AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Jakup Krasniqi i rrezikuar me jetė, kėrcėnohet edhe nga Azem

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Jakup Krasniqi i rrezikuar me jetė, kėrcėnohet edhe nga Azem   Sam 14 Juin - 20:46

Jakup Krasniqi i rrezikuar me jetė, kėrcėnohet edhe nga Azem Syla
Bota Sot | 13.06.2014 19:33
Jakup Krasniqi i rrezikuar me jetė, kėrcėnohet edhe nga Azem Syla
Krasniqi - Thaēit: Lidhi zagaret e paguar nga ti

Ish kryetari i Kuvendit ndihet i kėrcėnuar, dhe ka kėrkuar ndihmėn e policisė qė tė hetojė kėrcėnimet dhe presionet ndaj tij, tė cilat vijnė nga ish komandantė. Ai thotė se po kėrcėnojnė e po fyejnė ish rektori Gashi, Ferat Shala e Azem Syla. “Ti i ke lėshuar vartėsit e tu pėr tė sharė e kėrcėnuar ēdo kundėrshtar tuaj, madje nė kėtė fushatė tė mjerė i ke lėshuar: ish rektorin Ibrahim Gashin, zv. ministrin Ferat Shalėn tė cilėt e kanė kėrcėnuar Ahmet Bytyqin nga Arllati qė mos tė punonte pėr Nismėn, (e ke lėshuar) edhe ish “komandantin e UĒK-sė Azem Sylen pėr tė kėrkuar nga ushtarėt e UĒK-sė qė ta kundėrshtojnė koalicionin. Pse ky i fundit nuk e kundėrshtoj koalicionin e kaluar? Pse disa herė votoj kundėr interesit kombėtar? Pse pėr katėr vjet nuk i ėshtė dėgjuar fjala as edhe njė herė, nė mbrojtje tė atyre vlerave? Unė nė fund po kėrkoj nga institucionet e shtetit qė ti pėrcjellin komentet nė fb tim, qė ta pėrcjellin mobilin tim dhe mesazhet qė mė vijnė nga banditėt tuaj. Unė nuk e kam ndėrmend ta ndali asnjė aktivitet timin politik, intelektual e kombėtar, pėrkundrazi, do ta shumėfishoj ēdo aktivitet timin”, ka shkruar pak mė parė ish kryetari i Kuvendit, tani i Kėshillit Kombėtar tė partisė NISMA.
Jakup Krasniqi, kryetar i Kėshillit Kombėtar tė Nismės pėr Kosovėn dhe ish kryeparlamentar i Kosovės, ka reaguar nė profilin e tij nė Facebook duke hedhur akuza tė rėnda nė drejtim tė kreut tė PDK-sė, Hashim Thaēi.

Ai e ka quajtur Thaēin dinak si dhelpra, gjarpėr helmues tė pashpirt dhe cfarė jo tjetėr.
Ky mllef i Krasniqit ndaj ish shefit tė tij partiak vije, siē thotė ai pas komenteve dhe postimeve qė i janė bėrė nė profilin e tij nė Facebook dhe fyerje qė ai ka marrė.
Lexojeni postimin e plotė tė Krasniqit nė Facebook me titull “Z.Thaēi – Lidhi zagaret e paguar nga ti pėr tė sharė”

Lideri politik, cilido qoftė ai, pėr tė qenė nė ballė tė njė vendi apo kombi, para ēdo gjeje tjetėr duhet tė kujdeset pėr tė ruajtur dinjitetin dhe integritetin e ēdo qytetari e nė mėnyrė tė veēantė tė bashkėpunėtoreve tė afėrt. Ti nuk je pėrkujdesur nė asnjė kohė pėr ketė, nuk kujdesesh as tani , kjo tė ka bėrė qė mos tė kesh komunikim njerėzor me asnjė liderė e asnjė subjekt politik, madje me asnjė njeri. Kjo ėshtė treguesi mė i mirė i mosgatishmėria sė partive politike parlamentare (tė dala nga zgjedhjet e fundit parlamentare), pėr tė lidhur koalicion qeverisės me partinė qė e ke personalizuar.
Kjo duhet tė jetė njė mėsim jo pėr ju, por pėr ēdo lider qė dėshiron tė qeverisė me vendin se njerėzit nuk duhet tė trajtohen si fasulet letre, ashtu siē i trajton ti. Ti po i trajton drenicasit nė mėnyrė mė tė pa dinjitetshme, po e nėpėrkėmbė integritetin e tyre, edukatėn e tyre tradicionale tė mirėsjelljes, duke i “edukuar” me faqen e zezė tė aferės “Pronto”.
Qėllimi i shkrimit nuk ishte pėr te tė mėsuar sesi duhesh tė sillesh, se para publikut sillesh “bujarisht”, por ky nuk ėshtė Thaēi i vėrtetė, Thaēi i vėrtetė ėshtė mė helmues se gjarpri, mė dinak se dhelpra. Vetėm nė prapaskenė je ai i vėrteti, i egėr dhe i pa shpirt ndaj secilit qė guxon tė te kundėrshtoi. Ti e “gjuan gurin dhe e fshehė dorėn” nė mediat qė i paguan pėr tė dezinformuar. Ti nė shpirt e ke dinakėrinė dhe yshtjen e tė tjerėve, kundėr ēdo kujt. Ti me SHIK-un i keni ndėrsyer drenicasit e mjerė kundėr meje, pėr tė me quajtur “tradhtar i Drenicės”, dhe pėr tė sharė nė mėnyrė mė gėrditėse.

Deri tani nga FB im i kam fshirė komentet e njerėzve te shtyrė nga ti, i kam fshirė edhe mesazhet qė kam marr nė mobilin tim, tani e tutje do ta ruaj dhe do ta botoj secilin dhe do ta dėrgoj si dėshmi nė polici ani pse edhe ajo eshte kapur nga para politika e juaj kriminale. Porosia ėshtė dhėnė nga ju dhe SHIK-u. Kėshtu Kosova kurrė nuk do tė jetė shtet ligjor e demokratik, do tė jetė njė tirani mesjetare. Kjo tirani, qytetarėve do t’ju sjellė vetėm mjerim dhe izolim. Ti shtetin e Kosovės e ke kthyer nė perandori tė krimit.

Ti i ke lėshuar vartėsit e tu pėr tė sharė e kėrcėnuar ēdo kundėrshtar tuaj, madje nė kėtė fushatė tė mjerė i ke lėshuar: ish rektorin, Ibrahim Gashin, zv. ministrin Ferat Shalėn tė cilėt e kanė kėrcėnuar Ahmet Bytyqin nga Arllati qė mos tė punonte pėr Nismėn dhe ish “komandantin e UCK-sė Azem Sylen pėr tė kėrkuar nga ushtarėt e UCK-sė qė ta kundėrshtojnė koalicionin. Pse ky i fundit nuk e kundėrshtoj koalicionin e kaluar? Pse disa herė votoj kundėr interesit kombėtar? Pse pėr katėr vjet nuk i ėshtė dėgjuar fjala as edhe njė herė, nė mbrojtje tė atyre vlerave?
Unė nė fund po kėrkoj nga institucionet e shtetit qė ti pėrcjellin komentet ne fb tim, qė ta pėrcjellin mobilin tim dhe mesazhet qė me vijnė nga banditėt tuaj.
Unė nuk e kam ndėrmend ta ndali asnjė aktivitet timin politik, intelektual e kombėtar, pėrkundrazi, do ta shumėfishoj ēdo aktivitet timin.
Kjo foto flet vet, e cila ka ardhur nga dy adresa nė fb tim.

KomentetKomente (103) | Kthehu
Ja te dhenat e Pasurise se Z.Jakup Krasnicit nga Zyrtaret e Larte publik...Te hyrat vjetore te Z..Jakup Krasnicit;Paga Mujore Kuvendi i Kosoves Prishtine NLB.2.700.00.I bashkshortes se Z.Jakup Krasnicit;Paga Mujore NP.prokredit.640.00.Pasurija e palujtshme.Shtepi 4.ari.oborre.siperfaqja 500.00 m2 e ndertuar ne vitin 2008 300.000.00 e perbashket.Toke ne Negrovc te Drenasit.20.00 hektar e trashiguar prone e perbashket me 8.vllezer.Totali i deklarimeve.75.000.00 te perbashket.Po ju i besoni vetem qpifjeve te Udbashit,te KGB-es spiunit te Rusise Behxhet Pacollit qe i smadhojne gjerat me Hashim Thacin akuzojn Z.Jakup Krasnicin per ti mbuluar Krimet,Korupcionet hajnit e veta.

Dr.Marie Kodra @ 15/06/2014 00:32
jakup krasniqi gjithmon ka kontribue per kosoven a hashin thaqi gjith e k shkatrru kosoven e shiti mitrovicen hale pa u gjet kufomat e te vrarve nga lufta mos e mbroni hashim kriminelin ky duhet te futet ne burg se e shkatrroj kosoven rrnofsh jakup krasniqiiiiiiiiiii je ma i miri politan edhe heroj u luftrave ne kos vadem jashari zahir pajaziti edhe shum te tjer qe dhan jeten per lirin e kosoves

linda @ 15/06/2014 00:26
Karkangjolli...Si ste vjen turp te genjejsh,tia etiketojsh edhe vrasjet Z.Jakup Krasnicit.Ja Fakte;Me 14.07.2012.Peme Berbatovci Bashkshorte e Ismail Berbatovcit ne nji deshmi me shkrim te dhene para nji hetuesi te Tribunalit te Haages;Akuzon Drejtperdrejt Ram Bujen per Zhdukjen e Bashkshortit te saj Ismail Berbatovci gazetare i gazetes,,Fjala Jone,,i cili u zhduk me 15 korrik te vitit 1998.

Dr.Marie Kodra @ 14/06/2014 23:51
karkangjolli sa i perket jakup krasniqi limese e fitim doktorri per ket shpifje qe e ke bo ti pis ndegjo mir more qen i shikut karkangjolli smajl berbatofci dihet kush e ka marr a njer u egzegut pa te dret askuj nuk i ka bo sen aj njer por at njer e ka deshmu nazim bllaca e din ju mir qe berbatofci uka tu bo iftar nato momen ka trokii ne der dhe ka dalur jash dhe oshet marr nga nazim bllaca ushtar i uqk dhe e ka derguar te komandati ti shukri buja ai e din ku e ka lan edh mos shpif a argumen pa fakt kur dihet mir ky rast shpifsit e shikut

ragipi @ 14/06/2014 23:43
Shtepi njemilion euro kupo!He,qka mendon ti sa eshte njemilion?Une tridhjet vjet ne ch dhe as qe mendoj te kem luxin tend,qysh i bane pash zotin mos ke naj shkop maxhik?Zoti te pagoft simbas merites tane!

Unikatil @ 14/06/2014 23:16
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Jakup Krasniqi i rrezikuar me jetė, kėrcėnohet edhe nga Azem
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: