AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fahri Musliu

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fahri Musliu   Lun 23 Juin - 17:25

Conversation dÚmarrÚe 11 octobre 2013
Haxhi Kuši
11/10/2013 01:40
Haxhi Kuši
i nderuar Fahri nese keni mundesi te ma siguroni numrin e telefonit te Bajrush Ahmetit u kisha qen shume mirnjohur.
sinqerisht
Haxhiu
11 octobre 2013
Fahri Musliu
11/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Pshd Haxhi me keqardhje te them se as qe e njoh personin me kete emer. E njoh Baki Ahmetin
11 octobre 2013
Haxhi Kuši
11/10/2013 20:51
Haxhi Kuši
Zotri Fahriu;per kete Bajrush Ahmetin po me intereson shume me fole,por nuk pergjigjet fare.Ky ka qen diten e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studenteve kur i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve.Ky mu ka afrue afer meje dhe me ka shikue ne pjate dhe me ka thene o cimo ška te paskan qite me ngrere nje qime me thote ta paskan qite me hanger.Por nje gabim e kam bere qe disa vite duke mendue se ky eshte Bajrush Xhemaili,sepse ne ftyre njesoj perngjajne dhe ne za po ashtu.Nese ke kohe mundeni ti kerkoni ne fac book dhe vertetoje edhe ti.Por i kam kerkue disa cimera qe kemi banue bashk ne baraken e studenteve ku me th nje fare Gani Kukaj se nuk eshte Bajrush Xhemaili,por eshte Bajrush Ahmeti.Qe 30 vite e kam kerkue por tani ne kete jave e kam gjete kete deshmitar,por nuk pergjigjet ne fac book pse nuk e kuptoi.Tjeter deshmitar qe i kam nis demostratat une eshte Ruzhdi Kuši me vellaun e tij Samiun nga Suhareka,ku mi pruren dy student dhe me thane se ne te kemi lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stubla se ti i ke nis demostratat per shkak qe te ka qellue qimja.Nese keni mundesi qe tja kerkonit Baki Ahmetit apo ky te ma siguron nr . e tel. te Bajrushit ua kisha ditur per nder ;vetem qe e verteta te dali ne drite.Ju pershendesi sinqerishteHaxhi Kuši
Fahri Musliu
11/10/2013 21:04
Fahri Musliu
Nga eshte ky Bajrush Ahmeti se e paskam mik ne fb por qenka nga Gjilani. Me banim qenka ne Pr dhe i lindur me 1956. Te kryem fak ekonomik
12 octobre 2013
Haxhi Kuši
12/10/2013 20:32
Haxhi Kuši
Po zotri Fahriu eshte nga Gjilani qe e ke ne shoqeri ne fb ka te kryer ekonomikun.Ne vitin 1976/77 kemi banue ne nje dhome ne barake.Une ,Bajrush Ahmeti,Gani Kukaj,Arif Hasi,solom Elshani,njefare Bajrami nga Korisha.Ne krevetin tim ka fjete Refki Berisha,por ky ka fjete ne vitin 1977 me mua gjere sa ne maj po te ketij viti me vdes baba dhe me mbesin te gjitha obligimet e familjes mbi kokeRefkiu as nje muaj nuk me ka ndihmue me ba pagesen pergjysme siq e kishim me marveshje.Po kete vit 1977 kam shkue ne sherbim ushtarak dhe e kam perfundue ne mbarim te vitit 1978.Ne vitin 1981 kam qen ne vitin e trete ne juridike.Dhe me 11 mars te ketij viti isha ne provim tek Kurtesh Saliu,dhe mbas provimit kam shkue ne menze per te ngrere buke dhe pasi jam servisue me pjata mu ka afrue afer meje Bajrush Ahmeti dhe me ka thene;Au cimo ška te paskan qite me ngrere ?Kqyre se šfare qime te kalit..U kam meshue pjatave per toke dhe kam kap karrika e thye trapezarin e gjama dhe kam bertete ;O shoke keta komunista dojne me ne helmue.Poshte ne menze nuk ka shkue as dy minuta ja kan nise me thye edhe tjeret studenta ku me vone une kam dal dhe kam shkue ne koviktin nr kater ku banojsha.Ne oret e mbremjes me thirri Ruzhdi Kuši bashk me vellan dhe me thane se te kerkojn dy student te cilet te kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla dhe ata dy me thane se neser ne ora shtate duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit.Dhe keshtu te nesermen jemi lajmrue,por keta dy student hyren te paret dhe mua me thane se ti nuk ke nevoje me hy se drejtori na premtoi se do ua rregullojna kushtet.Emrat e ketyre dy studentave es ateherit as sot nuk ua di emrat,ndoshta Ruzhdiu me vellaun Samiun e dijn se si quhen.Demostratat ma skishin te ndalura per šdo dite,dhe nje dite nje shok i klases fillore qe ne prishtine ishte polic me ka ardh dhe me ka thene Haxhi duhet te ikish per disa dite pash zotin se eshte urdheri qe ty duhet me te likvidue.Ky e ka emrin Qemail,mbiemri nuk po me kujtohet per tani,por motra e ketij e ka pas per burr Sokol Elshanin qe ka punue ne komitetin e Suharekes .Kjo moter e ketij Qemailit quhet Fatmire qe ka pas punue ne barnatoren e Suharekes.Kete qe ta tregova eshte ngjartje e vertete,por njerezit nuk dojn ta thone ate se une i kam nis demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981.Kam kontribue edhe ma shume se keto demostrata,por per asgje deshmitaret nuk dojn te tregoin te verteten.Po pse ?Mesiguri qe meritat e mija mos te dalin mbi siperfaqen e tokes,dhe veprimtaria ime tju mbesi servilave te serbit.SinqerishtHaxhi Latif Kuši.
Fahri Musliu
12/10/2013 20:37
Fahri Musliu
Ju kuptoj por ashtu e ka jeta. Tek ne shoallen heronj ats qe i ka vra policia duke vjedhe. Turperohem pse jam shqiptar qe nuk kane dinjitet e integritet pir skam kah tia mbaje.
Haxhi Kuši
12/10/2013 20:43
Haxhi Kuši
I nderuari Fahri ,Ja ne kete momente mu lajmrue shoku im i dashur Bajrush Ahmeti dhe e pranone se une jam ai Haxhiu qe kam rrokullisur tavolina e thyer šdo gje.Ja edhe mesazhin komplet te Bajrush Ahmetit qe ma dergoi ne keto momente te mira.
Bajrush Ahmeti a Úgalement commentÚ sa photo.Bajrush a Úcrit : ź Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuši)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. ╗RÚpondez Ó ce message pour commenter cette photo.
Fahri Musliu
12/10/2013 20:46
Fahri Musliu
E shihni angazhimi shpaguhet. Ju pergezoj. Gjithe te mirat
15 octobre 2013
Haxhi Kuši
15/10/2013 09:53
Haxhi Kuši
Zotri i nderuari Fahri Musliu;Nese keni mundesi te ma beni nje nder. ,E sidomos nese keni guxim te shkruani diš per mua dhe deshmitarin tim qe i kam nis une demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981 ua kisha ditur per nder.Por nese nuk keni guxim per kete me tregoni u lutemi shume.Qellimi im eshte qe genjeshtrat e psopatriotave tua qesi per lendine.Mjaft mi vodhen meritat qe 33 vite .Dhe shumica ne emer timin sot jan kryetar e nepunsa .
Sinqerisht
Haxhi Latif Kuši
Fahri Musliu
15/10/2013 10:09
Fahri Musliu
Tung Haxhi me vjen keq por une nuk merrem me kete teme. Do te ishte mire ti lajmerohesh gazetarit Halil Matoshi ne Koha ditore.
16 octobre 2013
Haxhi Kuši
16/10/2013 00:38
Haxhi Kuši
Nuk e besoj qe ka guxim Halil Matoshi ta merr per siper kete btemen time.Por sidoqoft ma ka borgj,sepse para ca viteve patem ba muhabet me ane te ms dhe nje gazetar i RTM Voca emrin ndoshta ja dini i pate thene qe te kete kujdes se ška fole e ška shkruan me mua se ja botoj,e nderpreu muhabetin dhe mu lute ne femi qe mos tja qesi shkrimet e dobeta.Une i dola besnik dhe i shlyva muhabetet .Ky me pate thene se une dhe Suroi e kemi ftue Pacollin qe te vjen ne Kosove.Nuk po e zgjasi ma shume flm per ndihmen qe ma jep dhe e konsideroj si nje ndihme te mire.Ndihma nuk eshte e thanun vetem me material,por edhe kur te udhezon dikushi eshte ndihme materiale qe duhet kerkuar.
Ju jeni i pari qe me keni pergezue per angazhimin time qe te verteten e qita ne drite mbi siperfaqen e dheut.Kam marr qindra mesazhe nga qe nuk ma ka marr mendja fare.
Ju pershendesi sinqerisht
16 octobre 2013
Fahri Musliu
16/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Halili e ka guximin e nese nuk mundet te udhezon cili gatetar mund ta trajtoj kete teme. Dite te mbare
16 octobre 2013
Haxhi Kuši
16/10/2013 23:09
Haxhi Kuši
I kam shkrue dje Halil Matoshit,me duket nuk ka guxim te me pergjigjet.Por as bile te me udhezoi se cili gazetar ka guxim!!!!Me shkrue te verteten o vella Fahri po ndryshohet historia dhe aktiviteti shqiptar po del genjeshtra.Por siq po e shoh edhe pse doli e verteta pos vete me shkrue,e neper gazeta e di qe nuk mi botojne se frigohen,nga kjo qeveri e sidomos nga ish te burgosurit politike.Sepse edhe ata shume ish te burgosur jan burgosur kinse kan qen organizator te demostratave.I di mire edhe keto dallavere,por tradhetia e shqiptareve po lulezojka eh vella Fahri.
Sinqerisht
Haxhi Kerkushi
Haxhi Kuši
16/10/2013 23:13
Haxhi Kuši
Nese keni mundesi te flisni me Halilin e ti thuani a mundet,do e paguaj tek e fundit sa do qe kerkon.Ose burr ma gjeje ndoni trim dhe le ta thote te verteten.Pos ketij deshmitarit te kam tregue se i kam edhe dy tjere qe me kan lajmrue tek ish drejtori i menzes Shefki Stubla .Nuk po di tek e fundit do i angazhoi gazetar zvicerrjan e franqez te shkruajn do i paguaj sa do qe kerkoin vetem drejtesia le te triumfoi.
17 octobre 2013
Fahri Musliu
17/10/2013 08:36
Fahri Musliu
Haxhi Haliili nuk e ka zakon me u paraqit menjehere se eshte duke shkruar nje liber. Mund ti drejtihesh edhd Arben Idrizit ae eshte redaktir ne portalin e gatetes Express. Ai ka edhe guxim edhe me kritikue mitet nadje edhr Adem Jasharin qe kush ska guxue me e orek dhe me emer e mbiemer i ka oermend te gjithe komsndantet per vrasje, gajni e pasurime enorme ne emer te lirise e patriotizmit te rrejshem. Por gjithesesu do te bisedij edhe me tjere gazetare e madje edhe me ara ta KTV dhe Klan kosives. Jemi ne kontakt pak durim
Haxhi Kuši
17/10/2013 10:56
Haxhi Kuši
Fahri vellau im,kam prite 33 vite,po presi gjere ne kysmet.Por per nje gjest qe me paten rrahur policet serb per Ramadan Mujen ,kete kryetarin e prizrenit ne te dalur nga gjakova.Dhe me paten que me detyra ne shqiperi ne vitin 1977 tek ministri i arsimit Merihan Braha.Dhe i bera pyetje,mbas luftes pse nuk fole per mua?Me tha se me shkrue tani femive tu ja rrezikojm jeten,kemi me shkrue mbas 50 vjeteve per ty!!!.Por ia prita tani nuk e kemi serbin ne kosove,nga kush po tutesh ?!!!I din mire gjerat,por paraqitet patriot.Bane mend vetem pse do akademik te serbise me paten thene;Nese nderkombetaret na hekin nga kosova,nuk ka bir zoti qe na shtin tju rrim gjandar shqiptareve.Disave u djeg,dhe me thone ti qenke me serb.A po e kupton ;keta po e kerkoin me šdo kusht qe serbia te rrine ne kosove!!Pse sepse me serb ma lehte e shtypin shqiptarin.Serbet me kan thene; i vetmi ti ke mbet si qyqe qe nuk don me bashkpunue me neve,kan mujt te me vrasin e te me burgosin,por me kan thene se pa na dhene besen qe nuk punon kundra serbise dhe nuk na rren servilet ne nuk do te burgosim,sepse me paten thene se kur te dalish nga burgu bahesh i pasur e i zeshem ne mesin e popullit.Ty ne as nuk do te rrahim as me te vra jo,sepse tutemi nga zoti,sepse je ka punon per popullin tend .Por kur me rrijshin policet shqiptar,policet serb me thojshin ja ti per te miren e shqiptareve e ne nuk po te rrehim qe ti per keta e keta po ta kajn nanen .O Fahri shoku,nuk po di se a ka hek edhe krishti ma zi se une kur e kan gozhdue.90 % me kan malltretue shqiptaret e 10 %serbet.Nese nuk paraqitet Halil Matoshi,ky ska faj une kam faj qe i shlyva shkrimet e tija dhe te mijat,sepse une i pata besue ne ate beje qe ma pate bere.Jo jo Fahri edhe para ca citeve e kam kerkue por frigohet me mua sepse e kam pas nxene mat pozicion ne pyetje.Ne serb jam inatue,pse kurr nuk me rrahen,dhe pse nuk me burgosen qe kam rrahur polic serb dhe epror te lart ushtarak gjer tek Nikolla Lubiqiqin ne sutjeske.Deshmitar jan,Rexhep Kryeziu me te vellan e tij nga suhareka,Sadik Sula nga shiroka me vellan e tij Sakipin gjeneral ne beograd jeton edhe sot atje,Reshit Bytyqi ,ish kryeshef ne MPPJ ne suharek dhe sekretar partie,mundesh me fole serbisht me kete dhe ta japi nr e telefonit te ketij,ose mundesh me gjete ne poste.Ka edhe shume deshitar tjer.Ne vitin 1981 kur ma paten burgos vellaun ne moshen 15 vjeqar ne komitet te suharekes Fadil Hoxhen kam dashur ta vrasi ku si deshmitar eshte ;Mehmet Lumi ,Sokol Elshani qe mu lute duke me thene ta hanksha mutin mos na vra se kemi femi,bani pyetje a po genjeje o vellau im.Nuk po te lodhi ma shume se historia ime as Rambo nuk ma merr mendja qe ka ba ma shume se une.
Sinqerisht
Haxhi Kuši
Haxhi Kuši
17/10/2013 11:01
Haxhi Kuši
Tek minatoret kur kam qen me keta njerez ;Dem Ndrecaj nga shiroka elektricist,Sali Hoxha,Asllan Shala,u pata lute minatoret qe te dalin nga zgafella e une po behem kurbani shqiptareve ,veti a jan te verteta apo po genjeje ?NJe fjal ma ka pas thene kasapi i shqiptareve Millan Shipka ;Pa ua qi nanen shqiptareve ty shqiptaret kurr nuk kan me te perkrah,kete nuk kisha shpirt me ua ba,ndoshta ky eshte gabimi im ma i madhi.
Vu : 17 octobre
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fahri Musliu
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: