AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 fondi per Adem Demaqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: fondi per Adem Demaqin   Mer 11 Juin - 5:11

„Nderi i Kombit Adem Demaēi“ me qendėr nė Zvicėr dhe punės e angazhimit tė mėrgimtarėve veprimtarė, javėn e fundit tė majit, nė Bern u themelua Kėshilli Kantonal i Fondit me ē’rast kryetar i zgjodh Idriz Mehmeti, ndėrkaq tė dielėn, mė 1 qershor 2014, nė Klubin „Kosova“, nė Singen tė Gjermanisė u themelua Kėshilli Nismėtar pėr Degėn e kėtij Fondi edhe pėr Gjermani.
Nė mbledhjen themeluese tė kėshillit nismėtar, nga kryesia e Kėshillit Qendror tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demaēi“ ishin tė pranishėm edhe Sejdi Gega, kryetar dhe Agush Buja, Xhevat Zekaj e Ibish Neziri anėtarė tė kryesisė.Nė fund nga pjesėmarrėsit unanimisht u ngarkuan Binak Dinaj nė cilėsinė e kryetarit tė kėshillit nismėtar pėr themelimin e degės nė Gjermani tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demēi“ dhe Ali Elshani, Sheremet Pantina, Dastan Kiēina, Gėzim Osmani, Kushtrim Hadėrgjonaj dhe Avdi Krasniqi..Nga kryesia po punohet intezivisht pėr themelimin e kėshillave edhe nė vendet tjera evropiane, nė Australi dhe nė SHBA.Nė emėr tė kryesisė sė Kėshillit Qendror tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demaēi“, Ibish Neziri, pėrgjegjės pėr informim.
Buchs, AG, 7 qershor 2014

Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi" E nderuara Gjyle Gjata, konto numri eshte publikuar per te gjithe ata-o qe duan te koontribuojne pėr rezidencen e Adem Demaēit me nje koontribut vullnetar....
J’aime · Répondre · il y a 7 heures

Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi"

Fondi „Nderi i Kombit Adem Demaēi“

Entrez le nom d’un ami...


Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi" a partagé un lien.
9 juin
http://www.gazetaexpress.com/lajme/veprimtaret-nga-zvicra-e-bejne-me-rezidence-adem-demacin-4864/

Veprimtarėt nga Zvicra e bėjnė me rezidencė Adem Demaēin
www.gazetaexpress.com
Kjo ėshtė vendosur mė 16 mars nė Neuenhof tė Zvicrės, nė prani tė 43 personave, veprimtarė tė njohur tė trevave shqiptare. Nė krye tė
1 partageJ’aimeJ’aime ·  · Partager
49 personnes aiment ēa.
Nasim GashiFadil Rexhepi Adem Demaqi eshte nje nder figurave me te ndritura te kombit SHQIPETARE.
J’aime · Répondre · 3 · Hier, ą 11:51
Activité
Récente
Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi" a rejoint Facebook.

Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi"
9 juin · Modifié
Sokol Bisaku Dhe Pren Berisha kenge per Adem Demaēi

https://www.youtube.com/watch?v=qkNbQWPwVmw
J’aimeJ’aime ·  · Partager
10 personnes aiment ēa.
Nasim GashiEngjell Ndocaj Ju falenderoj per ftesen!
J’aime · Répondre · il y a 23 heures

Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi"
9 juin
KĖSHILLI QENDROR I FONDIT „NDERI I KOMBIT ADEM DEMAĒI“ ME SELI NĖ ZVICĖR

Pėr mjetet e informimit publik

NJOFTIM NR. 1

Pas konstitumit tė Kėshillit tė fondit nė Zvicėr, dhe tė njė pune intenzive tė Kryesisė sė Kėshillit Qendror tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demaēi“ me qendėr nė Zvicėr dhe punės e angazhimit tė mėrgimtarėve veprimtarė, javėn e fundit tė majit, nė Bern u themelua Kėshilli Kantonal i Fondit me ē’rast kryetar i zgjodh Idriz Mehmeti, ndėrkaq tė dielėn, mė 1 qershor 2014, nė Klubin „Kosova“, nė Singen tė Gjermanisė u themelua Kėshilli Nismėtar pėr Degėn e kėtij Fondi edhe pėr Gjermani.
Nė mbledhjen themeluese tė kėshillit nismėtar, nga kryesia e Kėshillit Qendror tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demaēi“ ishin tė pranishėm edhe Sejdi Gega, kryetar dhe Agush Buja, Xhevat Zekaj e Ibish Neziri anėtarė tė kryesisė.
Pėr qėllimin e krijimit tė kėtij fondi dhe nevojėn pėr krijimin e degės pėr Gjermani, si dhe punėn e deritashme tė Kėshillit Qendror, tė pranishmit i njoftoi kryetari Sejdi Gega. Ndėr tė tjera z. Gega tha se ky fond ka pėr qėllim ndėrtimin e njė shtėpie rezidencė pėr Nderin e Kombit dhe bartėsin e Ēmimit „Saharov“, Adem Demaēin, me ēka do t’i krijoheshin kushtet pėr jetė dhe punė normale, kurse mė vonė kjo rezidencė do tė shndėrrohet nė shtėpi muze pėr Adem Demaēin.
Nė fund nga pjesėmarrėsit unanimisht u ngarkuan Binak Dinaj nė cilėsinė e kryetarit tė kėshillit nismėtar pėr themelimin e degės nė Gjermani tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demēi“ dhe Ali Elshani, Sheremet Pantina, Dastan Kiēina, Gėzim Osmani, Kushtrim Hadėrgjonaj dhe Avdi Krasniqi anėtarė tė kryesisė sė kėshillit nismėtar, pėr t’i vėnė kontaktet gjithandej Republikės Federale tė Gjermanisė me veprimtarė dhe njerėz tė vullnetit tė mirė, tė interesuar pėr t’u kyqur nė kėtė nismė, nė mėnyrė qė ta pėrgadisin kuvendin themelues tė Degės.
Nga kryesia po punohet intezivisht pėr themelimin e kėshillave edhe nė vendet tjera evropiane, nė Australi dhe nė SHBA.
Kryesia e fondit iu bėnė thirrje tė gjithė bashkatdhetarėve vullnetmirė qė t'i bashkohen kėtij projekti, sa fisnik aq edhe kombėtar.
Nė emėr tė kryesisė sė Kėshillit Qendror tė Fondit „Nderi i Kombit Adem Demaēi“, Ibish Neziri, pėrgjegjės pėr informim.
Buchs, AG, 7 qershor 2014
11 partagesJ’aimeJ’aime ·  · Partager
Meilleurs commentaires
55 personnes aiment ēa.
Nasim GashiNexhat Sadiku ... Suksese... E meriton Baca Adem... Legjenda e gjalle...
J’aime · Répondre · 7 · 9 juin, 22:19

Seferina Serani Selenica Ju lumte!!!
J’aime · Répondre · 5 · 9 juin, 22:23
Afficher 9 autres commentaires

Fondi "Nderi i Kombit Adem Demaēi"
9 juin, 16:00 · Modifié
Adresa:
Humanitärer Fonds
Postfach 308
CH-8405 Winterthur

Postkonto:
Nr. 61-4063712-7
IBAN: CH69 0900 0000 6140 6312 7

Pėr kontakt dhe informata:
Sejdi Gega: 078 731 36 31
E-Mail: sejdigega@hotmail.com
Agush Buja: 076 268 1214 agushbuja62@hotmail.com
Ibish Neziri: 079 557 02 64 ineziri@swissonline.ch
Binak Dinaj binak.dinaj@hotmail.de

www.ademdemaci.com
info@ademdemaci.com
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: fondi per Adem Demaqin   Mer 11 Juin - 6:44

Qė tė dyjat do tė arrestohen, dhe pas shumė tortuarave e mundimeve do tė dėnohen me nga dy vite burgim. Kėto ishin dalluar edhe  nė demonstratat e mėhershme tė Prishtinės, sė bashku me Shpresa Baraliun, Xhevė Lladrovcin, Teuta Hadrin dhe Qefsere Malajn, sidomos kur kėndonin fuqishėm pėr lirinė. Kontributi i femrės shqiptare ka qenė i madh edhe nė Therandė,


posaēėrisht i kėtyre femrave: Nexhmije Demirit, Shpresa Baraliut, Shemsije Elshanit, Shyqerije Bytyqit, Nexhmije Baraliut, Myrvete Kryeziut (e cila nuk jeton mė), Zyrafete Kryeziut, Shqipe Berishės,  e shumė tė tjerave qė nuk ishin nė burg, po qendruan burrėrisht para furtunave duke i rritur dhe edukuar fėmijėt nė frymėn kombėtare.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
fondi per Adem Demaqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: