AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa   Ven 20 Juin - 0:03

Hiqet barrikada nė Mitrovicė, Bahtiri meritat ia lė vetes
Hiqet barrikada nė Mitrovicė, Bahtiri meritat ia lė vetes © KosovaPress MITROVICĖ E MĖRKURĖ, 18 QERSHOR 2014 02:00 KOSOVAPRESS
( I plotėsuar) Barrikada mbi urėn kryesore tė Ibrit nė Mitrovicė, e vendosur tre vite mė parė nga strukturat paralele serbe tė veriut, ėshtė hequr pėrfundimisht sot rreth orės 5:00 tė mėngjesit.
Aksioni pėr heqjen e kėsaj barrikade, qė dikur ishte vendosur nga tė ashtuquajturat “rojat e urės”, ėshtė hequr nga tė njėjtit, dhe ka zgjatur rreth katėr orė, ndėrsa nuk ėshtė shėnuar ndonjė incident.
Gjatė kėtij aksioni, mbi urė janė vėrejtur forca tė shtuara tė Policisė sė Kosovės dhe karabinierėve italianė, tė cilėt nuk lejonin praninė e qytetarėve afėr urės.
Pėrkundėr faktit qė ai erdhi rreth njė orė mė vonė, Kryetari i Mitrovicės, Agim Bahtiri, i cili gjatė natės ka vizituar urėn, tha se njė gjė e tillė ka qenė e pritshme dhe se meritor pėr kėtė ėshtė personalisht ai.
Pas deklaratave tė kryetarit tė Mitrovicės, matan urės ka reaguar vėllau i Zvonko Veselinoviq, i cili iu ka drejtuar Bahtirit me fjalėt ’Hajde kėndej t’i gėnjeshtar’
- See more at:


http://www.kosovapress.com/sq/nacionale/hiqet-barrikada-ne-mitrovice-bahtiri-meritat-ia-le-vetes-19814/#sthash.tRTcQeKr.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa   Sam 21 Juin - 2:13

MITROVICĖ E PREMTE, 20 QERSHOR 2014 16:08 KOSOVAPRESS
(I plotėsuar) Serbet nė Veri tė Mitrovicės, kanė nisur ndėrtimin e dy zhardinjeri tė pėrmasave mė tė mėdha para ‘Parkut tė Paqes’, nga ana veriore mbi urėn e Lumit Ibėr.
Ata kanė sjell gjithė materialin e nevojshėm ndėrtimor, duke pėrfshirė dėrrasat, armaturėn dhe betonin. Ndėrsa, pjesėtarėt e KFOR-it, EULEX-it dhe Policisė sė Kosovės, nė tėrė kėtė ngjarje janė vetėm spektator./Kosovapress/
- See more at: http://www.kosovapress.com/sq/nacionale/serbet-vendosin-dy-zhardinjere-mbi-ure-19985/#comment-1447302733
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa   Sam 21 Juin - 2:14

Bahtiri: Barrikadat u larguan, qė shqiptarėt tė kthehen nė shtėpite e tyre

Kryetari i Komunės sė Mitrovicės, Agim Bahtiri, nė njė bisedė pėr Indeksonline, ka thėnė se largimi i barrikadave ka qenė premtim i tij, dhe se ky veprim ėshtė bėrė pėr interesin e tė gjithė qytetarėve.
Sipas tij, largimi i barrikadave, ėshtė bėrė me qėllim qė qytetarėt tė lėvizin lirshėm.

“Qysh nė fillim kur kam ardh nė Mitrovicės, qėllimi im i vetėm ka qenė largimi i barrikadave, gjė tė cilėn e kam premtuar nė kohėn kur edhe kam konkuruar pėr kryetar tė komunės sė Mitrovicės. Kjo ėshtė nė interes tė tė gjithė qytetarėve”, ka thėnė Bahtiri.

Ai, ka thėnė se premtimi i tij, pėr njė klimė tė qetė dhe pa tensione, nė kėtė pjesė tė vendit, po realizohet.
“Kam premtuar se do tė ketė klimė tė qetė, pa tensione pėr tė gjithė ata qė janė frikėsuar se do tė ketė protesta nė lumen Ibėr. Kjo nuk ndodhi, dhe nuk do tė ndodhė”, ka thėnė Bahtiri pėr Indeksonline.

“Largimi i barrikadave ėshtė bėrė me qėllim qė tė gjithė shqiptarėt tė kthehen nė shtėpitė e tyre, njerėzit tė kenė lėvizje tė lirė. Qėllimi im ėshtė qė nė tė ardhmen tė punojmė sė bashku, hapjen e vendeve tė punės pėr tė gjithė qytetarėt, sin ė veri ashtu edhe nė jug”, shtoi mė tutje Bahtiri./Indeksonline/

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa   

Revenir en haut Aller en bas
 
Serbet i kan hequr barikadat,shqiptari thote une i hoqa
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: