AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bajrush Ahmeti deshitari i demostratave te 11 mars 1981

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bajrush Ahmeti deshitari i demostratave te 11 mars 1981   Lun 23 Juin - 17:27

Conversation démarrée 13 octobre 2013
Haxhi Kuçi
13/10/2013 00:53
Haxhi Kuçi
Zotri Bajrush ,kerkoj ndjese qe juve u kam perzie ne demitar te demostratave te 11 marsit te vitit 1981.Ne fillim kur ju kam pare ne parlament  kam mendue se ju jeni Bajrushi mbiemrin nuk ja kam dite cimerit,sepse ja kam harrue.Por ju shume i perngjani si ne ftyre ashtu dhe ne ze.Mundeni edhe vete  ti shiqoni fotot e juve dyve dhe do bindeni.Edhe nje here me fale pash perendin.Por ne fund e gjeta Bajrushin,ai ishte Bajrush Ahmeti nga Gjilani .Mbas 33 viteve e gjeta deshmitarin e vetem qe e din se kush i ka nis demostratat e 11 marsit  te vitit 1981 ne menzen e studenteve.Me kete ja kam arritur qe  aktivitetin dhe mundin tim qe e dhash per  shqiptar dhe atdhe  e qita ne siperfaqen e tokes qe  populli le ta dij se  Haxhi Latif Kuçi i ka nis demostratat e jo secili kush u que i ka marr persiper kinse  kan organizue demostrata pa organizue e pa ba  kurgje.Ja i nderuar shkrimi i ish cimerit tim si demitar i vetem qe ka qellue afer meje kur i nisa demostratat shkaku i qimjes qe me pate qellue ne gjelle.Ndersa qe me kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla i kam edhe dy tjere ish studenta....Pakes vone doli ne drite veprimtaria ime,por ma mire vone se kurr.Por tek e fundit me kete dedshmitar tanve partive e levizjeve ua kam mbyll prapanicen e gojes.Zotri Bajrush Xhemaili edhe qe hatri im NATO e ka bombardue serbijaqken se shpejti apo kur e ka ba kysmet zoti ata perfaqesues te OSCES kan me dal me deklaratat e tyre se per hater te kujt  u bombardue serbia.NATO nga shtepia ime eshte lajmrue qe serbin duhet bombardue e jo hatri i uçk es.Vetem nje po ta them si njeri i drejte,nese kam hyre ne hak me  popullin shqiptar kurr drite mos pafsha,e nese populli ka hyre ne hak me mua e nuk don te ma din  mundin qe  as per femit e mi nuk kam ba sa duhet sa per popullin shqiptar,kurr drite mos pafte,me intuiden e shpirtit kete mallkim e them.Keto vepra te mia jan vetem 10 perqind e 90 perqinshi tjeter as qe  me beson,por ani mire ma kan ba shqipet se nuk i paskna njohur si tani.A ban qe parlamenti franqez te me fton 4 here  ne mbledhje ,e i kosoves po del sa krejt parlamenti botes!!!!Shqiptareve shpetoja jeten me mijera here ne fund po ta ladrojkan mire.Ka zot ka dhe secilin ka me denue,e shperblye  sipas veprave te mira apo te keqija.
.................................Sinqerisht ju pershendet
..................................Haxhi Latif Kuçi

Bajrush Ahmeti a également commenté sa photo.
Bajrush a écrit : « Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. »
Vu : 13 octobre
Choisissez un autocollant ou une émoticôneRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bajrush Ahmeti deshitari i demostratave te 11 mars 1981
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: