AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?   Ven 13 Juin - 3:57Meqenėse prapa manipulimit dhe keqpėrdorimit tė emrit tė IASH’sė ishte Muhamet Mustafa&Co, pėrfaqėsuesja ligjore e IASH’sė pėr Kosovė, profesoresha Shpresa Hoxha tenton t’a kontaktoj M.Mustafėn pėr ta paralajmėruar rreth kėtij biznesi manipulues, por nuk mund ta kontaktoj me telefon dhe i shkruan letėr por ai hesht dhe vazhdon biznesin ilegal me Begzad Baliun. Kjo ėshtė njėsoj sikur ju tė organizoni diēka dhe bėni biznes nė emėr tė ndonjė subjekti juridik i cili sė pari u ka pėrjashtuar pėr krime kundėr atij subjekti dhe ua ka denoncuar publikisht nė opinion qė njerėzit tė mos bien pre e manipulimeve tė tyre. Pėr Begzadin dhe UBD’ashėt e Riinvesit kjo duket si biznes normal i tyre. Ėshtė sikur ju tė manipuloni njerėz nė emėr tė, ta zėmė Microsoftit, duke dėrguar njoftime me e-maila se Microsofti, dega nė Prishtinė organizon konferencė nė Kosovė, pjesėmarrja kushton kaq, nė tė do tė mbaj referat Adem Demaēi, ndėrkohė qė vetė udhėheqėsia e Mcrosoftit u ka pėrjashtuar dhe denoncuar pėr vjedhje tė po kėsaj kompanie.
Begzad Baliu nė cilėsinė e menaxhuesit tė llogarisė bankare tė IASH’sė pėr degėn e Kosovės, grabit mjetet financiare tė IASH’sė pėr vete. Bordi i IASH’sė reagon duke e pėrjashtuar Begzadin, i cili nga gjithsej diku afėr 8.000 euro sa kishte nė llogari tė IASH’sė merrė pėr vete pa kurrfarė llogarie diku afėr 5.600 euro.


Shikoni:
( Pasqyrėn e transaksioneve tė IASH’sė nė ProCredit Bank - Prishtinė )


Pas reagimit tė Bordit tė IASH’sė duke e pėrjashtuar Begzadin pėr kėtė keqpėrdorim tė besimit, Begzadi turret (mė datėn 23 qershor 2008, pra disa ditė pas shkarkimit tė tij nga detyra e mbajtėsit tė llogarisė bankare nė Kosovė) nė bankėn ProCredit dhe ka kėrcėnuar punonjėsen e bankės e cila me tė drejtė dhe bazuar nė vendimet e Institutit Alb-Shkenca, dhe miratimin e kėtyre nga vendimeve nga DRN-OJQ nė Ministrinė e Administrimit Publik tė Republikės sė Kosovės, nuk e lejoi Begzadin tė bėnte tėrheqje nga kjo llogari. Begezadi nuk ndalet dhe dėrgon nė adresėn e IASH’sė 249 e-maila me kėtė porosi gjysmė-serbisht dhe gjysmė-shqip.
„Qelbesira djakovice
nuk e njohim vendimin e qenve
komshije nenada pitulica
jebite mater svi“ (Shkėputur nga njoftimi i administratės qendrore tė IASH’sė tė datės 26 qershor 2008 )
Me “Qelbėsira gjakovice” ai i drejtohet profesoreshės sė respektuar Shpresa Hoxha tė cilėn Bordi i IASH’sė e emėron pėrfaqėsuese ligjore tė degės sė IASH’sė pėr Kosovė. Begzadi bėhet i pandashėm dhe nė bashkėpunim me Muhamet UDB’ashin vazhdojnė tė thirren nė emėr tė IASH’sė pėrkundėr se i kanė quajtur mijėra studiues tė spikatur shqiptarė anembanė botės nė IASH si “qelbėsira, qenė” dhe i kanė sharė nė serbisht. Marketingun e krimit tė organizuar tė Begzadit dhe UDB’ashėve mustafist pėr konferencėn manipuluese dhe ilegale, e bėnė UDB’ashi Flori Bruqi. Flori Bruqi sa ishte nė detyrė zyrtare tė UDB’sė gjatė kohės sė Jugosllavisė, mė 15 shkurt 1985 kėrcėnon zyrtarisht nga Beogradi (ku Bruqi ishte i vendosur) pushtetin komunal tė Deēanit tė udhėhequr nė atė kohė nga Osman Tolaj. Kėrcėnimet Bruqi i drejton nė emėr tė UDB’sė, jugosllavizmit dhe titizmit, nė formė tė shkruar dhe tė nėnshkruar nė Beograd, nga objekti “Slobodan Penezic” nr. 308/III, 11000 Beograd.

Shikoni dėshminė

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?   Ven 13 Juin - 4:11

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?   Ven 13 Juin - 4:14

Maliqi Binak i nderuar ZIsa Mulaj ju pershendes me pune te bukur e eksportine e juaj ne Biznes me sukswess deshiroje ne qoffte se me lejo te pyse me qfarr trektije Z. Isa mereni ne qofte se mundem te me tregoni edhe une mirem me trekti ketu ne shtetet e BASHKUME
21 mai, 05:16 · 1

Isa Mulaj Blerta Maliqaj. Pershendetje. Me shkruaj privat rreth pyetjes.
21 mai, 16:08

Maliqi Binak ky eshet e-Mail i ime edhe Skype Binak.Maliqi1 ju lutem te dergoni Email te juaj edhe te lajmrohem ,
21 mai, 16:17
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?   

Revenir en haut Aller en bas
 
Begzad Baliu a eshte udbash?E Flori Bruqi ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: