AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj shpifu e udbash,se zanat ja paske paske lek

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj shpifu e udbash,se zanat ja paske paske lek   Mer 18 Juin - 7:50

[size=24]

Eu po trim qe na qenka ky fare Reshat Badallaj;Ja paska shti dy kembet ne dhe ky fare Haxhi Kuqi,dhe si ti hakmerret ,si ka mbetur gja tjeter vetem ti shpifet shpiuni.Sulmi eshte menyra ma e mire per ta mbrojtur ndytesiren e vete Reshat Badallaj.Ja udbash Reshati edhe qmimin e qalon per vrasjen e Haxhiut ?Reshati paska edhe flamur kuq e zi dhe i betohet atij heee,Reshat zagari i serbise paska edhe gjak shqiptari,ja paska pergaditur vetes gurin e vorrit,shume mire de amin.Eu Reshat eu Reshat zeza qe ja paske ngushtue jeten vets,ēka ta bene goja dhe zemra sta bene kerkushi.Me randesi eshte ajo qe Haxhi Kuēi ti paska zbulue te zezat e tua qe ke qen i lidhur tinzisht me serb.Dhendrri juaj Mehe Uka argat i serbise me njofken Marovac,lapidar ne beograd e bust ne mitrovice.KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHĖ SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TĖ UĒK-ĖS...?
* 5000 (pesėmijė) euro shpėrblim i ka kush mundet me gjetur mallkim mė fyes, qofshin edhe nga gjaksorėt ēetnikė se ky i Haxhi Latif Kuēit.

* Betohem publikisht nė komb,flamur, bese e gjak shqiptari, pėr qiell e pėr dhe, pėr bukė e pėr kripė e pėr gur tė vorrit, qė do t“i jap dhe kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap.

* Luteni shumė, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet, eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketė spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une, luteni shume qe te ikni nga une, sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:
"Per me dite se kush je, me trego se me ke rri" dhe
Imanuel Kanti:
"Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime, por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve".

Ndaj pa tė keq, ikni nga unė ose nga ai, perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille.
Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet me gjaksor per tė berė krime qe nuk i njeh bota e qytetruar. Nga keta kasap kishte ndare 720 sosh ne tere trevat e Kosoves. Ne komunen e Prizrenit e te Therandes kishte leshuar nga zinxhiri serbo-ēetnik, zagaret me dy kembe per te nuhatur ferkemin e atdhetareve shqiptare qe kishin nisur vallen e lirise per te marrur fryme lirisht nga zullumi qe i“ a kishte zene laku serbian...

Zagaret e paguar te UDB-es,mjerisht shqipfoles degjonin edhe frymarrjen e patrioteve te kombit. Mirepo, keta tradhtare dhe spiunė kokeshkrete,mendonin se kurre nuk do te zbulohen dhe kurre nuk do te vdes Serbia fashiste. Dhe vazhdonin serbez punen e spiunlleqeve kunder shqiptareve. Ky argat i tyre u hynte ne pune gjaksorve serboēetnik, Spiunet brez pas brezi kishin kryer argatin e tyre dhe ishin shperblyer me nga nje kocke ashti,pasi kishin gerzhyere s“pari qente e tyre. Pos ashtit te gerzhyer i““ a kishin futur edhe nga nje lug ēorbė sa per gjynaf. Por keta langoj nuk kishin imagjinate te zhvilluar,nuk mendonin fare se: KUR POPULLI YT TE VRET,E POPULLI I HUAJ TE VAJTON NUK ESHTE NE RREGULL"...

Me shperthimin e Demonstratave revulucionare te vitit 1981, qe tronditen themelet e serbosllavise,ajo u kap ne siklet dhe u hallakate e tera. Nga kazermat ushtarake nxorri makinerine me moderne luftarake qe zoteronte;tanke,topa,avionet luftarak,armet me bajoneta... per te shtypur kriengritjen shqiptare. Ishte e kot sepse ne balle te saj ishin vure burrat e burrneshat me te forte te kombit...

I vranė e i prenė,i burgosen e i degdisen,i humben pa shej e nishan, i lanė pa gur vorri dhe nuk u ndalen ecen drejt,ecen deri ne ēlirimin e vendit edhe pse i rane hanxhar e sakicė prapa kurrizit...

Lati Dulla udbash ne Prizren, ne vitin 1981, kishte angazhuar zagarin e deshmuar serbian, Haxhi Latif Kuēin, per te percjellur e per te fotografuar demonstruesit.
Me daten 29 mars te vitit 1981, dite e diel, ne lokalet e UDB-es serbe, ne Prizren, qe mbante nofken "maxhupi" me doli deshmitar, duke thene se une kam qenė ne balle te demonstratave. Isha ne doren e udbashit Zenel Celina e Latif Dulla. Por, kur e zbulova une kete klysh shkau u dalldis dhe u hallakat duke lehur pa dhembe.
Mė ky qen nuk kafshon helmushem si dikur.
Ky genjen kur thote me nje vend erdhi edhe Sokoloviqi te Haxhi Kuci. Kjo nuk qendron edhe pse ky i““ a rrit namin vetes si spiun me fame. Jo, ky ishte nje spiun qe vetem bente me gisht dhe merrte ne qafe shqiptaret.

Perse kurre nuk e mohoi se nuk ishte spiun i UDB-es,sepse dolen faktet e pakontestueshme. Te mos ishte spiun nuk do ta leqiste familja e tij,do te kthehej ne Kosove,nuk do t““ i ikte gruaja e tij, nuk do t““ ikte as vajza e as dy djem. Lexova nje komentues se Haxhiut ika ikur gruaja sepse eshte homoseksual dhe ka nje partner shka i quajtur Dragisha. Se vertete eshte keshtu le te kerkoj te shkrimi Arkani eshte gjalle. Se ky gomer mendon se eshte shpifje...

Por,ē“eshte e verteta,gruaja e femijte i kane ikur nga maltretimet e patolerushme dhe qe nuk kane pranuar te bashkepunojne me serbianet e ambasades serbe ne France. Dhe sherohen ne spitalini psikiatrik. Ah,sa keq! Zoti te ardh hakut!Ke per te ngordhur si qen dhe veten qyqet do te vajtojn ne qiell te hapur. Kufoma do te mbetet mbi varret e ushtareve serbian te varresat ne France. Ke me mbete mercine per korba.

Ky qen shkau, shpeshhere thote se Reshati me zbuloi dhe ma morri ftyren. Per t““a marur ftyren ndonji njeriu,ai duhet te kete fytyre. E ku ka SURRAT ky qen!

Kurre ne jeten time kete spiun nuk e kam quajtur qen sharri,sepse qeni i sharrit nuk krahasohet me kete qen te Pirotit...
Vazhdoi dhe u be krah i djatht i kriminelit Zhelko Razhnjateviq-Arkanit dhe i pese kriminelve cetnik mjekerpalare, i shetiti ne Therandė,Prizren,Zhur, Gjilan dhe ne fshatrat perreth dhe shih per kete, ne tere keto vende u be kasaphana. Kur UĒK-ja dhe NATO e shporren Serbine me mercenaret rus dhe langojt e tyre, spiuni, HAXHI LATIF KUĒI, iku bashke me Arkanin. Edhe perse nuk e pranoi Gjermania,iku te miqte serb,ne France,por kush e degjonte emrin e tij,u largoheshin nga kjo fleqesire dhe nuk kontaktonin me kete spiune me damkė...

Kur dolen fakte te reja dhe akoma do te dalin,bera nje interviste me Avdi Ibrahimin,zv.komandant ne ZOP, u hallakat si qen i zgjebosur dhe monton nje "interviste" kinse une kam thene ne Expres, po le ta publikon gazeten. Harron ky qen,se POPULLI I NJEH SPIUNET,TRADHTARET DHE PATRIOTET QE I KA PASUR DHE I KA NE GJIRIN E SAJ. POASHTU KY QEN PIROTI,HAXHI KUĒI NUK E SHE QE ASKUSH NUK I BESON...
Ja faximili origjinal se cka thote ky spiun i paguar i Serbise:
Kush e gje ndonje mallkim me fyese se ky,qofte edhe nga serbet ēetnik 5000 euro shperblim i ka. Qofte BESA E DHEN! PER TOKE E PER DHE,PER BUKĖ E KRIPĖ...!

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!

A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,

Kemi shkruar se jemi duke nxjerrur fakte te reja se si erdhi Arkani permes lidhjeve te Shipkes te Haxhi Kuci. Shipka ka marrur pjese ne masakren e Rahovecit,se si mua, RESHAT BADALLAJN "Luigj Gurakuqi".mu caktua vrasja e Haxhi Kuēit,per spiunlleqet e tij. Jepja Den Hages dhe Eulexit: jepja edhe si mallkon kombet:francez,Gjerman,Shqiptar...
Ose: me ndiq me kanun, ti qeni i Pirotit!
-Pushka top te befte!
P.S. Ky shkrim nuk mund te kuptohet asesi pa e lexuar ne: www.mitrovicali.com shkrimin: Shumė borxh i ke Kosoves,o qeni i zi i Arkanit,Haxhi Latif Kuēi!
Ky shkrim eshte lexuar afro 1000 mije here dhe pelqyer mbi 410 here,faksimile shqip,foto, dhe faksimili origjinal i udbes ne gjuhen serbe
RESHAT SALLAH BADALLAJ,Zhur,krahina e Lumės, Republika e Shqiperisė
/size]


Derničre édition par Perparimi le Mer 18 Juin - 8:23, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badallaj shpifu e udbash,se zanat ja paske paske lek   Mer 18 Juin - 7:50

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj shpifu e udbash,se zanat ja paske paske lek
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: