AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Zeri Kosoves,zeri i serbise=LPK

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Zeri Kosoves,zeri i serbise=LPK   Jeu 12 Juin - 10:29#44 caraleva 2013-06-24 07:28 Ky qen i serbise eshte vete Reshat Badallaj.
e keni harrue edhe dhendrin ton Haxhi kuqin e suharekes qe krej bota e di se u kon shpiun i serbijes

#36 Betimi 2013-01-23 22:57,Ky qen i serbise eshte vete Reshat shkavelli
Agjenti i sigurimit sekret serb Xhavit Kuqi (ish burri i Antigona Qenes) eshte njeri nga kolaboracionistet me te felliqur dhe te poshter. Ai njeri arriti pas luftes te futet ne struktura shume te ndjeshme ne UNMIK...

Ky qen bir qeni ka dore ne shume ekzekutime, rrahje,maltretime.... te djemve shqiptare! Eshte e habitshme si ka arrite te mbijetoje pa asnje me te voglin problem. Betohem ne flamurin tone te shenjt per vertetsine e tere kesaj qe kam shkruar!


0 #35 luani 2012-12-31 19:16
nuk po kuptoj pse kjo biografi per udb-en osht kaq e mjer veq po mendoj se nuk kemi ndoshta guximin per ni list apo emra ma te sakt ose jemi aq shum si shoqeri te zhytur ne punet e udb-es sa qe ndoshta edhe ai qe e ka krijue ket esht i udb-es

#28 Lami 2012-07-05 12:37
Po si u harruan Ruzhdi Bujupi, Xhavit Kuqi, Naser Shatri e do tjer, qe kan torturua dhe qe jane pergjegjes per lendime e likudimet e disa luftetarve te lirise.
Quote
#14 zkz 2011-12-25 10:09
duhet te jet emri i trathtarit dhe ish komundir i milicies ne magure asllan krasniqi ne domostrata vitit 1989 ne magure vrau xhevdet breznicen dhe tani ky trathtar punon ne qeveri milic ne port turp me punu ky ne merita gjith atyre luftarvr qe kan dhan jeten.

#17 Gjakovari 2012-01-06 00:27
Shpiuna ka pas ne tan Kosoven po keta kan qenë shumica ashiqare dhe disa edhe e kan hanger plumin sidomos kta të Drenicës siq edhe po ceket pak a shumë,është një shprehje që sdi kush e ka thënë!Shpiuniat me te zot jan ata qe nuk zbulohen kurr! andaj ska Gjakovarë në listë.
#10 Nafi Cegrani 2011-11-26 21:35
Disa here kam lexuar ca komente te ndryshme ne keto faqe dhe te tjera, ku permenden shume emra si spiuna apo informatore te UDB-se /SDB apo edhe KOS-it/ jugosllav.Lexova edhe nje liste te gjate emrash, nje pjese te madhe i njohe personalisht dhe per nje pjese tjeter, edhepse nuk i njoh, por kam te dhena, kam lexuar ne dosjet dhe arkivat sekrete se jane marre apo kane qene te angazhuar ne rrjetet e spiunazhit dhe te agjenturave jugosllave te kohes.Por, te them te drejten dhe te verteten, me vjen keq per ata te cilet kane perpiluar nje liste te ketille / nuk di me cfare qellimi/, por jam i habitur,sepse aty jane te rradhitur edhe shume emra personash te cilet /perseri disa i njoh/ e qe nuk kane asnjefare lidhje me bashkepunimin me UDB-ne ose te kene qene ndonjelloj ,,informatori,, sic permendet psh. Tahir Hani, Ramiz Merko,apo edhe ndonje tjeter qe te mos i rradhis ketu, pershkaqe teknike te hapesires per koment.Por, po them se jane vene nga persona te papergjegjshem ,apo per ndonje arsyeje tjeter per te njollos diken. apo nga ndonje xhelozi e budallaki e kote, mos valle edhe per ndonje hakmarrje me motive primitive...Atehere,kjo nuk eshte e drejte dhe as humane, as njerezore, dhe aq me pak burrerore sic e ka vyrtit shqiptari i vertete.
Por, dua te shtoj dicka me kete rast: Une ne te ardhmen e shpejt do te formuloj nje liste te gjere, ne saje te argumenteve relevante dhe ne baza reale, duke shtjelluar emra personash pa dallim feje dhe hapesire te cilet kane bashkepunuar ose si voluntor me spiunazhin udbashian ose per interese te tjera, te ndryshme, dhe ate, per emra te koduar, pseodonime e te shifruar, duke sjelle ca te dhena edhe nga dosiet e tyre personale.Sepse, kur jemi tek dosjet, UDBJA dhe KOSI kane mbajtur dosje te vecanta edhe per spiunat-kodosh edhe per ata te cilet kane qene te survejuar, te perndjekur, por edhe per ata te cilet kane qene te infiltruar ne grupet ,,ilegale,, dhe ne vecanti per ata te cilet nje kohe kane qene te survejuar dhe te sjellur PERPARA AKTIT TE KRYER dhe ne baze te ndonje materiali komprometues e kane detyruar /pa deshiren e tij/ te angazhohet dhe te spiunon shoket e vet. Ose kemi raste, qe edhe ne saje te ARGUMENTUM BACILINUMIT ka qene i detyruar te spiunonte ose te hidhej nga nje qeli ne tjetren te burgjeve ku jane gjendur mjaft ,,irredentist,, ,,separatist,, ose ,,enverist,, apo ,,nacionalist,,etj.Varesisht se cfare metodash dhe mjetesh kane perdorur bylykbashet e Sherbimeve famose jugosllave ndaj shqiptareve fatprere...
Por, dua te zbardh vetem te vertetat dhe te mos merren ne qafe njerez te pafajshem.Kete dua ta bej si shqiptar qe kam vuajtur i pafajshem ne burgjet sllave.Madje, si ish zyrtar i atyre sherbimeve intelegjente famoze e mafioze, dua te nxjerr ne shesh faktet, se gjithnje personin te cilin e kane mbajtur te angazhuar dhe me psedonim te vecante per intereset te spiunimit dhe informimit qofshin edhe si ,,burim,, i devotshem dhe i vertetuar ne fushen e zbulimit ose te kunderzbulimit, i kane mbajtur gjithnje nen ombrelen e statusit te konspiracionit te larte e te thelle, gjersa ka me mijera raste, kur eshte dashur te ,,djekin,, diken tjeter e kane shpallur me makinerine e tyre te propagandes dhe nentokes agjenturore si ,,SPIUN,, vetem per ta komprometuar ne ambientin dhe vendin ku jeton ose vepron, ne kohe dhe hapesire. E nga ana tjeter e kane mbajtur te maskur dhe me kujdes te kamufluar informatorin e vertete, si psh sic kane qene ,,Bukoviku,, ,,Besa,, ,,Hilltoni,, ,,,Korrabi,, ,,Novinar,, ,,Kobra,, Karo,, ,,Doktor Zhivago,, ,,Sokrati,, ,,Zhicara,, Isidor,, ,,Jupiter,, Reporter,, ,,Opal,, ,,Magistar,, Galata,, ,,Balena,, ,,Isidor,, etj etj. Dhe, percka me detajisht do te lexoni ne librin tim:UDBJA DHE SHQIPTARET.

Kush e vrau Ekrem Rexhes ?Taip Sadikaj,jetone ne OPOJE,vrastar Emin Koloni qe ka punue ne MPPJ

#9 erdin 2011-11-21 22:52
meqense pashe disa artikuj dhe me ben prap kurreshtare te ksaj behem shum kritik ne momente te caktuara sot eshte kryetar komune salim jonuzi ne dragash ndersa un kam nje dokument ku ky person ka qen informator numer nje deri ne vitin1995ajo qe eshte per tu theksuar se ne opojen e dragashit jetojn shum familjar qe kan marre pjes ne vrasjen ekadri zekes dhe jusuf gervalles pompae benzines e udhehequr nga hasani i bresanes opojes me emrin si dhe kafeteria hamburg jan pasuria e krahkputit opojar i cili vezhgonte situaten kur po pregaditej komploti kunder te madhit jusuf gervalla taip

sadikaj jeton ne opoj njeriu qe me shum se 10 vite kaloj pushimet me famijen e sllobodan milosheviqit emin koloni koloboracionist me i madhe i opojes i punesuar ne mbb eshte pergjegjes numer nje ne vrasjen e ekrem regjes ose komandant drinit emin uka ishte organizator i vrasjes te ndjerit xhemali berisha ne dushanov ose ne arban sot shitet patriot familja e kuk komercit uqk e quanin organizate terroriste sot eshte pdk edhe shiten shum patriot vaidin halili punoj per udb ne perendim sot shitet patriot avni nebiu tradhtoi uqk ne vrri sot shitet patriot lulzim rifaj ishte djali i nje udbashi sot ehste kryetar i kuvendit komunal ne dragash

Terrne
#8 erdin 2011-11-17 21:34
me vjen shum mire qe ekeni gjetur ket artikull dhe e keni botuar ne kosovene pas luftes koloboracionistet e luftes fundit jan te privelegjuar sidomos ne qeverin e hashim thaqit njeri prej bashkpuntorve te mdhenje eshte edhe kapllon muhagjeri nga ternja e suharekes i cili edhe sot punon ne prishtinen heroike si zyrtar i lart i emruar nga shiku shiku nuk po intereson asgje vetem voto pdk ska lidhje pse ke qen spiun kriminel ordiner turp turp
Quote

#5 Sokoli 2011-10-03 08:41
o zoteri po keta emra jane vetem nje pike uj ne det.Nese doni ti publikoni bashkepuntoret, duhet ti thuani emrat e te gjitheve.Ne mediat Serbe eshte shkruar se per 50 vite ne ish Jugosllavi, kishte pasur rreth 25000 informatore nga radhet e shqiptarve.Dhe me te rrezikshmit jane ata te fshehurit, qe ne i dime per burra te mire.ketu duhet bere nje dallim, ne mes te atyre qe kane punuar ne organet e puneve te brendshme, dhe atyre qe kane qene bashkepuntore, si per shembul gazetaret Hilmi Syla dhe Agim Muhaxheri.Shiqo se si raportonin ata ne qershor te vitit 84,tek gazeta Rilindja, per denimin e armiqeve te popullit.Pershendetje
#2 Selda 2011-07-02 16:53
Kujt t'i besojme!?

Qe Nexhat Ajro nga Struga ka qene UDB-ash edhe prokuror ne Kosove, kjo eshte dicka qe dihet publikisht ... ajo qe mbetet te sqarohet eshte se si BDI-ja e Z. Ali Ahmetit po kete UDB-ash e propozoi dhe e miratoi ne parlament per anetar te Keshillit Gjyqesor te Maqedonise!

Pse i rehabiliton BDI-ja UDB-ashet kaq lehte ... apo ka lidhje vet me ta!!!???

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Zeri Kosoves,zeri i serbise=LPK
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: