AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Jakup Krasniqi pine birren duke e meshur ne Suhareke

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Jakup Krasniqi pine birren duke e meshur ne Suhareke   Mar 3 Juin - 7:38

Limaj: “Mos i Votoni Turistėt” (TV)

nga Qazim HasanajSuharekėQershor 02, 201416:22© Tė drejtat autoriale
Tė dielėn nė shtėpinė e kulturės “Ukė Bytyqi” nė Suharekė Nisma pėr Kosovėn kėrkoi votėn e qytetarėve tė Suharekės. Kryetari i Kryesisė sė kėsaj partie Fatmir Limaj i porositi suharekasit qė tė mos i votojnė ata qė nė kėtė qytezė vijnė vetėm pėr zgjedhje. Njerėzit e tillė Limaj i quajti turistė.

Nė pritje tė Limajt e Jakup Krasniqit, njė simpatizant i Nismės kishte zgjedhur mėnyrė tė veēantė pėr tė mos u lodhur.

Ai i mbėshtetur pėr binėn ku mė pas do tė ngjiteshin liderėt e kėtij subjekti pinte birrė tė cilėn e fshihte, duke e maskuar me njė reklamė tė Nismės.

Edhe nė kėtė tubim, si nė shumė tė tjerė, kishte fėmijė tė pranishėm.

Kur erdhi Limaj u kėrkoi qytetarėve tė Suharekės qė tė mos votojnė turistėt, por vetėm ata qė kafen e mėngjesit e pinė nė kėtė qytet.

Ai mė pas u mor me ish-partinė e tij PDK-nė.

“Duke mos na pa nė televizion shumė sikur ata vetė, me ato spote me ato skena, kanė menduar se e kanė krye punėn, po ata nuk e kanė ditė ēdo ditė kemi qenė me qytetarėt tanė, vullneti dashuria dhe besimi i popullit, nuk blihen me para, ato vijnė vetėm duke e merituar”, tha Limaj.

Limaj premtoi edhe rishikim tė kontratės sė privatizimit tė gjigantit kosovar tė industrisė sė gomave- “Ballkanit”.

Kjo fabrikė u privatizua pėr 1 milion e 400 mijė euro nga ndėrmarrja turke “Ozerband Group”. Kontrata me kėtė blerės u nėnshkrua mė 21 korrik tė vitit 2005.

Por, Ismet Bytyqi, ish-punėtor i Ballkanit, i cili ishte nė tubimin e Nismės tha se ai dhe tė tjerėt qė punuan nė kėtė fabrikė janė lodhur nga premtimet.

“Premtimet e ‘Ballkanit’, jena lodh me premtime por dhashė zoti parlamenti i ri ban diēka”, tha Bytyqi.

Kėta punėtorė kanė protestuar disa herė para qeverisė e AKP-sė, ndėrsa nuk kanė marrė paratė nga 20 pėrqindėshi i shitjes sė ndėrmarrjes.

Njė qytetar e shpjegoi vetėm nė pėrgjithėsi atė qė u tha nė tubimin e Nismės.

“U thanė tana tė mirat, deri sot kemi vuajt e tash tha se kemi me ec pėrpara”, shpjegoi qytetari qė nuk deshi tė identifikohet.

Nisma u nda nga PDK-ja zyrtarisht mė 28 shkurt 2014.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Jakup Krasniqi pine birren duke e meshur ne Suhareke
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: