dhe transportuar,por kurr ai nuk ka transportuar armatim me airoplan nga USA per ne shqiperi apo Kosove,sepse Shqiperia nuk ka pranuar asnje airoplan me armatim nga Florin Krasniqi apo Batlioni Atlantiku ne vitet 1998-1999,por te gjitha jane spekulime per mashtrim te opinionit shqiptare nga agjenti sekrete i FSB dhe BIA-se Florin Krasniqi.

3.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka ndihmuar ish-kryeministrin Sali Berisha,ne humbjen e fakteve per kongresin amerikan ne Washington DC per aferen e Gerdecit,si dhe mbulimin e propagandes mediale ne favor te Sali Berishes nga gazetar hulumtues Amerikan,per te permisuar imazhin negative te Sali Berishes tek opinioni botrore.

4.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka ndihmuar ne vitin 2009-2010 Levizjen Vetevendosje me 420.000 dollare,per organizimin e fushates zgjedhore per zgjedhjet nacionale te vitit 2010,permes Vondit Vendlindja Thrret.

5.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka oraganizuar permes avokateve evropian dhe amerikan,si dhe lobistve ne parlamentin evropian,spekulimet kunder UCK-se te inskenuara nga Dick Marty,si dhe gazetar hulumtues evropian dhe amerikan,per te njellosur Ushtrin Clirmitare te Kosoves.

6.Agjenti sekret Florin Krasniqi,nga vitet 2010-2013 ka organizuar spekulimet kunder Qeveris Thaqi,permes gazetarve hulumtues amerikan dhe evropian,ne favor te VV-se,te gjitha keto i ka financuar me fondin Vendlindja Thrret

7.Agjenti sekret Florin Krasniqi, nga viti 2010 e deri me tani,permes informantve te tij ne MPJ dhe AKI,ka shperndare 219 dokumente sekrete tek sherbimi intelegjent FSB dhe BIA,si dhe mban kontakte me shume informante ne MPJ te Shqiperis dhe Maqedonis,te cilet i financon me mjete ku behet larja e parave ne kompanit dhe pasurit qe ai postedon ne Kosove.

Bashkpunimi ime me Agjentin sekret te sherbimit intelegjente FSB-BIA

1.Agjentin sekret Florin Krasniqin e kam takuar 2 here,nje here ne gushte te vitit 2010 ne shtepin e tij luksoze ne Nju Jork.USA,ku kemi biseduar per bashkveprimin per organizimin e logjistikes per zgjedhjet nacionale te 12 dhjetorit 2010
Ndersa heren e dyte Agjentin sekret Florin Krasniqi e kam takuar me 30 dhjetor 2010 ne nje restorant ne Nju Jork-USA,ku kemi biseduar per hapat e mejejshem qe duhet te organizohen,kunder sherbimit sekret te Albin Kurtit ne VV-je.

2.Agjenti sekret Florin Krasniqi,nga dt.10-26 nentor ka banuar me mua ne rrugen Ulcin ne Dragodan,ne nje shtepi luksoze,nga ku kemi pasur afer qendren e VV-se,ku organizoheshin takimet me antaret dhe mediat kosovare.

3.Nga dt.5 nentor 2010 dhe deri me dt.09 dhjetor 2010 kam marre pjese ne qdo organizim dhe tubim qe VV-je ka mbajtur me qytetere dhe perkrahes ne fshatra dhe qytete te ndryshme te Kosoves.Me agjentet e sigurimit sekret Veton Dragusha,Adem Megjuani,Sali Zyba,Hysen Durmishi,Libur Aliu,dhe shume te tjere,kemi organizuar shoqerimin e Albin Kurti,dhe kemi mbajtur observiin e personave qe kan qene te rrezikshem per Albin Kurtin,dhe per kete ekzistojne xhirime nga telivizionet e nryshme lokale dhe qendrore te Kosoves gajte kesaj kohe sa kam vepruar ne kuader te sherbimit sekret te VV-se.Perveq ketyre aktiviteteve kam ne VV-je,kam financuar edhe aktivitetet e kandidateve per deputet,si dhe shume organizime per VV-en.

Te nderuar miq!

Te gjitha keto qe ceka me larte jane fakte qe kane ndodhur te cilat mund ti deshmoje para qdo organi te drejtsis nderkombetare apo Kosovare.Prukuroria speciale e Kosoves si dhe ajo e EULEX-it te gjitha kontaktet e mija nga viti 2009-2014 me agjentin sekret te sherbimit Intelegjent FSB-dhe BIA mund ti marre edhe permes SMS dhe bisedave qe kam zhvilluar me Florin Krasniqin ne nr. tim +31(0) 642 26 8989 dhe nga 6 nr e tel ne Kosove,qe i ka policia Kosovare..
.
Si dhe ne dy nr e Florin Krasniqit ne USA
+1(347) 885 3892 si dhe +1(646) 488 8179,si dhe 4 nr.e tel ne Kosove qe i ka policia e Kosoves.

Te gjitha bisedat tona me Tel. dhe SMS nga viti 2009-2014 jane zhvilluar ne keta numra,dhe qdo organ i drejtesis nderkombetare si dhe Kosovare,mund ti kete keto te dhena si deshmi per proces gjyqesore,kunder meje,apo kunder Agjentit sekret Florin Krasniqi.

Shpresojme,se drejtesia kosovare,dhe ajo e EULEX-it,te te zbardhe aktivitetin sekret te agjentit Florin Krasniqit,ne menyre qe sa me shpejte te zbulohen edhe kontratat sekrete ne mes Behxhet Pacollit,Hashim Thaqit,Nexhat Dacit,Albin Kurtit,Sali Berishes,dhe shume te tjereve,qe jane duke e shkatruarr dhe plaqkitur ekonomin Kosovare,dhe jane duke rrezikuar interesat strategjike te Kosoves,duke i sherbyer interesave strategjike Sllavo-Turke,dhe sherbimeve intelegjente te FSB dhe BIA-se.

ATEDHEU MBI TE GJITHA

Zani VulaSamir Beiqi, Dosti JemNafi ÇegraniHaxhi KuçiIsmet AvdyliSali RexhajDrizan ShalaÇun PalucaBerat BuzhalaSazan PapranikuLavdim HamidiEnver BajraliuIbrahim Kelmendi
J’aime · · Partager
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Florin Krasniqi agjent i FSB dhe bias
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: