AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dshmon mergimtari

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dshmon mergimtari   Sam 21 Juin - 12:07

Kur erdhi ushtria (e rregullt), nje major kur i pa femijet dhe nenat e tyre duke qare, tha:- askush mos te frigohet sepse Ju keni me shkua ne Shqiperi. pra hypni ne kamiona, deri ne Rahovec. Ushtaret, ndihmonin femijet per me hyp ne kamiona. Edhe ata qanin bashke me NEVE. .... Rruges per ne Rahovec, afer Astrazubit na kane ndal dhe na kane zbrit. ... Pra nuk na derguan ne Shqiperi,- pse?- Nuk e di! Per keto masakra qe i permenda me heret, Habib Zogaj ish gaztar i Kosoves se Lire dhe korespondent i asaj ane, ka botuar nje liberth te vogel me fotografi te te vrarev dhe te masakruarve te keti rrethi. Une e kam pas ne dore dhe i kame pare vete ato fotografi. Edhe ne keto komente, nuk shtova asgje. U bera vetem nje pershkrues besnik i ngjarjes.

Mergimtari @ 13/02/2013 19:18
Ushtria serbe erdhi ne Bjeshke dhe na zuri te gjalle, disa mijera. Femijet qanin; vajzat, nuset dhe grate frigoheshin per me te keqen:DHUNIMIN, ndersa ne pleqt veq kqyrshim. vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:48
Kishim ik nga shtepite tona, pa ushqime dhe pa tesha (te mjaftueshme). Ishte prill (nese kam harrua saktesisht datat ose muajin, kerkoj falje). Disa mijera, ndoshta edhe dhjetera mijera nga Astrazubi, Carravrana, Javici dhe nga fshatrat e tjera ishim vendos ne lugina te te malit, me sahpres se nuk do te hetohemi. Para, nesh, ne Veri-Lindje shtriheshin vreshtat e Pallankes. Pas pak ka ardhur nje apo dy gazika me police apo ushtare serbe. Disa ushtare te uck-es i kane marr ne shej. Iu kemi afrua dhe iu kemi thene:-ju lutem mos gjuani se shkojme poshte! Ata kane gjuajt dhe e kemi pare se iu ka shkua tym, pra jane kall automjetet (me siguri edhe ushtaraket ose policet) Pas disa oreve, policia i ka masakrua 28 burra nga Dragobili (shumica), i kane pre te gjalle: Ilaz Paqarizi, profesor, Daut Paqarizi, rojtar (dhe shtepiak) ne Gjimnazin e Malisheves.... Kjo ishte pjesa e pare. Pjesa e dyte fillon tash...vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:46
SHABAN ARUSHA @ 13/02/2013 10:11, Shaban, edhe pse kam thene se nuk dua te komentoj me, "komenti" yt me shtyrib ti them nja dy-tri fjale. Shaban, te pershendes perzemersisht. Dua qe te flasim drejt. Nje babe i nje shkut tim (K.M) ishte ne vizite te djali i vete. Ai, me thirri qe te shkoj nje nate per darke. Hengrem e pime, siq e kem zakon. Pas darke, une e pyeta:-si ekeni kaluar gjate "luftes"? -Ka mundur me qene edhe me keq! Plaku folte dhe me shume qante. Edhe une u preka sepse Ai tregonte nga vendi i ngjarjes, ate qe e kishte pa e me shume e kishte ndier. Po e filloj se nuk po kam durim: Ishim ne mes te Bjeshkeve te Astrazubit dhe Carravranes. vazhdoi plaku....vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:36
@Ushtari i deshtur as vetit as shukri bujes sja boj hallall qe sjakena fut kallash e dy bume mejav gjue pikes te rrafshit thojshin moni mos gjuni ka than shtabi i UCK-ES SE MBAROJN POPULLATA E USHTRIA PER BUK E FURNIZIM TASH ZOGJT E SHABAN ARUSHES BOJN HAJGARE ME RRAFSH EDHE PSE SKAN GJU ME KALLASH POMDOKET QESKAQARE EDHE NJIHER PA KERSIT LUFTA NE BELIGRAD E MEJU HI MRENA MEI SHKEL ME KAM BARBART E SERBORUSIS

dardhani @ 13/02/2013 15:02
Ti me nofken ushtar i deshtuar tije ushtar qe ke trathtuar more faqezi.Ti mesiguri ke qen ne pjesen e atyre me shamija te zeza paramilitarve shkie ne bashkpunim me Faruk Gashin mikun e komandatntit policis Serrbe ne Shtimje.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dshmon mergimtari   Sam 21 Juin - 12:25

Shiku,ka vrare vetem pjestaret e aparatit okupus qetnik(ushtar,polic,agjent,).serbia,ne kosove kishte(ka),te regrutuar mbi 50.000 agjente(shqipfolsa),shumica e ksaj fare te flliqur sote shesin kopalla per fiozofine dardane(agjente te udbs).klm

Sami Shaipi @ 11/02/2013 21:14

Keta staliniste deshen te ma vrajne vellaun ne Drenice,i denuar 7 vjet burg prej regjimit jugosllave-serb per politike, me motivacion"je aktivist i LDK-se dhe ju po e pengoni luften".Shumica prej ketyre qe i njihnin njerezit thoshin se,baballaret e tyre,por edhe disa prej tyre,kane qene bashkepunetore te Serbise.

POPO @ 11/02/2013 20:47

Stalinistėt e enverizmit kishin nė listė t’i vrasin edhe mijėra shqiptarė
Bota Sot | 11.02.2013 18:55
Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services
4
Stalinistėt e enverizmit kishin nė listė t’i vrasin edhe mijėra shqiptarė
Jo ēdo kush e din se gjatė luftės bėheshin disa aventura, kur njerėz tė posaēėm prej nga dy vetėve, i sulmonin serbėt nė pikat e tyre dhe ikshin.

...Neve s’na mbetet tjetėr veēse tė falėnderojmė Amerikėn dhe popullatėn hebraike nė Amerikė e nė shumė vende tė botės, Gjermaninė dhe vendet tjera tė Perėndimit demokratik qė pėrmes NATO-s e sulmuan Serbinė antishqiptare, duke ia prishur planin aleancės sllavo-ortodokse dhe radikalizmit islamik, dhe pse jo, edhe sllavo-komunistėve tė Kosovės. Fati ynė qė hyri NATO-ja nė Kosovė. Po tė mos hynte NATO, stalinistėt e enverizmit kosovar kishin nė listė t’i vrasin nė mėnyra tė ndryshme, jo vetėm ata qė i vranė, por edhe 300 mijė shqiptarė tjerė qė ishin nė anėn e z. Rugova. Nė listė figuronin emra nga fshatari i thjeshtė, bujku, bariu, rojtari, gazetari, mėsuesi, profesori, akademiku, ish i burgosuri politik, mėrgimtari, polici e tjerė, duke i pėrfshirė edhe tė gjithė ata qė ishin tė punėsuar nė institucionet e Kosovės nė atė kohė.


(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė martėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.


http://botasot.info/lajme/210536/stalinistet-e-enverizmit-kishin-ne-liste-t-i-vrasin-edhe-mijera-shqiptare/#faqe1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dshmon mergimtari
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: