AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshati;Isa dhe Llutfiu udbasha te serbise

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshati;Isa dhe Llutfiu udbasha te serbise   Dim 15 Juin - 19:59

Po i ēoj fjalė dy kopilave tė Titos, Isa Mustafės dhe Lutfi Hazirit
Publikuar: E mėrkure 4 Qershor 2014, 16:53 0 Komente 23 Rekomandime
Pėrse ofendoni familjen time dhe dėshmorėt e kombit?
Shkruan: RESHAT BADALLAJ


ju keni kėrkuar taman si serbianėt qė tė dėnohen "krimet e UĒK-sė, ju keni kėrkuar pėrbuzjen e UĒK-sė nėpėr qarqet botėrore. Kur digjej Kosova shkrumb e hi, kur vriteshin shqiptarėt me pushkė dhe thereshin si berrat me hanxhar e sakicė (sėpat) prapa kurrizit, ju ikėt me bisht ndėr vege dhe shkuat tek Millosheviēi pėr t ia puthur dorėn dhe jo vetėm kaq, por u zgėrdhieheshin si qentė. Kur dhunoheshin vajzat e gratė shqiptare ju bėnit gosti me def e violinė... Turp e shkuar turpit!
.....Po i ēoj fjalė dy kopilave tė Titos, Isa Mustafės dhe Lutfi Hazirit
Publikuar: E mėrkure 4 Qershor 2014, 16:53 0 Komente 23 Rekomandime
Pėrse ofendoni familjen time dhe dėshmorėt e kombit?
Shkruan: RESHAT BADALLAJ
Ditė mė parė, nostalgjikėt e satrapit Josip Broz Tito dhe bashkėpunėtorėt mė tė ngushtė tė kryetradhėtarit tė kombit, kontrabandistit dhe burrit tė shkinės, Rrahman Morina, Isa Mustafa dhe Lutfi Haziri, ofenduan shumė rėndė, zhurianėt, ushtarėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK-sė). I pari, Isa Mustafa, ky titist i pėrbetuar, nė pikė tė ditės, gėnjeu zhurianėt. Ky farė hajni i tre pėrqindėshit u ka thėnė zhurianėve se do tė ndėrtoj Hidrocentralin e Zhurit si dhe shumė marrėzi tė tjera tė padurueshme. Ndėrkaq, i dyti, tellalli i LDK-sė dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, pa fije marre doli publikisht dhe ofendoi rėndė tė gjithė familjet e Dėshmorėve dhe luftėtarėt e lirisė. Ky belbėzan, ky rrugaē i rrugės i deridjeshėm i laruar nė trup si delet e staneve dhe i shpuar kudo me hekura doli edhe publikisht duke thėnė: “Ushtar i Rugovės ka qenė ēdo mjek, ēdo i ri dhe e re, ēdo burrė, ēdo grua qė e ka ndarė magjėn. Ne jemi 2 milionė ushtarė tė Ibrahim Rugovės dhe nuk ka mundėsi askush tė na mposhtė. Para se me qenė ushtarė tė Rugovės ne kemi qenė ushtarė tė Mulla Idriz Gjilanit”, tha Haziri.
Pėr ēfarė ushtarė tė Rugovės flisni more i pafytyrė? Ju, keni qenė dezertorė dhe tradhėtarė tė luftės, ju keni qenė ata qė keni spiunuar tek qarqet serbe dhe ndėrkombėtare. Ju keni qenė puthadorėt e kasapit tė kasaphanes sė kombit tonė, Sllobodan Millosheviqit. Ju keni bashkėpunuar me gjaksorėt serbo-ēetnik tė Dragutin-drazh Mihajlit, ju keni kėrkuar burgosjen e ushtarėve tė lirisė, ju keni kėrkuar taman si serbianėt qė tė dėnohen "krimet e UĒK-sė, ju keni kėrkuar pėrbuzjen e UĒK-sė nėpėr qarqet botėrore. Kur digjej Kosova shkrumb e hi, kur vriteshin shqiptarėt me pushkė dhe thereshin si berrat me hanxhar e sakicė (sėpat) prapa kurrizit, ju ikėt me bisht ndėr vege dhe shkuat tek Millosheviēi pėr t ia puthur dorėn dhe jo vetėm kaq, por u zgėrdhieheshin si qentė. Kur dhunoheshin vajzat e gratė shqiptare ju bėnit gosti me def e violinė... Turp e shkuar turpit!
Ditė mė parė, po ashtu, ju ndėrsyet edhe antishqiptarin, Dzurinta, bashkėpunėtorin dhe mikun mė tė ngushtė tė Serbisė, pėr pėrkrahje. Ju e dini mirė se ishte kundėrshtari i pavarėsisė sė Kosovės, por pėr ju nuk ka rėndėsi kjo. Ju bashkėpunoni edhe me djallin vetėm tė vini nė pushtet. Nuk ėshtė fare ēudi!
Kush janė ata 2 milionė ushtarė more hajvan? Mund tė flasesh vetėm nė emėr tė familjes sate dhe mbylle ēorapen (gojėn)................................................................................................


http://www.kosova-sot.info/opinione/po-i-coj-fjale-dy-kopilave-te-titos-isa-mustafes-dhe-lutfi-hazirit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshati;Isa dhe Llutfiu udbasha te serbise   Dim 15 Juin - 20:33

Dikur na ishte Isa Mustafa,kryetar i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, e regjistruar nė Beograd, tek Vllado Kambovski, ish-titist i regjur, argat nė Qeverinė e Rrahman Morinės, dilerit tė kontrabandės sė armėve dhe tė drogės, tradhėtarit tė kombit dhe burrit tė shkinės (qofsha i gabuar, por, baxhanak me Zoran Sokoloviqin...).
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshati;Isa dhe Llutfiu udbasha te serbise
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: