AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhemail Bega

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhemail Bega   Lun 23 Juin - 17:40

Conversation dÚmarrÚe 4 septembre 2013
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:39
Xhemajl Bega
a je gjall more ku je ne ks a ne franc
si je a je mir
leje portallin hin ktu hha spom sheh
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:51
Xhemajl Bega
o haxhi shkruj ktu jo aty se e shofin tan
hyn ne personal
a pom she na kun hhaa
u myta tuj shkru
Haxhi Kuši
04/09/2013 23:54
Haxhi Kuši
a eshte qeky o xhem
ersonal
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:54
Xhemajl Bega
po de mir hhaaa
po si je
a po din tash
shkruj
mos tu nal rryma
Haxhi Kuši
04/09/2013 23:57
Haxhi Kuši
jo su nal ryma se nuk jam ne kosove pordhake
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:57
Xhemajl Bega
hhhaa jo mir pra ktu ka
Haxhi Kuši
04/09/2013 23:57
Haxhi Kuši
u si jeni me shendet dhe familjen si e keni
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:58
Xhemajl Bega
mir mir njiher
Haxhi Kuši
04/09/2013 23:58
Haxhi Kuši
hyqyr zotit qe jeni mire dhe perhere ndegjofsh vetem mire per ju dhe xhavitin
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:59
Xhemajl Bega
flm ti aje mir me tan nat an
Haxhi Kuši
04/09/2013 23:59
Haxhi Kuši
mire njeherit o xhem
Xhemajl Bega
04/09/2013 23:59
Xhemajl Bega
shyqyr zotit jo mir koke valla
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:00
Haxhi Kuši
xhaviti kerkoi qe te behet deputet i pavarur ne vv,ska as aty bereqet
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:00
Xhemajl Bega
kur te tha
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:01
Haxhi Kuši
ara ca diteve por edhe ata jan si te thaqit hiq ma te mire nuk janpjelle e serbise vetem e kan per me mbrojte thaqin
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:02
Xhemajl Bega
pse kishe ku po e sheh
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:02
Haxhi Kuši
ne fillim pa u krijue kjo levizje me kan propozue me krijue vv ne kete vend ku jetoi
he disa mesazhe mi kan que dhe me kan thene se ne nuk jemi kundra kesaj qeveries por kundra unmikut
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:03
Xhemajl Bega
po tani
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:04
Haxhi Kuši
tani,nese jan lodh te thaqit ja leshoin albinit dhe ky ka me ba pa dallim nga rugova e thaqi
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:05
Xhemajl Bega
jo nuk besoj se kta nuk jan hala te korruptum dhe sado pak dot i hecin gjeerat
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:06
Haxhi Kuši
xhem albini ka qen kryetar unionit studentor ne pr,dhe si ta merr mendja pa qen servil i serbit a ke mundur mu ba kryetar ne ate kohe?Propagande e ka albini se kam edhe mesazhe nga nje senator amerikan qe dacin e ka shty qe albinin ta aktivizoi
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:08
Xhemajl Bega
po un jam ne VV ne dyselldorf ja zgjedh ne kryesi po mos i kalxxo xhavitit se se din tranohet krejt
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:09
Haxhi Kuši
thell ashte puna as amerikanet spo na dojn,ndersa serbet jan te gaqem me dhane jeten ne šdo moment per amerikan.edhe une jam antar i vv i kam tregue xhavitit.kam intervenue,per xhavitin,por atyre nuk u nevoiten njerez si xhaviti as si ti e as si une
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:10
Xhemajl Bega
a po kupton jam veq ne kryesi bile i madh hhaa
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:10
Haxhi Kuši
ire de ska problem edhe mua me kan lute shume para teje i kam mesazhet krejt
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:12
Xhemajl Bega
po un jam aktiv veq tash pres nji takim e kem vjen albini ne dŘseldorf dot akohem kah java tjeter vjen
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:12
Haxhi Kuši
uk eshte keq dikush nga ne te jete ne secilen parti,ndrysh qerdhen ketyre pisave nuk kemi shance me ua qpirish
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:12
Xhemajl Bega
pse me prish me ndreq more
jo me prish
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:13
Haxhi Kuši
me ua qi nanen qenave e na me marr e kam fjalen se me tradhetar nuk ndriqet gje
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:14
Xhemajl Bega
jo jo nuk besoj se bajn kshtu edhe sit ta shoh qe po e lshojn rrugen un dal menjiher bile un nuk kum nejt me baben tem e po rri me ta
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:15
Haxhi Kuši
abim e ban nese e leshon
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:15
Xhemajl Bega
nese e lshojn rrugen po menoj
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:15
Haxhi Kuši
gabim bane nese ik,duhet me ua dredh qenave kush do qofte
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:15
Xhemajl Bega
nese jo ska problem
nuk besoj bre se platformen e kan te mir dhe sguxonj me dal jasht kornizav se prijashtohen nga subjekti
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:17
Haxhi Kuši
ata me gabue po si ta marrin pushtetin ne dore,sepse amerika i kap per veshi dhe u thote keshtu ose ju shkon koka
por me amerike duhet me qen dinak e me ua mat topuzin mbas shpines se kupila jan
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:19
Xhemajl Bega
sedi valla une jam aty si kogja koh bash ne kryesi te dyseldorfit e jam per financa.
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:20
Haxhi Kuši
mire shume puno me mend siq kan punue tjeret se sta din ne fund mbesish kerkushi
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:20
Xhemajl Bega
bash te kaca te qypi lirav
po po kysmet
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:21
Haxhi Kuši
kerkujt sa tuj i hanger hiq per kosove e as per popull e mrama me hajer ishalla
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:22
Xhemajl Bega
jo valla un jam i betum per bashkim kombetar deri te vdes nashta se gjaj veten kerkun veq qaty kut muj kame kontribu se gjyna ky popull dikush duhet me vdek per atdhe
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:23
Haxhi Kuši
e te kaca po por a ke antar se pa antar kacen vetem ti nese nga gjepi yt qet e ua qon poshte e tyne u knaqet lezeti vallahi,mos gabo me dhane,nese nuk te japin se me kan rras mua e po te mesoi
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:23
Xhemajl Bega
hhaaaa po po e di dota shof si shkojn punet
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:25
Haxhi Kuši
nese vdesish per atdhe,po ta vizitoin vorrin e naten te peshurrin,vetem sa me mashtrue popullin qe ne i respektojna deshmoret.Lulzimi i Adem jasharit rrugeve shetitet ne vend qe populli vete me ba kryetar apo kryeminister,sta rrasin qenat apet kan me ua marr ish banditat se kan pervoje te madhe me ardhe ne pushtet
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:27
Haxhi Kuši
pa ua qi nanen me kallasha ketyre dilin,gjive ska me pare populli i vuajtur driten e lirise.e sa me fjale keta te mundin ne šfare do forme
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:32
Xhemajl Bega
haxhi spo mirrna ma me ksi sene jam koncentru ne bashkim kombetar dhe shka po muj po ju nimoj se ishin te ri kta djemt une per kta qe jan ne pushtet i kum perkrah i kum financu besa edhe vet personale dhe permes fondit vendlindja thrret per mu jav baj halla tanat se kan luftu sa kan mujt sa kan dit po tash pom duket e kan ndrru premtimet dhe sjam me ta kshtu jo po mu kthy ne rrug te zotit per bashkim kombetar apet i perkrahi vallahi
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:34
Haxhi Kuši
Po kush eshte kundra bashkimit ore xhemo pash njat zot qe ta ka dhurue shpirtin dhe frymen.Nuk eshte vetem me thene duhet me vdek per atdhe,por me luftue e me shejue lirin e bashkuar.Ama me kan me nje xhem,xhavit e haxhi mendon se do ja arrijna ?se di xhem ishalla e shoh shqiperin e bashkuar dhe mos me dalt shpirti pa e shijue me emer te perendise
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:36
Xhemajl Bega
po de po mundohi ti atje une ktu ata andej ti kyqu nakun kshyr nashta te ngojn qeshtu afrohen kapak punet bile
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:38
Haxhi Kuši
xhem shtetve europjane dhe as amerikes ma nuk po i vyn atdhetaret,pos tradhetaret per me zvoglue numrin e njerezise .kombete roberuara behen me qellim qe nje dite ta nisin kinse luften per šlirim,a nuk behet fjale per kurrefare lufte šlirimtare pos lufte vraj shqiptar e serb sa te mundesh nese don mu ba dikushi,keshtu ata shqiptar qe kan vrar shqiptar i don amerika dhe europa
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:40
Xhemajl Bega
# hha po valla ama un nuk po interesojn kto mu kush tum del ne rrug kunder bashkimit kombetar sjam me ta ke kush ke
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:41
Haxhi Kuši
kam pasur poropozime si nga ana serbe edhe amerikane banu me ne ne ty ta krijoim njesitin e ušk prej 1000 vetave,por une mos mi luftue as tradhetaret as serbet.a je ka me kupton o xhemo,ndrysh ske shanc te behesh dikush
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:43
Xhemajl Bega
jo loqka jem un sjav qi nane ksi lloj njerzve une du me vdek qeshtu per atdhe kerkushi se nuk me intereson parja o shokit sjam i intersum per pare nji shpi e kam me jav lan fmive dhe shnosh vallahi skam interesim te madh per pare
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:44
Haxhi Kuši
uk i pranova keso kushte dhe te ušk mu versuleshin duke me pergjue se mos une vete po e krijoi ndoni njesi te ušk,po sa i bana kater veta ne marali dikush nga shoket u kishte tregue qe po pergadisi ushtar me mbrojt popullaten civile dhe te ušk mu kercnuan duke me shjat nenane kush jam une mi mbrojt civilet.E more xhem ishalla si une nuk kallesh
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:45
Xhemajl Bega
ky problem nuk asht ma ka kalu tash me mjete tjera po duhet po e she ti vet apo
a kupton ti a je ne vv a jo
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:47
Haxhi Kuši
jo xhem hala lufta ne kosove nuk ka perfundue,e sheh ma vone edhe ndoj dite.Lufta ne kosove e vise tjera ka mu nis dhe tullugun ka me ta que.Lufta e kosoves ka qen loje femijesh e verteta e ka rendin e ishalla nuk provohesh me tradhetar se te vrasin dhe ja te shpallin si deshmor ose tradhetar edhe ma keq se te vrasin dy here ne kete raste.vetem ditet jan ne pyetje.
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:50
Xhemajl Bega
po po e di ja luft ja me lan serrbin apet po shifet ama nuk shkoj ashtu hop shkllop jo jo
ikal lidhjet edhe atje vallahi
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:50
Haxhi Kuši
o te don amerika;jo mi bashkue trojet,por ja bashkangjet edhe tjera teritore,shqiptarise.amerika e ka krijue serbin dhe mos tua han mendja se neve na don amerika ma shume se kupilin e vete.
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:52
Xhemajl Bega
amerika se ka kriju rusi po kysmet dot ja prishim kopilin ja lufta e tret botrore
ku mete bre
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:55
Haxhi Kuši
rusis as qe i hane palla per serbin o xhemo.rusin e shtin amerika se e ka servil dhe ška i thote ska qare pa e ngue se ja rras kungjin edhe rusise.amerika neve nuk na don bash me europen ,sepse shqiptaret šdo te flliqet jan ka e bajn ne keto shtete dhe shyqyr zotit qe nuk e ke lexue te drejten nderkombetar publike apo nese e ke lexue kuranin ska dallim nga kjo e drejte
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:55
Haxhi Kuši
shalla te dalin siq po thua ti e sheh ne fund
une a ti e kemi ma se miri
Xhemajl Bega
05/09/2013 00:57
Xhemajl Bega
nejse spo di veq shnosh kofshim mos i trego xhavitit per mu se se din a je edhe ti a jo e VV
se muj me fol me kta te mit tani kshyrum shka mujm me ba
Haxhi Kuši
05/09/2013 00:59
Haxhi Kuši
une
ne pata fjalen
spo dali ne fillim germat e dreqi e hankt
nese ke mundesi kush po ua rras atyne merri me te mire se edhe kosova ja sheh hajrin
havitit e kam fjalen
sepse dine me ba politike me europe dhe me amerike
xhavitit
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:03
Xhemajl Bega
jo se ky ka fol me albini po don nalt menjiher ata po thojn prit pak puno tani e merr vendin sikur une jam ne kryesi po si fillestar presin kshyrin te shofin dhe vjen koha sikur mu me zgjodhen valla po ju than hiq pasha zotin besom si e pan kush jam
as qe kum pas mene me u zgedh dishka ata vet me propuzun
ne mledhjen e dyt menjiher
ky po lyp shum
ata spo dojn nashta se ma von ju pengon
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:06
Haxhi Kuši
xhaviti o xhemo eshte inatosur ne deshtime qe ja ka pergaditur ne pabesi dhe e di qe po gutet,por se ka dhe keq se sa ma shume qe ky nuk zgjidhet ka mu dhie ma shume qeshtja kombetare,mbaje mend,kur te ikin dhent treni veq ka shkue ne vendin e duhur
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:06
Xhemajl Bega
se nuk lshon pej ky se krye ngrit
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:07
Haxhi Kuši
o qesi na vyn krye ngrita o xhemo se lipistragjinjet e kan ne dore situaten.
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:08
Xhemajl Bega
po duhet pe prit pak more
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:08
Haxhi Kuši
eputet bre xhemo a shume ashte,a nuk e meriton nje gje.po gjermanet e banen deputet e shqiptaret kadale njeherit.
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:08
Xhemajl Bega
ky ju ka than drejt e ne prishtin
ky ka prevoj ata tuten
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:09
Haxhi Kuši
o xhemo a jemi ne mend allahile.qijau nanen atje posht se nese nuk e bejne xhavitin kam me shkrue zi e ter per albinin me argumente.e njoh mire ka aftesi intelekti por kam argument qe ja shkatrroi gjenin
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:11
Xhemajl Bega
tani ka met se kur ju tregova me kan kum punu une ata tan e njoften menjiher pasha zotin edhe une po duket jam shum tuj hec ner hije tina si po nin qe me kan jam kan menjiher po ndryshon rroli burr
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:12
Haxhi Kuši
ese i tuten le ti qijn nanat e tyre e le ta kap xhaviti dhe ti e une ju rri skajve duke u mbrojtur ška po doni ma teper nga une.
a su ba vone se dikuri edhe me lute kruminister si han palla as xhavitit as neve
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:12
Xhemajl Bega
valla sdi shka te tham
ky spo e sheh si forc serijoze VV une po valla ka mejav marr tanve se ka plan programin e mir
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:14
Haxhi Kuši
banu si keta kinse i don shume,se ndryshe te kuptoin vallahi
o xhem skan as plan as pune,me domate nuk fitohet bashkimi,ua merr tanve nese kosova eshte buz germines dhe serbin e thirrin e ja leshoin karin mire albinit dhe i thojn qe ti ška i bane kosoves dhe kan me ja ba sikurse revolucinit te jogurtes,nese e din kete histori
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:18
Xhemajl Bega
po veq nuk nuk besoj se vjen ktu puna bash qashtu
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:18
Haxhi Kuši
ishalla nuk vjen,por ha se nuk te han gjarperi
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:19
Xhemajl Bega
hhaa po po
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:19
Haxhi Kuši
ala ne hipotezat e mija gjere me sot nuk kam deshtue o xhem
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:20
Xhemajl Bega
po ok i pranoj mo mund me deviju najsen rasteshisht
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:20
Haxhi Kuši
qe ne fillim une kam nis mi tregue te gjitha ndodhit dhe shume veta me thojshin shpiun e tradhetar e kinse e kam shetit arkanin,a vete ata kan qen me arkanin,por ška me ba
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:22
Xhemajl Bega
po mos u merr leje net flasin punt tash fjalt harrohen po harrohet lufta e jose fjalt
ti hin menaj subjekt dhe kallxoje vetin mos rri koti
a kupton
mos rri
qarkullo
si une se kum vet xhavitin se sum kish lan kurr
edhe ti hin dikun ne ta shohin hajrin
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:25
Haxhi Kuši
radhetari nuk te tutet qe te shpifet thone grat mbama kupilin sa nuk me ka thene kurve,jo xhem se kam dert se e di veten dhe me njohin te suharekes se kush jam
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:26
Xhemajl Bega
po po hin me naj subjekt dhe tregoe vetin po menoj
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:27
Haxhi Kuši
komandant gurin e kam pas nje nate dhe e pytsha a keni luftue?Po vallahi gjak kem ba,dhe kemi luftue shume.Ja bana hajt na trego nje sulm si e keni ba ku ne cilin vend apo serbet juve u sulmuan dhe ju i shkaktuat deme serbeve
e fund me tha vallahi spo di e di qe jemi vra mes vedi per mos me ja marr fotelen njani tjetrit kaq e perfundoi
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:28
Xhemajl Bega
ku e zatete
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:28
Haxhi Kuši
xhemo une ju rri anash e ju mbroj juve dyve se une jam ma i keq se xhaviti,edhe sjelli ne ta pisa
e qytet rastesisht
ja kishin qi nanen fr.
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:29
Xhemajl Bega
jo se nuk besoj qe kem probleme ne ket drejtim si i kam lidhjet e forta
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:30
Haxhi Kuši
ja kishin prish jeten me ka krejt dhe po mundohet me nxjerr diška,por keta as qe u han palla,atdhetar nese ketu bahesh te shkon koka ose ta prishin shendetin dhe ta japin nje rroge sa mos me vdek
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:31
Xhemajl Bega
po po shka me ba une po e baj per atdhe
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:31
Haxhi Kuši
dhe ne gjermani kesi politike kan gjermanet ndaj atdhetareve shqiptar
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:33
Xhemajl Bega
qysh po menon
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:33
Haxhi Kuši
ryetarja e azilantave te gjermanise se di si e pat emrin me duket Rehna me pate thene se ju shqiptaret tan jeni shpiuna qe shpiononi njani tjetrin dhe na keni lodhe aq shume
kryetartja epata fjalen
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:33
Xhemajl Bega
hhaa po ban vaki
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:33
Haxhi Kuši
ne vitin 1999
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:35
Xhemajl Bega
a je ne VV sum dhae pergjegjeje
hajt leje ska gajle
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:36
Haxhi Kuši
jo ban vaki por e vertete dhe e kam peshty sepse djalin tim e kishin shti me pergjue se ška po bajn femrat shqiptare te pisafta.Pasha qet nate o xhem qeshtu ka qen dhe ja bana ti nese ke gjete shqiptar qe shpionoinper dhjet marka qiju me ta e me femit e mi mi le rahat e ndegjove.I pari prej shqiptareve me tha je qe nuk lejon femit e tu me shpiunue per shqiptare dhe nuk ka shkue shume ma kundershtuan azilin
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:37
Xhemajl Bega
po a
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:37
Haxhi Kuši
o o xhem jam antar,por nuk paguaj asgje as qe me shkon mendja sepse ata i paguan qeveria dhe ty a te paguain rroge qe te paskan zgjedh diška te madhe
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:38
Xhemajl Bega
jo njiher jo more far rroge
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:39
Haxhi Kuši
Albini dhe antaret qe jan ne qeveri a i paguan qeveria e thaqit e din kete apo jo
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:40
Xhemajl Bega
po po na jem te vegjel njiher hha
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:40
Haxhi Kuši
sa antar i ke ne list o xhemo ne gjermani dhe a te paguain antaresin
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:41
Xhemajl Bega
sekrete nuk tregoj njiher ma von
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:42
Haxhi Kuši
ahaaa si une vete ne vetevendosje,shume mire sekret te madh paske njeherit o xhemo e kemi lodh popullin dhe spo i han ma genjeshtrat
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:43
Xhemajl Bega
hhaaa po de qe iiii nja 60 veq ne piken teme
se kem shum pika
10 euro per njeri
hajt se folim neser se von shokit ika tungi klm
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:45
Haxhi Kuši
ne i pata lut disa ti i thash banu sekretar,tjetin e luta kryetar e une arkatar,jo ma bane bani ti krejt dhe mbata me nje te fushe kosoves,por edhe ai nis te me kerkon qe une tja paguaj shpenzimet e udhtimeve,pa pare tha as hoxha nuk po kendon ne minare dhe mbeta si qyqe,qija nanen spo dojn bashkim shqiptaret ma mire rrugeve te qenave se sa ne kosove pa buken e gojes
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:46
Xhemajl Bega
jo ktu mir i kem punt se rrogat e mira
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:47
Haxhi Kuši
shyqyr xhemo te na nuk marrim mbi 1500 euro e te ju po then ka 3000 euro po ma mire kuptohet
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:47
Xhemajl Bega
hecum se von hej
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:48
Haxhi Kuši
ajt se qetash e pash sa koka ba ora naten e mire e kalofsh si ma mire shoku im
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:48
Xhemajl Bega
jo gati po 2500 une pa prish i marr
jo 3000 mij
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:49
Haxhi Kuši
ashallah i hargjofsh me te gjitha te mirat
ne bashk me shoqen 1600 gjysmen sa ti
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:49
Xhemajl Bega
flm shokit po shkojn valla spo sifen
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:49
Haxhi Kuši
hyqyr o xhem
naten e mire
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:49
Xhemajl Bega
bashk me ty
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:49
Haxhi Kuši
e gjum te rahatshem
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:49
Xhemajl Bega
naten mir e ndegjohmi
klm
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:50
Haxhi Kuši
po
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:50
Xhemajl Bega
mos u merzit se bahet mir mos i merr senet ngat zemres
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:50
Haxhi Kuši
edhe ju klm
jo o xhem jam mesue me shqiptaret,ti hala ske ra nga dardha e ishalla nuk bjen si une e tani din se ška me thash
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:51
Xhemajl Bega
hhaa jo skum ra hala veq sdihet bjen njeri
Haxhi Kuši
05/09/2013 01:52
Haxhi Kuši
ec se ke me shkue ne pune naten e mire dhe mos shkruaj hiq ma teper
ung
tung
Xhemajl Bega
05/09/2013 01:52
Xhemajl Bega
tung
21 septembre 2013
Haxhi Kuši
21/09/2013 08:56
Haxhi Kuši
Xhemo me pas luftue vetem nje ore,nuk kish pas pidh sames qe kish mundur me loz me luftetaret.Nese kan luftue kundra serbise ,a po tuten nga kush tani o burr?Vallahi pasi nuk me morri Lima sherri Avdi Ibrahimit bravo i kofte Fatmir Limes ,mbasi e leshova kosoven Lima ,Avdi Ibrahimin e bani zevendes komandant te policise se uškes.E vallahi nese tuten nga spiunat sju kam faj as une as ti.Naten pa za le tju teleisin atyre qe po i tradhetoin eshte shume leht ,por sjan trima o Xhemo.Trima me fjale siq thote xhiti
Xhemajl Bega
21/09/2013 10:28
Xhemajl Bega
po shokkit te pershendes pot kuptoj po jeta kajher esht kshtu qe ne raste te veqanta qe un mendoj qe qdo njeri i ndodhin te pa pritura por mvaret prej rastit se si i zgjedh ne ato raste. ty te kan zemra ashtu me ket far Avdien e te tjeret esht mendim dhe ndjenj e lir siq ti e percepton.pra klm tungi per te mir mir u pavshim shokit per te mir klm.
23 septembre 2013
Haxhi Kuši
23/09/2013 23:02
Haxhi Kuši
O Xhemo sa ka ma ndin ma se jam lodhe edhe keshtu,sepse nuk ka gje qe i shtin shqiptaret me perparue.Ne france eshte stermbush me refugjate nga kosova qe jan duke fjete rrugeve e skutave ma zi se ne kohen e shkaut ma shume me qindra here .Vajton me za mi pa se si femijet e shqiptareve jetoin ma zi se gabelet ne kosove.Nuk me deshten mua,le ta dojn tradhetaret dhe njerezit e ish burgosur nga Milloshi qe mrizonin ne Panqeve e burgje te hoteleve te serbise.Mashtrohemi leht dhe me than Milloshi ashte patriot shqiptar tan aplaudoim.Kaq kemi ndjenja njerzore,shkojm ka fryn era.Dhe drejte ne wc.Ishalla nuk na mbledhin si Hitleri judet.Por me duket se po zihet diška e keqe per te gjithe neve.Edhe te mireve ka me iu qie nana mbaje mend,por vone ka me qen....
13 octobre 2013
Haxhi Kuši
13/10/2013 01:09
Haxhi Kuši

Bajrush Ahmeti a Úgalement commentÚ sa photo.
Bajrush a Úcrit : ź Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuši)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. ╗
28 octobre 2013
Haxhi Kuši
28/10/2013 01:30
Haxhi Kuši
O Xhemo sa ka ma ndin ma se jam lodhe edhe keshtu,sepse nuk ka gje qe i shtin shqiptaret me perparue.Ne france eshte stermbush me refugjate nga kosova qe jan duke fjete rrugeve e skutave ma zi se ne kohen e shkaut ma shume me qindra here .Vajton me za mi pa se si femijet e shqiptareve jetoin ma
..........................................
O Xhem shoku,po kush po ja shkerdhen ate rroten e sames Avdiut e Reshatit.Po shkruaj keq e po me etiketojn pasi nuk jam atije se ua kisha shti bolet ne goje dhe ua kisha pecit frymen .Tradhetari me te etiketue a familjen eshte me debue me rend dhe me barute miu qi nanen.Hiq mos ta nin per mua se perhere vete i kam qerue hesapet me šdo qen te serbise.Pershendetje shok flm
7 novembre 2013
Haxhi Kuši
07/11/2013 01:59
Haxhi Kuši
https://www.facebook.com/GAZETAVOTRA/posts/389426911189257?comment_id=2030099&offset=0&total_comments=6&notif_t=share_reply
13 novembre 2013
Haxhi Kuši
13/11/2013 22:06
Haxhi Kuši
Ja realiteti i demostratave te 11 marsit 1981 me deshmitar,qe une Haxhi Kuši jam ai qe i nisa keto demostrata e jo zagaret e serbise.https://www.youtube.com/watch?v=7QEyvzPi_58
Lire la vidÚo
Demostrata e vitit 1981
www.youtube.com
15 novembre 2013
Haxhi Kuši
15/11/2013 15:07
Haxhi Kuši
Njen sin Zoran je do oktobra ili novembra 1998. vozio autobus na liniji Prizren-Beograd.
Jednom je Zorana ôkidnapovao onaj Fatmir Limaj koji je bio u Haguö. Kada su počeli da
ga tuku njegovi ljudi, Fatmir ga je prepoznao i naredio da ga puste ali mu je rekao da ne
sme viÜe da vozi autobus i da sledeći put mogu da se sretnu samo preko niÜana. Tada je
Zoran prestao da vozi autobus.
http://www.hlc-rdc.org/images/stories/pdf/sudjenje_za_ratne_zlocine/srbija/Mitrovic_Radoslav_i_dr/slucaj_suva_reka.pdf
Fatmir Lima e paska zan rob Zoranin dhe e paska lirue
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:09
Haxhi Kuši
A e lexove Xhem kete deshmitare te suharekes
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:10
Xhemajl Bega
spo e marr vesh shum se serrbisht
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:11
Haxhi Kuši
Kjo serbe thote se Kur Lima ma ka nxen djalin tim Zopranin kur ja kan nis me rrah shoket e Limes ,Lima i ka ndalue,dhe i ka thene kinse ma mos e vozite autobusin
Ky meniherit eshte vesh me vellaun e vete dhe nanen e vete veren dhe kjo serbe me automatike ka vra ne suharek e tue que fustaninperpjete e thene hade qimni o shqiptar qetashti e ka vra sa ju ka que Lima pse nuk i mbrojti me shoke popullin ?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:15
Xhemajl Bega
haxhi spo di vlla shka met than per Limen sjam protagonist i ngjarjeve sun po flas paushall
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:15
Haxhi Kuši
jo Xhem une kam qen ne kosove gjere ne vitin 1999 te 16 janarit
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:16
Xhemajl Bega
aha ok ama un spo di burr
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:17
Haxhi Kuši
po kam edhe deshmitar se ška me ka ba Lima e disa komandanta qe mu kan kercnue nese beje e mbroj popullin tim kan me ma qie nanen ne Marali kjo ka ndodhe ne korrik 1998
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:17
Xhemajl Bega
bani padi de
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:18
Haxhi Kuši
Te kush te stajki postari thojshin perpara,ban ankesa!
po krejte keta dje na denojshin e po te mbrojn sot hajgare po bane allahile?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:19
Xhemajl Bega
hhhaaaaaaa
jo jo
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:19
Haxhi Kuši
Krejt jan pro serb
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:19
Xhemajl Bega
ankoju ne samopusllug thojshin te na ne ferizaj
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:20
Haxhi Kuši
ani kur e din hesapin pse me thua bane ankesa?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:21
Xhemajl Bega
SPO DI SHKA MET THAN VALLA SHOKIT
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:21
Haxhi Kuši
O Xhemo e gjeta deshmitarin e demostratave mbas 33 vjeteve qe une i kam nis demostratat ne menzen e studenteve te vitit 1981 dhe kerkush nuk me thote bravo ,veq shukatin si dhelperk
a eshte mire kjo?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:22
Xhemajl Bega
e pash valla rrespekt burr po leje net flet historia
qijav nanen njerzve
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:23
Haxhi Kuši
cila histori ore Xhemo?kush me shkrue keta?Keta po me etiketoin gjera qe nuk i perbin as dheu as zoti
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:24
Xhemajl Bega
i kam pa do pastime po mos u merzit njeri se del ball per ball debat ma von edhe hajt mos u merzit iiiiiii
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:25
Haxhi Kuši
Deshmitarin e kan kercnue qe ti shlyn bisedat qe i ka ba me mua,por une e kam dite dhe i kam fotokupjue dhe gruaja dhe femit me thane si shlyn e kur i pan qe i kan shlye jan qudit
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:26
Xhemajl Bega
cillat deshmi
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:26
Haxhi Kuši
Nuk deshirojn qe emri im te behet i njohur ne mesin e popullit sepse po u dalin rrenat per ledine
Deshia e Bajrush Ahmetit qe me thote qe une jam ai student qe i kam rrokullisur pjatat e tavolinat,ndoshta e ke lexue?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:27
Xhemajl Bega
po de po rri se dallin kto sen po kadal
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:28
Haxhi Kuši
O Xhemo me pate premtue Idriz Morina qe do e bejna ne interviste,por nuk lajmrohet ma
I vetmi qe me ka ndihmue eshte Fahri Musliu dhe me pergezoi.Por hajde edhe keto pi la,por qe e nxita naton qe ta bombardoi serbin a eshte pune e vogel e imja?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:31
Xhemajl Bega
po ti e ke nxite shum mir po duket pak ironike se ti ke nxite naton e ke deshmi qoma na nja tani i postoj naper fb e kahmos
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:32
Haxhi Kuši
Pse kerush nuk deshiron ta shkruan te verteten time kjo me bren
Tek une kan banue dy perfaqesues te OSCES
njeri quhet Ihsan Aksay e tjetri Muhamet mbiemri nuk me kujtohet.Keta e kan pasur ne vezhgim rajonin e Raqakut
Dhe naten e 15 janarit 1999 kur erdhen ne oret e vona me kerrin e blinduar,
me te dalur nga kerri qanin
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:34
Xhemajl Bega
spom dukesh serjoz pse kan banu te ti
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:34
Haxhi Kuši
dhe une mendova se u ka ndodhe diška ne shpi
Kan banue tek une si perfaqesues te OSCES siq kan banue edhe tjere neper shtepit e shume shqiptareve
A je ka kupton tani?
A jam i qart tani?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:36
Xhemajl Bega
AHA PO PO
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:36
Haxhi Kuši
Po e vazhdoi
mendova se diq e keqe ju ka ndodhur ne turqi dhe i pyeta ška ju ka ndodhe allahile?
Me thane se serbet kan masakrue civil shqiptar
pleq e femi
te pa fajshem
dhe hyrem brenda ku gruaja ime ua kishte shture darken sepse ishte muai i ramazanit dhe dy a tri kafshata i ngrenen por me lote dhe une u thash lufta e ka keshtu,armiku nuk kqyre a jan civil apo ushtar ai ka si qellim sa ma shume me nenshtrue popullin qe mos ti ban rezistence.
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:39
Xhemajl Bega
haxhi me fal se kam pun mduhet me dal po ti ruj deshmit burr mos u ban marak se qartsohen kto sene e vazhdojm ma von ok
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:39
Haxhi Kuši
Po me thane por ušk nuk po lufton po gjuajn ne serb dhe po ja lan me hanger civilet.Une ja prita
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:40
Xhemajl Bega
a ban ma von shokit se ikka
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:40
Haxhi Kuši
po e di por ja merre automatikun tim dhe dili tankes perpara e gjujaje.Po me thane me automatik nuk bahet por kan edhe mjete tjera e dim ne.
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:40
Xhemajl Bega
ok
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:41
Haxhi Kuši
e perfundova Xhemo mos ik
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:41
Xhemajl Bega
ok po hajt pra
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:41
Haxhi Kuši
Shkurt me thane;
a po deshiron me ta plotsue nje ndeshire?
Po more ua bana si jo
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:42
Xhemajl Bega
po edhe
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:42
Haxhi Kuši
,a ke deshire qe ta lajmrona NATON qe ta bombardoi serbin?
Jam que ne kembe dhe e kam perqafue sa kam mujt dhe i thash a mundeni me ma ba kete ndere?
Me thane a mundesh me shkue te fqiu me na hauzue nje telefon qe ma shpejte e thirrim NATON
kan shkue tek Jashar Avdullah Shala dhe ia tregova rastin,ai me tha;Nuk me intereson a don NATO me bombardue serbin,dhe jam kethye ne shtepi e u thash nuk i ban telefoni
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:45
Xhemajl Bega
shum mir valla
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:46
Haxhi Kuši
Ky Ihsan Aksay e ka marr radio valen dhe ka hyre ne dhome dhe nja dy ore ka fole me ta dhe ne fund me tha se ta plotsova deshiren dhe neser vijn do perfaqesues dhe e vertetoin masakren e Raqakut e ti me than e dim qe je i rrezikuar nga dyja palet ma mire ta qet ta leshon kosoven dhe te nesermen e kam leshue kosoven.Pra me 16 janar 1999
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:46
Haxhi Kuši
e perfundova
Shume mire ne bire Xhemo
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:47
Xhemajl Bega
hhaaaaaaaaaaaaaaa mos bre bre
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:48
Haxhi Kuši
pse mos bre Xhemo
edhe mi shpetue shqiptaret futja shpetimtarit pordhe pi vjen
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:49
Xhemajl Bega
po shnosh hej klm
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:49
Haxhi Kuši
po po shnosh e futja pordhe ketij pis miletit
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:50
Xhemajl Bega
po shnosh kofshim
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:50
Haxhi Kuši
veq kur shkilet e mekembet ai qe dha šdo gje per te miren e popullit,ka mundesi edhe ndryshe me veprue!
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:51
Xhemajl Bega
po po ama sban
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:52
Haxhi Kuši
po sban,por kur ti shkelin meritat dhe te etiketoin me te zeza e kerkon me ua kethye bumerang
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:52
Xhemajl Bega
po po kalon edhe kjo
tung njiher
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:52
Haxhi Kuši
a bane keshtu une punen e tjeret meritat e mija?he fole?
ata ndertesa e hotele e neper vende yte punes e une kerkund?
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:53
Xhemajl Bega
hj ma von ok klm
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:54
Haxhi Kuši
ani xhemo tung se e kqyrim hesapin a do i del mire ketij popullit qe me shkel si shkau
Xhemajl Bega
15/11/2013 16:54
Xhemajl Bega
hajt se folim tung
Haxhi Kuši
15/11/2013 16:54
Haxhi Kuši
tung
21 novembre 2013
Haxhi Kuši
21/11/2013 15:55
Haxhi Kuši
te kam thene se sa kamb bere mire per shqiptar,zoti ua kethefte me aq te keqia.te kam thene se nuk ka me ju shkue gjate dhe me Óška do shperbleheni.kur nuk doni te mi njifni te mirat di edhe ne anen e kunderte se ndryshe nuk mbildhni mend
21 novembre 2013
Xhemajl Bega
21/11/2013 19:29
Xhemajl Bega
valla haxhi nji dit e kum lexu nji artikull shum te keq per ty serjozisht dishka nuk esht ne rregull une spo muj me than kurgja veq se nuk di per ty veq aj ke nji ushtar i UCK-s qe e kish pastu po nuk ja majta mend emrin po mu duk i rahovecit ke,veq sta knojke mir hiq po nejse per mu nuk kam informata per ty kurr skum ndegju dishka ..! KLM
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:05
Haxhi Kuši
Po edhe une mundem me shkrue si ushtar i Rahovecit apo organizator ne gjermani e me shkrue per ty qe je me shume ftyra dhe ke vjedh tre perqindshin e ndihmave......Jo ushtari Rahovecit,por as ushtari i amerikes nuk ka ška te ma ngjete ate qe kurr nuk e kam pasur.Veq per gugjen e karit munden te me rroken.Kerkujna sja kam qie as gruen,as nanen e shqiptareve.Pos ju kam ndihmue perteje mundesive qe kam pasur.Femit e mi i kam lane anash e jo kam ndihmue nje popullit ^pederasha.
Xhemajl Bega
21/11/2013 22:09
Xhemajl Bega
po po shnosh more iiiiiiii#
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:09
Haxhi Kuši
Jo,jo,Ja ndegjon krismen shume shpejte,shqiptareve,sepse me shpirti i mallkoj ,sepsee me kan kalle.Kurr ne jeten time nuk mujta me gjete nje shqiptar qe nuk ma ka kethye me shpiunllaqe kaq kam ška te them.
Xhemajl Bega
21/11/2013 22:10
Xhemajl Bega
mos u merzit drejtohen edhe kto mos jav vno veshin
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:11
Haxhi Kuši
Ai qe ka shkrue eshte qifti Reshat Badalles ,apo Avdi Ibrahimit dhe qe e kan nje shoqeri te madhe ne kosove qe veproin ne baze derektivave te serbise.
Xhemajl Bega
21/11/2013 22:13
Xhemajl Bega
po de futjav por te pershendes shokit klm ika
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:13
Haxhi Kuši
o more me nis e me ja venue veshin isha dal ne male.Avdiun e pata marr nje dite ne telefon,dhe i thash tani qen ndegjo mire dhe bejna bisede si burrat e mos ta qi ate nane ne pidh se me te ardhe atje ti qie krejte robet e shpise ku i ke.Ma mesheli telefonin qeni.
Xhemajl Bega
21/11/2013 22:14
Xhemajl Bega
po po bane ni pauz lej net folin
ika klm
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:16
Haxhi Kuši
o ,por a e sheh qe edhe ti u paske besue ketyre!Une vetem me Avdiun kam pasur probleme,ndersa Reshatin e ka shti avdia me fole kundra meje,sepse ky ish ekspert me tu shpif,por kush po ja qin nanen edhe ketij,sepse dhendrri i ketij ish dal nga burgu me derektivat e serbise,dhe ti duhet ti beson ketij zagarit te serbise dhe tjeret jo vetem ti o Xhem
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:17
Haxhi Kuši
ik se ndoshta je per gjum
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:31
Haxhi Kuši
Po ti besoi Reshatit ,ku thote se serbija me paska shti mi nis demostratat e 11 marsit 1981.A ke koke ,a duhesh ti beson Reshatit,apo atij qe ka qen deshmitar qe me ka tregue se qimja me kishte qellue ne gjelle.Edhe me intervenue NATON mi meshue,apo me bombardue serbin me paska shti serbia!!Hej a je ne vete more?
Haxhi Kuši
21/11/2013 22:34
Haxhi Kuši
Mos thuaj ,mos i shtin ne vesh ška thone hallku?A ti vete me the se i kam lexue qe nje ushtar i ušk i Rahovecit ka shkrue per ty keq.Po kush me njeh nga Rahoveci more djal?Hej une nuk ha bari o shok?
Haxhi Kuši
22/11/2013 00:02
Haxhi Kuši
Lexo edhe nje here ška me ke shkrue
Kur une bahem i dyshimt ne dike e qoj ne rts.Me kili vili nuk bashkoet as kombi as dreqi.Qysh jemi kaq e kemi edhe kete shume e kemi.
Xhemajl Bega
22/11/2013 00:06
Xhemajl Bega
jo jo un sparagjykoj shokit ama une thash qka lexova prej tjerve jo qe esht mendim i imi
a kuptove shokit
se nuk te njoh dhe skam ndegju as mir as keq sguxoj me fol
dhe pa marr parasysh mendimi yt dhe imi as un as ti sjem kurrfar faktori
ku mete
22 novembre 2013
Haxhi Kuši
22/11/2013 12:24
Haxhi Kuši
Xhem,nese ke kontribue per qeshtjen shqiptare,apo ke qen i lidhur me serb,serbet kan dergue per secilin shqiptar tek kombet e bashkuara.Ndoshta te duket kjo qesharake,por ta din se eshte me se e vertete.Ti per te me njohur ma se miri duhet te bene pyetje fqinjet e mi,dhe tju bene pyetje antareve te llotarise se kosoves sepse gjalle jan.Pyete Ramadan Mujen kryetarin e prizrenit,Mehdi Elezin,Rexhep Qosjen.Me nje fjale kan e njeh nga Suhareka.Shok te beses hala nuk gjeta pos si ja kam kethye shpinen menjeherit me lajmrojshin ne policin serbe.Po mire Xhem;A serbet te shtijn mi rreh me dru per me mbrojte flamurin e shqiptareve e jau dhefsha flamurin qe edhe sot sherrin po ja shohe.Ata qe thone rrofte flamuri kuq e zi,ata e fshijn bythen o Xhemo,veq para njeri tjetrit bahemi atdhetar se para serbeve i kam pare dasmoret kur i shtijshin me ba kaken ne flamur dhe e ngrenshin me flamur.Hajt bre se i njoh qe te gjithe sa trima jan shqiptaret.Po trima me vra atdhetar,dhe me ba tradhetar atdhetarin a per kesi vendin e pare e kan shqiptaret.Po qysh serbet te shtine me ftue NATON e me bombardue serbein ?Serbet me paskan nxite mi vra serbet.Allah allah bane rahmet.EDhe per Xhavitin ška nuk me kan thene,por kurr nuk ja kam cekur,ata qe me kan thene ,nese pitja eshte ngrere tepsin e kam gjalle.Ma nuk e kam ndermend me shkrue shqip,pos tanve kryetareve te botes dhe gazetave boterore do ja shkruaj historin time,se ška me kan bere shqiptaret.Ishalla kapercejn gardhin e shpetoin nga mekatet e medhaja qe kan bere shqiptaret.Nuk po them se te gjithe shqiptaret jan kapadahinje,ka te mire por i numron me gishta.Secili po bahet patriot,e cilit i kam thene hajde vrasim shpiuna e serb,si ja kam kethye shpinen me lajmrojshin dhe te nesermen me kindapojshin policet serb.
Haxhi Kuši
22/11/2013 12:26
Haxhi Kuši
Une e di qe nuk jam kurrefar faktori qe ndikoj ne ndonje qeshtje,por nuk do ndalem duke u dergue letra te hapura,ja keshtu.
Haxhi Kuši
22/11/2013 12:33
Haxhi Kuši
Djali im ka qen vjet ne gjygj qe iu ka kercnue kryetarit te serbeve ne france Iu ka kercnue keti se ne pariz e ka shkye flamurin e shqiptareve,para ambasades.Dhe ne prani te policise franqeze ky serb i ka kerkue falje per kalljen e flamurit.Por i kam thene leje flamurin se sherrin ja kam pa nga shqiptaret e jo nga serbet.Ky serb shetitet ne kosove sikurse ne serbi.Djali im u ka thene policise se kosoves se ky qen e ka shkye flamurin e kosoves pse nuk e arrestoni more qen?Ata i kishin thene nuk kemi fakte.Ky serb ne kosove serbeve ne kisha u dergon ndihma e ška ka aty e din ky.Mshilni syt dhe etiketoni ata qe kontribojne per shqiptar.Kurr drite mos paft ky popull.
Haxhi Kuši
22/11/2013 12:35
Haxhi Kuši
Sa here qe kam dhene per shqiptar,shqiptaret me te keq ma kan kethye kaq.
Vu : 22 novembre
Choisissez un autocollant ou une Úmotic˘ne

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhemail Bega
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: