AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush eshte Florin Krasniqi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush eshte Florin Krasniqi   Ven 30 Mai - 13:17

Gogi Gogi nuk ėshtė nė linjė
JUDO

Maska e Gogi Anėtarėsuar
10-08-2008
Vendndodhja
Prishtinė
Postime
1,759
Faleminderit
2
9 falenderime nė 8 postime
“Tarzani” i rrenave, apo fatkeqėsia e Kosovės-Florin Krasniqi
“Tarzani” i rrenave, apo fatkeqėsia e Kosovės
Po t'u besosh librave, intervistave, filmave, videove tė paguara nga Florin Krasniqi pėr Florin Krasniqin, atėherė ēdo naivi e injoranti do t'i krijohej pėrshtypja se ai ėshtė ēlirimtari, shpėtimtari, heroi, vetė "Tarzani" i Kosovės. Cila ėshtė e vėrteta? E vėrteta ėshtė se kontributi i vetėm i "milionerit" Florin Krasniqi pėr lirinė e pavarėsinė e Kosovės janė 400, katėrqind, dollarė qė ai ka dhėnė pėr luftėn pėr liri dhe popullin e Kosovės!?


Nga Alban DEGA, Nju-Jork

Postuar mė, 14 korrik 2011

Rrenat dhe e vėrteta
Po t'u besosh librave, intervistave, filmave, videove tė paguara nga Florin Krasniqi pėr Florin Krasniqin, atėherė ēdo naivi e injoranti do t'i krijohej pėrshtypja se ai ėshtė ēlirimtari, shpėtimtari, heroi, vetė "Tarzani" i Kosovės. Cila ėshtė e vėrteta?
E vėrteta ėshtė se kontributi i vetėm i "milionerit" Florin Krasniqi pėr lirinė e pavarėsinė e Kosovės janė 400, katėrqind, dollarė qė ai ka dhėnė pėr luftėn pėr liri dhe popullin e Kosovės!?
Aq sa mund tė besohet se Kosova mund tė ēlirohej e shpėtohej me vetėm 400 dollarė amerikanė tė Florin Krasniqit, aq mund tė besohet se Florin Krasniqi ėshtė heroi, apo "Tarzani" i Kosovės.
E kam mik Florinin, por e kam me mik tė vėrtetėn… Si qėndron e vėrteta?
Ēdo fjalė qė Florin Krasniqi nxjerr nga goja ėshtė rrenė, thonė jo vetėm bashkėvendėsit e tij nė Vranoc.
Ēdo fjal qė shkruajnė tė tjerėt me pagesėn e Florin Krasniqit pėr Florin Krasniqin ėshtė gėnjeshėr, thonė kolegeė, tė njohur tė tij nė Bruklin.
Everything he tell and everything he pay others to write about him is a lie, pure lie, thonė amerikanėt qė e njohin.
"Unė jam gati tė jap edhe jetėn" kundėr shqiptarėve llomotit ky llafazan kafenesh e kamerash, qė nuk ofroi as jetėn e as kuletėn pėr lirinė e popullit tė vet kundėr terrorizmit e kolonializmit barbar serb. Tė shesėsh burrėri e trimėri mbas beteje ėshtė kollaj… Njė rrenė mė shumė e njė rrenacaku tė shumėfishtė!
Heroizmi i vetem i ketij antiheroi shqiptar eshte rrena, gėnjeshtra, mashtrimi. "sa tė gjejė hajvanė pėr t'i gėnjyer unė jam mbreti i rrenės" thoshte babai i saj Nastradini.

Morali i rėnė i njė njeriu tė rėnė!
Mė shumė e diskretiton vetveten se ia rrit vlerat me pėrrallat e tij serbe me salcė ruse. "Unė nuk ia kam rrėmbyer gruan shokut", thotė Florini pėr tė na shitur "moralin e tij" dhe "besnikėrinė" bashkėshortore. Por "unė kam njė fėmijė tė jashtėligjshėm, pėr ēka e di edhe gruaja"
Pra, njė burrė i martuar, me katėr fėmijė, i kėnaqur me bashkėshorten dhe besnik i saj, tė shkojė me njė femėr tjetėr dhe te ketė njė fėmijė tė jashtėligjshėm ėshtė e gjė e moralshme, ndoshta po, por vetėm sipas moralit tė Florin Krasniqit. Plotėsisht e besueshme nėse do t'u besonim pėrrallave tė gjysheve kur ishim tė vegjėl se na kishin bėrė me krrabza!
Sipas moralit qytetar jo vetėm midis shqiptarėve konservatorė, por kudo nė botė ky lloj morali quhet kurvėri, tradhėti bashkėshortore, prostitucion.
Florin Krasniqi nė " Kohėn Ditore", e kudo ku shfaqet, ai analfabet lexon keq e mė shumė gabime hartimet qė ia thurin tė tjerėt mė parė nga dora nė dorė. Ai fleet hava, pa fakte, e pohon pėr gjoja bankrotimin e PDK-se nė gjyq amerikan. I vetmi argument qė ai sjell pėr kėtė "bankrotim" tė PDK-sė ėshtė se Florin Krasniqi ėshtė shtetas amerikan, dhe si Tarzani, dhe, sipas logjikės s tij, ai me shpatėn e pasaports amerikane ai mund tė presė koka (mizash, krimbash..., sic!) ) para e mbrapa, majtas e djathtas, si Don Kishoti i Manēės.

Shpata e imunitetit dhe heroizmi i Florinit me mizat
Sipas tij, e vetmja gjė qė i jep imunitet , qė e mbron pėr rrenat, mashtrimet, pėr thirrjet e tij pėr vėllavrasje ėshtė tė qenit shtetas amerikan.
Njė rrenė mė shume e njė rrenacaku permanent, multirrenci. Janė me dhjetėra shqiptarė nė Amerikė qė kanė humbur shtetėsinė amerikane vitet e fundit pėr mashtrime, narkotrafik dhe prirje fundamentaliste, tė cilėt ende dergjen nė burg tė pėrjetshėm.
Shtetėsia amerikane, qoftė edhe pėr shtetas amerikanė tė lindur nė SHBA, e jo tė natyralizuar , pra me shtetėsi tė fituar mbi bazėn e statuseve tė ndryshme, nuk mbron askėnd pėrballė shkeljeve tė rėnda ligjore. Janė mbi 10 raste qė presidenti amerikan ua ka hequr shtetėsinė edhe amerikanėve tė lindur natyrisht nė SHBA qysh prej akteve terroriste tė 11 shtatorit tė vitit 2001.
Ėshtė respektimi i ligjit, respektimi i tė drejtave tė njeriut, respektimi i normave demokratike, respektimi i stilit amerikan dhe i kushtetutės amerikane… e jo shkelja e tyre, jo raketimi ( venia e gjobave), ekstorsioni ( shterngimi financiar, ekonomik, politik apo human) mashtrimi, kėrcėnimi i ēfarėdolloj natyre qė pėrdor Florin Krasniqi edhe nė kėtė intervistė me gazetėn sponsorizuese tė tij dhe tė Nazim Bllaces "Koha Ditore", qė ka pėr detyrė shtetasi amerikan qė nė momentin qė betohet.

Florin aga, gjeje njė avokat tepėr tė fortė, sepse...
Nėse qėndrojnė qoftė edhe vetėm ēereku i akuzave qė bėn PDK-ja nė deklaratėn e saj pėr Florin Krasniqin , ai duhet tė pėrgatitet mirė dhe tė gjejė njė avokat shumė tė mirė. Pėrveē problemeve me EULEX-in, ai do tė kėtė pėrplasje tė forta edhe me ligjin amerikan, me tė cilin ai ėshtė pėrplasur jo njė, por dhjetėra herė.
Mos tė mendojė se shtetėsia amerikane e mbron kėtė "tarzan" tė rrenave. Perkundrazi ka shume rrezik qė ai ta humbė atė shtetėsi vetėm me kėrcėnimet publike dhe thirrjet pėr vėllavrasje e luftė civile para kamerave televizive kosovare. Kėto kėrcėnime dhe akuza janė njė shembull tipik i extorsionit politik dhe ekonomik tė Florin Krasniqit pėr tė mbrojtur asetet e siguruara nė rruge kriminale, me raketing dhe mashtrim ( fraud ) prej tij nė kurriz e nė dėm tė popullit e shtetit tė Kosovės.
Ato janė shembull i qartė i korrupsionit qė mbart nė ēdo qelizė e hap tė tij Florin Krasniqi. Te mos harrojė Florin Krasniqi se jo njė shtetas i thjeshtė, por edhe kongresmen amerikan, si trafikant, tė cilin e ka financuar edhe Florini,…. hėngrėn deri tetė e mė shumė vjet burg pėr mashtrime financiare - ekonomike. Aq me tepėr kur dosjet e tij tė vjetra me drejtėsinė amerikane akoma nuk janė mbyllur.

Gabimi foshnjarak i PDK-sė
Me deklaratėn e saj naive PDK -ja bėri gati hero njė mashtrues ordiner. Sindroma e delirit tė madhėshtisė dhe injoranca politike e kėshilltarėve politikė e juridik tė liderėve tė saj, i ēoi ata nė njė gabim foshnjarak. Ishte koha pėr tė bėrė padi ligjore e jo deklaratė politike pėr njė askush si Florin Krasniqi. Ajo deklaratė ishte njė gabim foshnjarak qė ul prestigjin e partisė me tė votuar nga populli i Kosovės. Rruga e drejtė ishte padia penale me shumė akuza pėr autorin e vetėdenoncuar para kamerave me dhjetėra herė, ose heshtja ndaj tij, dėnimi me injorim.
Si ėshtė e mundur qė partia e lirisė dhe e pavarėsisė sė Kosovės, partia qeverisėse e Kosovės tė bjerė nė nivelin e njė mashtruesi ordiner, tė njė kurrkushi!?
Vallė, pse u dashka qė njė parti qeverisėse tė bėjė padi tek EULEX-i, ose FBI-ja amerikane pėr njė shtetas tė saj qė ka kryer krime tė rrezikshme dhe dėnueshme nga ligjet e Kosovės, tė BE-se dhe SHBA-ve njėkohėsisht ?
Pėr ēfarė ėshtė Ministria e Punėve tė Brendshme, dhe policia e Kosovės!?
Ēfarė i pengon ta arrestojnė dhe ta vėnė nė bankėn e tė akuzuarit kėtė shkelės ligji pėr krimet e kryera qė i shtoi edhe disa akuza tė mirėfillta me gojėn e vet e nė sytė e krejt popullit tė Kosovės duke nxitur trazira, prishje tė rendit e qetėsisė publike me thirrjet e tij pėr luftė civile e vėllavrasje nė Kosovė!?

Fatkeqėsia e "Vetėvendosjes"
Ėshtė fatkeqėsi pėr "Vetėvendosjen" dhe liderin e saj idealist e trim nė kohė tė vėshtira, Albin Kurtin, qė nuk e uli, por e mbajti fort lart kokėn pėrballė bajonetave e autoblindave serbe, qė nuk e uli, por ngriti lart armėt pėrballė tankeve e avionėve luftarakė serbė nė kohėn e gazepit, tė detyrohet te ule kokėn pėrballe deklaratave te pakontrolluara, pėrballė rrenave pa hesap, pėrballė mashtrimeve tė njė "Tarzani" tė vetėdemaskuar tė rrenave e tė moralit tė kurvėrisė si Florin Krasniqi.
Ėshtė koha qė "Vetėvendosja" dhe lideri i saj tė ngrėnė kokėn e t'ia tregojnė vendin cilitdo qė me rrena e me dollarė, me shantazh e raketing, me mashtrime e imoralitet nuk mund te blejė parti qė nuk janė shitur e nuk janė pėr shitje as pėr Florinin e shkaut, e aq mė pak pėr njė Florin "shqiptar"tė bėrė milioner me asetet, me mundin e djersėn, me gjakun e sakrificat tė popullit hero tė Kosovės, pėr lirinė e pavarėsinė e se cilės "mulitmilioneri" i "Brooklyn Conection" ka dhėnė gjithsej 400 dollarė, e nė sajė tė tė cilave ka bėrė dhjetėra milionė nė rrugė e me mjete kriminale, pėr ēka do tė thotė fjalėn e fundit drejtėsia dhe ligji i shtetit tė Kosovės.
"Ne e bėjmė paranė dhe jo paraja neve" thonė amerikanėt. Aq mė tepėr kur kjo para e Florinit mban erė korrupsioni, raketing, gjobe, shtrėngim, krim.
E di dhe e kuptoj se "Vetėvendosja" ka nevojė pėr para, sponsorizime pėr zgjedhje. Por shpėtimi i saj nuk ėshtė paraja e dyshimtė dhe milionat qe mbajne ere te Florin Krasniqit. Nėse jep njė milionė dollarė pėr "Vetėvendosjen" ,a cilindo parti politike nė Kosovė sot, tė bėra nga asetetet e grabitura ose tė reketuara tė Kosovės, Florini e milionerė tė tjerė si ai i japin qė tė pėrfitojnė edhe pushtetin politik , me te cilin synojnė tė bėjnė dhejtra milionė nesėr me korrupsionin nė kurriz e nė dėm tė Kosovės e popullit tė saj, jo pėr bamirėsi as pėr tė mirėn e tyre. Pra korrupsioni fillon qe sot.
Ėshtė nė nderin jo vetėm tė "Vetėvendosjes" ,por edhe tė ēdo partie politike nė Kosovė qė tė mos e korruptojnė votėn, sepse kėshtu korruptojnė edhe votėn dhe te ardhmen e kėtij shteti tė ri dhe popullit te saj.
Vetė fakti qė as 24 orė pas deklaratave vėllavrsėse dhe reketuese tė Florin Krasniqit nė shumė faqe interneti shfaqet thirrja e sponsorizuar prej tij "Florin Kransiqi pėr kryeministėr!" ėshtė tregues i kėtij korruptimi paraprak dhe fatkeqėsie pėr " Vetėvendosjen" e tė ardhmen e Kosovės. Ajo tregon se i vetmi qellim i tij ėshtė t'i shėrbejė xhepit..

Vota e milionerit dhe vota e lypsarit
Ka shembuj plot jo vetėm nga Kosova, por edhe nga bota.
Lirinė e pavarėsinė Kosovės nuk e sollėn ndihmat e ēeqeve multimilionėsh tė mbi 250 milionerėve tė Kosovės nė SHBA e Evropė. E sollėn me se shumti pėr te mos thėnė krejt ēeqet e atdhetarėve tė vėrtetė tė saj qė e hiqnin nga goja e fėmijėve te vet pėr ta ndarė me vėllezėrit e motrat e vet nė Kosovė.
E jo siē ndodh me Florin Krasniqin, qė ka si synim tė vetėm e kryesor qė me ēdo mjet, sado kriminal qoftė, siē ėshtė mashtrimi, reketimi, pėrvetėsimi i pasurive dhe aseteve te popullit te Kosovės, te shtoje milionat e tij dhe te klanit te tij si dhe te fuse nė dorė sa me shumė pushtet politik ne shėrbim te vet e jo te popullit e shtetit tė Kosovės. Si i tillė mė shumė se " Tarzani" i rrenave dhe mashtrimeve Florin Krasniqi ėshtė fatkeqėsia jo vetėm e "Vetėvendosjes", por edhe e krejt Kosovės, nese ato nuk ua ndalin hovin rrenave, mashtrimeve, reketingut, gjobave dhe thirrjeve tė tij pėr vėllavrasje e luftė civile.
Ku ishte dje kur Kosova ishte e pushtuar , ky rrugaēė, qė mburret se do t'ia thyejė dhembet kryeministtrit te zgjedhur nė mėnyrė demorkatike tė Kosovės dhe kryeēlirimtarit e babait te pavarėsise se saj, Hashim Thaēi.
“Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush eshte Florin Krasniqi   Ven 30 Mai - 13:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush eshte Florin Krasniqi   Ven 30 Mai - 13:39

Mesazhi juaj Alban Dega
Anėtar # Postuar mė: 17 Nėntor 2010 17:03 - Modifikuar nga: Alban Dega
Citat

Tarzani i rrenave apo fatkeqesia e Kosoves - Florin Krasniqi
- Nga Alban Dega, Nju Jork

Rrenat dhe e verteta

Po tu besosh librave, intervistave, filmave, videove te paguara nga Florin Krasniqi per Florin Krasniqin, atehere cdo naivi e injoranti do ti krijohej pershtypja se ai eshte clirimtari, shpetimtari, heroi, vete Tarzani i Kosoves. Cila eshte e verteta!?


Florin Krasniqi

E verteta eshte se kontributi i vetem i "milionerit"Florin Krasniqi per lirine e pavaresine Kosoves jane 400, katerqind, dollare qe ai ka dhene per luften per liri dhe popullin e Kosoves!?
Aq sa mund te besohet se Kosova mund te clirohej e shpetohej me vetem 400 dollare amerikane te Florin Krasniqit, aq mund te besohet se Florin Krasniqi eshte heroi apo Tarzani i Kosoves.
E kam mik Florinin, por e kam me mik te verteten... Si qendron e verteta!?
Cdo fjale qe Florin Krasniqi nxjerr nga goja eshte rrene, thone jo vetem bashkevendasit e tij ne Vranoc.
Cdo fjale qe shkruajne te tjeret me pagesen e Florin Krasniqit per Florin Krasniqin eshte genjeshter, thone kolege, te njohur te tij ne Bruklin.
Everything he tell and everything he pay others to write about him is a lie, pure lie, thone amerikanet qe e njohin.

"Une jam gati te jap edhe jeten" kunder shqiptareve llomotit ky llafazan kafenesh e kamerash, qe nuk ofroi as jeten e as kuleten per lirine e popullit te vet kunder terrorizmit e kolonializmit barbar serb. Te shesish burrni mba kuvendit e trimeri mbas beteje eshte kollaj... Nje rrene me shume e nje rrenci te shumfishte!
Heroizmi i vetem i ketij antiheroi shqiptar eshte rrena, genjeshtra, mashtrimi. "sa te gjeje hajvana per ti genjeyer une jam mbreti i rrenes" thoshte babai i saj Nastradini

Morali i kurverise apo kurveria e moralit?

Me shume e diskretiton vetveten se ia rrit vlerat me perrallat e tij serbe me salce ruse. "Une nuk ia kam rrembyer gruan shokut", thote Florimi per te na shitur moralin e tij te larte dhe besnikerine bashkeshortore. Por "une kam nje femije te jashteligjshem per cka e di edhe gruaja"
Pra, qe nje burre i martuar, me kater femije, i kenaqur me bashkeshorten dhe besnik i saj, te shkoje me nje femer tjeter dhe te kete nje femije te jashteligjshem eshte e moralshme, sipas moralit te Florinit. Plotesisht e besueshme nese do tu besonim perrallave te gjysheve kur ishim te vegjel se na kishin ba me krrabza!
Sipas moralit qytetar jo vetem midis shqiptareve konservatore por kudo ne Bote ky lloj morali quhet kurveri, tradheti bashkeshortore, prostitucion. Deklarata e Florinit ne fakt e vetdemaskojn, ia nxjerr kallajin Florinit,
Perseri e perseri, Florin Krasniqi ne " Kohen Ditore" e kudo ku shfaqet apo lexon keq e meshume gabime hartimet qe ia thurin te tjeret me pare ne dore perdor shantazhin, mashtrimin, kercenimin per gjoja bankrotimin e PDK-se ne gjyq amerikan. I vetmi argument qe ai sjell per kete banakrotim te PDK-se eshte se Florin Krasniqi eshte shtetas amerikan dhe si Tarzani. vecse jo me shpate prej verteti, por me shpaten e pasaportes amerikane ai mund te prese koka ( mizash e sternicash ) para e mbrapa, majtas e djathtas si Don Kishoti i Mances dikur.

Shpata e imunitetit dhe heroizmi i Florinit me mizat

Sipas tij e vetmja gje qe i jep imunitet , qe e mbron per rrenat , per mashtrimet, per thirrjet e tij per vellavrasje eshte qenia shtetas amerikan.
Nje rrene me shume e nje rrenci permanent dhe te shumanshem, pra multirrenci. Jane me dhjetra shqiptaret ne Amerike qe kane humbur shtetetesine amerikane vitet e fundit per mashtrime, human trafik, narkotrafik dhe prirje fundamentaliste dhe dergjen deri edhe ne burg perjete ne SHBA.
Shtetesia amerikane, qofte edhe per shtetas amerikane te lindur ne SHBA, e jo te natyralizuar , pra me shtetesi te fituar mbi bazen e statuseve te ndryshme, nuk mbron askend perballe shkeljeve te renda ligjore. Jane mbi 10 raste qe Presidenti amerikan ua ka hequr shtetesine edhe amerikaneve te lindur natyrisht ne SHBA qysh prej akteve terroriste te 11 shtatorit te vitit 2001.
Eshte respektimi i ligjit, respektimi i te drejtave te njeriut, respektimi i normave demokratike, respektimi i stilit amerikan dhe kushtetutes amerikane... e jo shkelja e tyre, jo raketimi ( venia e gjobave), ekstorsioni ( shterngimi financiar, ekonomik, politik apo human) mashtrimi, kercenimi i cfaredolloj natyre qe perdor Florin Krasniqi edhe ne kete interviste me gazeten sponsorizuese te tij dhe te Nazim Bllaces "Koha Ditore", qe ka per detyre shtetasi amerikan qe ne momentin qe betohet.

Ligji amerikan ndeshkon rende edhe Kongresmenet

Shtetesia amerikane te jep te gjitha privilegjet e favoret qe permban ligji e Kushtetuta amerikane, por jo imunitet, impunitet- pandeshkueshmeri per shkelje ligji, kushdo qofte ai , qofte edhe nje prej 250 000 pullazxhive te SHBA-se. Vetem ne Nju Jork behen rreth 250 pullazxhi shqiptare.
Nese qendrojne qofte edhe vetem cereku i akuzave qe ben PDK-ja ne deklaraten e saj per Florin Krasniqin , ai duhet te pergatitet mire dhe te gjej nje avokat shume te mire. Pervec problemeve me EULEX-in ai do te kete perplasje te forta edhe me ligjin amerikan, me te cilin ai eshte perplasur jo nje por dhjetera here.
Mos te mendoje se shtetesia amerikane e mbron kete Tarzan te rrenave. Perkundrazi ka shume rrezik qe ai ta humbe ate shtetesi vetem me kercenimet publike the thirrjet per vellavrasje e lufte civile para kamerave qe beri kunder partive politike te Kosoves. Keto kercenime dhe akuza jane nje shembull tipik i extorsionit politik dhe ekonomk te Florin Krasniqit per te mbrojtur asetet e siguruara ne rruge kriminale, me raketing dhe mashtrim ( fraud ) prej tij ne kurriz e ne dem te popullit e shtetit te Kosoves.
Ato jane shembull i qarte i korrupsionit qe mbart ne cdo qelize e hap te tij Florin Krasniqi. Te mos harroje Florin Krasniqi se jo nje shtetas i thjeshte, por edhe kongresmene amerikane si Trafikant, te cilin e ka financuar edhe Florini,.... hengren deri tete e me shume vjet burg per mashtrime financiare - ekonomike. Aq me teper kur dosjet e tij te vjetra me drejtesine amerikane akoma nuk jane mbyllur.

Vetakuzuesi kryesor i Florin Krasniqit

Do te ishte ne te miren e Florin Krasniqit qe te heqi dore nga protagonizmi dhe karaduzlleku, nga pozat e te fortit e heroit te vetsajuar. Te ulet me zuze ne Toke. Te mesoje se cfare eshte politika fillimisht, pastaj te hidhet ne politike. Te mesoje te lexoje cfare i shkruajn te tjeret kutpohet kundrejht pagesave nga Florini, pastaj te filloje te recitoje si nje nxenes i keq permendesh. Ti kerkoje falje popullit dhe partive politike te Kosoves per deklaratat e tij luftenxitese.
Kercenimet, shantazhet, raketingu politik qe vazhdon te beje deri edhe para kamerave televizive, vecse e rendon poziten e tij. Me shume se shenje force e fuqie ai eshte shenje frike, paniku, tmerri qe e ka kapur e qe po e zhyt perdite e me shume ne akuza te reja, qe u shtohen akuzave te vjetra .
Keshtu Florin Krasniqi po behet perdite e me shume vetakuzuesi kryesor i vetvetes qe nuk ka avokat qe mundet ta mbroje sepse jane pohime te tija te incizuara apo me shkrim, te botuara ne libra e filma te financuar si duket me ato 30 milione dollaret e armeve dhe pajsijeve ushtarake te sofistikuara per UCK- ne dhe popullin e Kosoves qe i paska pervetesuar per vete meqe asnje cent prej tyre nuk ka shkuar ne Kosove.
Po ashtu ato po behen nje bumerang edhe per partine e re, pa eksperience politike te heroit dhe idealistit atdhetar Albin Kurti "Vetevendosjes" duke demtuar imazhin e saj pa u hedhur mire ne tregun politik te Kosoves. Padi ligjore e jo deklarata politike kunde rnje hici

Gabimi foshnjarak i PDK-se

Me deklaraten e saj naive PDK i beri gati hero nje mashtrues ordiner. Sindroma e delirit te madheshtise dhe injoranca politike e keshilltareve politike e juridike te liderve te saj, i coi ata ne kete gabime foshnjarak. Ishte koha per te bere padi ligjore e jo deklarate politike per nje askush si Florin Krasniqi. Ajo deklarate ishte nje gabim foshnjarak qe ul prestigjin e partise me te votuar nga populli i Kosoves. Rruga e drejte ishte padia penale me shume akuza per autorin e vetdenoncuar para kamerave me dhjetra here ose heshtja ndaj tij, denimi me injorim.

Si eshte e mundur qe partia e lirise dhe pavaresise se Kosoves, partia qeverisese e Kosoves te bjere ne nivelin e nje mashtruesi ordiner, te nje kurrkushi!?
Pse u dashka qe nje parti qeverisese te beje padi tek EULEX-i ose FBI-ja amerikane per nje shtetas te saj qe ka kryer krime te rrezikshme dhe denueshme rende nga ligjet e Kosoves, te BE-se dhe SHBA-se njekohesisht ?

Per cfare eshte Ministria e Brendshme dhe policia e Kosoves!?

Cfare i pengon ta arrestojne dhe vene ne bankon e te akuzuarit kete shkeles ligji per krimet e kryera qe i shtoi edhe disa akuza te mirefillta me gojen e vete e ne syte e krejt popullit te Kosoves duke nxitur trazira, prishje te rendit e qetesise publike me thirrjet e tij acik per lufte civile e vellavrasje ne Kosove!?

Cili ligj i jep te drejte atij tu permend Dubraven liderve legjitime, te zgjedhur ne rruge e menyre demokratike nga populli i Kosoves. Cfare emri pervec ekstorsionit, shterngimit politik mund ti vihet kercenimeve te tilla te kunderligjshme!?

Alban Dega
Anėtar # Postuar mė: 17 Nėntor 2010 17:04
Citat

Fatkeqesia e "Vetvendosjes"

Eshte fatkeqesi per "Vetvendosjen" dhe liderin e saj idealist e trim ne kohe te veshtira Albin Kurtin, qe nuk e uli por e mbajti fort lart koken perballe bajonetave e autoblindave serbe, qe nuk e uli por ngriti lart armet perballe tankeve e avioneve luftarake serbe ne kohen e gazepit, te detyrohet te ule koken perballe deklaratave te pakontrolluara, perballe rrenave pa hesap, perballe mashtrimeve te nje "Tarzani" te vetdemaskuar te rrenave e moralit te kurverise si Florin Krasniqi.
Eshte koha qe "Vetvendosja" dhe lideri i saj heroik te ngrene koken e ti tregojne vendin cilitdo qe me rrena e me dollare, me shantazh e raketing, me mashtrime e imoralitet nuk mund te bleje parti qe nuk jane shitur e nuk jane per shitje as per floririn e shkaut e aq me pak per nje Florin te bere milioner me asetet, me mundin e djersen, me gjakun e sakriificat te popullit hero te Kosoves, per lirine e pavaresine e se ciles "mulitmilioneri" i "Brooklyn Conection" ka dhene gjithsejt 400 dollare, e ne saje te te cilave ka bere dhjetera miliona ne rruge e me mjete kriminale, per cka do te thote fjalen e fundit drejtesia dhe ligji i shtetit te Kosoves.

"Florin Krasniqi per kryeminister!" e Florin Krasniqit

"Ne e bejme parane dhe jo paraja neve" thone amerikanet. Aq me teper kur kjo para e Florinit mban ere korrupsion, raketing, gjobe, shterngim, krim.
E di dhe e kuptoj se "Vetvendosja" ka nevoje per para, sponsorizime per zgjedhjet qe jane ne prag. Por shpetimi i saj nuk eshte paraja e dyshimte dhe milionat qe mbajne ere te Florin Krasniqit. Nese jep nje milione dollare per "Vetvendosjen" a cilindo parti politike ne Kosoves sot, te bera nga asetetet e grabitura ose te raketuara te Kosoves, Florini e milionere te tjere si ai i japin qe te perfitojne edhe pushtetin politik , me te cilin synojne te bejne dhejtra miliona neser me korrupsionin ne kurriz e ne dem te Kosoves e popullit te saj, jo per bamiresi as per te miren e tyre. Pra korrupsioni fillon qe sot.

Eshte ne nderin jo vetem te "vetvendosjes" por edhe te cdo partie politike ne Kosove qe te mos e korruptojne voten, sepse keshtu korruptojne edhe voten dhe te ardhmen e ketij shteti te ri dhe popullit te saj.

Vete fakti qe as 24 ore pas deklaratave vellavrsese dhe raketuese te Florin Krasniqit ne shume faqe interneti shfaqet thirrja e sponsorizuar prej tij "Florin Kransiqi per kryeminister!" eshte tregues i ketij korruptimi paraprak dhe fatkeqesie per " Vetvendosjen" e te ardhmen e Kosoves. Ajo tregon se i vetmi qellim i tij eshte ti sherbej xhepit, rybes mashtruese e kriminale te Florin Krasniqit.

Vota e milionerit dhe vota e lypsarit

Ka shembuj plot jo vetem nga Kosova por edhe nga Bota.
Lirine e pavaresine Kosoves nuk e sollen ndihmat e cekat multimilionesh te mbi 250 milionerave te Kosoves ne SHBA e Evrope. E sollen me se shumti per te mos thene krejt cekat e atdhetareve te vertete te saj qe e hiqnin nga goja e femijeve te vet per ta ndare me vellezerit e motrat e vete ne Kosove.
Fitoren e Presidentit Barack Obama ne zgjedhjet e vitit 2008 nuk ia sollen ceqet as kontributet multimilioneshe te milionereve apo miliardereve te Uoll Stritit qe u derdhen lume kunder tij e partise se tij edhe ne zgjedhjet e fundit, por 1, 2, 5, 10 dollareshat e miliona amerikaneve dhe votat e Main Streetit, popullit amerikan .
E solli fuqia e popullit dhe votes se tij. Pse!? Sepse ne fund te fundit si vota e multimiliarderit Bill Gejts edhe e nje lypsari te Harlemit ne demokraci ka te njejten vlere. E ai qe te jep nje dollarshin me garanti te jep edhe voten sepse shpreson se do ti permiresosh jeten e jo se do ta besh milioner apo multimilioner.

E jo sic ndodh me Florin Krasniqin qe ka si synim te vetem e kryesor qe me cdo mjet, sado kriminal qofte sic eshte mashtrimi, raketimi, pervetesimi i pasurive dhe aseteve te popullit te Kosoves, te shtoje milionat e tij dhe te klanit te tij si dhe te fuse ne dore sa me shume pushtet politik ne sherbim te vet e jo te popullit e shtetit te Kosoves.

Si i tille me shume se " Tarzani" i rrenave dhe mashtrimeve Florin Krasniqi eshte fatkeqesia jo vetem e "Vetvendosjes", por edhe e krejt Kosoves, nese ato nuk ua ndalin hovin rrenave, mashtrimeve, raketingut, gjobave dhe thirrjeve te tij per vellavrasje e lufte civile.
- See more at: http://bord.gazetakritika.net/diskutim//index.php?action=vthread&forum=1&topic=403#sthash.NC9Fa6Np.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kush eshte Florin Krasniqi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kush eshte Florin Krasniqi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: