AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ismail Gashi,kosoven e kan udbashat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ismail Gashi,kosoven e kan udbashat   Lun 23 Juin - 17:59

15 novembre 2013
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:31
Haxhi Kuši
po e qiten ne prite dihet
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:31
Ismail O. Gashi
kush e vrau hasan prishtinen haxhi zeken gjon serecin
gjith dora e zgjatur e shkaut po dora e shqiptarit
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:32
Haxhi Kuši
une e kam perjetue vete atentatin,por fale zotit dhe gjindshmerise sime u ika
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:32
Ismail O. Gashi
eh pra nuk esht ardh shkau tju vras nmes te uckes
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:32
Haxhi Kuši
uk e kam dite qe ka shume shpiuna e tradhetar
nuk
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:33
Ismail O. Gashi
per fat te keq ka pas dhe prap ka
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:33
Haxhi Kuši
av av ka qe paraqiten atdhetar dhe te shpifen me tuli fare etiketimesh
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:34
Ismail O. Gashi
eh po patrioti dhe i miri tjesh i bindun se kurr nuk te etiketon ai kqyr drejtimin e vet
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:34
Haxhi Kuši
jefare Reshat Badallaj nuk len gja pa mu shpif,bile kishe e kan shetit Arakan ne lufte e kam vra e dhune shqiptare
kam se gabova
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:35
Ismail O. Gashi
po te etiketojn ata qe vet nuk jan te paster per me ta humb moralin te mirve or vlla
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:36
Haxhi Kuši
qashtu shume shok si ju me kan thene ,por e di edhe vete,por te gjithe nuk te njohin dhe ta ngulin
dhe ma e keqja qe disa here as gazetat nuk mi botojn kur u kunderpergjigjem
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:36
Ismail O. Gashi
o jo jo as mos u lodh as mos ta nin vllau im
eh po nuk guxojn se jan te shitur
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:38
Haxhi Kuši
vdi Ibrahimi e ka shti kete zagar te serbise qe te foli kundra meje se tek e fundit as qe me ka njohur as qe e kam njohur mutin.A me Avdiun po ka fjet te une edhe unete ai dhe zagari e kishte pas per detyre qe te me pergjoi
Avdi ibrahimin
Lima kete mute mbasi e leshova kosoven e bani zavendes
sherri ketij me thoshte nuk te marri ne lufte se eshte shpiun e si e bani zavendes pastaj,?hajde me trego pash zotin
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:40
Ismail O. Gashi
haxhi te ta them nje proverb
besimtar behu po bes mos i zej askujt
ne baz te shkrimeve qe kam me ty shum besim ke pas ne njerz dhe kjo besim i tepert tu ka hakmarr dhe tash shum je i zhgenjym
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:41
Haxhi Kuši
A vertete mire e ke se une i besoj šdo kujna
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:41
Ismail O. Gashi
se e ke pa se realiteti nuk esht ashtu sic ke mendu dhe njerzt sjan gjith te njejt
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:42
Haxhi Kuši
he po ma ngulin mire por nuk ua la qashtu pa ju kajt nanuqken se la por pasoja pa nevoj po vallahi
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:42
Ismail O. Gashi
dhe ket veti mos me keqkupto nuk e ke te mir se sa te vazhdosh te besosh aq dot zhgenjehesh
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:43
Haxhi Kuši
zhgenjyer qe 47 vjet,shkolle me kan dhene shqiptaret qe mos vete
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:44
Ismail O. Gashi
eh haxhi shih e kam nje postim ku esht nje shkrim mos ben cka te bjen ne dor se lart ka nje zot se cdo gje te kthehet si bumerang
un besoj ne zot besoj ne fen time po i respektoj edhe fet tjera e per mos me u lshu me njerz ma ka msu i ndjeri molla jakup hasipi se i ndegjojke ca koleg te luftes kur me thonin pse bre a ske besim ne neve a
e molla jakup hasipi me thonte besoje zotin i vetmi qe nuk trathton se per ndryshe edhe kmisha yte te trathton
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:46
Haxhi Kuši
Paska qen i rryer Hoxha si une
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:47
Ismail O. Gashi
eh pervoja e ka ber te ai
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:47
Haxhi Kuši
Ev,po ta tregoj nje ngjarje
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:47
Ismail O. Gashi
po urdhno
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:48
Haxhi Kuši
kur pata shkue ne kohen e luftes ne rrojtore qe ti qethi floket,se njerezit shetiseshin ,dhe sa u pata ule me mi pre floket hyren disa polic dhe me shkam me moren dhe drejte ne polici
me bajshin pyetje ku e ke ushtrin tende?
Me pas ushtri nuk kisha ardhe mi qeth floket ketu por e kisha pas bricen tim
a ke qen te Fatmir Lima me thojshin?
Jo ua bajsha
pse po na genjen
jo bre spo genjej
a i ke thene Limes pash zotin me merr ne lufte veq te vraj serbe ,shpiuna dhe magjup
Jo bre nuk i kam thene
idi pa zovi Limu,ako kazhe da je istina imam da te rezhim ko zeca
ja nbani do policeve serb
a beson dy kambet me leshuan dhe goja mu mor e nuk mujsha me fole
Po ku e diten policet se ška kam bisedue me Limen?
A ishte e vertete se mu qashtu i kisha thene jo nje here por disa here
Dhe e pata lute qe ti beje nja 100 ushtar dhe ku tma jep vendin e luftes ma te rrezikshem nese nje ushtar me vritet kam me ba vetvrasje
Ismail O. Gashi
15/11/2013 00:54
Ismail O. Gashi
hahahhahaaahahaah ta tregoj nje rast te ngjajshem
mfal vazhdo
Haxhi Kuši
15/11/2013 00:55
Haxhi Kuši
Ma gjujti nje revole Millan Shipka dhe me tha shtine ne shok dhe cili e vrasim njeri tjetrin pastrohet puna mes neve dyve
Jo i pata thene ti me dhjetra polic rreth meje e une me ket armet tende ,edhe gjyshja ime mundet me te pre e me te vra.
More ma bani nuk dua me te vra ketu,por ti nese don me bashkpunue me neve e me jetue si zot
Prite se e kryva
na ty ta bajna nje ušk me 500 a 1000 ushtar te ušk por me derektivat tona!!!!
Ti pa na dhene besen qe nuk do naj vrasish shpiunat tone dhe kundra neve,a po te merr ndoj komandant i ušk ne lufte me luftue kundra neve?Dhe ma rrasi gishtin ne goje dhe me tha idi u sto piqke materine neqesh sa nama a ima da te ubije tvoji.
kam edhe shume por tani po ua la fjalen juve vellau im,se hala me kerkan keshtu nuk jam qel.
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:00
Ismail O. Gashi
eeeeeeuuuuuuu
e po ata tvoji tjesh i bindun se kan qen dora e zgjatur e tyre
ishim ne fshatin sllupcan te kumanoves dhe nje embeltorist per cdo dit na dergonte ka 200 byrek nje dit ne shatorin komandus ishim 5 vet dhe na erdhen byrekt po na erdhen 230 byrek dhe shih habin
emebltoristin ne kumanov te nesermen e kishin burgos e din pse se i kishin then pse ti per cdo dit ka 200 i ke dergu e dje 230 do me then per tridhjet ushtar qenkan shtue
e pra kush i tregoi policis maqedonase se sa na bjen e sa byrek kan arrit po njeri prej neve te pestve or vlla
e hetum kush se mbas luftes po ai njeri u be kryekomesaritat ne policin e kumanoves
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:04
Haxhi Kuši
opa qe
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:05
Ismail O. Gashi
eh pra edhe ata e kan dit fjalt e tuaja qe ja ke then limajt se kan pas njerzt e tyre aty
se kemi mund me dyshu se ai qe na binte byrekt i ka tregu po jo ai ishte djali embeltoristit
vlla a me fal tani se me mori gjumi
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:06
Haxhi Kuši
qe i ka tregue policise apo
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:06
Ismail O. Gashi
policis i kish pas tregu zavends komandanti i yn
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:06
Haxhi Kuši
he he
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:07
Ismail O. Gashi
e jo djali embeltoristit se ne nuk e kemi dit se ai qe na binte esht djali i embeltoristit
po morem vesh se kur e burgosen embeltoristin djali vet iku na u bashkangjit neve
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:08
Haxhi Kuši
po qeshtu lufta ška me ba,paska pas ma shume shpiuna e kuku per neve qe qata prape na kan ne dore
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:08
Ismail O. Gashi
eh fatkesisht po
a bejm nat te mir vllau im
se ora shkoi si shum von hahaahah
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:09
Haxhi Kuši
po menje herit
naten e mire jemi knaq e gjum te mire u deshori
deshiroi
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:10
Ismail O. Gashi
falemnderit vlla ashtu edhe per ju gjum te leht e te qet qofshit nen mbrojtjen e zotit me gjith familje naten e mir
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:10
Haxhi Kuši
flm shume per biseden qe banem
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:11
Ismail O. Gashi
falemnderit prej jush ishte knaqsi te bisedoj me ju
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:11
Haxhi Kuši
edhe juve zoti ju bekofte bashk me familjen,nese ke nevoje per ndihme me trego
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:12
Ismail O. Gashi
ndihma e juaj per mua esht miqsia jon vella
falemnderit shum zoti ju shtoft sa her shendetin e bereqetin
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:13
Haxhi Kuši
ne šdo kohe me keni mik e vella tjeter sdi ška tju them
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:13
Ismail O. Gashi
aq me mjafton pasuria me e madhe per mua esht kur kam miq te sinqert
falemnderit dhe nje her
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:13
Haxhi Kuši
ska perse veq me te mira ishalla
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:14
Ismail O. Gashi
in shaa allah vllau im naten e mir
Haxhi Kuši
15/11/2013 01:14
Haxhi Kuši
naten e mire pra ndegjohemi
Ismail O. Gashi
15/11/2013 01:14
Ismail O. Gashi
po gjithsesi
15 novembre 2013
Haxhi Kuši
15/11/2013 15:08
Haxhi Kuši
Mire dita dost a pushove?A e din serbishten
Ismail O. Gashi
15/11/2013 15:09
Ismail O. Gashi
mir dita haxhi po e di po per momentin jam pak nxen me nje mik nga kroacia jam ka shkruj me fal te lutem
Haxhi Kuši
15/11/2013 15:10
Haxhi Kuši
o deshta me ta que nje intervist te serbeve per Fatmir Limen nese don ta qoj dhe lexo
Ismail O. Gashi
15/11/2013 15:10
Ismail O. Gashi
po dergoje nder koh e lexoj
Haxhi Kuši
15/11/2013 15:10
Haxhi Kuši
Njen sin Zoran je do oktobra ili novembra 1998. vozio autobus na liniji Prizren-Beograd.
Jednom je Zorana ôkidnapovao onaj Fatmir Limaj koji je bio u Haguö. Kada su počeli da
ga tuku njegovi ljudi, Fatmir ga je prepoznao i naredio da ga puste ali mu je rekao da ne
sme viÜe da vozi autobus i da sledeći put mogu da se sretnu samo preko niÜana. Tada je
Zoran prestao da vozi autobus.
http://www.hlc-rdc.org/images/stories/pdf/sudjenje_za_ratne_zlocine/srbija/Mitrovic_Radoslav_i_dr/slucaj_suva_reka.pdf
Fatmir Lima e paska zan rob Zoranin dhe e paska lirue
Haxhi Kuši
15/11/2013 15:11
Haxhi Kuši
a shume me lexue,por vetem lexoje Veren qe ka deklarue ne gjygj
Tung spo ju pengoj
Ismail O. Gashi
15/11/2013 15:12
Ismail O. Gashi
po do ta lexoj tung
29 novembre 2013
Haxhi Kuši
29/11/2013 00:39
Haxhi Kuši
Is hyne ketu dhe lexoi me kete akademik genjeshtarin
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=581011891971365&set=a.106313149441244.10849.100001876786066&type=1&theater&notif_t=photo_reply
30 novembre 2013
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:05
Haxhi Kuši
Zotri Isa si jeni ?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:06
Ismail O. Gashi
pershendetje haxhi si jeni
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:06
Haxhi Kuši
Mire flm e ju si jeni?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:07
Ismail O. Gashi
paj mir mir cte them ka mir e me mir ka keq e me keq
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:07
Haxhi Kuši
po qashtu eshte
po si kaluat ne Lugine me protesta more?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:08
Ismail O. Gashi
kurrsesi
ka mbet shprehi
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:08
Haxhi Kuši
Pse?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:09
Ismail O. Gashi
ska oraginizim ska kush udheheq
kshtu qe me teper ishte formalitet
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:09
Haxhi Kuši
Po a nuk ke Junuz Musliu komandanti i šlirimtareve de?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:10
Ismail O. Gashi
po ishte
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:10
Haxhi Kuši
Ani a nuk ua shtrengojke serbeve dhembet?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:10
Ismail O. Gashi
ahahhahhahahahaha
ke koh tjua bej nje elaborim nqf se nuk pengoj
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:11
Haxhi Kuši
aspkaes
aspake
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:13
Ismail O. Gashi
shih haxhi cdo armik i popullit ton esht mundu tna percajn teritoret tona dhe ja kan arrit friga nuk egziston ndaj shkaut apo sllavit dhembt armikut i tregohen ne luft jo me tash
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:13
Haxhi Kuši
ashtu
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:13
Ismail O. Gashi
po cti bejm mikut apo miqve ne thojza tash kemi nje luft tjeter dhe dhembt po duhet tjua tregojm shqipfolsave jo sllave
po cdo gje arrihet me unitet me vepra jo me fjal e me te shame e provokime nmes vete sic po shohim mjerisht percamje ne cdo trev tonat
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:15
Haxhi Kuši
More kesi tradhetar kemi shume dhe jan ma te rrezikshem se sllavet
Mos tkishte pas kesi tradhetar moti ishim te bashkum
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:16
Ismail O. Gashi
eh kjo esht ka kalu koha e dhembve naj sllaveve tash vetdijsimi i popullit dhe me veprime mencurie duhet te bejm ndryshime e jo me fjal jo me duke u ber patriota ndaj shkaut
shkaut patem rastin tjua tregojm dhembet dhe ku ishim ne stankovca ne shqiperi 13000 ushtar nga 5 miljon popull cpritem ti tregoj shkaut dhembet a
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:17
Haxhi Kuši
e kaluara po na perseritet jo nje here por shume here
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:18
Ismail O. Gashi
eh kemi bisedu edhe me heret trimat e mirfillt nuk na vran asnjeher armiku po shqipfolsat
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:19
Haxhi Kuši
o ketu eshte e meta e jona
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:19
Ismail O. Gashi
po tash nuk duhet ta vajtojm te kaluaren se cka e qysh ndodhi ti kthehemi te ardhmes
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:19
Haxhi Kuši
Nuk na lajne keta me udheheq as luften,as qeverisjen mbaje mend se jan dreqen
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:20
Ismail O. Gashi
ska jemi aty ku jemi vazhdojm tutje
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:20
Haxhi Kuši
Me kan bre shoku
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:20
Ismail O. Gashi
me ndegjo te lutem
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:20
Haxhi Kuši
po keta e marrin ne dore menjeherit,ske ra hala nga dardha
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:22
Ismail O. Gashi
para ca jave isha ne osjek ti vizitoj miqt dhe ishte nje shqiptar me ne ka furr atje dhe ishin 7 kroat koleg te mit dhe parameno shqiptari furraxhiu filloi ti tregoj atyre se ne jemi popull pas edukat qe e kemi prish europen e kimi dobsi kombin e ckas
se nuk jemi popull qe dim te menaxhojm shtetin e shkas
dhe shih per habi nje ish koleg i imi cka po i thot furraxhiut
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:26
Ismail O. Gashi
ju shqiptart jeni nje popull qe ta con mallin e palestines ne cdo koh historike keni qen te shkelun dhe ju prap i keni ber sfid gjith fortunave kurr tha mos e qesh popullin tuaj se jeni popull i mrekullushem se ti po i thot sje ka e kupton se ju prap jeni te shtypur nga europa edhe sot se gjejn tha qen qe tju udheheqin qe mos te ngriteni se nuk i konvenon europes te zhvilloheni se jeni popull shum te pervuajtur e ata qe kan vujt po u rimewkemben ata dot zhvillohen aq shum e aq mir sa qe dot bashkoheni gjith trojet po nuk ju lejojn
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:27
Ismail O. Gashi
eh pra edhe un ndaj mendimin e kolegut tim se jemi popull i mrekullushem thojn qe shqiptart ku po shkojn po e bejn berdhog un nuk pajtoj me ata qe thojn ashtu se jemi gjithsej 5 miljon ne gjith europen mi shpernda smunden me demtu europen
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:28
Haxhi Kuši
O Is shoku,amerikanet te kam tregue ne lufte me paten thene banu me ne e ne ta formojna nje njesi te uškes
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:28
Ismail O. Gashi
tet them dicka per amerikanet
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:28
Haxhi Kuši
Por me luftue me deriktivat tona siq jan duke punue edhe gjithe ušk eja
fole
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:29
Ismail O. Gashi
kam pas rastin kur isha aktiv ne kroaci erdhi nje delegacion ushtarak ne osjek dhe i pritem kur kuptun se jam shqiptar ma benen nje nen pytje
me than cka kishit ber po mos te ishim ne ne ju shliruam nga serbet
e din cka i thash
jo te nderuar zotrinj ushtarak ju nuk na cliruat ju na masakruat dhe prej nje okupatori na moren okupator tjer
dhe u nervozu shum me tha pse po mendon ashtu i tregova pse
dhe i thash
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:31
Haxhi Kuši
a ken keta amerikan apo
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:31
Ismail O. Gashi
po po oficer amerikan un ne at koh isha aktiv
erdhen ne kazermen e osjekut me na vizitu
dhe jua dhash ket pergjigje
ne slloveni lejut tri jav luft ne kroaci nje vit deri sa e mori kroacia vendin e vet dhe i shkuan 6000 viktima gjithsej ne maqedoni nuk lejuat as nje plum te shkrep
e cka na benet neve ne bosnje e kosov nuk mundet ta evitoni
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:33
Haxhi Kuši
po folish ne kohen e luftes ne kroaci ,apo mbas luftes se kosove qe te kan thene ne ju kemi šlirue
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:33
Ismail O. Gashi
ne bosjne 48000 viktima ne kosov po ashtu ku cfar clirimi po flisni
mbas luftes uck
masi ishin nato ne kosov
dhe e din cka mbenen me larguan nga takimi
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:34
Haxhi Kuši
A ke qen aktive mbas luftes se kosoves ne kroaci
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:34
Ismail O. Gashi
pooo
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:35
Haxhi Kuši
kuptova
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:35
Ismail O. Gashi
po deri frik kam qen haxhi
eh pra cfar clirimi na benen
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:35
Haxhi Kuši
aha
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:36
Ismail O. Gashi
ne maqedoni as nje shtekert skan guxu me prek shkijet nga amerat e ne kosov na djegen gjith
jo i nderuari vllau im nuk esht shlirim ajo shlirim ka qen per sllovenet e maqedont
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:37
Haxhi Kuši
ashtu
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:38
Ismail O. Gashi
shkurt e shqip luftat ballkanike gjith her jan shtyp shqiptart dhe jo nga populli yn po nga kta qe ne po i mendojm miq
ja miqsia e tyre sa deshti tna kushtoj me carmatimin e armve helmuse sa na dojn miqt ne thojza
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:38
Haxhi Kuši
amerika perhere na ka pre mbase shpines
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:39
Ismail O. Gashi
shum e vertet po ashtu edhe europ[a kurv ne 1876 ne 1912 ne 1956
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:39
Haxhi Kuši
or me ndihem e shpiunave mos harro
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:39
Ismail O. Gashi
ooo jooo jooo shum popull i vogel ne jemi qe ata ti pysin shpijunat ton
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:40
Haxhi Kuši
lufta jona ka dallim nga e kroacise shume e dini edhe ju
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:40
Ismail O. Gashi
ku amerat ku europa a na shkelen tash me 19999 ku jan trojet shqiptare a na lan prap te percam
pooooo shum ka dallim
ata vec kan qen republik
dhe fundi fundit ata kan nje gjuh ne jemi unikat
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:41
Haxhi Kuši
pa shpiuna as nje shtet nuk mundet me roberue nje popull,edhe ne kemi qen si republike,por skemi njerez qe ti perkrahin te meqmit
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:41
Ismail O. Gashi
europa e amerika cdo shtet qe sulmojn e kan preteks drejtat e njeriut ne ato shtete ku sulmojn
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:42
Haxhi Kuši
unikat ška dmth se nuk po e kuptoi bash mire
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:42
Ismail O. Gashi
po mir palestinen nuk po e shohin kurdet ne turqi nuk po i shohin cecenin ne rusi nuk po i shohin
jemi nje popull qe nmes te sllaveve jemi ilir do me then nuk kemi ngjajshmeri me askend
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:43
Haxhi Kuši
kam fqinje qeqen
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:43
Ismail O. Gashi
eh pra jan ardh prej qefi atje je ti prej qefi atje
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:43
Haxhi Kuši
e thone ne mesin tone ka shume shpiuna dhe nuk mundemi mu šlirue
Ma teper kan ike nga shpiunat e tyre
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:45
Ismail O. Gashi
oo ato jan fjal nga njerz modest besom
o ata jan fjal nga njerz qe nuk e din realitetin
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:47
Ismail O. Gashi
me heret e pash nje koment te nje postim i imi ku the se si nje turrm dele o te betohem ne zot e ne komb nuk jemi dela po mos tkishin dasht te huajt tna bejn kurban po mos te dojn miqt tan amerat e europa kurr si kishin len kta tna udheheqin qe sot po na udheheqin ku mitrovica po menon se ne e kimi ndor jo jo
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:47
Haxhi Kuši
O Is per vete po te them krejte qekjo garnitur qe e ke ne kosove kan qen bashkpuntor te serbise.Mundesh lirisht me ma kepute koken per qe muj me te thene se qeky shqptar eshte i paq.
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:47
Ismail O. Gashi
gjith kto behen ngfa te huajt
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:49
Haxhi Kuši
Po u takone te huajve me ju thene banu kundra atdheut nese ka shpiuna pse mos me roberue ate popull
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:49
Ismail O. Gashi
ooo haxhi tash vec e kan ndrru rezhimin tash jan bashkpuntor te nje okupatori tjeter po edhe sikur ti kishim ngrit ka varret gjith dijetart shqiptar asgje prap skishin mund me ber se po ata qe na kan shkel prej 1876 prap po na shkelin e nuk lejojn ta m,arrim fatin ndor ton
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:49
Haxhi Kuši
Kjo eshte rregull nderkombetare
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:50
Ismail O. Gashi
jo kjo esht okupim nga nderkombtaret si cdo her qe na kan okupu
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:50
Haxhi Kuši
gabim e ke me falish,se me tradhetar qe shiten atdhetar zot mos qellofsha
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:50
Ismail O. Gashi
ne a po thojm eh mos te ishin ata na kishin faros po ata sa her na kan pas ne duart e veta turku shkau sllavi europa
o ska gje ne bised po bejm skem pse kerkojm falje njeri tjetrit
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:51
Haxhi Kuši
ashtu mire e ke
nje po ta them;kur akademiket e kombit udheheqesat e kendoin roberin si šlirim kuku per ate popull
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:53
Ismail O. Gashi
te lumt kjo pra esht mjerimi jo shpijunat se po te na dojshin tmiren nderkombtaret vet i kishin ftillu shpijuant e trathtart e nuk thonin akademiket se jemi te cliruar e te lir
ku ku po shohim clirim a spo vendosin vet te huajt e tanet po ja mbajn daullen ku jan trevat tjera tonat po a nuk na premtuan lirin a
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:55
Haxhi Kuši
ppo si ti filteroin kur keta po u lyhen si rriqnat e po u thone ne dot luftojna sipas juve
Kush na premtoi lirin o Is?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:56
Ismail O. Gashi
jo jo te huajt i kan ndor edhe ata byll lipirsa sic na kan ndor gjithve neve
e din holbruku kur pat ardh te i ndjeri rugova
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:56
Haxhi Kuši
tani je ne rruge
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:56
Ismail O. Gashi
e mban nmend cka i pat then
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:56
Haxhi Kuši
krejte
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:57
Ismail O. Gashi
nuk ka qen premtim ato fjal
si sot e mbaj nmen kurr si harroj ato fjal
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:57
Haxhi Kuši
po
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:58
Ismail O. Gashi
eh pra ku ishte premtimi tna vrasin qe mos tna bashkojn apo qe tna ndihmojn
Haxhi Kuši
30/11/2013 17:58
Haxhi Kuši
ška i tha Hollbruku Rugoves?
Ismail O. Gashi
30/11/2013 17:58
Ismail O. Gashi
cfar absurdi na detyrun tri kumuna me ju kundervy serbve a kan arsenal te armve per gjith europen
po menon se luftat ishin pjell e jona jo jo i nderuar te huajve ishin qe tja arrin qellimet e veta dhe ku mbetem
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:00
Haxhi Kuši
Nuk ka vy mi ndegjue nderkombetaret,a me ua ba rrafsh eshte dashte
Ismail O. Gashi
30/11/2013 18:00
Ismail O. Gashi
miq shqiptar nuk jemi supermen qe tvijm e tju clirojm po nuk e deshtet ju lirin vet kur ta shohim se ju jeni gati per liri ne ju premtojm se dot na keni ktu
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:01
Haxhi Kuši
Si kosova ashtu edhe shqipnia ka pasur te drejte tju ndihmoi ne lufte,sepse eshte e drejte nderkombetare te bashkohen trojet o me lufte apo me dialog
Rugova dhe Fehmi Agani me paten thene rri ti rahat se populli jon nuk eshte ne gjendje me dhane jeten per qeshtje kombetare ne qendren zejtare ne suhareke
Ismail O. Gashi
30/11/2013 18:03
Ismail O. Gashi
po ashtu ket doja ta thoja vllau im
po cfolem ne fillim 13000 ushtar uck a 5 miljon shqiptar cpritem te bejm
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:04
Haxhi Kuši
mu te Rugoves ju kan urdherue komandantave te uš qe mos te me marrin ne ate lufte
Ndegjo
Ismail O. Gashi
30/11/2013 18:04
Ismail O. Gashi
vlla a mfal per momentin
se me hyri nje mik ne bised
e ndegjohemi prap
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:05
Haxhi Kuši
ani nuk po ju pengoi,tung
Ismail O. Gashi
30/11/2013 18:05
Ismail O. Gashi
kalo mir vllau im
Haxhi Kuši
30/11/2013 18:06
Haxhi Kuši
flm njashtu edhe ju
1 dÚcembre 2013
Haxhi Kuši
01/12/2013 00:56

Vu : 1 dÚcembre
Choisissez un autocollant ou une Úmotic˘ne
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ismail Gashi,kosoven e kan udbashat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: